Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 09:31   #10201
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
zašto nigdje na net-u nema objašnjenja kako napisati kriptovalutu u programskom jeziku za dummye.
Jako si loše istraživanje napravio.
Na netu je puno članaka kako napraviti kriptovalutu, od nule, samo kaj to nije task za dummye.

U Pythonu
https://cranklin.wordpress.com/2017/...ryptocurrency/

U Ruby-u
https://www.youtube.com/watch?v=3aJI1ABdjQk

U Javascriptu
https://vedmant.com/little-bitcoin-s...avascript-gui/


Većina kriptovaluta (ili sve) su open source, sav kod možeš slobodno vidjeti na njihovim github računima. Npr evo link za Ark. https://github.com/arkecosystem
Slobodno sav kod možeš uzeti, proučiti kako to radi, napraviti svoj blockchain od toga bez puno muke.

Ništa tu nije skriveno.
rossonero is offline  
Old 21.11.2017., 10:27   #10202
Fora je ovaj forum..pročitala sam do svibnja 2015..krasni postovi aphexa,more,d.theman,stjepan21,munjola,varufakis.. .antologija
Sve pokriveno..od informatike,ekonomije,trgovine, zeitgeist...
Gdje su ti ljudi sada?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
sanjic69 is offline  
Old 21.11.2017., 10:29   #10203
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
koliko je sigurno držati 20-30 tisuca kuna na bitstampu? da li može lova od tamo "nestati"?.......
Ja držim u svom walletu samo Bitcoin i Ether, a sve ostale valute na mjenjačnicama. Prvo zato jer su to male količine, a drugo i važnije ne da mi se gnjaviti sa tolikim walletima i stalnim prebacivanjem vamo tamo. A registriran sam na 5 mjenjačnica pa imam svuda coine. Pa neće valjda sve mjenjačnice biti istovremeno hakirane i da baš moj račun bude pokraden svuda!!
hevi is offline  
Old 21.11.2017., 10:34   #10204
Quote:
sanjic69 kaže: Pogledaj post
Fora je ovaj forum..pročitala sam do svibnja 2015..krasni postovi aphexa,more,d.theman,stjepan21,munjola,varufakis.. .antologija
Sve pokriveno..od informatike,ekonomije,trgovine, zeitgeist...
Gdje su ti ljudi sada?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
S obzirom na trenutak u kojem su kupovali bitcoin danas su sigurno multimilijunaši pa nemaju potrebe gubiti vrijeme na forumu.
hevi is offline  
Old 21.11.2017., 10:46   #10205
Quote:
sanjic69 kaže: Pogledaj post
Fora je ovaj forum..pročitala sam do svibnja 2015..krasni postovi aphexa,more,d.theman,stjepan21,munjola,varufakis.. .antologija
Sve pokriveno..od informatike,ekonomije,trgovine, zeitgeist...
Gdje su ti ljudi sada?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
milijunasi su sad, nece se bakcat sad po forumima..smisljaju kako da izbjegnu poreznu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 21.11.2017., 14:13   #10206
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
milijunasi su sad, nece se bakcat sad po forumima..smisljaju kako da izbjegnu poreznu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

..trenutna cijena za 1 btc = 52.5k Kn, nije lose
lootz is offline  
Old 21.11.2017., 17:03   #10207
Ako ima netko ovdje tko je to već radio, bio bih mu zahvalan da mi odgovori na iduće pitanje...

Daklem, zanima me na kojem je servisu najbolje/najisplativije izvadit debitnu karticu kojom se bitcoini potom na atm-ovima mogu mijenjat za živu lovu!?

Cryptopay, spectrocoin, uquid, xapo, neka druga možda!??
Balfron is offline  
Old 21.11.2017., 17:07   #10208
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ja držim u svom walletu samo Bitcoin i Ether, a sve ostale valute na mjenjačnicama...
meni se ne da otvarati accounte na 5 mjenjačnica i svako malo onda to kupovati/prodavati.
možda ćemo i mi za koju godinu imati super zaradu, iako smo kupili bitcoin tek sada. Kako je krenuo sa rastom, tko zna gdje mu je kraj.

i da, kako izbjeći poreznu?
malo me iritira taj stav države, ne priznajemo kriptovalute, sami ste si krivi za svoje novce ako popušite ali ako zaradite, onda ćemo si mi ipak uzeti porez. da li se može otvoriti bankovni račun u nekoj drugoj državi, Austrija, Njemačka, Švicarska ili negdje pa si na njihove račune isplaćivati novce. AKo se onda iz druge banke recimo prebaci 20 000 eura, da li će mi i na to lupiti porez? Da li netko zna kakvi su stavovi o porezu drugih država što se tiče kriptovaluta?

