Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 20:37   #101
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Ja bome imam i zelju i potrebu 1-2x tjedno. Jedini bed- teško se navlazim (prije trudnoce nisam nikad bila suha) vjerojatno jer budem jako umorna do navečer.. Probali smo popodne dok je mala spavala, i bilo je super, na kuhinjskom elementu probajte popodne kad uspavate dijete, možda ce ti bit bolje ko meni


Do prve godine je lako pronaći vremena za strast pa i sa živahnim bebama. Kako rastu tu već treba umijeće, ali i to se može kad se hoće.

Zanimljivo, da su sve koje su se javile po pitanju seksa ili aktivne ili nisu zbog nezadovoljstvom s partnerovim ponašanjem.
Ima li koja, a da je i prije trudnoće imala promjenjive potrebe?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:00   #102
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post

Zanimljivo, da su sve koje su se javile po pitanju seksa ili aktivne ili nisu zbog nezadovoljstvom s partnerovim ponašanjem.
Ima li koja, a da je i prije trudnoće imala promjenjive potrebe?
Ja ne, da se razumijemo ja i dalje imam jednake seksualne potrebe. Mogla bi se sexat svaki dan bez problema. Samo što mi je jako važno da osjećam bliskost s muškarcem s kojim spavam. Ako toga nema, nema ni želje za njim.

Ako neka ima iskustvo sa povratom želje u sličnoj situaciji, rado bi da mi udjeli savjet. Al da savjet nije ljubavnik...
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:08   #103
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja ne, da se razumijemo ja i dalje imam jednake seksualne potrebe. Mogla bi se sexat svaki dan bez problema. Samo što mi je jako važno da osjećam bliskost s muškarcem s kojim spavam. Ako toga nema, nema ni želje za njim.

Ako neka ima iskustvo sa povratom želje u sličnoj situaciji, rado bi da mi udjeli savjet. Al da savjet nije ljubavnik...
Bih rado, ali i meni je bliskost s partnerom najvažnija. Bez tog preduvjeta nema ni seksa. Jedino što ti mogu reći je pokušati popraviti vaš odnos.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:49   #104
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post

Zanimljivo, da su sve koje su se javile po pitanju seksa ili aktivne ili nisu zbog nezadovoljstvom s partnerovim ponašanjem.
Ima li koja, a da je i prije trudnoće imala promjenjive potrebe?
Javili smo se i mi koje nismo ništa rekle a sudjelujemo u temi..
Meni je libido uvijek bio promjenjiv,varirao od niskog do visokog..

Sada nakon poroda trebalo je vremena, strpljenja a i razgovora,te definitivno i prilagodbe novoj situaciji ,njemu i meni..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:07   #105
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Sada nakon poroda trebalo je vremena, strpljenja a i razgovora,te definitivno i prilagodbe novoj situaciji ,njemu i meni..


Bitno je razgovarati. Bitno je partneru kazati kako stvari stoje, a ne da parter vrti film je li odbijanje zbog kupljenog pogrešnog brašna ili je beba prepunila pelene Treba biti iskren i sebi i partneru. Tada su mogući i pozitivni pomaci.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:36   #106
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post


Bitno je razgovarati. Bitno je partneru kazati kako stvari stoje, a ne da parter vrti film je li odbijanje zbog kupljenog pogrešnog brašna ili je beba prepunila pelene Treba biti iskren i sebi i partneru. Tada su mogući i pozitivni pomaci.
Uvijek.
Te svakako cim se uoči da nešto ne štima ili ne ide u dobrom smjeru.


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:53   #107
Nakon prvog djeteta seks nam je bio jos bolji nego prije djece. Toliko bolji da sam nakon 8mj. opet ostala trudna Onda je drasticno pala kvantiteta, tek sad nakon 10mj. od drugog poroda nadolazimo, i tek mi se libido vraca na staro.
Dodaj tome kronicni umor i nedostatak vremena/prostora. Ali di ima volje ima nacina, sta se mene tice umor i ostalo su uglavnom izgovori.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:51   #108
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja znam za jedan brak ( samo jedan , Hvala Bogu ) u kojem je žena onog časa kad je saznala da je trudna rekla svom mužu da je ona od sada majka i neka ne očekuje nikakv seks jer njoj više nije do toga.

On je rekao - u redu , misleći da se radi o mučninama , hormonima Itd i poštovao njenu odluku te živio sa njom kao da taj aspekt braka više ne postoji.

