Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 13:48   #21
A zamislite osim vojske da u budučnosti današnje "duge cijevi" naših policajaca umjesto većinskih ja mislim M70-ica, zamijene VHS-ice, kratke-duge, svejedno..
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:01   #22
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
A zamislite osim vojske da u budučnosti današnje "duge cijevi" naših policajaca umjesto većinskih ja mislim M70-ica, zamijene VHS-ice, kratke-duge, svejedno..
Konačno da se maknu kalaši...kad vidim podbuhlog brkatog mupovca sa kalašem kao da smo u bivšoj Jugi
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:29   #23
Quote:
Dunco kaže: Pogledaj post
Konačno da se maknu kalaši...kad vidim podbuhlog brkatog mupovca sa kalašem kao da smo u bivšoj Jugi
O kalašu će se i dalje "pisati pjesme", odslužio je po meni svoje, i duže nego je trebao, služi i dalje, i još će dugo vjerojatno služiti, ali mislim da ga iz suvremene vojske treba definitivno maknuti. G36 se po svemu čini super puška, ali je ne treba dizati toliko u nebo. Ali ipak mislim da kalaš i dalje može trpiti najviše "boli" od svih pušaka ikada koje su ušle u masovnu proizvodnju, ali on nije ušao u masovnu, nego u abnormalno masovnu proizvodnju. Gotovo nema zemlje koja nije napravila svoj kalaš.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:32   #24
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
O kalašu će se i dalje "pisati pjesme", odslužio je po meni svoje, i duže nego je trebao, služi i dalje, i još će dugo vjerojatno služiti, ali mislim da ga iz suvremene vojske treba definitivno maknuti. G36 se po svemu čini super puška, ali je ne treba dizati toliko u nebo. Ali ipak mislim da kalaš i dalje može trpiti najviše "boli" od svih pušaka ikada koje su ušle u masovnu proizvodnju, ali on nije ušao u masovnu, nego u abnormalno masovnu proizvodnju. Gotovo nema zemlje koja nije napravila svoj kalaš.
HV bi trebala napravit selekciju pa konzervirat bolje kalaše (ruske i srpske) za "nedobog", a ostalo rashodovat ili prodat Venezueli
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:55   #25
Da im Rusi nisu prodali 100.000 AK-103 i licencu, možda bi i mogli. Ovako će ih vjerojatno uništiti, možda donirati Afganistanu ili nekoj sličnoj vukojebini.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 16:36   #26
VHS-K je namjenjena uglavnom policijskoj uporabi.
HS Produkt nije udovoljio želji Venecuele za prodajom licenece za proizvodnju VHS-a.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:11   #27
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje, što ako naš vojnik u misiji ostane bez puške, ili nekog dijela opreme, što nehotice, što zbog okolnosti situacije? Snosi li kakve posljedice?
Nije isto ostane li nehotice (dakle nehajno) ili zbog "okolnosti situacije" kako navodiš.

U slučaju nehaja postoji kako stegovna odgovornost tako i materijalna. Dakle, u skladu s HR pravom može se sjest na najviše 2/3 plaće dok se ne otplati vrijednost izgubljene opreme. E sad, kako bi to izgledalo u praksi (posebno stegovni dio) ovisi od slučaja do slučaja...uzelo bi se sve u obzir, uključujući i dosadašnje ponašanje vojnika i sl. Time se bavi vojnostegovno tužiteljstvo.

Pod okolnosti situacije pretpostavljam da misliš na događaje koji su nastali bez krivnje vojnika. Ako nema krivnje, onda nema ni odgovornosti.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:27   #28
Quote:
Dunco kaže: Pogledaj post
Nije isto ostane li nehotice (dakle nehajno) ili zbog "okolnosti situacije" kako navodiš.

U slučaju nehaja postoji kako stegovna odgovornost tako i materijalna. Dakle, u skladu s HR pravom može se sjest na najviše 2/3 plaće dok se ne otplati vrijednost izgubljene opreme. E sad, kako bi to izgledalo u praksi (posebno stegovni dio) ovisi od slučaja do slučaja...uzelo bi se sve u obzir, uključujući i dosadašnje ponašanje vojnika i sl. Time se bavi vojnostegovno tužiteljstvo.

