Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 12:50   #10581
ja ovo shortao
Kaidos is offline  
Old 22.10.2017., 10:20   #10582
Dow Jones industrial average 23329.Pratim ovaj indikator pozorno i da...valja reći prije cca godinu dana bili smo na 17000.Ovdje fali par kockica,nije sve jasno,ali svejedno...U 2010. recimo vrijednost je 11000.Rast ekonomije ni približno ne prati ovaj porast cijena dionica.Istovremeno Jim Rickards koji se istaknuo poprilično točnim predviđanjem Brexita i Trumpa?! ide dalje sa svojim predviđanjem da Fed neće dignuti kamatnu stopu,više nego suprotno od onoga što tržište očekuje.Ovakav sad već dvogodišnji cik cak s kamatama,a vidjet ćemo kako će se nastaviti na slijedeća četri kvartalna zasjedanja Fed-a upućuje da nema jasno definirane politike oko ključnih točaka.Opet zašto,ako je krenuo oporavak?Valjda se gleda kako će se,ali zasad "nema talasanja".Po meni može se gledati u um.
Vidimo se manje više i po Jimu Rickardsu na proljeće...Onda kreće usudim se reći šuljanje,pa i opet... po Jimu Rickardsu sve tamo do zadnjih par mjeseci u 2019.War on gold se nastavlja...Inflacija je vidljiva samo na dionicama jel?Da podsjetim neki istaknuti ljudi kažu da bismo mogli "završiti" debelo ispod 10000 na Dow i to nominalno.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...cnRHH77O-LQf3n

"službeni izvori često nisu u pravu"
mizuzul is offline  
Old 22.10.2017., 17:47   #10583
kakve to veze ima s cijenom zlata?
Kaidos is offline  
Old 24.10.2017., 03:03   #10584
jako zadovoljan shortom
Kaidos is offline  
Old 24.10.2017., 12:58   #10585
Lagani uvid u pozicioniranja na američkoj sceni plemenitih metala u slijedećem videu...Tu je i uvaženi doktor Marc Faber sa svojim rasističkim komentarima...Ako je on stvarno rasist Čovjek naime živi na Tajlandu.
Dakle pogledati malo nivo na kojem razgovaraju pojedini dugogodišnji pratitelji tržišta i pitati samog sebe ZAŠTO i s kojim ciljem.Jedna kockica u puzzle moguće.Dakle ipak malo obratit pažnju,moglo bi bit korisno...
Jedan drugi čovjek,meni osobno vrlo bitan,tvrdi da smo "na putanji".Raniji clip:

https://www.youtube.com/watch?v=oQTQrlA2jx0

Ovakva odsutnost postaje već lagano čudna,a mogla bi bit i vrlo skupa.

"novci leže na cesti"
mizuzul is offline  
Old 27.10.2017., 17:20   #10586
short zlata (vidi gore) je bio financijski i moralno vrhunska odluka
Kaidos is offline  
Old 27.10.2017., 18:36   #10587
jel target na 700 i dalje? (da znam kupiti na vrijeme?)
munjeviti.juric is offline  
Old 27.10.2017., 18:59   #10588
pa u principu može to i niže. jedino je pitanje kako i kada. Pošto ja igram 4x short ETF-om svako odugovlačenje cijedi lovu.. za početak čekam 1000-1100 pa ćemo vidjeti dalje. ako krene gore, a bože moj, izađem, pa je poslije slađe
Kaidos is offline  
Old 27.10.2017., 19:01   #10589
rationale iza mog ulaganja jest da će gold bugovi biti oguljeni do kosti, a onda će hijene i to pojesti

jedino mi je malo žao srebra, jer je stvarno dosta jeftino, ali uvijek može jeftinije
Kaidos is offline  
Old 27.10.2017., 19:57   #10590
Zar je moguće, zlato se na mala vrata vraća na tržište kao novac?

"Over time, as residents of the state use both Federal Reserve notes and silver and gold coins, the fact that the coins hold their value more than Federal Reserve notes do will lead to a “reverse Gresham’s Law” effect, where good money (gold and silver coins) will drive out bad money (Federal Reserve notes). As this happens, a cascade of events can begin to occur, including the flow of real wealth toward the state’s treasury, an influx of banking business from outside of the state – as people in other states carry out their desire to bank with sound money – and an eventual outcry against the use of Federal Reserve notes for any transactions.”

Hoćemo li opet nosit tobolac za kovanice ili će se zlato prebacivati elektronskim putem?

