Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 17:32   #121
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Vi polazite od pretpostavke da ste imali drzavu, granice, i da ste tako s tom drzavom usli u sastav nove drzave.
Nego što smo bili nego država?
Imali smo sabor, granice, putovnice, čak i vlastitu vojsku...
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Cak se pokusalo sa svim teritorijama juznih Slovena u Austro-Ugarskoj, pokuslao se predstaviti kao da im je Zagreb centar.
Hrvatska je probala okupiti sve pokrajine, da.
Na Dalmaciju (a kasnije i dio same Uže Hrvatske) je bacila oko Italija, kao i na Istru.
Dio Dalmacije, BiH, barem djelove Slavonije i jug Ugarske je potraživala Srbija.
A komadi Austrije (današnje slovenske zemlje) i Ugarske (danas Vojvodina), kao i AU kondominij u BiH su se prikrpali...
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ovo oko namere amputiranja Srema, da je zvanicna ideja i politika bila Velika Srbija, ili kako god zvao tu drzavu, ta drzava bi bila i napravljena, i to se ne bi zvalo nikakvom amputacijom vec voljom naroda, Hrvatska ionako nije bila nikakav faktor, cak ni u Austro-Ugarskoj, a kamoli u porazenoj Austro-Ugarskoj.
Jbg. Hrvatska je bila država, a Srijem njen dio.
Kako bi ti to zvao, to je manje bitno, zar ne?
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Neko je imao ideju pravljenja velike drzave od ljudi i naroda koji su ocito srodni, ali koji su vekovima ziveli u razlicitim civilizacijama, i neko je bio spreman da zbog toga pravi komprmis ei pristaje na njih.
Hrvati, očito.
Vi ste to vidjeli kao veliku Srbiju.
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
To sto je od tog aispalo sta je ispalo, a isplao je sranje, to je druga prica.
Da.
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Inace, etnicka granica se mogla napraviti, tacnije granica gde bi kljucni kriterijum za povlacenje linije bio etnicki.
A di bi je povukao?
Subotica je npr. bila hrvatski grad, Srba tu nije bilo...
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Nego nisam uopste siguran kada je nastala potpuna diferencijacija izmedju Srba i Hrvata.
Kaj smo ikad bili isti?
Srbin=svetosavac, kaj ne ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:12   #122
Ako neko kaze da ima svoje granice, sabor, vojsku itd onda se podrazumjeva da sa tom vojskom, teritorijom i ostalim postupa po svojim odlukama tj odlukama sabora? A vi ste u Austrougarskoj tako postupali? Vasa vojska je cuvala vase granice i nije bila pod komandom Austrougarskog cara? Dace Bog da onaj nas idiot od kralja gori u paklu sto nije poslusao vojvodu Misica a ne pokusavao da pravi nesto nakaradno i prihvata "bracu" Hrvate i Slovence u zajednicku drzavu. Spominjete "strahovladu" Srba prema Hrvatima i Slovencima? Isto je i nama bilo, samo sto se cini da je uvjek onom drugom lakse, to je apsolutisticki monarh koji je sprovodio svoje zamisli onako kako njemu odgovara. Spominjete ubistvo onog poslanika u BG? Hajde neka neko posteno kaze sta bi bilo da dodje kod vas u sabor neko od Srba iz Krajine i pita nekog od HR generala koji su ratovali i ranjavani isto pitanje koje je tada postavljeno? Koliko kosta tvoja krv da je platimo? Mislim da se ne bi dobro proveo...
Dva plemena istog naroda dosli u ovu vukojebinu pre ... godina. Jedni ostali katolici a drugi pravoslavci prilikom crkvene podjele. Jedne okupirali Austrougari a druge Turci. Jedni poprimili EU manire sluzeci Evropljane drugi ostali sirovi i drcni sluzeci Turke. Dosli smo do toga da postojanje jednih iskljucuje postojanje drugih, da se i danas i sutra i za vijek vijekova gledamo poprijeko i gledacemo se poprijeko a od drveta ne vidimo sumu ni jedni ni drugi.
AleksndarBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:48   #123
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Ako neko kaze da ima svoje granice, sabor, vojsku itd onda se podrazumjeva da sa tom vojskom, teritorijom i ostalim postupa po svojim odlukama tj odlukama sabora? A vi ste u Austrougarskoj tako postupali?
Da.
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Vasa vojska je cuvala vase granice i nije bila pod komandom Austrougarskog cara?
Isto kao u NATOu danas, jbg.