Pod okolnosti situacije pretpostavljam da misliš na događaje koji su nastali bez krivnje vojnika. Ako nema krivnje, onda nema ni odgovornosti.
Hvala na odg.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:52   #29
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
VHS-K je namjenjena uglavnom policijskoj uporabi.
HS Produkt nije udovoljio želji Venecuele za prodajom licenece za proizvodnju VHS-a.

Jel ce bit neka singl sot verzija za "sport i rekreaciju" da si i ja jednu kupim :klapcisto sumnjam, mislim da nasi zakoni ne dopustaju).
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:59   #30
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Jel ce bit neka singl sot verzija za "sport i rekreaciju" da si i ja jednu kupim :klapcisto sumnjam, mislim da nasi zakoni ne dopustaju).
Koliko sam upoznat s našim zakonima, jedino bi bilo dopušteno imati verziju VHS-ice, koja nema mogučnost rafalne paljbe i kojoj bi se morao smanjiti kapacitet spremnika na 10 metaka (to nije nikakav problem), kalibar bi bio dozvoljen, samo neznam ima li još kakva caka, a i sumnjam da ima smisla proizvodit bullpup pušku za civilne svrhe , iz rata je jedino "privatizirat" mogla papovka-uz preinake (micanje tromblonskog nišana i nastavka...) i biće neke vrste tanđara. A mislim da i ima razlike između običnog vojnog i civilnog streljiva dozvoljenog za prodaju..
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 20:44   #31
Najbolje će se prodati ako naprave airsoft verziju... iako i tu postoji FAMAS
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 21:01   #32
Zakon samo ograničava minimalnu dužinu cijevi , max broj metaka u spremniku, max kalibar te da ne smije imati mogučnost rafalne paljbe.
Potpuno je svejedno kakva je konstrukcija oružja.

A kak znamo da je USA tržište izuzetno važno za tvornicu iz Karlovca, mislim da če se poluatomatska verzija sa spremnikom od 10 metaka pojaviti jako brzo.
Jedino ako ih MORH nije vezao nekakvim ugovorom pošto je država finacirala dio razvoja puške.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 21:55   #33
Danas je na svim vjestima bilo kako je premijerka posjetila Karlovac. Tamo je bio normalno i ministar Karlovčanin ali je zanimljivo bilo vidjeti di su bili
Žapčić je bio u prvom planu a direktor Pavlin u drugom.
Mogli su Premijerki pokazati samo jednu stvar a koja do sada u Hrvatskoj nije postojala
Naravno Premijerku su novinari pitali sto stvari ali nikako onu što nas zanima u tvornici HS Produkta.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 00:21   #34
Quote:
Mogli su Premijerki pokazati samo jednu stvar a koja do sada u Hrvatskoj nije postojala
Naravno Premijerku su novinari pitali sto stvari ali nikako onu što nas zanima u tvornici HS Produkta.
Kao da je to bitno novinarima gdje su se nalazili da su bili u nuklearnoj centrali oni bi vjerojatno pitali premijerku za nešt deseto.
Koga još briga za nacionalnu sigurnost i što se tu proizvodi za izvoz i oružje za HV.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:17   #35
Zna li neko kada če HS Produkt kao jedna ozbiljna tvrtka imati svoju web stranicu?
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:30   #36
Zna se i ima je .
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:34   #37
A link je?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 00:28   #38
Za sada se jedino ovdje može vidjeti
http://www.springfield-armory.com/
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:10   #39
HS Produkt, kao jedna velebna firma, nema svoju web stranicu, a link koji koopriva dao je llink na stranice Springfielda, koji pod svojim imenom prodaje HS 2000 u Americi.
Zašto je nema? Pa možda mora plaćati prevelike provizije da bi OS kupile njene proizvode, pa ne ostane ništa za web.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:36   #40
Zato sam i stavio jer jedino tamo možeš vidjeti HS,a VHS možemo vidjeti samo prilikom potpisivanja ugovora.
Žalosno je to kao da je to neka državna tajna ili to velikim tvrtkama nije ni potrebno.
Nije ni od Kroka web stranica nešt ali barem nešto.
Mislim da jedni drugima daju provizije,ali to je normalno i u svijetu niko nije cjepljen protiv toga (H&K,Colt,Patria itd.)

"Lošinj: Srpski i hrvatski generali tajno ljetuju, partnerima sve besplatno"
Eto vidiš kako se to sređuje jedino mi nije jasno šta su zvali Miletića valjda nostalgija za bratstvom i jedinstvom.
http://www.nacional.hr/clanak/66027/...latni-praznici
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.