Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2007., 17:42   #41
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
nisam siguran dal to mene muči ili...morat ču do doktorice taj tjedan.sa desne strane ispod rebra ko da me nešto žulja unutra...dal to može biti to...inače pijem puno vode oko 10-12lit. svaki dan..

kokvi simptomi su bili kod tebe?
Zadah iz usta, mučnina nakon konzumiranja teže hrane, podrigivanje po pokvarenim jajima...
Odi kod interniste na UZV abdomena. Ako ima kakav kamenčić koji je za odstraniti, učini to prije nego što doživiš napadaj, trust me
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 17:54   #42
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
nisam siguran dal to mene muči ili...morat ču do doktorice taj tjedan.sa desne strane ispod rebra ko da me nešto žulja unutra...dal to može biti to...inače pijem puno vode oko 10-12lit. svaki dan..

kokvi simptomi su bili kod tebe?
počinje sa takvom boli...koja se širi...kad pojedeš nešto krivo (jaja,čokolada,češnjak,sva ta teža hrana) počinje mučnina,povračanje i dalje jača bol....desno pod rebrima i što vrijeme više prolazi,bol je jača...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:10   #43
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
počinje sa takvom boli...koja se širi...kad pojedeš nešto krivo (jaja,čokolada,češnjak,sva ta teža hrana) počinje mučnina,povračanje i dalje jača bol....desno pod rebrima i što vrijeme više prolazi,bol je jača...
da a najviše kad legnem na večer i usred noči u zadnjih tjedan dana...

e prvi put u životu da me strah iči kod doktora...najozbiljnije...
baš sam jutros nekako stao i razmišljao si...bio bi presretan da je kamenac..
to me boli več nekih 3 godine...ne tako intenzivno kao ovaj tjedan, malo boli pa prodje pa opet..

prije 5 god. sam trenirao bodybilding i krkao se sa steroidima, al ono pretjerivao...samo se nadam da nije nešto na jetri,da nije ona razvaljena od tolikih steroida pa da boli, ili da se neki tumor radi...ovaj put me stvarno strah, neznam kako bi prihvatio da mi kazu da imam rak jetre...imam 26.god....
držite mi palčeve da je kamenac na žuču
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:21   #44
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
da a najviše kad legnem na večer i usred noči u zadnjih tjedan dana...

e prvi put u životu da me strah iči kod doktora...najozbiljnije...
baš sam jutros nekako stao i razmišljao si...bio bi presretan da je kamenac..
to me boli več nekih 3 godine...ne tako intenzivno kao ovaj tjedan, malo boli pa prodje pa opet..

prije 5 god. sam trenirao bodybilding i krkao se sa steroidima, al ono pretjerivao...samo se nadam da nije nešto na jetri,da nije ona razvaljena od tolikih steroida pa da boli, ili da se neki tumor radi...ovaj put me stvarno strah, neznam kako bi prihvatio da mi kazu da imam rak jetre...imam 26.god....
držite mi palčeve da je kamenac na žuču
...ma običan uzv pregled i sve buš znao....naj se bojati...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:25   #45
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...ma običan uzv pregled i sve buš znao....naj se bojati...
znam da, ali bed mi je da mi ne kažu da je to drugo...

drugih simptoma nema osim to ko žuljanje, i kao da zapeče ponekad...
nije ni natečeno, i najčešče boli npr.kad radim trbušnjake ili spavam potrbuške...
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:35   #46
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
znam da, ali bed mi je da mi ne kažu da je to drugo...

drugih simptoma nema osim to ko žuljanje, i kao da zapeče ponekad...
nije ni natečeno, i najčešče boli npr.kad radim trbušnjake ili spavam potrbuške...
...nema kod kamenaca nikakvog otoka...ali zna biti grdo ak se ne ode na vrijeme...zato nemoj čekati...malo smiri fizičku aktivnost i pazi kaj jedeš...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:37   #47
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...nema kod kamenaca nikakvog otoka...ali zna biti grdo ak se ne ode na vrijeme...zato nemoj čekati...malo smiri fizičku aktivnost i pazi kaj jedeš...
hvala ti Paspa
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 18:42   #48
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
hvala ti Paspa
...nemaš beda...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:36   #49
Žućni kamenac

