Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2004., 19:41   #1
Question Stanjivanje zubi

Čini mi se da su mi se prednji zubi nekako počeli stanjivati... onak' kao da postaju prozirniji... Od čega to može nastati i može li se to kako zaustaviti i spriječiti, povratiti na prijašnje stanje?

Inače sam u stresu pa možda i to utječe...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 22:36   #2
a viš meni ti počnu rast očnjaci i budem kaj vampir kad vidim ovak kretenski post al sam skužil kak da se vratim u prijašnje stanje - da se najebem mamice autoru istog i zubeki mi se odmah vrate u prvobitno stanje novi
brazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 15:10   #3
A može neki ozbiljniji odgovor?

Ne znam zašto bi moje pitanje trebalo biti tako... khm... kretensko?? Ajd objasni. Ustvari rađe nemoj.

Nisi nikad čuo za demineralizaciju zubi, npr.?

Ako ne znaš kaj bi napisao, rađe nemoj napisati niš.

Pitanje i dalje stoji... ako netko zna kaj bi to moglo bit... i od čega... i kak se to može popraviti. (Možda nedostatak kalcija, kaj?)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:29   #4
I meni se isto dešava, čak mi se odlomio sićušni donji dio gornje jedinice.

Skužila sam da bi uzrok mogla biti kola koju sam pila skoro svaki dan zadnjih par mjeseci, pa sam to smanjila. Izgleda da hrana i pića koja sadrže kiseline mogu tak djelovati. Dobro je nakon nečeg takvog popiti vodu ili mlijeko.

Ovo je članak o tome: http://www.vipnet.hr/cw/d_show?idc=2520&idnews=4513229

Počela sam uzimati tablete kalcija, možda i to može pomoći.

Da, i ja sam dosta pod stresom, i već dugo premalo spavam...
kami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:57   #5
ja ne pijem nesto puno gazirana pića...

isto sam počela kalcij pit', nadam se da će pomoći
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 16:28   #6
Hm...

Nije da te zelim plasit, ali to se moze dogodit i kad imas neku cistu ispod zuba ili tako nesto slicno(znam, meni se tako dogodilo.. a nije me bolilo).

U svakom slucaju, ako te to toliko brine.. najbolja osoba za postavit ovakvo pitanje ti je tvoj zubar. Nadam se da imas nekog/neku ko ja moju zubaricu kojoj sam ja jako simpatican pa mogu uletit s pitanjem bez da se najavim
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:21   #7
Transparentni zubi

imam groznu naviku, grickam onu kožu pored noktiju. i tako godinama. inaće imam dobre zube, nikad nisam imala plombu, krvarenje, ništa. ali vidim sada da prednji zubi su mi postale malo prozirni, i kao da su sitne komadići već otpali zbog gricakanje.

šta se može s time?
Tissue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:05   #8
kao svi kulturni ljudi prestat grist zanoktice...
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.