Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 15:20   #3261
Da li opcija disk cleanup brise neke nepotrebne bubice sto se kaze, cisti od nepotrebnih nekih stvari..ili obrise sve sto je na disku??
Znaci preporuca se malwarebyte,imala sam njega i na win 7, i ostali programi nisu potrebni (tipa cc cleaner itd..)?
ChosenOne1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:08   #3262
disk cleanup je sastavni dio windowsa i nudi za brisanje samo ono što se smije obrisati bez štete na systemu.
CCleaner može poslužiti ako se ne diraju neke stvari bez znanja , npr. po system startupu , registrima i stavljanjem kvačica za brisanje win-datoteka...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 07:56   #3263
Meni je neizostavan dio arsenala za ciscenje program WinDirStat. Program sam po sebi ne cisti nista ali na vrlo intuitivan i jasan nacin prikaze tocno sto zauzima koliko mjesta na disku. Kad imam problema s prostorom, uvijek mi je jedan od prvih koraka s njime provjeriti gdje problem nastaje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:02   #3264
Znaci diskom cleanup mogu slobodno da cistim jer mi on nece obrisat bitne programe.. a za taj ccleaner sam cula da je nedavno prenosio gadan virus pa me strah i instalirati ga..mogla bi bolje taj win instalirat..
ChosenOne1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:06   #3265
skini najnoviji verzija ccleanera i neces imati problema sa virusom. Prijasnja verzija je imala problema.. tj netko je ubacio virus/malware u instalaciju programa..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:00   #3266
Hvala vam!
ChosenOne1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:04   #3267
Napravim windows 10 fall creators update i vise ne mogu normalno apdejtat drajvere(javlja error) nego samo u safe mode prolazi.Zasto je to tako i kako rijesiti taj problem?
coolwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:51   #3268
Moram se odluciti za OS na novom laptopu. Procesor ce biti i7, 256 SSD i nisam zapamtila koliko RAMa, ali puno. Sad sam navikla na sedmicu, ali tu i tamo radim i na desetki i bas mi i nije nesto omiljena, najvise zbog nasilnog update.
Ono sto me brine su skener i printer. Printer je model star oko 5 godina i za njega hp navodi da daje punu podrsku za w10. Skener je stariji i iako canon kao daje drivere, bojim se hoce li sve to skupa stvarno eunkcionirati bez zezanja. Citala sam iskust8a prema kojima to sa hardverom starijim od w10 malo radi pa onda iz nekog razloga ne radi.
Ne znam gubim li sto ako se odlucim za w7 ili bolje da se instalira desetka. Bila bi 64bitna verzija, professional ili tak neki nivo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:06   #3269
@anita Updateove se može srediti da ih stopiraš, a prema mojem iskustvu, s Win10 sam imao manje problema s driverima nego s bilo kojim drugim windowsima (Ekšli, s Win10 nikad nisam imao problema s driverima, čak ni na starim kompjuterima!). Win7 je izašao u srpnju 2009., ej, znači preko 8 godina ima. Jel bi kupila mobitel ili komp iz 2009.? Ne kompliciraj si život suvišnim pitanjima nego instaliraj 10-ku. I svatko pametan bi ti tako preporučio
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:06   #3270
Izgleda da će biti desetka. Ali, kako se stopiraju updateovi? Naš sistemac kaže da se to ne može. Uključim računalo i onda počne skidati update, a to zna potrajati čak do pola sata. Ako ga prisilno ugasim, opet nastavlja gdje je stao.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:07   #3271
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Izgleda da će biti desetka. Ali, kako se stopiraju updateovi? Naš sistemac kaže da se to ne može. Uključim računalo i onda počne skidati update, a to zna potrajati čak do pola sata. Ako ga prisilno ugasim, opet nastavlja gdje je stao.
Sistemac sere, jer meni win 10 samo javi kad ima neki apdejt i ne skida dok mu ja to ne odobrim.
E sad, kak sam to narihtal, pojma nemam.
Nadam se da će se javiti netko tko zna.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:06   #3272
Thumbs up

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3170
navy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:54   #3273
samo što to neće (od prve) raditi na Home verzijama...treba prvo instalirati/enableati gpedit.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:40   #3274
Isusa mu boga, prije par dana sam kupio novi laptop i bacio win 10 na njega, i đubre je toliko pokvareno, bezobrazno i drži me za budalu da ću jednostavno izludit. Jede gigabajte kao kit planktone, posrkao mi je 4 GB u 10 minuta, kao da su jebeno besplatni. Kako da zaustavim update za vijeke vjekova? U gpedit.msc windows update/configure automatic updating sam stavio na disabled, jel' to to, hoće li ga to zaustavit? Imam originalne ali ozbiljno razmišljam da ga skinem s torenta ako se oni ne mogu updejtat, ako ne ću jednostavno stavit win 7 i gotovo
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:50   #3275
Na laptopu nakoj sam napravio update na najnoviji verziju 1709. Od onda laptop ne moze da se vrati iz hibernacije koja je prije normalno radila. Jednom sam pustio sat vremena ali nist se nije dogodilo. Jedino rjesenje bude reset laptopa. Neznam sto da ucinim


Sent from my iPhone using Tapatalk
kigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:31   #3276
Baš mi je dobar ovaj novi grafički izgled viste ..
Vlade Gljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:14   #3277
Kupio sam novi pc sa instaliranim win10. Imam problem sa zvukom.Kad radi youtube na chromeu naprimjer sve je ok dok se ne pređe na drugi tab ili ne daj bože minimizira prozor. Onda dolazi do distorzija u zvuku, baš loše zvuči. što bi mogao biti problem?
Čak sam otkrio da kad otvorim prozor sa audio postavkama onda te distorzije nestanu (znaci samo otvoren prozor nista ne cackam po postavkama), i vim ga ugasim opet sve po starom.

Zadnje uređivanje libertas30 : 21.11.2017. at 16:01.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:59   #3278
Prošlo je tjedan dana otkako je novi mališan na mojem stolu. Na njemu su windows 10 i mogu reći I love W10.
Ono čega sam se najviše bojala, updateovi.... sređeno. Nisam instalirala ništa od ovoga što ste naveli jer ne znam. Ali, javljaju mi za update, i našla sam gdje mogu odabrati "active hours" tako da se ne pokrene update nasred posla. Super.

Printer instaliran, a stari skener je prepoznao samo tak. Moram se još pozabaviti preusmjeravanjem zvuka na vanjske zvučnike.
Za sada, sve pet!
A tek SSD na mališanu... Ma savršeno!
Made in Japan.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:41   #3279
-----
unknown jesi li skuzio da TP verzija ima keylogger koji biljezi i salje microsoftu sve sto radis?? svako slovo bas[/QUOTE]

Postoji li način da se ovo izbjegne?
Imam beelink bt3, ima licencirane win 10, uzea sam ga za stvari koje se nedaju radit priko linuxa, i androida, a i androd me je puno živcira, raznim minusima...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:54   #3280
Meni je Win 10 od prije nekoliko dana uklonio opciju Sleep. Sad imam samo Shut down i Restart. Zašto to i mogu li je vratiti? Inače sam rado koristio Sleep.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.