Danas bila na ultrazvuku iz sasvim nekih drugih razloga i slučajno mi otkriju kamenac u žući oko 1,5 cm. E sad mene zanima jeli od vas netko imao sličan problem, da li ga je išao ukloniti, koliko se ostaje u bolnici nakon zahvata ? Čitam malo po netu pa vidim da nije obavezno ići ga ukloniti a ja zasad ni nemam nekih probavnih tegoba pa ni sama nisam na čisto otići to ukloniti ili ne !
Nata2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 07:39   #50
Quote:
Nata2804 kaže: Pogledaj post
Danas bila na ultrazvuku iz sasvim nekih drugih razloga i slučajno mi otkriju kamenac u žući oko 1,5 cm. E sad mene zanima jeli od vas netko imao sličan problem, da li ga je išao ukloniti, koliko se ostaje u bolnici nakon zahvata ? Čitam malo po netu pa vidim da nije obavezno ići ga ukloniti a ja zasad ni nemam nekih probavnih tegoba pa ni sama nisam na čisto otići to ukloniti ili ne !
...pametnije da ga makneš,sigurno...a ne čekaš sve ono ostalo što dolazi uz njih... bolovi,povraćanje,upala,pa hitna operacija...ja sam operirana pred 4 god...laparoskopski,5i dan sam išla doma...u merkuru,sve 5...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 08:42   #51
Imala moja baka žučni kamenac, bila već naručena za operaciju... međutim baka je uredno kupila tamjan i svaki dan jedan mali komadić popila... došla na pretrage tik pred operaciju i što su našli - ništa! Doktori su bili u šoku , od kamenaca ni k! Doduše, mi smo navikli na "narodne" lijekove tako da nas baka nije začudila. I evo, 15 godina kasnije ona i dalje nema nikakvih problema sa svojih 83 godine
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:17   #52
Mislim da se kamenac ispod 3cm ne operira. Provjeri. Pazi što jedeš, izbjegavaj tešku masnu hranu koja opterećuje žuč i jetru.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:24   #53
Probaj se u zivotu sto manje zivcirati - to ti prije svega od toga.. Najbolje je to izvaditi, samo sto ces onda imati rez posred trbuha... a za uspomenu dobijes: PAZI SAD: bocicu s kamencicima koje su ti izvadili - stvarno izgleda ko pravo kamenje.. Hm....
jenny773 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:35   #54
Quote:
jenny773 kaže: Pogledaj post
Probaj se u zivotu sto manje zivcirati - to ti prije svega od toga.. Najbolje je to izvaditi, samo sto ces onda imati rez posred trbuha... a za uspomenu dobijes: PAZI SAD: bocicu s kamencicima koje su ti izvadili - stvarno izgleda ko pravo kamenje.. Hm....
Stvar je da joj neće htjeti operirati tako mali kamen. Kad se kamen izvadi, nema više ni žuči kako organa, koja je potrebna čovjeku za probavu i razgradnju masnoća.
Treba ići povremeno na kontrolu i pratiti eventualan rast kamena. Ako još naraste, onda će se vaditi. Ako je toliki da ne smeta radu žuči, nema smisla operirati.