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Dace Bog da onaj nas idiot od kralja gori u paklu sto nije poslusao vojvodu Misica a ne pokusavao da pravi nesto nakaradno i prihvata "bracu" Hrvate i Slovence u zajednicku drzavu. Spominjete "strahovladu" Srba prema Hrvatima i Slovencima? Isto je i nama bilo, samo sto se cini da je uvjek onom drugom lakse, to je apsolutisticki monarh koji je sprovodio svoje zamisli onako kako njemu odgovara. Spominjete ubistvo onog poslanika u BG? Hajde neka neko posteno kaze sta bi bilo da dodje kod vas u sabor neko od Srba iz Krajine i pita nekog od HR generala koji su ratovali i ranjavani isto pitanje koje je tada postavljeno? Koliko kosta tvoja krv da je platimo? Mislim da se ne bi dobro proveo...
Čekaj ti hoćeš reći da je Radić vojnički okupirao trećinu Srbije, ispušio rat i onda se vama išao bahatiti ?
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Dva plemena istog naroda dosli u ovu vukojebinu pre ... godina. Jedni ostali katolici a drugi pravoslavci prilikom crkvene podjele. Jedne okupirali Austrougari a druge Turci.
Jbg. problem je kaj vi sve po sebi sudite.
Vi ste originalno sličniji Bugarima, a ne nama.
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Jedni poprimili EU manire sluzeci Evropljane drugi ostali sirovi i drcni sluzeci Turke. Dosli smo do toga da postojanje jednih iskljucuje postojanje drugih, da se i danas i sutra i za vijek vijekova gledamo poprijeko i gledacemo se poprijeko a od drveta ne vidimo sumu ni jedni ni drugi.
Ma jebe se nama za vas, vi samo visite po hr. forumima i tu prodajete zjake.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:29   #124
Ala ti lupetas, svaka ti cast. Poredis Nato i Austrougarsku? Tamo ste bili sluge, isto kao i mi pod Turcima, samo sto su vas upregli malo kulturnije nego nas. Sluge ste i sad u NATO-u, isto kao sto bi bili i mi ako nekad udjemo (ili mislis da Hr ima vitalne nacionalne interese da stiti u Afganistanu, Iraku i gdje su vec poslani). Radic jeste izgubio rat tj bio na strani porazenog, jeste okupirao vise od trecine Srbije i jeste na kraju dosao da se bahati u skupstinu Srbije. Na kraju krajeva, taj sto ga je ubio je 12 godina odlezao za to cini mi se.
AleksndarBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:35   #125
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Ala ti lupetas, svaka ti cast. Poredis Nato i Austrougarsku? Tamo ste bili sluge, isto kao i mi pod Turcima, samo sto su vas upregli malo kulturnije nego nas. Sluge ste i sad u NATO-u, isto kao sto bi bili i mi ako nekad udjemo (ili mislis da Hr ima vitalne nacionalne interese da stiti u Afganistanu, Iraku i gdje su vec poslani). Radic jeste izgubio rat tj bio na strani porazenog, jeste okupirao vise od trecine Srbije i jeste na kraju dosao da se bahati u skupstinu Srbije. Na kraju krajeva, taj sto ga je ubio je 12 godina odlezao za to cini mi se.
Pa recimo da su Habsburgovci gradili škole po Hrvatskoj, dok su u Srbiji za to vrijeme bile popularnije tzv. ćele-kule. Inače, nisam znao da je Radić bio vojni zapovjednik. Pričaj nam malo o tome.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:24   #126
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Pa recimo da su Habsburgovci gradili škole po Hrvatskoj, dok su u Srbiji za to vrijeme bile popularnije tzv. ćele-kule. Inače, nisam znao da je Radić bio vojni zapovjednik. Pričaj nam malo o tome.
Nije lijepo tome se rugati.
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:17   #127
Radic nije bio vojni zapovjednik, zato sam te i pitao sta bi uradio neki Hr general koji je ranjavan u ratu da ga tako nesto pita Srbin u saboru? Cele kula, nesto sa cim se ja ponosim,borbom mog naroda za slobodu. Kako to sad moderno predstvljaju, zajednicki projekat Turaka i Srba, mi dali glave a oni malter
Ja ni u jednom postu nisam pokusao ni da uvredim ni da omalovazim ili uvrijedim Hr kao narod i naciju. Iznjeo sam svoje misljenje, smatram da smo mi jedan narod koji se nekad davno podijelio zbog ko zna cega i trpeci tudje uticaje kroz vijekove dosli smo do toga da se mrzimo i da postojanje jednih automatski iskljucuje postojanje drugih. Evo ti primjer iz mog zivota. Imam polubrata, ista majka a razliciti ocevi. Ne pricamo vec godinama, obojica imamo po troje djece i ta se djeca ne poznaju. Kad nas dvojica pomremo, nece vise biti nikoga da toj djeci i njihovoj djeci objasni da su familija. Mozda jedni ostanu pravoslavci a drugi postanu katolici i za 100 godina ubijaju jedni druge...
AleksndarBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:39   #128
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nego što smo bili nego država?
Imali smo sabor, granice, putovnice, čak i vlastitu vojsku...

