Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2013., 18:24   #381
Moj problem sa time je riješen. Nemam potrebe sa sodom bikarbonon bilo što čarobirati.
Unutra više ne ide voda sa kuće nego sam maknuo žlijeb da ide kod susjeda u neku bačvu.
Znači samo tekući dio iz septičke, a kruti je ispumpan neki dan.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 22:46   #382
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Moj problem sa time je riješen. Nemam potrebe sa sodom bikarbonon bilo što čarobirati.
Unutra više ne ide voda sa kuće nego sam maknuo žlijeb da ide kod susjeda u neku bačvu.
Znači samo tekući dio iz septičke, a kruti je ispumpan neki dan.
A kruti dio pindi i smrdit će sve dotle dok ne staviš jušnu žlicu sode bikarbone u svoju perilicu riblja, kada budeš prala bijelo rublje. Najmanje dva puta mjesečno. A i u zahodsku školjku stavi jušnu žlicu sode bikarbone dva puta mjesečno i neće biti smrada. Garantirano.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 00:26   #383
Pozdrav ekipi, molio bih ako netko zna ili je skoro radio sabirnu jamu, kako se krecu cijene??

Npr. Moj iskop, moj beton sa mikserom i pumpom, moja armatura.

Znači majstor šaluje, ugradi beton i rašaluje. Veličina jame 24 kubika, kvadrata za oplatu zidova i gornje deke cca 40 m2.

Ajd ako netko ima informacije, neka napiše. molio bih. Pozdrav
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 12:54   #384
Ja sam radio prošle godine, istina nešto manju (cca 16m3), sve opisano u postu https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=278
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 18:10   #385
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Ja sam radio prošle godine, istina nešto manju (cca 16m3), sve opisano u postu https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=278
Nisi ti samo radio malo manju , nego si i sam salovao i imao salung i sl.

Ja sam postavio pitanje ako te stvari radi majstor sa svojim salungom. Moze uzeti koju dasku od mene ali u principu sa svojim salungom a ostali materijal i iskopi su u mojoj reziji. Sa gotovim betonom, znaci mikser i pumpa.

Ajd molim nekoga tko zna da napise kolika je realna cijena za to. Dimenzije 4x3x2. Ukupno sa vanjskim stranicama zidova je cca 29 kubika, unutarnji prostor cca 25 kubika.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 15:43   #386
sredstvo za ciscenje

Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
I mene zanima koje sredstvo za "ciscenje" koristiti?
Wc net - konzum ili neko drugo
I mene zanima koje sredstvo za "ciscenje" koristiti?
Wc net - konzum ili neko drugo
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:58   #387
posto mi je grunt na brijegu, u podnozju bi smjestio septicku jamu, a kad vec kopam za septicku, napravio bi si iznad septicke ab plocu koja bi mi sluzila kao parkirno mjesto. dal je uopce pametno parkirati auto iznad septicke, obzirom da se u istoj razvijaju tko zna kakvi plinovi? parkirno mjesto bi bilo natkriveno (kao nadstersnica).
hvala
jaandooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:29   #388
Quote:
jaandooo kaže: Pogledaj post
posto mi je grunt na brijegu, u podnozju bi smjestio septicku jamu, a kad vec kopam za septicku, napravio bi si iznad septicke ab plocu koja bi mi sluzila kao parkirno mjesto. dal je uopce pametno parkirati auto iznad septicke, obzirom da se u istoj razvijaju tko zna kakvi plinovi? parkirno mjesto bi bilo natkriveno (kao nadstersnica).
hvala
Nema veze ti svakako moraš napraviti zračni odušak koji odmakneš od prolaza u neku živicu ili još bolje rinu da je što više.
To se mora napraviti pod obavezno.
Ako je AB ploča jaka možeš parkirati i tenk.
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:48   #389
Pozdrav
Mislim nadozidavati staru septicku koja je 3x3,30 i 2 duboka.Pa me zanima dali ce biti dosta 2,5 metara da je prisirim.
jer stara vise negubi vodu i treba je prazniti svakih mjesec dana.Zidao bi je s betonskim ciglama i ploca gore,naravno dno bi pustio nezabetonirano.
Bilo bi nadogradnje 2,5x3,30-3,50 i 2 duboka plus stara septicka.I zanima me dali je dosta probusiti zid koji ih dijeli ili staviti neke cijevi za pretakanje i koji fi tih cijevi?
Unaprijed zahvaljujem.
vrbe71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:07   #390
Hej ima netko iskustvo kako se riješiti crnih mušica iz septičke jame?
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:35   #391
Exclamation

