Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2003., 03:37   #1
Plaćanje u inozemstvo

Nisam to nikad radio a trebo bi neki kapital od prodaje zajednickih nekretnina prebaciti rodbini u SAD. Bojim se da bi me banka/posta oderala po postotku...ima tko kakvu ludu ideju?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 02:48   #2
Mogu li im ja, uz malu proviziju, odnijeti?
kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:01   #3
Jedini legalni i relativno povoljan prijenos je putem SWIFTa!

Drugi brz ali nepovoljan je putem Western Uniona ali te oderu posteno!

Banka u pravilu izvrsi transfer u roku 24 sata i u prosjeku za 2 radna dana su novci na racunu primatelja! Za visinu naknade raspitati se u banci - preporucam RBA!
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:58   #4
Quote:
Freak626 kaže:
Jedini legalni i relativno povoljan prijenos je putem SWIFTa!

Drugi brz ali nepovoljan je putem Western Uniona ali te oderu posteno!

Banka u pravilu izvrsi transfer u roku 24 sata i u prosjeku za 2 radna dana su novci na racunu primatelja! Za visinu naknade raspitati se u banci - preporucam RBA!
E hvala, bas cu se raspitat. Btw ima kakvih drugih nacina ?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 18:00   #5
Quote:
kiša kaže:
Mogu li im ja, uz malu proviziju, odnijeti?
Hvala na ponudi ali takvu lovu nebi nikom davo u ruke ako me razumijes
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 15:45   #6
Ima još jedan, možda malo nezgrapan način, ali ima rezona:

staviš lovu na devizni račun u nekoj (većoj) domaćoj banci, oni ti izdaju karticu vezanu uz devizni račun, najčešće VISU Electron. Pošalješ karticu preporučeno u Ameriku, PIN im pročitaš telefonom ili ga mailaš, a oni lijepo dižu na američanskom bankomatu lovu. U tom slučaju platiš nešto sitno love za korištenje stranog bankomata i banci za "vođenje računa", a kad sve dignu, zatvoriš račun i gotovo. Sigurno te stvar košta manje nego SWIFT ili Western.
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:01   #7
Quote:
gordogan kaže:
Ima još jedan, možda malo nezgrapan način, ali ima rezona:

staviš lovu na devizni račun u nekoj (većoj) domaćoj banci, oni ti izdaju karticu vezanu uz devizni račun, najčešće VISU Electron. Pošalješ karticu preporučeno u Ameriku, PIN im pročitaš telefonom ili ga mailaš, a oni lijepo dižu na američanskom bankomatu lovu. U tom slučaju platiš nešto sitno love za korištenje stranog bankomata i banci za "vođenje računa", a kad sve dignu, zatvoriš račun i gotovo. Sigurno te stvar košta manje nego SWIFT ili Western.
Jel to samo ideja ili si isprobo? Ako si isprobo koliko su troskovi ako znas?
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 16:43   #8
O kojoj cifri je rijec ? AKo je iznad 2000 eura trebas odobrenje narodne banke. Formalnost, dobijes ga bez frke, ali bez toga to je krivicno djelo i ni jedna banka nece sudjelovati u tome. Neka se primaoc love raspita u svojoj banci koja im je banka korespodent u HR, odi u tu banku i transferiraj lovu. Najbrze, najjeftinije i najsigurnije. Ne treba ti swift jer je preskup za ovo.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 15:30   #9
banku se ne tiče što ćeš ti raditi sa svojom karticom i PIN-om, jednom kad ih dobiješ (čim položiš lovu na devizni). Nisam isprobao osobno, ali jamačno radi - u banci se raspitaj koja je naknada za dizanje love na tuđem bankomatu (bilo kojem u svijetu, svejedno je). Krivično djelo? Ma kakvi. Legalno, da ne može legalnije bit.
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 00:55   #10
Slanje love u inozemstvo...

