Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 19:44   #81
pih, jebes covjeka koji nije spremio nesto za stare dane

ma kaj vladajuci mislili o tome, nema sanse da se nadem jos jednom sjeban i krenem u rat s pumpericom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:47   #82
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
na kraju krajeva evo ti primjer katalonije: oni bi nesto, ali da se to nesto dogodi mirno i demokratski i preko iphonea
kaj ti mislis? hoce li im biti uslisano?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:54   #83
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post

Sve si ti to fino sročio ali uz sva sranja u državi još jedan detalj za koji nemamo pojma od kud lova iz proračuna da ti sam tak isfinanciraš 10000-15000 ljudi i njihovim poslodavcima ˝gubitke"?
Love nema. Nema je ni za opremanje rezervista niti za pokrivanje troškova bilo kakvih četvrtsmislenih vojnoobučnih radnji sa njima. Ovo će ispasti sprdačina u režiji lika kojemu je glavna supermoć opozivanje neopozive ostavke.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:51   #84
Evo u Gašincima veslali i gasili travu?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:42   #85
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Love nema. Nema je ni za opremanje rezervista niti za pokrivanje troškova bilo kakvih četvrtsmislenih vojnoobučnih radnji sa njima. Ovo će ispasti sprdačina u režiji lika kojemu je glavna supermoć opozivanje neopozive ostavke.
Ti baš rijetko koga podnosiš?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 06:40   #86
Otkud ti to? Sa sigurne distance promatrajuć', nalazim da mi je zabavno kibicirati kako vas Krste i njegovi uništavaju a još zabavnije kako & koliko im se ulizujete.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:35   #87
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Otkud ti to? Sa sigurne distance promatrajuć', nalazim da mi je zabavno kibicirati kako vas Krste i njegovi uništavaju a još zabavnije kako & koliko im se ulizujete.
Na ovom forumu ima mnogo zagađenja, ali svugdje bude i neka mjera uvjerenja ili dobrodušne zablude (osim u još jednom tebi bliskom slučaju). Ali u tebe su gorčina i nevjerojatna isfrustriranost kakve se rijetko susreću.

Dobro te je pp pitao podnosiš li koga. Jer kad je frustriranost tako gorljivo usmjerena u bilo kojem smjeru, nema šanse da nije prouzročena nekim većim problemima, obično seksualnim (zanimaju li te studije korelacije pesimizma i frustracije u odnosu na seksualnu uspješnost?) i obiteljskim. Nikome od nas stanje u OsRH nije na listi prioriteta u životu da bi zbog toga stanja gubili živce.
Gušt mi te čitati, samo nastavi. Slika je toga kakvi ljudi žive oko nas...Ali, želim ti da riješiš svoje bitne probleme, i zbog Turaka i zbog ostalih koje voziš.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:12   #88
A biće da hrvatski trećepozivci (ujedno i prvopozivci jer niti drugopozivaca nema) glumataju civilnu zaštitu veslajuć i vreće s pjeskom puneć zbog mojih frustracija, seksualne naravi i onih drugih.

U međuvremenu u Hrvatskoj:

Quote:
neidemdalje kaže:
Odaziv je jedva 60 %... uvjeti smještaja katastrofalni kao i hrana.... motiviranost je blago rečeno ravna nuli jer da nije kazne od 1000 do 5000 kuna odaziv bi vjerovatno bio daleko niži... sve u svemu ovo je zamagljivanje koje provode visoki časnici iz ZOD-a i neki generali koji tako opravdavaju svoju svrhu postojanja... najviše nedostaje ključno osoblje kao što su zapovjednici vodova i dočasnici a ono malo što ih se pojavilo uglavnom nije ni za što... instruktori i mentori koji rade sa pričuvnicima moraju gotovo sve sami odrađivati... problem je i u tome što u toj skupini ima i onih koji su služili samo vojni rok i to davno kao i onih koji su bili 20 i više godina u hv-u što je idiotski spojeno u jednu cjelinu pa tako oni koji su 20-tak godina dužili ak-47 sad ponovo "uče" namjenu i dijelove ...moš mislit koja motiviranost kad ti neko pljune u mozak... da ne kažem kad jedan lovac koji ima 6 mjeseci vojnog roka postrojava profesionalca sa više od 20 godina vojnog staža...
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:16   #89
http://www.osrh.hr/#rubData/HTML/HR/...1incima_HR.htm