Kad je rodila , isti tjedan je odselila u dječju sobu - On ju je pitao šta to znači , rekla je da doji i planira što dulje dojiti te da se želi koncentrirati samo na dijete.

Od tada su živjeli doslovno kao cimeri.

Kad je dijete navršilo 14 mjeseci , ona je predložila drugo dijete ,a on razvod.

Danas su razvedeni - a radi se mojoj sestrični kojoj ni danas , deset godina kasnije nije jasno zašto je razvedena , jer ona je napravila točno onako kako je prirodno i normalno



Mislim da je to definitivno najčudniji primjer kako hormoni utječu na ženu,koji sam ikada čula i vidjela.
Pa i on je ucinio nesto prirodno.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:59   #109
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Slična situacija je i kod mene bila. Ne samo da sam tada bila zaljubljena, nego sam rano postala samostalna, pa sam i u toj vezi furala svoj film dosta odvojen od njegovog. Bilo mi je to i malo simpatično kako je pogubljen. Ono čega nisam bila svjesna je koliko je zajedničkog truda potrebno za odgoj i brigu za dijete. Uvijek sam sve gurala sama za sebe, ali dijete treba više od samo mene u životu.

Bili smo u subotu na obiteljskom ručku, pa se opet poteglo pitanje kad ćemo na drugo dijete . Muž se izderao ma nema više šanse. Iskreno, to mi je sve skupa takav turn off, da mislim da od mog bračnog daljnjeg seksualnog života ne bu niš.
Nis. Napravi mu uslugu i odi.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:02   #110
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Bih rado, ali i meni je bliskost s partnerom najvažnija. Bez tog preduvjeta nema ni seksa. Jedino što ti mogu reći je pokušati popraviti vaš odnos.
Pitanjce? Da li ste svijesne da muskarci generalno funkcioniraju obratno? Sex pa bliskost i ostalo?
Meet them half way?

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:41   #111
Ja imam drugo pitanje. I tu se provukla ta tema kao i tamo di je ona cura s malim djetetom postavila, di joj muz ne sudjeluje u braku. Kao da vlada misljenje da je suludo od muskarca ocekivat da ce se kad dodju djeca promijenit. Kao jbg bio je takav i prije sta si ocekivala ko ti je kriv.
Ali i ja sam se promijenila (ne odnosi se ovo konkretno na mene, meni s mojim manje vise sve sljaka), djeca su me natjerala na to, osjecaj odgovornosti i to, zasto ne bi i od muskarca to ocekivala, zasto bi to bilo naivno i stovise krivo ocekivat? Pa to i je bit partnerstva.

Mada znam da su ocekivanja jedan od glavnih izvora problema u braku i svakako ih treba uskladit i o njima razgovarat prije svega, ali krivnja po meni nije na onome ko je ocekivao nego na onome ko nije ispunio (izrecena) -ocekivanja.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:07   #112
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ja imam drugo pitanje. I tu se provukla ta tema kao i tamo di je ona cura s malim djetetom postavila, di joj muz ne sudjeluje u braku. Kao da vlada misljenje da je suludo od muskarca ocekivat da ce se kad dodju djeca promijenit. Kao jbg bio je takav i prije sta si ocekivala ko ti je kriv.
Ali i ja sam se promijenila (ne odnosi se ovo konkretno na mene, meni s mojim manje vise sve sljaka), djeca su me natjerala na to, osjecaj odgovornosti i to, zasto ne bi i od muskarca to ocekivala, zasto bi to bilo naivno i stovise krivo ocekivat? Pa to i je bit partnerstva.

