Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 20:42   #1
Track record

Track record je nešto vrlo bitno kad se razgovara o predviđanju, investiranju, špekuliranju i sličnim aktivnostima. Kako je većina tema zagušena raznoraznim ideološkim rapravama predlažem da ovdje objavite svoje ulaze, izlaze, ili općenita predviđanja, po mogućnosti poduprta razumnom argumentacijom. Naravno ne tipa ej kupio sam prije godinu dana i sad sam bogat . prošlost je prošlost, a ovo je tema okrenuta budućnosti

Ja ću započeti:

short zlato na 1300
long dollar na 1.18 za ojro

ovo je logičan trejd uzimajući u obzir kamate u Europi nasuprot onima u Americi.

Nafta.. nafta obično raste i pada obrnuto od dolara, ali to ne mora uvijek biti tako. Ponuda i potražnja su prilično fleksibilne i velike oscilacije su moguće..

bitcoin je doživio vrh po mojem mišljenju, kako sam i napisao. ostale kriptovalute će se još možda bacakati nego vrijeme, ali osobno ne bih nikad uložio u to..

hvala na pažnji, tko se osjeća pametan ili pametniji slobodno izvolite

p.s. osobno koristim i tzv. kontraindikatore u obliku Marca Fabera, Jima Rogersa i Petera Schiffa

EDIT: upitan sam zašto mislim da je bitcoin doživio vrh. Jedan razlog je eksponencijalna krivulja, drugi razlog je potpuni nedostatak volumena. Ima i drugih razloga, ali te ću zadržati za sebe. Nisam naravno 100% siguran, ali sam prilično siguran.. kao što sam rekao prije, ako bitcoin pređe 7000 dolara više neću koristiti tu riječ u svojem rječniku

Zadnje uređivanje Kaidos : 27.10.2017. at 21:02.
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:31   #2
Za bitcoin sam dao svoje predviđanje na temi, vidim korekciju na minimalno $5k, maksimalno se ne usudim reći

Također volumen ima udio u tome, makar jedna stvar me kopka. Masu ljudi vidi isto kao ja, ili vice versa, a kad stvar postane preočita, obično ode u kontra smjeru. Makar iskreno ne vidim neki razlog da bi cijena BTC-a prešla $7k u narednim tjednima. Ako onda pretpostavimo da će BTC u bear market, pitanje je što će s altovima. Po meni MC neće izgubit previše, tako da bi mogao počet novi bull market šta se njih tiče. Jer vjerujem da je kripto još uvijek u povojima, većinom zagriženi ulažu u njega, i ne vjerujem da će biti preveliki odljev novaca. Naravno da neće svi profitirati, ali neki bolji projekti bi se mogli dić iz pepela.

Zlatu vjerujem bull market ponovno lagano dolazi, ali pošto je spor, vjerojatno tek za koju godinu (srebru zapravo dajem prednost jer je omjer vrijednosti jako loš).

Dionice ne pratim niti bih dugoročno uložio u njih.
Sve ovo govorim većinom kao laik, jer uz day job i familiju nemam previše vremena sve popratit koliko bi htio, fokus mi je kriptu.
zgrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:53   #3
@Kaidos

Koliko tema je potrebno otvoriti o "propasti Bitcoina" i moraš li baš svaki dan (ne ubrajam dane kad si banan) staviti post kako će BTC sutra propasti. Stvara li ti to toliko izrazito zadovoljstvo?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:32   #4
Da. Ali bih mogao biti i u krivu, onda mi neće biti zadovoljstvo, već sramota . Što se tiče bitcoina, ja sam svoje isprognostocirao. Ne zanima me mnogo, jer ne trgujem njime. Ali nafta, valute, commodities, i dionice (američke i njemačke) me zanimaju.
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:34   #5
kad smo kod njemačkih dionica, mislim da je Lufthansa još uvijek potcijenjena. Nažalost, nisam ju kupio po 12 jer sam čekao 10.
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 04:41   #6
važno upozorenje za investitore .. Peter Schiff je postao bullish za emerging markets. kaže da smo tek na početku bull marketa. PSCI rijetko griješi
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:17   #7
Quote:
zgrules kaže: Pogledaj post
Makar iskreno ne vidim neki razlog da bi cijena BTC-a prešla $7k u narednim tjednima.
Drugi put bolje gledaj
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:35   #8
svaka čast kolegama na raspravi.. ja long twitter, navodno otkad tamo piše kucilo vrijednost mu je jako porasla.. trebao bi biti dobar do 30
I understand is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.