Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 14:32   #261
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
On je naime gorljiv antiEuropljanin,zagrizeni domaci tvrdonacionalist sa izrazenim antieuropejskim stavovima..
Po čemu je osoba koja ima drugačiju viziju Europe anti-Europljanin sa anti-europejskim stavovima?

Zadnje uređivanje Detektor : 07.06.2015. at 14:54.
Detektor is offline  
Old 07.06.2015., 18:47   #262
Ja nisam čuo od Franciškovića da se obrušio na druge i drugačije, on se obrušio na strukture moći, na strukture koje vladaju nad nama.

Ako je čovjek bio u ludnici zbog svojih stavova, onda je logički da će biti protiv ovih na vlasti.

Što se tuče EU, pa to svi vidimo da EU samo jako košta Hrvatsku i guši hrvatski gospodarski i monetarni suverenitet.

Kao što bi država trebala biti servis svojim državljanima, tako je EU samo servis najbogatijih tajkuna i bankara!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2015., 12:08   #263
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Po čemu je osoba koja ima drugačiju viziju Europe anti-Europljanin sa anti-europejskim stavovima?
Dakako,Detektore možeš pretpostaviti da sam svoj post u kojem kažem da je Francisković anti-Evropljanin,govorio iz motiva da je čovjek protiv političkog saveza na kontinentu Evrope,a ne da je on zemljopisno anti-Evropljanin...
A što se tiče toga koju bi to Evropu g.Francisković zastupao,vjerojatno onu opasanu bodljikavom žicom,crnim odorama sa noževima i rasnim zakonima...
Sforza Aspang is offline  
Old 11.06.2015., 16:45   #264
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Dakako,Detektore možeš pretpostaviti da sam svoj post u kojem kažem da je Francisković anti-Evropljanin,govorio iz motiva da je čovjek protiv političkog saveza na kontinentu Evrope,a ne da je on zemljopisno anti-Evropljanin...
A što se tiče toga koju bi to Evropu g.Francisković zastupao,vjerojatno onu opasanu bodljikavom žicom,crnim odorama sa noževima i rasnim zakonima...
A ovo je kao bolje. Petokraka, kulturni marksizam, politička korektnost, sustavno zaglupljivanje, socijalni inžinjering...
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 11.06.2015., 22:11   #265
svi takvi bi trebali glasati za Iknara,a onda ce i lijevi i desni put putujem iz zemlje,svi lopovi i nedostojni ljudi ce biti prisilno maknuti da nikada vise ne kradu ovdje
IKNAR za vladara do ponovnog dolaska Krista
Iknar is offline  
Old 11.06.2015., 23:41   #266
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
A ovo je kao bolje. Petokraka, kulturni marksizam, politička korektnost, sustavno zaglupljivanje, socijalni inžinjering...
Petokraka kao NOB,da.Komunizam,ne.
Kulturni marxizam?
Politicka korektnost...zasto ne?
Zaglupljivanje je osobni izbor,a socijalni inzenjering vec duze ne postoji...
Sforza Aspang is offline  
Old 12.06.2015., 08:31   #267
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Petokraka kao NOB,da.Komunizam,ne.
Kulturni marxizam?
Politicka korektnost...zasto ne?
Zaglupljivanje je osobni izbor,a socijalni inzenjering vec duze ne postoji...
Dali mi živimo na istoj planeti?
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 12.06.2015., 09:29   #268
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Dali mi živimo na istoj planeti?
Planeta je ista,polariteti su drugačiji...
Sforza Aspang is offline  
Old 14.06.2015., 22:26   #269
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Dakako,Detektore možeš pretpostaviti da sam svoj post u kojem kažem da je Francisković anti-Evropljanin,govorio iz motiva da je čovjek protiv političkog saveza na kontinentu Evrope,a ne da je on zemljopisno anti-Evropljanin...
Srbi bi rekli: "promašio si ceo fudbal". Čovjek uopće nije protiv političkog saveza na kontinentu Europe. Ja sam te pitao vrlo konkretno:

Quote:
po čemu je osoba koja ima drugačiju viziju Europe anti-Europljanin sa anti-europejskim stavovima?
No,nema odgovora a mislio sam upravo na taj politički savez. To što čovjek ima drugačiju viziju Europe ne znači da je anti-Europljanin.