Žučni kamenac nema baš nikakve veze sa živciranjem. On nastaje od minerala koje unosimo u tijelo tekućinom i hranom, pa se nataloži u žuči ili bubregu. Postoje dvije vrste kamenca po sastavu, da čak i tijek operacije ovisi o njemu, a on se ne može znati kakav će biti dok se žuč ne otvori.
Ono na što živciranje može utjecati je, ukoliko se radi o većem kamenu, micanje tog kamena koji može prouzročiti bolne napadaje.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:48   #55
Quote:
jenny773 kaže: Pogledaj post
Probaj se u zivotu sto manje zivcirati - to ti prije svega od toga.. Najbolje je to izvaditi, samo sto ces onda imati rez posred trbuha... a za uspomenu dobijes: PAZI SAD: bocicu s kamencicima koje su ti izvadili - stvarno izgleda ko pravo kamenje.. Hm....
...aaaa jok....nemaš rez posred trbuha...imaš dvije malene rupice,jedva vidljive...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:56   #56
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...aaaa jok....nemaš rez posred trbuha...imaš dvije malene rupice,jedva vidljive...
To je laparoskopska operacija, ali ako procijene za vrijeme laparoskopije da je zbog nečeg bolje rezati, onda će to učiniti.
Moja mama je imala upalu koja se nije nigdje na krvnoj slici vidjela, a kad su je otvorili laparoskopski, vidjeli su da ima tu dosta posla sa čišćenjem okolnog tkiva jer je navodno i kamen srastao s okolnim tkivom, pa su je onda morali rezati. Rez je bio dug cca 10 cm koji je kroz godinu dana izblijedio i samo upućeni su ga mogli zamijetiti.
Inače kod laparoskopije, ukoliko je sve ok i nije postavljen dren, ide se doma nakon 3 dana.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:24   #57
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To je laparoskopska operacija, ali ako procijene za vrijeme laparoskopije da je zbog nečeg bolje rezati, onda će to učiniti.
Moja mama je imala upalu koja se nije nigdje na krvnoj slici vidjela, a kad su je otvorili laparoskopski, vidjeli su da ima tu dosta posla sa čišćenjem okolnog tkiva jer je navodno i kamen srastao s okolnim tkivom, pa su je onda morali rezati. Rez je bio dug cca 10 cm koji je kroz godinu dana izblijedio i samo upućeni su ga mogli zamijetiti.
Inače kod laparoskopije, ukoliko je sve ok i nije postavljen dren, ide se doma nakon 3 dana.
...e ja išla 5i dan...iako je sve bilo ok...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:56   #58
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...e ja išla 5i dan...iako je sve bilo ok...
Vjerojatno te kačio vikend. Ja sam išla na laparoskopiju jajnika pa me kačio vikend pa sam tek u pon. išla doma, isto 5 dana.
Možda to ovisi i od bolnice do bolnice,al uglavnom je kod nas pravilo da te što prije hoće zlifrat zbog nakrcanosti kapaciteta a to je u ovom slučaju 3 dana
Moja stara je operirana na Sv. Duhu i s njom je u sobi bila gospođa koja je otišla nakon 3 dana. Stara je zbog upale, klasičnog reza i drenova guslala 2 tjedna.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:30   #59
Samo malo.... veličina kamenčića nema veze... moji su 2-5mm, imala ove godine 2 napadaja i 14.9. idem na laparoskopsko odstranjenje.

Žuč je samo vrećica u koju se skuplja žuč (višak) koju stvara jetra.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 13:17   #60
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Samo malo.... veličina kamenčića nema veze... moji su 2-5mm, imala ove godine 2 napadaja i 14.9. idem na laparoskopsko odstranjenje.

Žuč je samo vrećica u koju se skuplja žuč (višak) koju stvara jetra.
Navodno ima veze. Ti si ih imala više i imala si napadaj. Kad ih se skupi sve zajedno, vjerojatno čine neku veličinu i bitno mijenjaju na stvari i tegobama.
Ovo što sam napisala da moraju biti veći su moja saznanja koja sam tu pokupila od nekih ljudi med. struke koji su o tome svojedobno ovdje pisali.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=59048 sam jedino uspjela izguglati.
Ovaj link konkretno ne spominje to, al prije jedno godinu je netko napisao nešto o tome kao da je bitna i veličina, sjećam se toga, jer sam i ja na tom threadu ponukana maminim iskustvom s napadajima zagovarala da se to što prije izvadi.

Evo link s pliva zdravlje koji priča o cm koje sam spominjala: http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=2892&show=1 , kao i http://www.medicina.hr/clanci/zucni_kamenci.htm
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.