Hrvatska je probala okupiti sve pokrajine, da.
Na Dalmaciju (a kasnije i dio same Uže Hrvatske) je bacila oko Italija, kao i na Istru.
Dio Dalmacije, BiH, barem djelove Slavonije i jug Ugarske je potraživala Srbija.
A komadi Austrije (današnje slovenske zemlje) i Ugarske (danas Vojvodina), kao i AU kondominij u BiH su se prikrpali...

Jbg. Hrvatska je bila država, a Srijem njen dio.
Kako bi ti to zvao, to je manje bitno, zar ne?
Kakve gluposti, danas postoji vada RSK u egzilu, sad ja treba da zakljucim da postoji i RSK.
Da ste imali drzavu, zavrsili biste na strani porazenih drzava, poput Nemacke, Madjarske i slicno, ovako tada je bila prica kako ste bili okupirani, pa eto i zrtve Austro-Ugarske, pa ste se na tu foru i uz nasu zdusnu pomoc prebacili na stranu pobednika.

Kamo srece da ste imali drzavu, stvari bi jos tada bile rasciscene.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:24   #129
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti, danas postoji vada RSK u egzilu, sad ja treba da zakljucim da postoji i RSK.
Da ste imali drzavu, zavrsili biste na strani porazenih drzava, poput Nemacke, Madjarske i slicno, ovako tada je bila prica kako ste bili okupirani, pa eto i zrtve Austro-Ugarske, pa ste se na tu foru i uz nasu zdusnu pomoc prebacili na stranu pobednika.
Kamo srece da ste imali drzavu, stvari bi jos tada bile rasciscene.
Imali smo državu, što je tu čudno?
Samo što ta država nije bila do kraja samostalna.
Što je RS u BiH?
E takva ti je priča bila i s nama u AU, samo što je trajala puno dulje i nije uključivala etnička čišćenja.
"RSK" nije nikad bio međunarodni subjekt.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:46   #130
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Što je RS u BiH?
E takva ti je priča bila i s nama u AU.
Molim ? Ti ovo ozbiljno ili ?
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 07:39   #131
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Imali smo državu, što je tu čudno?
Samo što ta država nije bila do kraja samostalna.
Što je RS u BiH?
E takva ti je priča bila i s nama u AU, samo što je trajala puno dulje i nije uključivala etnička čišćenja.
"RSK" nije nikad bio međunarodni subjekt.
Otkad se to pokrajine racunaju u drzave?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:38   #132
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Molim ? Ti ovo ozbiljno ili ?
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Otkad se to pokrajine racunaju u drzave?
Od nikad.
Hrvatska je bila država, jbg.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Trojed...ja_i_Dalmacija
I to je priča o AU.
Prije toga su priče još samostalnije;
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kralje...od_Habsburzima
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kraljevina_Slavonija
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kraljevina_Dalmacija
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:45   #133
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Dace Bog da onaj nas idiot od kralja gori u paklu sto nije poslusao vojvodu Misica a ne pokusavao da pravi nesto nakaradno i prihvata "bracu" Hrvate i Slovence u zajednicku drzavu.
pa....


Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Iznjeo sam svoje misljenje, smatram da smo mi jedan narod koji se nekad davno podijelio zbog ko zna cega

U samo dva upisa.


Vi ste dan danas najveći nositelji bratstva i jedinstva od svih naroda na prostoru ex-yu.
roxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:59   #134
Quote:
roxin kaže: Pogledaj post
pa....
U samo dva upisa.