Quote:
A što se tiče toga koju bi to Evropu g.Francisković zastupao,vjerojatno onu opasanu bodljikavom žicom,crnim odorama sa noževima i rasnim zakonima...
Molim? Ti uopće nisi čitao njegovu knjigu. Pucaš u prazno. Tko još danas čita knjige od 800 str.? Ipak je to previše.
Detektor is offline  
Old 14.06.2015., 22:37   #270
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Petokraka kao NOB,da.
Nije li to zastupanje Europe sa bodljikavim žicama,noževima ?
Detektor is offline  
Old 14.06.2015., 22:40   #271
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Srbi bi rekli: "promašio si ceo fudbal". Čovjek uopće nije protiv političkog saveza na kontinentu Europe. Ja sam te pitao vrlo konkretno:



No,nema odgovora a mislio sam upravo na taj politički savez. To što čovjek ima drugačiju viziju Europe ne znači da je anti-Europljanin.



Molim? Ti uopće nisi čitao njegovu knjigu. Pucaš u prazno. Tko još danas čita knjige od 800 str.? Ipak je to previše.
a i ti nasao nekome objasnjavati kada je covjeku ocito ovako dobro,jer je u tiom strukturama vlasti mozda potkozen
dakle riga njega njemu je dobro a druge koga briga
Iknar is offline  
Old 14.06.2015., 23:10   #272
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a i ti nasao nekome objasnjavati kada je covjeku ocito ovako dobro,jer je u tiom strukturama vlasti mozda potkozen
dakle riga njega njemu je dobro a druge koga briga
Čovjek nije ništa čitao što je Francišković napisao u svojoj knjizi pa za one koji nisu čitali izdvojio bi neke ideje:

-poništenje pretvorbe i privatizacije
-zatvorski sustav gdje bi se zatvorenicima davala naknada za niže plaćene poslove
-velika poduzeća u državnom a mala i srednja u privatnom vlasništvu
-smanjenje županija
-selekcija stručnjaka kroz sustav za buduću vlast tj. odabir najboljih
-nacionalizacija banaka,ukidanje valutne klauzule,vraćanje dugova u granicama neke normale no skeptičan je prema tome pa kasnije u javnosti kaže jednostavno,otpis dugova što bi se promatrala kao propala investicija stranih ulagača i odmah važi obrnut redoslijed tj. više ne bi narod bio ovisan o spekulacijama Libora ili Euribora.
-sklapanje saveza sa svima onima koji prihvaćaju mir




To mora da je neki projekt crnih odora i ne znam čega sve ne.

Poveznica za knjigu namijenjena onima koji nisu ograničeni samo na čitanje članaka sa raznoraznih portala,ljudima koji mogu više od toga:

http://www.scribd.com/doc/17354135/H...Civilis#scribd

Zadnje uređivanje Detektor : 14.06.2015. at 23:24.
Detektor is offline  
Old 14.06.2015., 23:53   #273
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To što čovjek ima drugačiju viziju Europe ne znači da je anti-Europljanin.
Kakvu viziju?
Čovjek se kandidirao na listi krajnje desnice,A-HSP.
Njegovi stavovi prije promatranja bili su ravni teškom ekstremizmu.
Kakvu on Evropu vidi?
Molmi te,reci...
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Molim? Ti uopće nisi čitao njegovu knjigu. Pucaš u prazno. Tko još danas čita knjige od 800 str.? Ipak je to previše.
Oprosti,čitaje nešto pametnije sada,ali prije svega bio bih ti zahvalan,da kažeš;jesi li ti pročitao njegovu knjigu?I što si zaključio?
Evropa nacionalnih država..?!
Što je zamislio g.Francisković?
Sforza Aspang is offline  
Old 14.06.2015., 23:55   #274
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Nije li to zastupanje Europe sa bodljikavim žicama,noževima ?
Možda nisam dovršio misao...Dakle,petokraka kao simbol oslobođenja od nacizma.
Oni koji su zloupotrijebili simbol i vršili teror nad ljudima od egzekucija do gulaga,naravno da ne pristajem..
Sforza Aspang is offline  
Old 15.06.2015., 00:16   #275
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kakvu viziju?
Čovjek se kandidirao na listi krajnje desnice,A-HSP.
Njegovi stavovi prije promatranja bili su ravni teškom ekstremizmu.
Kakvu on Evropu vidi?
Molmi te,reci...
Kandidirao se na listi legalne političke stranke koja se programski razlikuje sa njegovim programom. U njegovom programu nema mjesta za ljevicu i desnicu. Ja sad ne mogu opširno tebi ispričati priču unutar 800 str. ali u globalu Europu koja neće izrabljivati ljude u svrhu kapital interesa,sa granicama,suverenim državama,očuvanjem identiteta naroda po kojim su isti prepoznatljivi. Nije samo njegovo razmišljanje ograničeno na Europu nego na svijet. Dio ideja:

-poništenje pretvorbe i privatizacije
-zatvorski sustav gdje bi se zatvorenicima davala naknada za niže plaćene poslove
-velika poduzeća u državnom a mala i srednja u privatnom vlasništvu
-smanjenje županija
-selekcija stručnjaka kroz sustav za buduću vlast tj. odabir najboljih
-nacionalizacija banaka,ukidanje valutne klauzule,vraćanje dugova u granicama neke normale no skeptičan je prema tome pa kasnije u javnosti kaže jednostavno,otpis dugova što bi se promatrala kao propala investicija stranih ulagača i odmah važi obrnut redoslijed tj. više ne bi narod bio ovisan o spekulacijama Libora ili Euribora.
-sklapanje saveza sa svima onima koji prihvaćaju mir

Quote:
Oprosti,čitaje nešto pametnije sada,ali prije svega bio bih ti zahvalan,da kažeš;jesi li ti pročitao njegovu knjigu?I što si zaključio?
Evropa nacionalnih država..?!
Što je zamislio g.Francisković?
Još imam za pročitati nekih 50 str. ,ostalo odgovoreno prethodno.

Zadnje uređivanje Detektor : 15.06.2015. at 01:36.
Detektor is offline  
Old 15.06.2015., 00:25   #276
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Možda nisam dovršio misao...Dakle,petokraka kao simbol oslobođenja od nacizma.
Oni koji su zloupotrijebili simbol i vršili teror nad ljudima od egzekucija do gulaga,naravno da ne pristajem..
To što su neki zloupotrijebili simboliku i dalje ne mijenja činjenicu kako se radilo tu o noževima i bodljikavim žicama koji su bili potpuno opravdani od strane takvog sustava. Nacistu može biti nacizam simbol za izlazak Njemačke iz krize i borbe protiv kapitalističke pohlepe nad njemačkim narodom ali opet su tu noževi i bodljikave žice opravdani od takvog sustava. Petokraka je ujedno simbol razaranja Vukovara,da li to znači da opravdavaš taktički JNA kao nasljednicu NOBa? (dakle van zločina)

Zadnje uređivanje Detektor : 15.06.2015. at 01:27.
Detektor is offline  
Old 15.06.2015., 19:01   #277
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Kandidirao se na listi legalne političke stranke koja se programski razlikuje sa njegovim programom.
Da,jasno..Sve u redu..
Krajnja desnica koja koketira sa teškim ekstremizmom...
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
U njegovom programu nema mjesta za ljevicu i desnicu. Ja sad ne mogu opširno tebi ispričati priču unutar 800 str. ali u globalu Europu koja neće izrabljivati ljude u svrhu kapital interesa,sa granicama,suverenim državama,očuvanjem identiteta naroda po kojim su isti prepoznatljivi. Nije samo njegovo razmišljanje ograničeno na Europu nego na svijet. Dio ideja:

-poništenje pretvorbe i privatizacije
-zatvorski sustav gdje bi se zatvorenicima davala naknada za niže plaćene poslove
-velika poduzeća u državnom a mala i srednja u privatnom vlasništvu
-smanjenje županija
-selekcija stručnjaka kroz sustav za buduću vlast tj. odabir najboljih
-nacionalizacija banaka,ukidanje valutne klauzule,vraćanje dugova u granicama neke normale no skeptičan je prema tome pa kasnije u javnosti kaže jednostavno,otpis dugova što bi se promatrala kao propala investicija stranih ulagača i odmah važi obrnut redoslijed tj. više ne bi narod bio ovisan o spekulacijama Libora ili Euribora.
-sklapanje saveza sa svima onima koji prihvaćaju mir
Franciskovićeva Utopija sasvim lijepo zvuči...Uglavnom,kako se meni prikazuje riječ je o državnosponzoriranoj Utopiji...Država i nacija temelj su svega.
Francisković kao da zaobilazi boljke pojedinca..
U pojedincu je ključ.Kada dokučimo kako izvući maksimum iz svakog čovjeka za javno dobro,to će biti uspjeh...
Ove priče o državi,narodu,masi,zajednici...To je sve skupa lijepo,ali nerealno jer zvuči kao neka terapija nefunkcionalne obitelji....
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Još imam za pročitati nekih 50 str. ,ostalo odgovoreno prethodno.
Ok...samo nastavi.I nadam se da ćeš pronaći neka pitanja u sebi koji neće ići u prilog g.Franciskoviću...Pronađi kritiku u sebi po ovom pitanju...
Sforza Aspang is offline  
Old 15.06.2015., 19:37   #278
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Da,jasno..Sve u redu..
Krajnja desnica koja koketira sa teškim ekstremizmom...
Političari su im dali primjer i povod za to,petokraka je teški ekstremizam ali to je ono,svi smo jednaki ali neki su jednakiji od drugih. Akcija ima reakciju. Mislim da je A-HSP (stranka koja nema neku kvalitetu članstva) mala beba u usporedbi sa ekstremizmom EU ili onih koji slave petokraku,koji predaju po fakultetima tipa onaj Klasić koji prodaje ideologiju unutar povijesti.