Pozzz
Trebali bi kupiti plastičnu septičku, da li netko zna kolka bi cijena bila otprilike za onu od 12-15 m3? I gdje je kupiti (mi smo u Zgb)? Ne mogu vjerovati da dobro tražim, cijene koje nalazim su oko 20-ak tis kn ?!!!
Katcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 23:26   #392
Problemi sa septičkom jamom

Imam problema sa septičkom jamom. Kuća je građena 1968.g. a tada i septička.
Iz nekog razloga jama je nadozidana. Podignuta je oko pola metra.
Donja betonska ploča ima samo rupe od prijašnjih otovra za šahtove. Nije razbijena.
Voda iz wc školjke je slabo otjecala. Pretpostavka je bila da je odvod prenisko i potopljen. Bio je potopljen nekih skoro 1 metar ispod površine. Imao sam radne akcije i podigao sam ulaz na pola metra, tik do vrha prvobitne jame. Više nisam mogao zbog pada i visine školjke.
Problemi nisu nestali.
Zvao sam jednog majstora koji je konstatirao da je jama loša i da odvod iz jame ide iz prve komore a ne druge kako bi trebalo...
Također kad je ispraznim a ima nekih 6 kubika jama se za par dana napuni od podzemnih voda. U jamu ne idu oborinske vode. To sam prespojio.
Isti majstor mi je rekao da nabavim cijevi fi 800 plastične za šahtove, te bi mi rješio odvod, da ide iz preljeva druge komore malo niže čime bi se i spustila razina visine vode u jami.
Može li mi tko pomoći gdje da nabavim te cijevi?
Ne bih betonske jer su teške.
Također ima li kakva druga solucije?
Imam mjesta da do ove jame iskopam za plastičnu te nju zakopam. Gdje bi kupio kakav rezervar od cca 6-8 kubika?
Ako ima tko kakvu ideju, neka je da. Čekam.
Hvala.
Billy1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 08:51   #393
Zasto voda neide dobro iz skoljke i kad je jama prazna, a ima pada ...jedino sta mi pada na pamet je da nesto koci u odvodu.
I zasto je jama nadozidana....jedino logicki je da je napravljena priprema za neku vansku pripremu terena za nesto.To sa funkcijom jame nema nikakve veze.Nemoze se vise napunit nego sta je njen dovod.Tj nebi smila.Prekomplicirano za razumit ovako odokativno.Podzemne vode neznam kako rijesit nego izolacijom

Plasticna jama.Ja sam si sad dela od iseae bio jamu.A vidim da u ponudi imaju i trokomorne plasticne.Odi na njihovu stranicu i vidi dal ti po dimenzijama i kubikazi odgovara.Ima ih dosta vrsta kapaciteta.Ja sam si ugradia biocasa , malo je skuplja , al je trebala takva.Ako ti nije problem da javis cijenu za obicnu trokomornu.Mislim da je neko spominja cijenu od 5-6 iljada kuna , al neznam na koju se velicinu odnosilo. Bas me zanima jel isplativije nju uzet il betonirat klasicno.

http://www.isea.hr/site/index.html
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 15:21   #394
Dvije teme jedna do druge eptička jama , i druga kako napraviti septičku jamu . kad je nekad tako bilo na pitanju veš mašina admin je znao popizdit ,a sada nitko ne reagira . derete po dvije tri teme u razmaku od dva redka .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 20:30   #395
Voda ide dobro nakon pražnjenja jame, dok se za nekih 7 dana ne napuni. Napuni se valjda od podzemnih voda. I onda počinje teže da odlazi, grgljati i problemi.
Mislim da je plastična jednostavnija. Zakopaš ju i bok. Nemaš petljanja oko betonaže i nepropusna je.
Ujedno se zahvaljujem na linku. Budem kontaktirao proizvođača za cijenu.
Žao mi je ako sam ja krivo napisao post i vezao teme ili kako već. Meni je trebala informacija. Nov na forumu i neznam s tim.
Ako treba neka netko prebaci temu kamo treba.
Billy1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 08:01   #396
odušak

pozdrav,

evo baš gradim sepičku jamu, preljevnu, zidam je od betonske opeke i kaže mi frend da povučem tanku vodovodnu cijev od septičke na sljeme kuće(prizemnica) kako bi izbjegao neugodne mirise.Meni je sljeme na visini 3.5 do 4 m i strah me da bi se to osjetilo, pitanje je: raditi li taj odušak ili koristiti sodu bikarbonu?
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 17:39   #397
Najjeftinije rješenje