Vi ste dan danas najveći nositelji bratstva i jedinstva od svih naroda na prostoru ex-yu.

Nisam mislio da smo nosioci nekog bratstva i jedinstva, to se pokazalo kao nemoguca misija. Prije nego izvuces citate, procitaj citav post. Ja smatram i smatracu da smo mi nekad bili jedan narod i isto tako mislim da smo se doveli do toga da postojanje jednih iskljucuje postojanje drugih. Uticaji razlicitih religija, razlicitog kulturnog i ekonomskog razvoja, razlicitih nacina razmisljanja... Ima dosta toga razlicitog, mozda i previse. Napisao sam gore vec za sebe i svog brata, nije izmisljena prica nego nesto sto se meni licno desava, pa sad zamisli tako nesto sa dva plemena istog naroda pre 1000-2000 godina. Kralj je bio idiot zato sto nije tada poslusao Misica nego imao neke svoje zamisli koje se nisu mogle ostvariti u praksi. Umjesto da iskoristi to sto smo tada bili na pobjednickoj strani i da napravi stabilnu nacionalnu drzavu pravio je nesto nakaradno. Mozda bi to proslo pre 1500 godina ali pre 100 smo vec bili toliko razliciti da nije bilo moguce da opstanemo zajedno u nekoj ljubavi na silu.

@Wikiceha

Laz ponovljena 1000 puta nece postati istina. Bili ste pokrajina u AU, ne drzava. Drzava sama rukovodi sa svojim resursima, narodom, teritorijom i ostalim. Kao sto vec napisah, robovi su bili i Srbi i Hrvati, samo sto ste vi bili upregnuti mnogo kulturnije od nas. Mi smo krvlju i borbom dobili drzavu, vi ste je dobili na tacni 1918-e. Nisi mi odgovorio za Radica, sta bi bilo da se to sad kod vas desi? Da li bi ga potapsali po ramenu i rekli svaka cast, neka si mu rekao?
AleksndarBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:23   #135
Ima li neki nezavisniji i ozbiljniji izvor?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:52   #136
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Kralj je bio idiot zato sto nije tada poslusao Misica nego imao neke svoje zamisli koje se nisu mogle ostvariti u praksi. Umjesto da iskoristi to sto smo tada bili na pobjednickoj strani i da napravi stabilnu nacionalnu drzavu pravio je nesto nakaradno.
Kralj vam je mogao napraviti stabilnu nacionalnu državu SAMO u postojećim granicama Kraljevine Srbije. Stvaranje "stabilne Srbije" zapadnije od Drine bi izazvalo novi rat, na što Srbija nije bila spremna 1918. izmučena ratom, s desetkovanom vojskom sa slomljenim moralom i ekonomski devastirana. Ako misliš da bi ostali narodi mirno gledali uspostavljanje Srbije u granicama nekakvog Londonskog ugovora, gadno se varaš. Srbija nije imala snage 1918. preći potok, a kamoli Drinu.

I Hrvati i Srbi su ušli u prvu Jugoslaviju držeći figu u džepu i nadajući se nekim povoljnijim vremenima za rješavanje temeljnih nacionalnih interesa. Nema tu previše filozofije.


Granice Srbije po Londonskom ugovoru je jedan od najvećih suvremenih povijesnih mitova srpske nacije, reciklira se u diskursu kao aksiom, a zapravo je bio i ostao mrtvo slovo na papiru.
roxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:23   #137
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Ala ti lupetas, svaka ti cast. Poredis Nato i Austrougarsku? Tamo ste bili sluge, isto kao i mi pod Turcima, samo sto su vas upregli malo kulturnije nego nas. Sluge ste i sad u NATO-u, isto kao sto bi bili i mi ako nekad udjemo (ili mislis da Hr ima vitalne nacionalne interese da stiti u Afganistanu, Iraku i gdje su vec poslani). Radic jeste izgubio rat tj bio na strani porazenog, jeste okupirao vise od trecine Srbije i jeste na kraju dosao da se bahati u skupstinu Srbije. Na kraju krajeva, taj sto ga je ubio je 12 godina odlezao za to cini mi se.
Na čemu si ti ?
Srbije za ww1 nije bilo, većinu teritorija je aneksirala Bugarska, a dio je "osiguravala" AU.
Sve sudite po sebi, to vam je problem.
Srbije za Turske nije bilo, a Hrvatske za AU je. Jbg.
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Nije lijepo tome se rugati.
A što da mu kaže kad lupeta?

