Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 10:29   #281
Quote:
Ricky Kaká kaže: Pogledaj post
Nažalost kvaliteta snimke je loša pa se ne vidi registracija auta pa me zanima dali je moguće obraditit kvalitetu videa ili eventualnog screenshota i izostriti to da se vidi registracija? Ili je to moguće samo u filmovima?
Da je to tako lako, ne bi se prodavale kamere sa 4 MP(Full HD) i vise, sa frame rateom od 25fps i vise.

"Izostravanje" snimka lose rezolucije je tehnicki dodavanje piksela koji ne postoje u one koji se naziru i moguce je ali ne do onog nivoa iz CSI Miami kad iz brljave fleke "izostre" snimku do savrsenstva.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:36   #282
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Da je to tako lako, ne bi se prodavale kamere sa 4 MP(Full HD) i vise, sa frame rateom od 25fps i vise.
FullHD je 2 MP, 4K je 8 MP
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:24   #283
Posteno (i tocno).

Na mojima (4MP) je video "samo" Full HD (1080p, (1080x1920)) , slika je vise (2688×1520)

Bitnije od navedenog, slika u dosegu nadzora je cista i razumljiva,po danu i po noci.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:59   #284
Jednostavan video nadzor?

Treba da obezbijedim jednostavan nadzor u tri prostorije u udaljenom stanu.

Nisu mi potrebni movie, recorder,... dovoljno je da povremeno mogu da dobijem po jednu statičku sliku iz svake od tih prostorija.
Stan nema internet, nije mnogo udaljen ali je ipak predaleko za moj ruter pa u obzir dolazi samo veza preko mobilne mreže.
__________________
RisP
risp73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:13   #285
Ukoliko želiš povremeni videonadzor, tj. samo da povremeno dobiješ sliku koju kamera vidi onda se može isprogramirati da pošalje na mail screenshot ukoliko dođe do nekog pokreta.
Moj prijedlog je stavit ili MicroSD kartice u svaku od kamera (dovoljno je one od 32GB recimo) pa da se može makar snimka od trenutnog dana vidjeti unazad.
Možeš se javit na PM ukoliko želiš sve detalje.
Kambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:16   #286
https://www.ebay.com/itm/ESCAM-WNK40...wAAOSw-EBZrjXA

Zanimam se za ovakav set preko neta za obiteljsku kuću. Zanimam me kolika je recimo kvaliteta takvih kineskih setova, kvaliteta slile, kvaliteta nočnog snimanja, stvarni doseg wifi kamere i tako to....?
Ako tko ima kakva iskustva neka podijeli.

I još jedno bitno pitanje; ako uzmeš to preko ebay-a recimo jel ti naši maznu još carinu ili može proći bez toga?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:55   #287
Što se tiče carine, mogu ti samo c/p sa središnjeg državnog portala dio članka:
"Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 eura u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 eura u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se PDV."

Ono što mogu reći za takve kineske 'Wi-fi' setove je da sigurno neće raditi dobro kao i one koje su na žici.
Kambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:00   #288
Sto mislite o ovome nadzoru https://reolink.com/product/rlk8-410b4/


Sent from my iPhone using Tapatalk
josip122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:58   #289
Quote:
Kambi kaže: Pogledaj post
Što se tiče carine, mogu ti samo c/p sa središnjeg državnog portala dio članka:
"Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 eura u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 eura u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se PDV."