Alabama Bill Would Exempt Gold and Silver Bullion from Sales Tax; Help Encourage Its Use as Money

https://schiffgold.com/key-gold-news...8a40-192608337
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 27.10.2017., 20:54   #10591
hahhaha... gle, semafor će pokazati
Kaidos is offline  
Old 27.10.2017., 21:22   #10592
Quote:
munjeviti.juric kaže: Pogledaj post
jel target na 700 i dalje? (da znam kupiti na vrijeme?)
Munjeviti odakle ti ovaj target na 700, jel to eur ili $?
madison is offline  
Old 27.10.2017., 21:24   #10593
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
rationale iza mog ulaganja jest da će gold bugovi biti oguljeni do kosti, a onda će hijene i to pojesti

jedino mi je malo žao srebra, jer je stvarno dosta jeftino, ali uvijek može jeftinije
Kaidos mozes li molim te, ovo malo pojasnit. o gold bugovima?i
madison is offline  
Old 27.10.2017., 21:48   #10594
Kad govorim o gold-bugovima, prvenstveno se oslanjam na visoko pouzdani PSCI, tzv. diskrecijski indikator kretanja tržišta kapitala.
PSCI je kratica za Peter Schiff clown indicator. Ovaj indikator nisam ja izmislio, ali u zadnje vrijeme jako dobija na popularnosti kod tzv. "smart money"
Kaidos is offline  
Old 29.10.2017., 20:21   #10595
Uvaženi doktor Marc Faber u odjeljku 37:00-38:00 tvrdi da je podmetnuo paštetu:

https://youtu.be/qs4hdyXbUZU

"vinca sve do dana belega"
mizuzul is offline  
Old 04.11.2017., 16:48   #10596
Koju putanju plemenitih predviđati?
http://www.schroders.com/en/hk/retir...bal-liquidity/
EnzoFerrari is offline  
Old 05.11.2017., 08:48   #10597
Quote:
EnzoFerrari kaže: Pogledaj post
Koju putanju plemenitih predviđati?
http://www.schroders.com/en/hk/retir...bal-liquidity/
Izgleda up, ali komedija mi je ova nasa vlada. Ecb, fed, svi povecavaju kamate i smanjuju likvidnost, mi smo tek postigli neko malo smanjenje duga (minimalno) zadnjih godinu dana, i ovi vec pocinju ponovno opterecivati proracun braniteljima i zdravstvom. Umjesto da iskoriste jos ovu godinu/godinu i po za drasticnije smanjenje duga, iducu krizu cemo zavrsit s dugom od 160% BDPa. I onda neuki kvazipoliticari okrivljuju masone, komuniste, a doslovno si sami ovo pakiramo.
Znam da je offtopic i zao mi je, ali nadovezuje se na kraj QE i pocetak QT centralnih banaka.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 06.11.2017., 00:59   #10598
Referenca Egon
https://goldswitzerland.com/only-con...-will-survive/
EnzoFerrari is offline  
Old 20.11.2017., 10:52   #10599
Nije još potvrđeno i ne može se do kraja ustvrditi.Pa ipak prošla su tri dana i obrve U SVAKOM SLUČAJU diže činjenica GDJE JE POTVRDA?Izgleda da je i jedan čovjek iz vrlo utjecajne bankarske obitelji također platio glavom.Ispitat svakako,ali već je čudno...
Bitno mijenja situaciju jer smo dosad imali "happening" da pogibaju samo manje utjecajni bankari,njihov niži srednji sloj,praktično bankarski "Akakiji Akakijeviči",a o čemu je izvještavano i na mjestima kao jsmineset.com.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...k3LhD1b7hjIkDt

Može se svakako narediti:

"opipajte puls"
mizuzul is offline  
Old 21.11.2017., 10:50   #10600
Rezime situacije:volatilnost na svim tržištima,pa i plemenitih metala poprilično mala...
Međutim...neki se sjećaju da sam pričao i o Saudijskoj Arabiji.Događaji iz prošlog mjeseca također sugeriraju mogućnost kolosalne,magnitudalne promjene.I tržište kriptovaluta,posebno Btc,a sklopu razmatranja na ovom forumu nudi svoju informaciju.Oni koji nisu upalili motore neka to svakako učine.Vrijeme za obogaćivanje istječe.
Pamet nikad nije i neće bit jednoznačna,jednodimenzionalna.Baš oni kojima padnu na pamet Argeta paštete mogli bi bit u prilici.Kupujte.Srebro.Zlato i LBMA su uvijek bili pojam sa svojom težinom.I da,onda...zlato će kao lokomotiva povuć vagone srebra poprilično daleko.Već se pomalo sluti psihološka konstatacija tog trenutka kada će odnos zlato srebro jako pasti.

"i bitcoinaši će jako dobro proć"
mizuzul is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.