Mada znam da su ocekivanja jedan od glavnih izvora problema u braku i svakako ih treba uskladit i o njima razgovarat prije svega, ali krivnja po meni nije na onome ko je ocekivao nego na onome ko nije ispunio (izrecena) -ocekivanja.
Naravno. Idemo iz pozicije -sama pala, sama se ubila.
Da li je onda za očekivati da se buduća majka nastavi ponašati kao prije trudnice? Recimo -ja sam kao mlađa izlazila, bar dva puta tjedno, znala sam spavati samo po 45 minuta i ići na posao. Kada izađem znala sam piti, uglavnom se nisam opijala, ali se znalo zalomiti. Pušila sam, tu i tamo i marihuanu... Da li sam promjenila ponašanje? Jesam. Kada sam odlučila samo da hoću bebu -ostavila sam cigarete, cijelu trudnoću nisam popila ni čašu pive. Bila sam aktivna, ali ništa što bi ugrozilo bebu. Ni poslije porođaja nisam izlazila, pušila, pila i drogirala se.
Koliko je čudno očekivati i od oca da ispuni bar dio toga što uradi majka? Ako mi možemo promjeniti svoje ponašanje, kako je to teško uraditi drugoj strani?
Osim toga, ako mi možemo skuziti da se njemu ne diže kada je jako pod stresom, kada pije lijekove za tlak i slično -koji je problem skuziti da zbog hormona, bolova ili čega već -žena odmah poslije poroda nije wild thing koja će se baciti na njega čim proviri nos na vrata
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:59   #113
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Pitanjce? Da li ste svijesne da muskarci generalno funkcioniraju obratno? Sex pa bliskost i ostalo?
Meet them half way?
Ni ja ne funkcioniram generalno kao žena u nekim stvarima pa možda da i oni mali primjerci muškaraca s kojima sam ja imala posla nije generalno funkcioniralo obratno.

Seks nužno ne dovodi do bliskosti.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:02   #114
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ni ja ne funkcioniram generalno kao žena u nekim stvarima pa možda da i oni mali primjerci muškaraca s kojima sam ja imala posla nije generalno funkcioniralo obratno.

Seks nužno ne dovodi do bliskosti.
Ja niti ne tvrdim da nuzno dovodi do bliskosti.

Samo da nerijetko funcioniramo drugacije... iako nam je cilj - isti.

Generaliziram - zena bi mogla za vikend reci - ajmo prvo pospremiti, srediti obaveze, podruziti se... pa onda sex. Tipu to mozda zvuci kao da sex mora zasluziti. Njegov rezon je - ajmo se namiriti pa rjesavati druge stvari relaksiranije. Pa se mozda i na kraju svega opet dohvatiti

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:50   #115
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ja niti ne tvrdim da nuzno dovodi do bliskosti.

Samo da nerijetko funcioniramo drugacije... iako nam je cilj - isti.

Generaliziram - zena bi mogla za vikend reci - ajmo prvo pospremiti, srediti obaveze, podruziti se... pa onda sex. Tipu to mozda zvuci kao da sex mora zasluziti. Njegov rezon je - ajmo se namiriti pa rjesavati druge stvari relaksiranije. Pa se mozda i na kraju svega opet dohvatiti

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Bliskost za mene predstavlja podršku, razumijevanje, prisutnost, razgovor o bitku i nebitku,....Peglanje čarapa i štrikanje mi je ne bitno za seks
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 03:40   #116
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Bliskost za mene predstavlja podršku, razumijevanje, prisutnost, razgovor o bitku i nebitku,....Peglanje čarapa i štrikanje mi je ne bitno za seks
Ma nije to nerazumljivo nego samo zelim reci da su ljudi razliciti i razne stvari im stizu raznim redoslijedima na tanjur. I nije samo jedan nacin ispravan.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:22   #117
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ma nije to nerazumljivo nego samo zelim reci da su ljudi razliciti i razne stvari im stizu raznim redoslijedima na tanjur. I nije samo jedan nacin ispravan.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Po potom pitanju nema dileme. Ti si spominjao generalnu razliku muškaraca i žena. Generalno je meni vrlo upitno. Niti se sve žene generalno ne ponašaju isto, niti svi muškarci generalno isto postupaju. Meni je bitno da moj partner ima ponašanje koje meni odgovara, a to što Stipe ima drugačije me uopće ne smeta.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:32   #118
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Po potom pitanju nema dileme. Ti si spominjao generalnu razliku muškaraca i žena. Generalno je meni vrlo upitno. Niti se sve žene generalno ne ponašaju isto, niti svi muškarci generalno isto postupaju. Meni je bitno da moj partner ima ponašanje koje meni odgovara, a to što Stipe ima drugačije me uopće ne smeta.
Generalno stoji. Pojedinacno naravno da ima svacega. Ali generalizacije postoje sa razlogom. A pun forum zena koje kukaju da se osjecaju ovako i onako pa da im nije do sexa

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:34   #119
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Generalno stoji. Pojedinacno naravno da ima svacega. Ali generalizacije postoje sa razlogom. A pun forum zena koje kukaju da se osjecaju ovako i onako pa da im nije do sexa

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Mislim da je na temi o nedostatku seksa u braku podjela ravnomjerna
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:35   #120
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mislim da je na temi o nedostatku seksa u braku podjela ravnomjerna
Pisu na krivoj temi. Trebaju na razvode.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.