@Balfron
vidio sam da i bitstamp može izdavati debitne kartice, sad, koliko je isplativo i gdje se sve može sa njihovom karticom, ne znam.
ninja23 is offline  
Old 21.11.2017., 17:14   #10209
Ja sam ove godine peglao Xapo karticu u 7 drzava europe i 15ak webshopa, prolazi svugdje gdje primaju visu.
ZeroW is offline  
Old 21.11.2017., 17:16   #10210
Odi u sloveniju moro.si kupi investicijsko zlato i aj bok jebala vas porezna vise svakih par dana porezna
murof7 is offline  
Old 21.11.2017., 17:25   #10211
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
Odi u sloveniju moro.si kupi investicijsko zlato i aj bok jebala vas porezna vise svakih par dana porezna
zato sto zlato ne mozes jest. ovaj xapo mi se cini jos najbolje. skine ti tocno s walleta koliko treba za trenutnu transakciju

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 21.11.2017., 17:34   #10212
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
Odi u sloveniju moro.si kupi investicijsko zlato i aj bok jebala vas porezna vise svakih par dana porezna
Tim više što se plaća ili ništa ili 12% na zaradu (ovisi koliko si držao coine), ne znam u čemu je problem s tim porezom. Pa ako imaš namjeru imati neku imovinu legalno i s pokrićem, što je problem platiti 12% ne razumijem?

Ne znam što se rješava ni s tim investicijskim zlatom, ako ti netko istražuje porijeko imovine pitat će odakle ti novac da kupiš zlato...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 21.11.2017., 17:53   #10213
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Tim više što se plaća ili ništa ili 12% na zaradu (ovisi koliko si držao coine), ne znam u čemu je problem s tim porezom. Pa ako imaš namjeru imati neku imovinu legalno i s pokrićem, što je problem platiti 12% ne razumijem?

Ne znam što se rješava ni s tim investicijskim zlatom, ako ti netko istražuje porijeko imovine pitat će odakle ti novac da kupiš zlato...
Slažem se. Ako dobro zaradim onda mi nije krivo platiti porez. A ako ništa ili slabo zaradim ionako ga neću platiti. Dakle čemu ta galama oko poreza?
hevi is offline  
Old 21.11.2017., 18:14   #10214
Pa zato jer državi daješ previše i bez tog poreza. Ali da, tih 12% ( ili 0% ako držiš više od tri godine) treba platiti jer ako krenu kopati poreznjaci najeb'o si gadno.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 21.11.2017., 18:18   #10215
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
meni se ne da otvarati accounte na 5 mjenjačnica i svako malo onda to kupovati/prodavati.
možda ćemo i mi za koju godinu imati super zaradu, iako smo kupili bitcoin tek sada. Kako je krenuo sa rastom, tko zna gdje mu je kraj.

i da, kako izbjeći poreznu?
malo me iritira taj stav države, ne priznajemo kriptovalute, sami ste si krivi za svoje novce ako popušite ali ako zaradite, onda ćemo si mi ipak uzeti porez. da li se može otvoriti bankovni račun u nekoj drugoj državi, Austrija, Njemačka, Švicarska ili negdje pa si na njihove račune isplaćivati novce. AKo se onda iz druge banke recimo prebaci 20 000 eura, da li će mi i na to lupiti porez? Da li netko zna kakvi su stavovi o porezu drugih država što se tiče kriptovaluta?

@Balfron
vidio sam da i bitstamp može izdavati debitne kartice, sad, koliko je isplativo i gdje se sve može sa njihovom karticom, ne znam.
Pa ja baš zbog porezne i želim dizat lovu na bankomatima. Naravno, ne našim, već vani. Zato me i zanima koja je najbolja kartica za tako nešto. Dakle, ne za kupnju po dućanima i webshopovima, jer me to ne zanima, već isključivo za keš exchange.

Znači, ima li netko ovdje tko je baš nekom takvom karticom mijenjao bitocine za pare na tim bankomatima, a da je pritom bio zadovoljan tečajam i provizijom!?

Ili, da pojednostavim maksimalno: da li je moguće sa svim tim nabrojanim karticama mijenjat bitocine za lovu, ili su neke ograničene samo na taj retajski shopping!?
Balfron is offline  
Old 21.11.2017., 18:39   #10216
Sa xapo mozes i dizati lovu, ali kad sam isao po europi, lakse mi je placati karticom jer npr madarska i ukrajina imaju svoje valute, ne primaju eure, pa uvijek imam viska. Mozes uzeti xapo u eurima i dizes eure uz najmanju proviziju jer onda ne naplate dodatno 3% za konverziju valuta, nego samo 2.25€.

Sve njihove naknade imas ovdje

https://support.xapo.com/what-fees-a...apo-debit-card
ZeroW is offline  
Old 21.11.2017., 18:50   #10217
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ako dobro zaradim onda mi nije krivo platiti porez. A ako ništa ili slabo zaradim ionako ga neću platiti. Dakle čemu ta galama oko poreza?
Da, to i ja mislim.

Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Pa zato jer državi daješ previše i bez tog poreza. Ali da, tih 12% ( ili 0% ako držiš više od tri godine) treba platiti jer ako krenu kopati poreznjaci najeb'o si gadno.
Ma gledaj, neće te nitko kopati za male pare. Niti ima tko. Samo jedan tim od cca 20-ak ljudi to zna raditi kako treba, a oni se bave milijunskim iznosima.

