Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2015., 22:42   #1921
Tko više šljivi bankarsku tajnu. Užas.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 22:48   #1922
Koju tajnu? Da vidim kome uplacujem lovu?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 09:18   #1923
Da švicarska banka tek tako odaje kome uplaćuješ novac Kome bi onda trebali sudski nalozi?
Svi podaci o računu privatnih osoba su tajna (zakonski uređeno), i banka ne smije davati podatke o tome. Na stranu što su neke banke to odavale unatrag par godina, bilo preko neta, bilo na ispisu uplate izvršene direktno u poslovnici /facepalm
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 10:57   #1924
znači po zakonu ti ne smiješ znati kome uplaćuješ novce?
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:46   #1925
Kako ne? Pa nisi izmislio IBAN? Morala ti ga je neka osoba dati. Dakle, znaš kome uplaćuješ.
Ako ne vjeruješ, traži presliku dokumenata prije uplate
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:48   #1926
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Koju tajnu? Da vidim kome uplacujem lovu?
Točno to. Ne bih smio znati koja se osoba krije iza kojeg računa.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 12:08   #1927
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Točno to. Ne bih smio znati koja se osoba krije iza kojeg računa.
Puno spijunskih filmova gledas?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:26   #1928
Ne, jednostavno to je pojam bankarske tajne.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 23:04   #1929
Ne...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:21   #1930
A koji segment onda po tebi jest?

Ni na e-predmet, u odvjetništvu, tj. na sudu, ako upišeš broj predmeta za parnice koje su JAVNE dobiješ samo inicijale tuženika i tužitelja.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:28   #1931
Pomoć :)

Pozdrav, isprike ako sam na krivom mjestu, ali nekako mi je najlogičnije bilo uputiti se ovdje.

U sklopu Case Study Competition-a radim na rješavanju slučaja Zagrebačke banke, jedna od sastavnica tog rješenja je i anketa, trebala bih prikupiti najmanje 200 uzoraka. Pitanja su više opća - o financijama, bankarskim uslugama te načinu i stilu život. Anketa je anonimna, kratka i jednostavna. Bila bi jako zahvalna kada bi ste odvojil 2-3 minute vremena i ispunili je.

https://docs.google.com/forms/d/1ytH...h7Us8/viewform

Ako sam na krivo mjesto uputila ovu anketu, ja se ispričavam!

Hvala!
LenaHaloway is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 19:56   #1932
Imam MasterCard karticu i svakog 20. u mjesecu mi se automatski tereti tekući račun za iznos mjesečnog računa. Zanima me je li moguće ranije podmiriti dugovanje samostalnom uplatom na neki broj računa ili sl.? Dugo mi čekati do 20.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 22:31   #1933
Kod zabe, charge - ne, a za revolving nisam sigurna, ali isto mislim ne.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 22:38   #1934
kod revolving da, direktnom uplatom na kreditnu partiju. kod obične masterice ne (može se prebaciti datum naplate ali treba im jedan mjesečni ciklus da to prebace)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:15   #1935
Pozdrav, zanima me ako je netko upućen hoće li zaba uvesti u skorije vrijeme (do godine dana) u ponudu beskontaktno plaćanje preko maestro kartice tekućeg računa. Vidim da su ostale veće banke isto već provele npr. PBZ koja je bila lider u to polju s inspire karticom wave2pay, zatim Erste sa svojom maestro i Poštanska...

Nije stvar od presudne važnosti, ali lijepo je imati.

edit: baš gledam evo srpska "zaba" već to ima: http://www.unicreditbank.rs/?p=435, nije mi jasno zašto naša podružnica kaska...

Zadnje uređivanje Mudskipper : 09.05.2015. at 21:39.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:59   #1936
Srpska "zaba"? Ajoj...
Kaj je tak teško bilo napisat srpska Unicredit banka, koja je valjda članica Unicredit grupacije, kao i Zaba...?
Ja se duboko nadam da neće to uvesti ili barem da će ostaviti mogućnost da ljudi biraju kakvu karticu žele.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:05   #1937
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Srpska "zaba"? Ajoj...
Kaj je tak teško bilo napisat srpska Unicredit banka, koja je valjda članica Unicredit grupacije, kao i Zaba...?
Ja se duboko nadam da neće to uvesti ili barem da će ostaviti mogućnost da ljudi biraju kakvu karticu žele.
Ista stvar, što cijepidlačiš, pa stavio sam u navodnike... riječ je o lokalnoj podružnici iste internacionalne europske banke, ili kako ti kažeš pa da zvuči nešto ljepše - o članici iste grupacije.

Kakve ima veze ako ti kartica ima i tu dodatnu mogućnost... nikakve. Može se korisiti normalno umetanjem u pos preko klasičnog čipa kao i do sada ako ne želiš koristiti beskontaktni način plaćanja. Štoviše čak se može deaktivirati i aktivirati za kupnju preko mobitela od strane korisnika ako se ta mogućnost implementira kao npr. pbz-ov wave2pay sticker kartica. Pa ako nećeš deaktiviraš je i mirna bosna. Uvijek možeš i malo nagurati alu-folije u novčanik ak se bojiš da će ti se neko s posom koji ima ugrađen rfid čitač motati oko guzice po cesti....
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:16   #1938
Nije da se žalim, ali ZABA mi prošli mjesec nije naplatila vođenje računa na uobičajeni datum u mjesecu.
Zna li netko da li se nešto promijenilo u uvjetima?
Nemam nikakvu Lepezu, samo običan TRG s mZabom i e-zabu...
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:06   #1939
Mene zanima ako ja svaki mjesec imam 300 kuna doplatka i skidala od toga 200, kako su oni meni mogli nabiti minus od 1000kuna na kartici? Jest da sam ja studirala u Mostaru i tamo na bankomatu dizala 50KM od 80 kojih bi leglo, ali kako su mi mogli toliki minus nabiti. ? I navodno mi je sada kartica blokirana dok to ne platim, pa u p.m. ja nisam ni imala dozvolu da mogu uci u minus, sve i da sam imala nikad nisam dizala cjelokupan iznos
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:15   #1940
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Nije da se žalim, ali ZABA mi prošli mjesec nije naplatila vođenje računa na uobičajeni datum u mjesecu.
Zna li netko da li se nešto promijenilo u uvjetima?
Nemam nikakvu Lepezu, samo običan TRG s mZabom i e-zabu...
Nisu niti meni naplatili naknadu za Lepezu. Makar tu i tamo se znalo dogoditi i ranije. Nije bila nikakva obavijest da su mijenjali datum naplate.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.