evo pričuva spremna za istočni front
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:26   #90
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
http://www.osrh.hr/#rubData/HTML/HR/...1incima_HR.htm

evo pričuva spremna za istočni front
Za ovakvu glupost potrošit savršeno dobrog klona.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:49   #91
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Zašto ne dignu ekipu na burzi rada ima dosta tamo mlađe ekipe koja je odradila vojni rok i eto sad kao čekaju posao
Npr moja dnevnica je 500kn a moja firma od mene za tih 3-5 dana zaradi cca 20000kn gdje je tu računica da država refundira poslodavcu što sam ja bio na vježbi
A sa druge strane ekipa ˝leži˝ za 0(nula) kuna na burzi eto dignite njih platite im tih 150kn i stvar riješena
Mogli bi ici uhljebi , znaci stoka iz partije hdz /sdp koja kurca ne radi po nekim agencija i institutima u bere dobru placu, tu je ekipa po općinama, gradovima i zupanijama, neka oni malo vrate to sto su uzeli

Inace nisam služio vojni rok, ali ako nekim budućim odlukama i ja završim tamo, kada prodjem obuku budem uzeo pusku i raspalio po nekom, zavisi na koga prvo naletim mladeži hdz /sdp_a onim ceticima od druga pupovca, uhljebima, ekipi iz nevladinih udruga, mladima s filozofskog koji kace crvene zastave po zg, ima toliko kandidata, pa da vratim dug društvu i maknem nekoga iz pete kolone tko koci ovu zemlju
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 01:01   #92
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Mogli bi ici uhljebi , znaci stoka iz partije hdz /sdp koja kurca ne radi po nekim agencija i institutima u bere dobru placu, tu je ekipa po općinama, gradovima i zupanijama, neka oni malo vrate to sto su uzeli

Inace nisam služio vojni rok, ali ako nekim budućim odlukama i ja završim tamo, kada prodjem obuku budem uzeo pusku i raspalio po nekom, zavisi na koga prvo naletim mladeži hdz /sdp_a onim ceticima od druga pupovca, uhljebima, ekipi iz nevladinih udruga, mladima s filozofskog koji kace crvene zastave po zg, ima toliko kandidata, pa da vratim dug društvu i maknem nekoga iz pete kolone tko koci ovu zemlju
ajde ovo šta san zamastija mogu razumit. skratit nekog za glavu,dobije čovik poriv za tim,jer taj neko je vjerojatno potira ili upropastija neku familiju svojom odlukom ili svojim postupkom.
ali ako mi možeš objasnit, koja je to partijsko-dogmatska stvar koja je neoprostiva mladima sa filozofskog faxa i to šta su iznili sliku Che-a sa crvenom zastavom,a neke druge stvari recimo partijski podobnog Bruna Orešara su nevažne,jedan Gucić,Pašalić,Linić,Ježić,Horvatinčić, iako su neki lokalni napravili gore stvari... i sudbeno-vladajući aparat koji je to sve omogućija.
četnici su napravili direktne štete u ogromnom iznosu. na području RH još nisu sakupljeni svi zvončići niti skinute sve mine koje će još dugo vrebat i ubijat. zato jer san na njih puca dobija san pohvalu,medalju, pa opet pohvalu, ...
za ono šta su radili naši dragi hrvati,kršćani-katolici može se smatrat devastacijom gorom od kombinacije turaka,kuge,filoksere i španjolice zajedno.
mlad si. kad misliš da znaš,savjetuj se s nekim starijim. izmiri rađe i 20 puta prije nego prisičeš. pročitaj nešto od pok.Stjepana Radića. pomalo i promisli o tome šta čitaš.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:11   #93
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Mogli bi ici uhljebi , znaci stoka iz partije hdz /sdp koja kurca ne radi po nekim agencija i institutima u bere dobru placu, tu je ekipa po općinama, gradovima i zupanijama, neka oni malo vrate to sto su uzeli