Quote:
Balfron kaže: Pogledaj post
Pa ja baš zbog porezne i želim dizat lovu na bankomatima. Naravno, ne našim, već vani. Zato me i zanima koja je najbolja kartica za tako nešto. Dakle, ne za kupnju po dućanima i webshopovima, jer me to ne zanima, već isključivo za keš exchange.

Znači, ima li netko ovdje tko je baš nekom takvom karticom mijenjao bitocine za pare na tim bankomatima, a da je pritom bio zadovoljan tečajam i provizijom!?

Ili, da pojednostavim maksimalno: da li je moguće sa svim tim nabrojanim karticama mijenjat bitocine za lovu, ili su neke ograničene samo na taj retajski shopping!?
Može se, već ti je odgovoreno kako, ali ne razumijem čemu paranoja. Ako je to mali novac uzalud se trudiš, neće te nitko za to goniti ako ne prijaviš. To se može dogoditi samo slučajno.

Ako je to veliki novac, svejedno ti nije pametno tako raditi, jer će sutra ispasti da si kupio npr nekretninu, a da nemaš pokrića za to. Ako je to u pitanju, onda ti dignu pola, umjesto 12% i još ti ide kaznena prijava.

Pušete na hladno..Ima crypto daleko većih problema od poreza.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 21.11.2017., 19:00   #10218
Molim malu pomoć i savjet.
Danas sam želio preko PBZa u poslovnici uplatiti novac na Coinbase. Gospođa na šalteru nije znala koju DRŽAVU PRIMATELJA da upiše obzirom da je u podacima za uplatu navedeno da Coinbase ima adresu u Engleskoj (United Kingdom) a banka je u Estoniji. Jednostavno bila je u velikoj nedoumici a ni jedna i od njezinih kolegica nije znala što napraviti. Nije željela pogriješiti te da ja usljed toga imam problema i dodatnih troškova. Zato molim pomoć ako tko na forumu zna što bi trebalo navesti kao državu primatelja, United Kingdom ili Estoniju?
ejpox is offline  
Old 21.11.2017., 19:29   #10219
pa tamo di je banka logicno
murof7 is offline  
Old 21.11.2017., 21:30   #10220
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Sa xapo mozes i dizati lovu, ali kad sam isao po europi, lakse mi je placati karticom jer npr madarska i ukrajina imaju svoje valute, ne primaju eure, pa uvijek imam viska. Mozes uzeti xapo u eurima i dizes eure uz najmanju proviziju jer onda ne naplate dodatno 3% za konverziju valuta, nego samo 2.25€.

Sve njihove naknade imas ovdje

https://support.xapo.com/what-fees-a...apo-debit-card
Zahvaljujem.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Može se, već ti je odgovoreno kako, ali ne razumijem čemu paranoja. Ako je to mali novac uzalud se trudiš, neće te nitko za to goniti ako ne prijaviš. To se može dogoditi samo slučajno.

Ako je to veliki novac, svejedno ti nije pametno tako raditi, jer će sutra ispasti da si kupio npr nekretninu, a da nemaš pokrića za to. Ako je to u pitanju, onda ti dignu pola, umjesto 12% i još ti ide kaznena prijava.
A što za tebe znači sintagma mali novac!? Što porezna pod tim podrazumijeva!? Recimo, znam frenda kojeg su nedavno iz Raiffeisena zvali zbog ultra „sumnjive“ uplate od strane bet365 u visini, pazi sad, 236 eura. Rekli su mu da su oni dužni poreznoj prijavit svaku sumnjivu transakciju, s posebnim naglaskom na strane kladionice.

I da, da imam tih coinova u vrijednosti barem 300 k eura, i da se odlučim za jednokratnu isplatu i izlazak iz toga, nekako bih još progutao tih njihovih 12%, jer to je onda već neka pristojna lova s kojom bi se dalo nešto napravit, al budući da sam ih bezveze pokupovao na nagovor jednog kolege prije par godina, i da trenutno vrijede cca 70 k eura, to je fina cifra na oko, al još ni izbliza nije nikakav life changer da bih se ja bio spreman odreć makar i jedne jedine lipe zbog tih uhljebarskih gmazova.

U slučaju da sve s tim bitcoinom ode u kurac, i da na vrijeme uspijem spasit što se spasit da, pa nisam lud da idem išta prijavljivat, kad mi apsolutno nikakav problem ne bi bio otić do bankomata u Sloveniji čak i 70 dana zaredom ako treba, i svaki dan dić soma eura kolko je, pretpostavljam, limit na tim karticama. Apsolutno nikakav. Ionako sam svaki dan na biciklu i svejedno mi je kud se vozim.

Kao što mi nije nikakav problem istu stvar radit s netellerom. Ovdje na svakih 1000 eura, nakon konverzije i besramne krađe na tečaju, dobio bih nekih 6950 kn, a tamo platim samo 17 eura provizije netelleru. Pa si ti sad računaj o kojoj se uštedi tu radi ako na taj način ideš do bankomata 3-5 mjesečno. I to, paradoksalno, doslovno ni zbog čega. A onda i dalje budi zagovornik bilo kakve „legalizacije“ u ovoj septičkoj jami od države.
Balfron is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.