Dano mi je da stanujem sa djevojkom u kući na selu koja ima rupu umjesto septičke, odnosno bila je rupa sada se urušila i sve se pomiješalo sa zemljom. Uglavnom mora se tražiti novo rješenje. Budući da nije moja kuća, a vlasnik ne želi uložiti puno novca max. 1000kn zanima me može li se s tim napraviti ikakva septička tipa sa sitnom ciglom (nju mogu nabaviti za 0kn) + preljevna jama? pretpostavljam da je to najjeftinije. Septička bi trebala biti udaljena 40m od kuće i u nju bi išo samo sadržaj wc-a. Problem po meni je u tome što je teren jako močvaran a nema nikakvih kanala uokolo u koji bi npr. mogao ići sadržaj iz preljevne jame, znači voda. Inače svi u selu puštaju ostatak vode u kanale iza kuća, ali toga ovdje nema pa se bojim da ne bi nastala močvara usred kiša. Možda drenažna cijev iz te preljevne?
Još jedan problem je što će se morati mijenjati i instalacija iz samog wc-a jer je to stara gradnja koja je umjesto plastičnih cijevi koristila nekakav betonski kanal koji je vodio u septičku. Sada bi trebalo razbijati zid i staviti plastične cijevi.
Znam da se neki zgražaju ovim prijedlogom ali stan i zemljište nije moje tako da nemam veliku mogućnost izbora.
smarn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 20:00   #398
Quote:
smarn kaže: Pogledaj post
Dano mi je da stanujem sa djevojkom u kući na selu koja ima rupu umjesto septičke, odnosno bila je rupa sada se urušila i sve se pomiješalo sa zemljom. Uglavnom mora se tražiti novo rješenje. Budući da nije moja kuća, a vlasnik ne želi uložiti puno novca max. 1000kn zanima me može li se s tim napraviti ikakva septička tipa sa sitnom ciglom (nju mogu nabaviti za 0kn) + preljevna jama? pretpostavljam da je to najjeftinije. Septička bi trebala biti udaljena 40m od kuće i u nju bi išo samo sadržaj wc-a. Problem po meni je u tome što je teren jako močvaran a nema nikakvih kanala uokolo u koji bi npr. mogao ići sadržaj iz preljevne jame, znači voda. Inače svi u selu puštaju ostatak vode u kanale iza kuća, ali toga ovdje nema pa se bojim da ne bi nastala močvara usred kiša. Možda drenažna cijev iz te preljevne?
Još jedan problem je što će se morati mijenjati i instalacija iz samog wc-a jer je to stara gradnja koja je umjesto plastičnih cijevi koristila nekakav betonski kanal koji je vodio u septičku. Sada bi trebalo razbijati zid i staviti plastične cijevi.
Znam da se neki zgražaju ovim prijedlogom ali stan i zemljište nije moje tako da nemam veliku mogućnost izbora.
Relno samo nadodaj jednu nulu (iza jedinice) te postoji neka šansa da rješiš problem, ili napravi poljski WC za te novce ( nabavna cijena pvc cjevi fi 110 je cca 20.25 kn po m1 x 40 metara plus koljena cca 1000 kn za plastiku....
dioskuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:01   #399
pozz

novi sam na ovoj temi,pa da ne citam sve postove imam par pitanja?

kolika mora biti minimalna udaljenost septicke jame od susjeda?
i kolika mora biti udaljenost septicke jame od glavne javne vodovodne cijevi?

pitam jer mi je susjed prije 2 godine napravio septicku na metar od mojeg zemljista,a uz kraj zemljista prolazi i vodovodna cijev za cijeli kvart?

hvala
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:35   #400
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
pitam jer mi je susjed prije 2 godine napravio septicku na metar od mojeg zemljista,a uz kraj zemljista prolazi i vodovodna cijev za cijeli kvart?
hvala
Pa vodovodna cijev je nepropusna. Tako da septicka i vodovodna cijev pitke vode nemaju veze jedno s drugim.

A za blizu tvog terena - septicka vec dugo vrijeme mora biti vodonepropusna odnosno vodonepropusna sabirna jama kako je prava terminologija. Dakle praznjenje se radi pumpanjem kada pozoves kamion za to a ne kao nekada da ima rupica pa odlazi u zemlju. Ako smatras da on ipak ima rupicu a ne vodonepropusnu, onda mu fino anonimno posalji inspekciju. A ako ima bioloske septicke jame / procistac, onda nakon bioloske razgradnje moze pustati vodu van bez problema, dakle ne mora biti vodonepropusna.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.