Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 15:54   #41
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post

evo jedan klipic za kojeg znam da je nekad davno vec bio.
mislim da puno bolje prikazuje kako je wing chun zamisljen od svih onih chi sao klipova...
O ne, Victor Gutierrez; zanimljiv čiča ali izaziva podsmjeh...
Osobito kad uči tehnike koje se zovu antigrapling, zatim kad pokazuje tehnike u Budu (časopisu) itd...

Osnovne stvari i nisu tako loše, dapače, pokušava biti što "realniji"...

wrebox jel možeš pogledati čitav clip pa komentirati? pleeeasee
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 15:57   #42
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
O ne, Victor Gutierrez; zanimljiv čiča ali izaziva podsmjeh...
Osobito kad uči tehnike koje se zovu antigrapling, zatim kad pokazuje tehnike u Budu (časopisu) itd...

Osnovne stvari i nisu tako loše, dapače, pokušava biti što "realniji"...
nisam proucavao nista drugo njegovo. samo ovaj klip znam.
kao sto rekoh, mislim da je dobar za kontrast bezbrojnim chi sau klipovima.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 16:00   #43
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ali isto tako to ujedno ne znači i da su učitelji iz svih tih linija dobro naučili/akceptirali/uvježbali stanovite/sve tehnike i da ih pravilno prenose na svoje učenike...
Znati sve a koristiti što ti odgovara je odlična metoda ali opet ostaje činjenica da nisu svi majstori naučili sve stoga i imaju puno manje manevarskog prostora za podučavanje... analogno bi bilo da netko "zna" napraviti "sve" tehnike u hrvanju ali nije u stanju pronaći balans...
a to muljevito znanje bi se brzo profiltriralo kad bi se pocela raditi I
sportificirana verzija sa sparingom. kazem I jer svi znamo kak zavrsi kad se nesta pretvori u cisti sport.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 16:07   #44
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
nisam proucavao nista drugo njegovo. samo ovaj klip znam.
kao sto rekoh, mislim da je dobar za kontrast bezbrojnim chi sau klipovima.
Victor Gutierrez je ful moćan i to super izgleda.
problem je što se možda brkaju pojmovi.
kad odeš u neki klub vježbati, veća je vjerovatnost da ćeš raditi chi sao nego da ćeš trenirati ovako kao na klipu. ovo je demonstracija aplikacije, chi sao je metoda vježbanja i učenja.
ako se posvetiš svom treningu, u nekoj točki u budućnosti trebao bi biti sposoban ovako raditi, barem teoretski, jer teško je ovako 'vježbati' bez puno iskustva i međusobnog povjerenja. sumnjam da mu ispali lakotove u potiljak sa punim kapacitetom.

pozdrav!
conquer_yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 16:35   #45
Quote:
conquer_yourself kaže: Pogledaj post
Victor Gutierrez je ful moćan i to super izgleda.
problem je što se možda brkaju pojmovi.
kad odeš u neki klub vježbati, veća je vjerovatnost da ćeš raditi chi sao nego da ćeš trenirati ovako kao na klipu. ovo je demonstracija aplikacije, chi sao je metoda vježbanja i učenja.
ako se posvetiš svom treningu, u nekoj točki u budućnosti trebao bi biti sposoban ovako raditi, barem teoretski, jer teško je ovako 'vježbati' bez puno iskustva i međusobnog povjerenja. sumnjam da mu ispali lakotove u potiljak sa punim kapacitetom.

pozdrav!
pa mislim da je svima jasno da bi ovakvim treningom 50% ljudi zavrsilo u bolnici u prva 3 treninga.
samo sam rekao da je dobar kontrast sa chi sao klipovima. nista drugo.
nemam ja nista protiv sljepljenih vjezbi, dapace...ne pada mi na pamet puno stvari koje bolje razvijaju motoriku i osjecaj za sebe i protivnika.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 17:01   #46
Sad cu ja zakljucat ovaj topic i stavit ga na sticky.
A vi otvorite novi.
Ovaj ce samo biti primjer kako se o wing tsunu moze pricat normalno.

P.S.
Salim se, ali sam ugodno iznenadjem.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:30   #47
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
pa to spada pod onaj sparing po mma pravilima, ne?
a tako nešto
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:32   #48
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Inače, ne mogu vidjeti onaj clip. Može kratki sadržaj
neki visoki lik mlati nekog meksikanca, dok ovaj par puta slabašno zamahne rukom i to je to.
nisi ništa propustio.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:35   #49
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
Inače,osobno ne bih trebao komentirati o wing chunu jer tu vještinu ne poznajem,ali ja glasujem za si fua i ekipu iz Dubrave jer sam lokalpatriot,a koliko sam upoznat,njihov si fu se bavio i hrvanjem kao klinac što mi je dovoljno da mu dam svoj glas.
...a sada bez zajebancije,nema čovjeka kojeg poznajem a koji ujedno poznaje i Biljanića da ne hvale njegove sposobnosti i znanje.
Biljanić je super i kao trener i kao osoba.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:39   #50
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
O ne, Victor Gutierrez; zanimljiv čiča ali izaziva podsmjeh...
Osobito kad uči tehnike koje se zovu antigrapling, zatim kad pokazuje tehnike u Budu (časopisu) itd...

