Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 17:18   #1
Kopanje nosa u školskoj dobi

Sve je rečeno u naslovu teme. Problem je kopanje nosa i jedenje sadržaja iz nosa bez ikakvog srama od vršnjaka ili odraslih. Opomene djeluju trenutno, ali se ponašanje ponavlja čim se ukaže prilika. Inače, dijete je staro 9 godina.

Svi savjeti kako se boriti protiv ove ružne navike su dobrodošli
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:59   #2
pa ja bih ti savjetovala da mu objasniš da je već veliki i može shvatiti kak je to nepristojno raditi u društvu, ljudima je to bljak i neka to radi kada ga nitko ne vidi. realno, neće mu niš biti od klopanja šmrklji (svi smo to prošli ), ali ostavi mu malo prostora da još sazrije i sam skuži.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:15   #3
Slažem se da smo svi to radili i da nam ništa nije bilo, ali ipak mi se čini da bi ta faza trebala proći u nekoj ranijoj životnoj dobi. Jela sam i ja u vrtiću i šmrklje i snijeg i svašta nešto pa je ta faza, koliko se sjećam, prošla prije škole.

U dobi od 8, 9 godina ne samo da je nepristojno vidjeti dijete da kopa nosić i jede to, nego takvo ponašanje uvelike utječe na odnos s vršnjacima. Oni nemaju razumijevanja i ne ustručavaju se pokazati gađenje prema tome. Ono što je po meni najveći problem je što dijete o kojem pričam apsolutno ne reagira na ružne komentare vršnjaka niti ju dira što ju izbjegavaju, ne žele dati ruku i doslovno bježe od nje zbog učestalog kopanja nosića
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:24   #4
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Ono što je po meni najveći problem je što dijete o kojem pričam apsolutno ne reagira na ružne komentare vršnjaka niti ju dira što ju izbjegavaju, ne žele dati ruku i doslovno bježe od nje zbog učestalog kopanja nosića
Ja bih rekla da se radi o nezrelosti djeteta, budući da na dijete nikako ne utječu komentari druge djece i njihovo izbjegavanje. Obično se djeca posrame na tuđi komentar njihovog nepoželjnog ponašanja.
Vidi li dijete da je to problem (shvaća li da je to nepoželjno ponašanje, ali se ne može suzdržati ili ni ne doživljava kritiku ponašanja)?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:29   #5
pa i velim, ak ne doživljava kritiku znači da mu treba dati još prostora da sazrije i sam skuži. po meni to nije nešto što zahtijeva ozbiljnu, strogu i hitru intervenciju. jbg, neke stvari treba malo nonšalantnije odraditi i pustiti ih.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.