Ono što mogu reći za takve kineske 'Wi-fi' setove je da sigurno neće raditi dobro kao i one koje su na žici.
Sigurno da neće raditi isto, ali kad ne treba pol kuće preštemat ili stavljat kanalice ovo je fino rješenje.
Zato me i zanima kolike su stvarne udaljenosti takvih wi-fi kamerica, da li može recimo biti snimač na 3 katu kuče, a najdalja kamera recimo u prizemlju?
Jel ima tko tako nešto da podijeli iskustva!?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:31   #290
Quote:
Ratnip kaže: Pogledaj post
Sigurno da neće raditi isto, ali kad ne treba pol kuće preštemat ili stavljat kanalice ovo je fino rješenje.
Zato me i zanima kolike su stvarne udaljenosti takvih wi-fi kamerica, da li može recimo biti snimač na 3 katu kuče, a najdalja kamera recimo u prizemlju?
Jel ima tko tako nešto da podijeli iskustva!?
Slažem se, wifi uvijek ispada kao lakše i 'finije' rješenje, međutim njegova efektivnost je više nego upitna. Vidi samo kakva je situacija sa običnim wi-fi routerima koji imaju problema sa takvim udaljenostima pa se moraju (sve češće) stavljati repetitori ili extenderi kako bi se signal poboljšao.
Možeš mislit kako će biti sa kamerama ukoliko je potreban bandwith od barem 10mbps za svaku. Osobno nisam koristio wi-fi kamere, ali se iskreno ne bi niti usudio takve stvari kupovati, pa čak ni za probu.
Kambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:41   #291
Quote:
Kambi kaže: Pogledaj post
Slažem se, wifi uvijek ispada kao lakše i 'finije' rješenje, međutim njegova efektivnost je više nego upitna. Vidi samo kakva je situacija sa običnim wi-fi routerima koji imaju problema sa takvim udaljenostima pa se moraju (sve češće) stavljati repetitori ili extenderi kako bi se signal poboljšao.
Možeš mislit kako će biti sa kamerama ukoliko je potreban bandwith od barem 10mbps za svaku. Osobno nisam koristio wi-fi kamere, ali se iskreno ne bi niti usudio takve stvari kupovati, pa čak ni za probu.
Znači onda bi recimo mogao za najdalju kameru koristiti taj range extender.
Kako on točno radi?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:58   #292
Radi na principu da ga uštekaš u utičnicu otprilike na sredini udaljenosti gdje imaš dobar signal (recimo 1.-2.kat kuće) i on otamo emitira wifi signal, a spaja se na wifi signal od tvog routera. Ukratko.
Kambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:09   #293
Quote:
Kambi kaže: Pogledaj post
Radi na principu da ga uštekaš u utičnicu otprilike na sredini udaljenosti gdje imaš dobar signal (recimo 1.-2.kat kuće) i on otamo emitira wifi signal, a spaja se na wifi signal od tvog routera. Ukratko.
Aha...hvala na info!
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:31   #294
Quote:
josip122 kaže: Pogledaj post
Sto mislite o ovome nadzoru https://reolink.com/product/rlk8-410b4/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Preporučujem ti da odeš na američki amazon i pročitaš baš za taj model negativne reviewe. Ja imam RLK4-210WB2 sistem sa 2 bežične kamere i nisam zadovoljan. Kamere su odlične, ali signal je jako osjetljiv. A toliko mi se činilo ok da sam planirao uzeti taj tvoj ili onaj sa 8 kamera po 850$ vjerujuci da će žičane biti najbolje, ali sam pročitao negativne komentare koji su me dosta razuvjerili
talvisota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:27   #295
Zanima me cctv ako kupim, da li moram imati Internet ili kamera direktno negdje salje video na neki server pa se ja s drugoga mjesta mogu spojiti i pogledati? Kako to funkcionira? Hvala
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:38   #296
Ako želiš da se možeš spojiti i pogledati s drugog mjesta mora biti spojeno na internet ili kamere ili dvr(digital video recorder)
talvisota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:54   #297
Molim za pomoć!!!
Kamera ne prebacuje na dnevni nacin rada, tjst uvjek daje c/b sliku...
Probao sam iskljuciti iz napajanja i onda radi radi dan dva pa i dalje ostaje na c/b slici...pozz
__________________
Bolje proliti malo sa Perkinsom nego zaboraviti popiti sa Alzheimerom.....
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:20   #298
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć!!!
Kamera ne prebacuje na dnevni nacin rada, tjst uvjek daje c/b sliku...
Probao sam iskljuciti iz napajanja i onda radi radi dan dva pa i dalje ostaje na c/b slici...pozz
Koja kamera je u pitanju? Vjerujem da je kvar u IR switchu.
__________________
.
Videonadzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:42   #299
Trebam preporuku za video nadzor, jednu kameru poželjno za zvukom i da se spaja na ruter i vidi na računalu. Buđet oko 1500kn može nešto više ako treba ali ne bih se razbacivao. Podrazumijeva se i da vidi po mraku, ali dovoljno 5 metara(za 20m2).
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:59   #300
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za video nadzor, jednu kameru poželjno za zvukom i da se spaja na ruter i vidi na računalu. Buđet oko 1500kn može nešto više ako treba ali ne bih se razbacivao. Podrazumijeva se i da vidi po mraku, ali dovoljno 5 metara(za 20m2).


Pogledaj na amazonu ili ebayu reolink kamere, cijena fantasticna kao i kvalitet. Sebi sam ih kupio, prezadovoljan sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
josip122 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.