Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 01:25   #121
Čisto informativno, tečaj HNBa služi za kupoprodaju deviza bankama, ne za fizičke osobe?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:14   #122
Hrvatska narodna banka svakoga radnog dana na temelju ugovorenog prometa i tečajeva stranih valuta na tržištu stranih sredstava plaćanja utvrđuje vrijednost kune prema drugim valutama.

Za kupoprodaju deviza dogovaraš ili dobijaš cijenu/tečaj od banke kod koje namjeravaš obaviti taj posao.
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:54   #123
Zna li netko gdje u Splitu se može najpovoljnije promijeniti kune u eure? Hvala
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:40   #124
Prvo se informiraš o tečaju u vodećim bankama npr. na limun.hr - usporedni tečaj banaka i onda uzmeš keš u ruke, obilaziš mjenjačnice koje u pravilu sve imaju bolji službeni tečaj od banaka i usmeno ih pitaš koliki ti daju tečaj za kupt XY € (šta veća suma = povoljniji tečaj) i naglasiš da ti ne treba račun i kupiš tamo di ti daju najpovoljnije.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:53   #125
S tim da se povoljniji tečaj većinom javlja tek kod četvero, ili peteroznamenkastih znamenki u €
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:05   #126
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
ima li netko tk oje iz slovenije da mi kaze gdje se tamo najvise isplati mijenati (mjenjacnica ili banka)? moram mijenjati AUD u EUR i cini mi se puno povoljnije ici direktno nego kod nas prvo kn pa eur..?
ponavljam pitanje, a dodajem i upit AUD - kune.? ovo drugo u HR, jasno.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:12   #127
Quote:
markom1989 kaže: Pogledaj post
Hrvatska narodna banka svakoga radnog dana na temelju ugovorenog prometa i tečajeva stranih valuta na tržištu stranih sredstava plaćanja utvrđuje vrijednost kune prema drugim valutama.

Za kupoprodaju deviza dogovaraš ili dobijaš cijenu/tečaj od banke kod koje namjeravaš obaviti taj posao.
a zašto ne od HNBa?

možda zato jer HNB nije ni hrvatska, ni narodna?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:28   #128
Da li bi se isplatilo u narednih nekoliko tjedana prodati par tisuća eura i onda kupiti u špici sezone kada bude najpovoljniji tečaj za kupnju?
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:16   #129
Zašto ne? Isplatilo bi ti se, samo ne znam koliko. Zavisi koju ćeš količinu prominit.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 18:24   #130
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
Da li bi se isplatilo u narednih nekoliko tjedana prodati par tisuća eura i onda kupiti u špici sezone kada bude najpovoljniji tečaj za kupnju?
Razmišljam i sam to početi delate, kupovati ljeti a prodavati zimi euro sami jel to funkcionira profitabilno?
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 15:43   #131
Gdje se najpo oljnije mogu kupiti euri trenutno? Mjenjacnice,posta ,u banci?...da li osim tecaja postoje jos neke provizije i nakon kojeg iznosa traze osobnu?
mivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.