Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 00:11   #21
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ona bi se možda mogla i prisiliti na to tebi za ljubav, ali teško da će promijeniti način razmišljanja i vrlo vjerojatno bi ti počela zamjerati...
A ovako će on početi zamjerati njoj.

S jedne strane ljut i bijesan muž (makar i neopravdano). A s druge partija odbojke na pijesku s novim poznanicima koje više neće vidjeti nakon godišnjeg.

S tim da nitko ne kaže da nije potpuno legitimno dat prednost ovim drugima.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:12   #22
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, žene su nepouzdana, povodljiva i stalno malo sumnjiva stvorenja?
Da. Kao i muškarci. U većini slučajeva. Ništa novo, ne znam šta se čudiš.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:14   #23
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
To je prilično usko i šovinističko gledanje na društvene odnose žena. I netočno je da postoje isključivo muškarci koji se samo kao izgovor za druge planove druže sa ženama, surađuju, ili se uopće nečim zajednički bave. Kultura, sport, humanitarni rad, ekologija i još puno toga su područja na kojima se itekako surađuje i druži bez ikakvih zadnjih misli. Ili, zasigurno i bez zadnjih misli i planova.
To ne znači da ne postoje pirmjeri poput tvojih, ali oni nisu baš tako isključivo pravilo. Mogu nabrojati bar 5 primjera u posljednjim godinama, kada sam itenzivno surađivala s jednim ili više muškaraca na posve neseksualnoj osnovi. I s realnim, obostranim, zadovoljstvom rezultatima.
Ne mora se nešto planirati da bi se dogodilo.U svakom slučaju manje bi mi neke stvari padala na pamet sa kolegicom sa kojom naprimjer surađujem na nekom poslu gdje je ona zakopčana do grla nego sa kolegicom sa kojom sa naprimjer na GO a ona u bikiniju igramo odbojku na pijesku.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:15   #24
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Vjerujem u m/ž prijateljstva, ali smatram da su žene koje furaju uglavnom muške prijatelje i ne druže se sa ženama full of shit.
Meni je općenito glupavo kad netko isključivo ima prijatelje samo jednog spola, istog ili suprotnog, zato jer SPOL! Ali to je neka druga tema.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:16   #25
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Znam da bi ti, vjerujem i moj muž, nešto blagonaklonije gledali da smo izabrale heklanje doma, ali ne birate vi! Dakako, postoje granice, vrlo jasne, za ubračene, ali unutar njih se ne bi trebao duriti. Prvo, jer je besmisleno, time ništa potencijalno i teoretski moguće ionako nećeš spriječiti, ali hoćeš trovati svakodnevnicu. Vući lava za rep zna završiti niti malo duhovito, znaš??? A osobito trijumfalno nikada.
Znači, iz tvojih postova vrišti teška frustracija.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:17   #26
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, žene su nepouzdana, povodljiva i stalno malo sumnjiva stvorenja?
Ne nije to u pitanju.U pitanju je jednostavna fizika.Uvijek se bolje ugrije onaj koji je bliži vatri..ako me kužiš.Nitko nije imun od toga,možda neki jesu ali večina nisu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:19   #27
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
To je prilično usko i šovinističko gledanje na društvene odnose žena. I netočno je da postoje isključivo muškarci koji se samo kao izgovor za druge planove druže sa ženama, surađuju, ili se uopće nečim zajednički bave. Kultura, sport, humanitarni rad, ekologija i još puno toga su područja na kojima se itekako surađuje i druži bez ikakvih zadnjih misli. Ili, zasigurno i bez zadnjih misli i planova.
To ne znači da ne postoje pirmjeri poput tvojih, ali oni nisu baš tako isključivo pravilo. Mogu nabrojati bar 5 primjera u posljednjim godinama, kada sam itenzivno surađivala s jednim ili više muškaraca na posve neseksualnoj osnovi. I s realnim, obostranim, zadovoljstvom rezultatima.
Propustila si prvi dio mojeg posta.

Isla si sa tim muskarcima redovno na vecere koje nisu bile poslovne, na kave i provodila vrijeme sa njima van posla, za zabavu, cesto i puno?

To sto kazes da ne mora uvijek biti tako je dokaz da je cesto tako.

To je kao da kazes da je ok uci sa 100 km/h u neki zavoj iako je sigurna brzina 50, ali 30 posto pokusaja je uspjelo pa je ok da se zaletavamo u njega jer nisu bas svi nastradali.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:20   #28
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, žene su nepouzdana, povodljiva i stalno malo sumnjiva stvorenja?
Ne vidim da pise zene u postu od dugog.

Zakaj si ovo napisala?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:23   #29
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A ovako će on početi zamjerati njoj.