Ovako
Bidao sam na ebay-u jednu knjigu, i sad trebam platiti.
E sad covjek prima kreditne kartice preko paypal-a ali paypal ne podrzava Hrvatsku znaci nemrem...
E sad mogu slati lovu money transferom (western union) ali provizije su u iznosu kojeg ja saljem a to mi se nimalo ne svidja, isto vrijedi i za transakciju love sa racuna na racun (barem za erste)...
Pitanje je:
Dali postoji nekakav nacin kako da posaljem pare covjeku u Veliku Britaniju (10GBP) a da pritom neka smrad kompanija ne odere za jos toliko?
Znaci nekakav nacin placanja gdje je provizija u razumnim okvirima jer ove provizije nasih lopovskih banaka bezobrazne za male svote?
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 21:21   #11
A da probaš preko obične pošte?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 11:56   #12
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 20:20   #13
Bok !
Ja sam par stvari prodao preko ebay-a u inozemstvo (iz Njemacke), pa i ovaj vikend, kontaktirao me kupac iz Grcke i trazio od mene IBAN i SWIFT-BIC code. S´tim codovima na uplatnici transferira novac na moj ziroracun, ali to je dosada bilo sve u krugu EU-a ! Pitaj i probaj !
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 01:53   #14
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Bok !
Ja sam par stvari prodao preko ebay-a u inozemstvo (iz Njemacke), pa i ovaj vikend, kontaktirao me kupac iz Grcke i trazio od mene IBAN i SWIFT-BIC code. S´tim codovima na uplatnici transferira novac na moj ziroracun, ali to je dosada bilo sve u krugu EU-a ! Pitaj i probaj !
ali kad uplacujes negdje van recimo ja bas moram uplatit nekih 50 eura i tip mi je posla IBAN i SWIFT neznam kakva je to uplatnica odnosno uopce nisam siguran da tako nestro kod nas postoji jer u posti su mi rekli da idem u banku a u banci nude deviznu uplatu koja kosta 100 kn i treba imati devizni racun itd. itd. blablablabla

najbolje otici u sloveniju u prvu banku ili postu i uplatit.
riiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 20:57   #15
Pozdrav svima!

Kupio sam nešto sitno na njemačkom eBay-u (20 Eura sa poštarinom), a prodavatelj ne prima PayPal već samo money transfer metodu uplatom na njegov račun.

E sad, koji bi bio najjeftiniji način da mu uplatim taj iznos? Htio bih izbjeći slanje novca u kuverti (uostalom, ne znam da li bi prodavatelj na to i pristao s obzirom da mi je samo poslao podatke za uplatu na njegov račun u banci - ime i prezime, naziv banke, SWIFT i IBAN broj).
Ono što me zanima je koliko inače inozemne banke zaračunavaju naknadu (banka je Allianz)? Da ne bi bilo da me na ovih 20 eura (plus 40-50 kn za ino doznaku u našoj banci) još kasnije oderu za par desetaka eura
Imam izbor otići u Zagrebačku banku (ako se ne varam, 50kn naknada za ino doznaku) ili PBZ (40kn naknada). Pa sad, koja su vaša iskustva po tom pitanju.

I još jedna zanimljiva stvar - kad kliknem na 'Pay Now' za taj predmet sa aukcije, Paypal mi nudi opciju 'Other accepted payment methods: 'Money transfer'. Nakon što kliknem na 'Continue', pod 'Payment method' je naveden 'Bank transfer (CIP)' sa podacima prodavatelja (ime i prezime vlasnika računa, broj računa u banci, ime banke,...). E sad zanima me što bi se dogodilo da kliknem na 'Confirm payment'?
Znači, prodavatelj ne prima Paypal, no meni se i dalje nudi opcija plaćanja putem 'Money transfera' gdje imam mogućnost kliknuti 'Confirm payment'?! Da li će taj iznos otići s mog računa na njegov (nekako u to sumnjam) i kolika bi u tom slučaju bila naknada za takav prijenos (ako bi uopće bio moguć)?

Hvala unaprijed na odgovoru.
_Brankec_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:00   #16
Vidim ovdje ima puno znalaca nadam se da bu i meni netko pomogao
Trebam uplatiti 100 chf (500 kn) sestrični u Švicarsku, kako mi je najjeftinije to napraviti.
Ona ima tamo svoj tekući u RBA banci pa neznam jel mi najbolje da odem tu u rba i njoj pošaljem , ili možda neka druga banka ima manju proviziju
ili je ipak pošta najjeftinija?
Ajd ljudi pomagajte plizzz hitno mi je
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 21:04   #17
Quote:
ZEGA kaže:
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
A joooj, ni slučajno to nisam mislila.
Postoji najnormalnije slanje novca putem poštanskih novčanih UPUTNICA.

Tako najnormalnije šaljem novac svima kojima trebam, jer se naprosto ne želim gombati ni s kakvim deviznim računima i/ili bankama.