Inace nisam služio vojni rok, ali ako nekim budućim odlukama i ja završim tamo, kada prodjem obuku budem uzeo pusku i raspalio po nekom, zavisi na koga prvo naletim mladeži hdz /sdp_a onim ceticima od druga pupovca, uhljebima, ekipi iz nevladinih udruga, mladima s filozofskog koji kace crvene zastave po zg, ima toliko kandidata, pa da vratim dug društvu i maknem nekoga iz pete kolone tko koci ovu zemlju
Mislim da si sad naveo dobar razlog da ako ikad počne kakvo sranje ne da te NE TREBA zvati u vojsku nego te zatvoriti u sobu od betona i zavariti vrata ili još bolje zabetonirati ih
Ko da čitam forum preko istočne granice toliko mržnje prema svemu živom a što si SAM napravio da ti bude bolje koliko si uložio SEBE u nešto zajebi ove desničarske fore kojima pojedinci dobivaju mandate u saboru i koje tako dobro pušite
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:02   #94
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Mislim da si sad naveo dobar razlog da ako ikad počne kakvo sranje ne da te NE TREBA zvati u vojsku nego te zatvoriti u sobu od betona i zavariti vrata ili još bolje zabetonirati ih
Ko da čitam forum preko istočne granice toliko mržnje prema svemu živom a što si SAM napravio da ti bude bolje koliko si uložio SEBE u nešto zajebi ove desničarske fore kojima pojedinci dobivaju mandate u saboru i koje tako dobro pušite
Živčeke na hozentregere, prosim.
Taj bracek i njemu slični će puno prije nego krene bilo kakvo sranje zbrisati tisućama kilometara daleko, važnija je njima njihova koža od bilo čega na svijetu.
Ovdje ignoriraš, radi vlastitog mentalnog zdravlja, a u RL braceku koji te počne daviti tom šprehom instaliraš po petokraku-dvije iza svakog uha i imaš mir božji.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:56   #95
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Mogli bi ici uhljebi , znaci stoka iz partije hdz /sdp koja kurca ne radi po nekim agencija i institutima u bere dobru placu, tu je ekipa po općinama, gradovima i zupanijama, neka oni malo vrate to sto su uzeli

Inace nisam služio vojni rok, ali ako nekim budućim odlukama i ja završim tamo, kada prodjem obuku budem uzeo pusku i raspalio po nekom, zavisi na koga prvo naletim mladeži hdz /sdp_a onim ceticima od druga pupovca, uhljebima, ekipi iz nevladinih udruga, mladima s filozofskog koji kace crvene zastave po zg, ima toliko kandidata, pa da vratim dug društvu i maknem nekoga iz pete kolone tko koci ovu zemlju
Makaki, ne na njih,no na one šta nam ih svakodnevno podnos serviraju...

a šta se pričuve tiče, jesu ono sa gerijatrije pokupili statiste za dokumentarac ili
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 15:02   #96
Sa obuke i postrojavanja

https://www.youtube.com/watch?v=Uu3kLme5LN8

https://www.youtube.com/watch?v=Zza0vx9PRF4&t=8s
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:12   #97
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Inace nisam služio vojni rok, ali ako nekim budućim odlukama i ja završim tamo, kada prodjem obuku budem uzeo pusku i raspalio po nekom, zavisi na koga prvo naletim mladeži hdz /sdp_a onim ceticima od druga pupovca, uhljebima, ekipi iz nevladinih udruga, mladima s filozofskog koji kace crvene zastave po zg, ima toliko kandidata, pa da vratim dug društvu i maknem nekoga iz pete kolone tko koci ovu zemlju
Ti si doista idiot? (Ili se samo takvim pravis...)?
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 13:46   #98
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Dobar pokušaj ali snimka je iz 2014.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:05   #99
O čemu pišu ovi?:

https://net.hr/danas/hrvatska/ne-zel...o-jedan-potez/

Ja sam baš završio faks 2007. i onda čekao da me pozovu na služenje vojnog roka pa je onda stavljen moratorij i na kraju ukinuto pa me nisu zvali. Je netko upoznat s izmjenama tih zakona? Zar ću stvarno moći očekivati da me pozovu na neku obuku? Mislim, odazvao bih se ja, ali baš me zanima što bi moj direktor mogao reći na to.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:16   #100
Šta se nervišeš. Ma to ti je samo malo ratatata pjevanja, ako nisi već uložio prigovor savjesti....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.