Osnovne stvari i nisu tako loše, dapače, pokušava biti što "realniji"...

wrebox jel možeš pogledati čitav clip pa komentirati? pleeeasee
Što se Gutierreza,za njega sam čuo da se je prije wing chuna uspješno bavio hrvanjem.Na moje treninge dolazi jedan hrvač i MMA borac ,koji je desetak godina živio u gradu(nisam siguran)Tenerife u Španjolskoj,(žena mu je reprezentativka Španjolske u odbojci) i tamo se je družio s Victorom te je trenirao i wc kod njega...s obzirom da sam već vidio te klipove davno prije i napisao svoj komentar na ovom forumu,nemam više volje za ponavljanje,ali za razliku od mojih viđenja tih klipova,mogu vam reči da ovaj MMA borac o njemu ima vrlo pozitivno mišljenje(možda i zato što su dobri frendovi,ne znam?).
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 21:53   #51
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
pogledao sam jedan filmić sa "borbom" svezanih očiju, ali čini mi se da je koreografirano.
meni se ovaj klip svidio, ali čini mi se da ovaj "kickboxer" ili trenira jako kratko ili nema iskustva u sparingu.

http://www.youtube.com/watch?v=cV4Jq6H9pEQ
samo da komentiram kickboxera
1. ne zna stat u gard tj. malo stoji u ljevom malo u desnom gardu...to je stvar koju učiš na prvom treningu kickboxinga.. on to ne zna
2. ne zna ispucati direkt...inače kickboxeri su sigurno najbolji boksači poslije boksača ...da, da kickboxeri imaju bolju ručnu tehniku od karatista, tkd boraca i muay thai boraca

prije bih rekao da se ovaj tip bavi recimo wtf tkd-om i to rekreativno ili trenira samo semi contact kickboxing
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:06   #52
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
Što se Gutierreza,za njega sam čuo da se je prije wing chuna uspješno bavio hrvanjem.Na moje treninge dolazi jedan hrvač i MMA borac ,koji je desetak godina živio u gradu(nisam siguran)Tenerife u Španjolskoj,(žena mu je reprezentativka Španjolske u odbojci) i tamo se je družio s Victorom te je trenirao i wc kod njega...s obzirom da sam već vidio te klipove davno prije i napisao svoj komentar na ovom forumu,nemam više volje za ponavljanje,ali za razliku od mojih viđenja tih klipova,mogu vam reči da ovaj MMA borac o njemu ima vrlo pozitivno mišljenje(možda i zato što su dobri frendovi,ne znam?).
mali je ovaj svijet...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:05   #53
evo, jedno pitanje (ipak vec 2 dana svi sute...) !!!

ako na jutjubu trazim chi sao klipove - nadjem ih nekoliko stotina, ako ne i tisuca.
ako trazim chi gerk - nadjem 3.
je li takav omjer i kod vas na treninzima?




vidi, vidi...neki imaju i natjecanja...
mislim da je bolje ne komentirati filmic ( ), ali cinjenica da imaju natjecanja je pozitivna.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:19   #54
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
inače kickboxeri su sigurno najbolji boksači poslije boksača ...da, da kickboxeri imaju bolju ručnu tehniku od karatista, tkd boraca i muay thai boraca
Netocno...koliko je uspjesnih kickboxera osvojilo neku vazniju boksacku titulu ili su visoko rangirani ili su bili uspjesni boksaci?Osim brace Klicko...
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:30   #55
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
Netocno...koliko je uspjesnih kickboxera osvojilo neku vazniju boksacku titulu ili su visoko rangirani ili su bili uspjesni boksaci?Osim brace Klicko...
krenimo od hrvatske boksačke reprezentacije: Marko Tomasović, Sanjin Pol Vrgoč čak i Mario Šivolija...sad ti nabroji tri muay thai borca koji su u hrvatskoj boksačkoj reprezentaciji pa možemo pričat dalje
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:39   #56
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
krenimo od hrvatske boksačke reprezentacije: Marko Tomasović, Sanjin Pol Vrgoč čak i Mario Šivolija...sad ti nabroji tri muay thai borca koji su u hrvatskoj boksačkoj reprezentaciji pa možemo pričat dalje
Svaka cast toj trojici i hrvatskoj boksackoj reprezentaciji ali oni kao ni hrvatski muay thai borci mi nisu pojam boksa i muay thaia.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:50   #57
ajmo pokoooolj!
ako ne o _ing __unu, barem na temi o _ing __unu.



(sori, ali morao sam... )
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:04   #58
Onajdrugi, dobra

ja mislim da raspravljate oko totalno nebitnih stvari.
i boks i kickbox i muay thai imaju super udaračke tehnike, pa tako i ručne.
ali normalno da je svatko najbolji u svom području.
možemo nabrajati i koliko judaša ima na hrvačkim natjecanjima, ali to ništa ne znači.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:08   #59
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
Svaka cast toj trojici i hrvatskoj boksackoj reprezentaciji ali oni kao ni hrvatski muay thai borci mi nisu pojam boksa i muay thaia.
ok, ali o hrvatskom kickboxingu i hrvatskom boksu mogu govorit iz vlastitog iskustva...a i dosta pratim K1 i iz onog što sam tamo vidio sam zaključio da borci koji potječu iz muay thaia nešto slabije pariraju boksačima i kickboksačima u ručnim tehnikama a jači su u nekim drugim aspektima borbe...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:11   #60
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
možemo nabrajati i koliko judaša ima na hrvačkim natjecanjima, ali to ništa ne znači.
nema mnogo, iako postoje tendencije da se pod kapom grapplinga(sw-a) ujedine svi hrvački sportovi od bjj-a preko juda i hrvanja do samba...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.