Dalje;
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%BEava
Po tebi Škotska nije država?

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ima li neki nezavisniji i ozbiljniji izvor?
Imaš gomilu knjiga o toj temi.
Evo ti jedna (projugoslavenska) enciklopedija;
http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?ID=26523
I Hrvatska.eu;
http://croatia.eu/article.php?lang=1&id=22

A evo ti tu jedan rad o nagodbi;
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...TawsC-p4TNgBtA
Ili još jedan o odnosima s Ugarskom;
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...p76s3BGlg10htQ

Uostalom, googlaj ako ti nešto nije jasno.

Quote:
roxin kaže: Pogledaj post
Kralj vam je mogao napraviti stabilnu nacionalnu državu SAMO u postojećim granicama Kraljevine Srbije. Stvaranje "stabilne Srbije" zapadnije od Drine bi izazvalo novi rat, na što Srbija nije bila spremna 1918. izmučena ratom, s desetkovanom vojskom sa slomljenim moralom i ekonomski devastirana. Ako misliš da bi ostali narodi mirno gledali uspostavljanje Srbije u granicama nekakvog Londonskog ugovora, gadno se varaš. Srbija nije imala snage 1918. preći potok, a kamoli Drinu.
I Hrvati i Srbi su ušli u prvu Jugoslaviju držeći figu u džepu i nadajući se nekim povoljnijim vremenima za rješavanje temeljnih nacionalnih interesa. Nema tu previše filozofije.
Granice Srbije po Londonskom ugovoru je jedan od najvećih suvremenih povijesnih mitova srpske nacije, reciklira se u diskursu kao aksiom, a zapravo je bio i ostao mrtvo slovo na papiru.
Srbija se u Balkanskim ratovima proširila duplo, na područja na kojima nije postojala srpska većina (većina tih područja je danas, bilo de iure ili de facto izvan Srbije).
Umjesto da se smiri i kolonizira ono što je osvojila, oni su pokrenuli rat u kojem su izgubili gro ljudi.

Jamac Londonskog sporazuma je bila carska Rusija, koja je nestala u ww1, a po njemu se Srbija morala odreći Makedonije, a ne bi dobila ni Banat.
To je bilo samo okretanje na drugu stranu, "mićenje" s BiH (iako bi Hercegovinu djelila s CG), pola Dalmacije (druga polovica bi išla Italiji, a dio vjerojatno i CG), Bačkom, Srijemom, pa i Slavonijom...
Takve granice se nisu mogle ostvariti nikada, pa ni tada.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:27   #138
Wikiceha ako zelis ja ti danas kad nadjem vremena mogu detaljno opisati i uporediti situaciju Hr. u AU i RS. u BiH, te ti pokazati kakvu si glupost izvalio (mada imam osjecaj da bi bilo uzalud).
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:28   #139
Quote:
roxin kaže: Pogledaj post
Kralj vam je mogao napraviti stabilnu nacionalnu državu SAMO u postojećim granicama Kraljevine Srbije. Stvaranje "stabilne Srbije" zapadnije od Drine bi izazvalo novi rat, na što Srbija nije bila spremna 1918. izmučena ratom, s desetkovanom vojskom sa slomljenim moralom i ekonomski devastirana. Ako misliš da bi ostali narodi mirno gledali uspostavljanje Srbije u granicama nekakvog Londonskog ugovora, gadno se varaš. Srbija nije imala snage 1918. preći potok, a kamoli Drinu.

I Hrvati i Srbi su ušli u prvu Jugoslaviju držeći figu u džepu i nadajući se nekim povoljnijim vremenima za rješavanje temeljnih nacionalnih interesa. Nema tu previše filozofije.


Granice Srbije po Londonskom ugovoru je jedan od najvećih suvremenih povijesnih mitova srpske nacije, reciklira se u diskursu kao aksiom, a zapravo je bio i ostao mrtvo slovo na papiru.

A ko bi to naterao Srbe zapadno od Drine da se odreknu ujedinjenja sa maticom?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:35   #140
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
A ko bi to naterao Srbe zapadno od Drine da se odreknu ujedinjenja sa maticom?
Većina, dakle Hrvati.
roxin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.