S jedne strane ljut i bijesan muž (makar i neopravdano). A s druge partija odbojke na pijesku s novim poznanicima koje više neće vidjeti nakon godišnjeg.

S tim da nitko ne kaže da nije potpuno legitimno dat prednost ovim drugima.
Ma dobro, da mi partner kaže kako se ne osjeća ugodno jer ja idem s nekim novoupoznatim dečkima na plažu jer je ljubomoran pa makar i neopravdano, ja ne bih otišla. To ne bi bilo mijenjanje mene kao osobe i mojih navika i dinamike druženja općenito, nego čisto razumijevanje trenutne partnerove slabosti i želje da mu pomognem i budem podrška. Ali bih onda očekivala i da on bude svjestan kako tu nisam ja napravila ništa pogrešno i da nemam namjeru posve isključiti ostale muške prijatelje i druženja sa suprotnim spolom iz svog života, nego sam uz njega i spremna sam pomoći mu u situaciji gdje se iz bilo kojeg razloga osjeća ugroženim ili nesigurnim. Potrebno je otkriti uzrok i riješiti što treba na vrijeme, raditi na tome prije nego se pretvori u ozbiljan problem i prije nego dođe do kroničng zamjeranja s bilo koje strane.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:24   #30
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Meni je općenito glupavo kad netko isključivo ima prijatelje samo jednog spola, istog ili suprotnog, zato jer SPOL! Ali to je neka druga tema.
Osobno uglavnom imam zenske prijateljice, ali u vezi ne stvaram nove.
Eventualno frendice od drage mogu postati i moje frendice.

Ne pricam o poznanstvima gdje se slucajno ode na kavu dva puta godisnje vec o ful friend odnosu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:26   #31
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ma dobro, da mi partner kaže kako se ne osjeća ugodno jer ja idem s nekim novoupoznatim dečkima na plažu jer je ljubomoran pa makar i neopravdano, ja ne bih otišla. To ne bi bilo mijenjanje mene kao osobe i mojih navika i dinamike druženja općenito, nego čisto razumijevanje trenutne partnerove slabosti i želje da mu pomognem i budem podrška. Ali bih onda očekivala i da on bude svjestan kako tu nisam ja napravila ništa pogrešno i da nemam namjeru posve isključiti ostale muške prijatelje i druženja sa suprotnim spolom iz svog života, nego sam uz njega i spremna sam pomoći mu u situaciji gdje se iz bilo kojeg razloga osjeća ugroženim ili nesigurnim. Potrebno je otkriti uzrok i riješiti što treba na vrijeme, raditi na tome prije nego se pretvori u ozbiljan problem i prije nego dođe do kroničnog zamjeranja s bilo koje strane.
Ovo je skroz pametno razmisljanje gdje se rjesava problem, a tak se grade i zadrzavaju dobre veze.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:29   #32
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Osobno uglavnom imam zenske prijateljice, ali u vezi ne stvaram nove.
Eventualno frendice od drage mogu postati i moje frendice.

Ne pricam o poznanstvima gdje se slucajno ode na kavu dva puta godisnje vec o ful friend odnosu.
Koliko "full friend" odnosa odrasla osoba s poslom, obitelji, hobijima i ostalim što već podrazumijeva zrelost može imati? Poznanstva i neki ugodni friendly odnosi se možda i mogu relativno jednostavno sklopiti, ali oni "full friend" malo teže. Osobno ne vidim potrebu bježanja od toga ako se desi, samo treba biti svjestan što se zapravo dešava i je li to ekšuli prijateljstvo u nastanku ili ipak netko ima drugačije namjere.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:30   #33
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, žene su nepouzdana, povodljiva i stalno malo sumnjiva stvorenja?
Oba spola znaju bit. Autoru je zena rekla da im je brak u drugoj fazi, zaljubljenost vise nije na pocetku, a onda jos pise da su se kavice s suprotnim spolom - povecale.