Odeš u prvu poslovnicu i pitaj i nedaj se smesti. Meni su isto ponudili Western Union baš u Pošti...ono brza brzina, ali užasno skupo.
Novac sam slala u SiCG i bilo mi glupo da novac ne može poštom a sve drugo može. Onda su se potrudili i pitali...i naravno da sam mogla. Daleko jeftinije, ali sporije...cca 8 dana. Ali novac je stigao.

Ovako...postoji posebna devizna UPLATNICA, službenicam mi je klikom na komp rekla kolika je kunska vrijednost eura koji želim poslati.. upišeš adresu svoju a primatelju uz adresu na određenom mjestu upišeš i svrhu uplate... i to je to.

I točno kažu koliko vremena putuje novac u zemlju koju trebaš. Ako pitaš, naravno.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 23:43   #18
Quote:
ZEGA kaže:
mislis novcanicu u kuvertu?
A pada mi na pamet i to (u trenutcima)...
ZEGA
kada nisam mogao platiti karticom ja sam ljudima uvijek slao novac obicnim pismom (do 50 dolara)

mislim da 1 put od recimo 12 -ak nisam dobio odgovor ,a 11 puta je knjiga uredno poslana.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:43   #19
Quote:
Simona kaže:
A joooj, ni slučajno to nisam mislila.
Postoji najnormalnije slanje novca putem poštanskih novčanih UPUTNICA.

Tako najnormalnije šaljem novac svima kojima trebam, jer se naprosto ne želim gombati ni s kakvim deviznim računima i/ili bankama.

Odeš u prvu poslovnicu i pitaj i nedaj se smesti. Meni su isto ponudili Western Union baš u Pošti...ono brza brzina, ali užasno skupo.
Novac sam slala u SiCG i bilo mi glupo da novac ne može poštom a sve drugo može. Onda su se potrudili i pitali...i naravno da sam mogla. Daleko jeftinije, ali sporije...cca 8 dana. Ali novac je stigao.

Ovako...postoji posebna devizna UPLATNICA, službenicam mi je klikom na komp rekla kolika je kunska vrijednost eura koji želim poslati.. upišeš adresu svoju a primatelju uz adresu na određenom mjestu upišeš i svrhu uplate... i to je to.

I točno kažu koliko vremena putuje novac u zemlju koju trebaš. Ako pitaš, naravno.
E WOW me zanima, jer pazi svi se u postama i bankama prave pametni a u biti ispadaju budale, jucer dodjem u erste imam isprintano sa websitea provizije za razne usluge i ima jedna od cca 20-30kn, jucer navecer pricao sam sa frendom koji je maltretirao ove u ZABI u vezi money order-a i naravno kad je bio dovoljno uporan uspijelo je...
Cini se da je to to o cemu ti pricas ali nikako da ovi sluzbenici u bankama to znaju oni kao da rade u mc donaldsu i prodaju przene krumpirice...
Mislim stvarno, ok morat cu se znaci obratiti na visu instancu i doznati istinu...
Hvala ti puno, bitno je da moze...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 14:14   #20
Quote:
ZEGA kaže:
Mislim stvarno, ok morat cu se znaci obratiti na visu instancu i doznati istinu...
Hvala ti puno, bitno je da moze...
Ja čak nisam ni morala na višu instancu. Naime, bila sam sama na šalteru i počela komentirati, a onda se našla jedna koja ne radi samo rutinske poslove, malo se klonzultirale, ONE su zvale višu instancu... dale mi uplatnicu za popunjavanje i to je bilo to.
(Naime, bilo mi "smješno" da Western Union može slati novac i zarađivati preko iste pošte, a država -vlasnik pošte, ne!)

Mala napomena, novac sam slala privatnoj osobi, ali koliko znam
nije problem ni pravnoj (dakle, firmi).

Naime, nemaju svi otvorene račune a to ne znači da zato ne možemo plaćati gotovinom u drugu državu s kojom inače imamo redovne poslovne (i političke ) odnose.
Jedina je razlika da na pošti uplaćujemo u kunama, a pošta sama obrađuje konverziju po tekućem tečaju, ali i primatelj dobiva u svojoj nacionalnoj valuti.
Dakle, napisano u uplatnici je bilo npr 100 €, a kunsku protuvrijednost je upisala službenica pošte.

Sretno...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.