Quote:
Franciskovićeva Utopija sasvim lijepo zvuči...Uglavnom,kako se meni prikazuje riječ je o državnosponzoriranoj Utopiji...Država i nacija temelj su svega.
Francisković kao da zaobilazi boljke pojedinca..
U pojedincu je ključ.Kada dokučimo kako izvući maksimum iz svakog čovjeka za javno dobro,to će biti uspjeh...
Ove priče o državi,narodu,masi,zajednici...To je sve skupa lijepo,ali nerealno jer zvuči kao neka terapija nefunkcionalne obitelji....
Francišković pojedincu daje maksimalnu slobodu da se iskaže unutar države za odgovarajuću poziciju. Radi se o selekciji stručnjaka i javnom dobru. Država je i danas glavna a priče o EU,tzv. europejstvu nisu bile utopija,to je provedeno u djelo. Francišković želi provesti u djelo svoju viziju države isto kao što političke stranke danas žele svoju.

Zadnje uređivanje Detektor : 15.06.2015. at 20:00.
Detektor is offline  
Old 16.06.2015., 22:02   #279
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Političari su im dali primjer i povod za to,petokraka je teški ekstremizam ali to je ono,svi smo jednaki ali neki su jednakiji od drugih. Akcija ima reakciju.
Dakle,petokraka nije osobito sjajan simbol.Komunizam nije najbolje riješenje.Antifašizam koji je prihvatio od komunista petokraku,očito je pogreška jer se komunizam pokazao i kao ljudoždreski sustav.
Antifašizam je reakcija na fašizam,nacionalizam ksenofobni,na razne oblike netrepeljivost i u društu itd.
Radi se samo o imenu koje ljudima opravdano smeta..Zašto antifašizam kada fašizma nema?
Pa nema ga jer je nelegalan.On je u pritaji...Ali u raznim oblicima.
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
koji slave petokraku,koji predaju po fakultetima tipa onaj Klasić koji prodaje ideologiju unutar povijesti.
Što?
Klasić slavi petokraku?
Govorimo li o istom prof.Klasiću koji pokušava biti objektivan u zemlji gdje se ne prizanje objektivnost?
Na njega misliš?
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Francišković pojedincu daje maksimalnu slobodu da se iskaže unutar države za odgovarajuću poziciju. Radi se o selekciji stručnjaka i javnom dobru. Država je i danas glavna a priče o EU,tzv. europejstvu nisu bile utopija,to je provedeno u djelo. Francišković želi provesti u djelo svoju viziju države isto kao što političke stranke danas žele svoju.
Francisković je po meni nedemokrat..imam takav dojam.Kroz njegove nastupe da se zaključiti da ima zdravstvenih problema.
Što se tiče politike,ima se pravo baviti njome ako želi..
Ja mu želim sreću..Da ga bude što bolje.Mentalno msilim.
Sforza Aspang is offline  
Old 16.06.2015., 22:29   #280
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pa nema ga jer je nelegalan.On je u pritaji...Ali u raznim oblicima.
Ekstremno desne ideje su legalne u zemljama razvijene demokracije. Kod nas imaš Schwartza koji se potpuno legalno predstavio sa svojim programom na zadnjim izborima.

Quote:
Govorimo li o istom prof.Klasiću koji pokušava biti objektivan u zemlji gdje se ne prizanje objektivnost?
Klasića sam spomenuo u smislu nabrajanja a ne da slavi petokraku. Vidiš da sam stavio zarez prije toga. Dovoljno mi je bilo slušati ga kod Stankovića da shvatim o kakvoj se "objektivnosti" tu radi. Radi se o jeftinom demagogu. Prikazuje Domovinski rat kao građanski,Broza kao osobu koja nije bila diktator,jednopartijski sustav kao neku demokraciju,osporavati pravo da se za ljude koji su ubijeni na križnim putevima tretira kao žrtve.

Quote:
Francisković je po meni nedemokrat..imam takav dojam.Kroz njegove nastupe da se zaključiti da ima zdravstvenih problema.
Što se tiče politike,ima se pravo baviti njome ako želi..
Ja mu želim sreću..Da ga bude što bolje.Mentalno msilim.
On uopće nije demokrat i sa te strane si u pravu. Umjesto komada papira (listića),zaštitu ljudima od ugroze vlasti bi pružalo oružje,čime (kako on kaže) vladar stavlja glavu na panj pred narodom . Vlast se bira selekcijom stručnjaka unutar sustava.
Neovisnim vještačenjem se utvrdilo da je čovjek mentalno zdrav.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.06.2015. at 23:23.
Detektor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.