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Meni je općenito glupavo kad netko isključivo ima prijatelje samo jednog spola, istog ili suprotnog, zato jer SPOL! Ali to je neka druga tema.
Hajde de, koliko znas hetero tipova koji bas imaju gomilu zenskih prijateljica, koje su zgodne, pa ih vode na vecere i kave? Ili da tip s tri cure od 20 ide na odbojku?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:31   #34
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ma dobro, da mi partner kaže kako se ne osjeća ugodno jer ja idem s nekim novoupoznatim dečkima na plažu jer je ljubomoran pa makar i neopravdano, ja ne bih otišla. To ne bi bilo mijenjanje mene kao osobe i mojih navika i dinamike druženja općenito, nego čisto razumijevanje trenutne partnerove slabosti i želje da mu pomognem i budem podrška. Ali bih onda očekivala i da on bude svjestan kako tu nisam ja napravila ništa pogrešno i da nemam namjeru posve isključiti ostale muške prijatelje i druženja sa suprotnim spolom iz svog života, nego sam uz njega i spremna sam pomoći mu u situaciji gdje se iz bilo kojeg razloga osjeća ugroženim ili nesigurnim. Potrebno je otkriti uzrok i riješiti što treba na vrijeme, raditi na tome prije nego se pretvori u ozbiljan problem i prije nego dođe do kroničng zamjeranja s bilo koje strane.
Da njegova žena razmišlja na ovakav način do problema vjerovatno uopće ne bi ni došlo.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:34   #35
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Hajde de, koliko znas hetero tipova koji bas imaju gomilu zenskih prijateljica, koje su zgodne, pa ih vode na vecere i kave? Ili da tip s tri cure od 20 ide na odbojku?
Znam da moji muški prijatelji i poznanici imaju ženske prijateljice, ponešto od njihovih druženja dođe do mene, vidim slike s koncerta na fejsu i slično, ali sad baš da pratim tko s kim kad i koliko, ne pratim. Nemam pojma.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:35   #36
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Koliko "full friend" odnosa odrasla osoba s poslom, obitelji, hobijima i ostalim što već podrazumijeva zrelost može imati? Poznanstva i neki ugodni friendly odnosi se možda i mogu relativno jednostavno sklopiti, ali oni "full friend" malo teže. Osobno ne vidim potrebu bježanja od toga ako se desi, samo treba biti svjestan što se zapravo dešava i je li to ekšuli prijateljstvo u nastanku ili ipak netko ima drugačije namjere.
Redovite vecere i kave nisu dio friendly odnosa vec poprilicna bliskost.

Ako tebi ne bi smetalo da ti dragi ide jednom tjedno na veceru sa tebi nepoznatom zenom, onda svaka cast i zelim biti kao ti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:39   #37
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Da njegova žena razmišlja na ovakav način do problema vjerovatno uopće ne bi ni došlo.
Možda, ali svejedno mislim da autor treba dokučiti zašto osjeća ljubomoru. Samo zato jer je ona zgodna, a mladi dečki puni hormona, ili postoji i neki drugi problem? Svoju ljubomoru mora riješiti prvo sa sobom, mora krenuti od sebe, to sam htjela reći. Naravno da bi mu ona trebala biti podrška, ipak su partneri. Posve drugačije se situacija tretira ako se ne radi samo o njegovom trenutno niskom samopouzdanju.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:42   #38
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Redovite vecere i kave nisu dio friendly odnosa vec poprilicna bliskost.

Ako tebi ne bi smetalo da ti dragi ide jednom tjedno na veceru sa tebi nepoznatom zenom, onda svaka cast i zelim biti kao ti.
Nebitna sam ja, autor je rekao da je češće, ali ne znamo u kojem periodu i je li to samo za vrijeme godišnjeg, a ni koliko češće. Žena mu je rekla da ga obožava i da joj je najbolji prijatelj, meni su to iznimno važne stvari u vezi. To što nema više leptirića kao što ih je bilo prije tko zna koliko godina ne znači da bi uskočila u grupnjak s trojicom, kako ih sama naziva, klinaca dok joj se vlastita djeca igraju malo dalje u pijesku.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:44   #39
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Možda, ali svejedno mislim da autor treba dokučiti zašto osjeća ljubomoru. Samo zato jer je ona zgodna, a mladi dečki puni hormona, ili postoji i neki drugi problem? Svoju ljubomoru mora riješiti prvo sa sobom, mora krenuti od sebe, to sam htjela reći. Naravno da bi mu ona trebala biti podrška, ipak su partneri. Posve drugačije se situacija tretira ako se ne radi samo o njegovom trenutno niskom samopouzdanju.
Nekak mislim da je to kod tebe samo u teoriji.

Oaobno sam poprilicno neljubomoran, ali ovo mi je previse.

Inace, od silnog povjerenja me bivsa zena varala sa tipom koji mi je bio kucni prijatelj, druzio se sa mnom na moru, slavili smo rodjendane skupa...

Kad sam najzad posumnjao mi je rekla da ljubomoru rjesavam sam sa sobom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:45   #40
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nebitna sam ja, autor je rekao da je češće, ali ne znamo u kojem periodu i je li to samo za vrijeme godišnjeg, a ni koliko češće. Žena mu je rekla da ga obožava i da joj je najbolji prijatelj, meni su to iznimno važne stvari u vezi. To što nema više leptirića kao što ih je bilo prije tko zna koliko godina ne znači da bi uskočila u grupnjak s trojicom, kako ih sama naziva, klinaca dok joj se vlastita djeca igraju malo dalje u pijesku.
Da varam i da me cura pita takvo pitanje bi tocno to odgovorio.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.