Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 14:24   #81
Quote:
apop kaže: Pogledaj post
sekta koja se fura na egipat i sumer?
kako to da ih Vatikan ne dira?
Jer se i Vatikan fura na isto.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:28   #82
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Jer se i Vatikan fura na isto.
I još su najveća sekta...

nego, izgleda da se furaju samo podanici u Damanhuru a oni oko užeg vodstva znaju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:24   #83
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Jer se i Vatikan fura na isto.


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I još su najveća sekta...

nego, izgleda da se furaju samo podanici a oni oko užeg vodstva znaju.
a kad nije bilo tako?
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 08:03   #84
Quote:
apop kaže: Pogledaj post



a kad nije bilo tako?
Imaš pravo, oduvijek je bilo tako.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:16   #85
koliko sam ja primjetila kroz svoje poimanje stvarnosti, vecina "duhovnosti" na koje se furaju ljudi na zapadu su uglavnom teoretske. od prakse provodimo mozda neko odredjeno vrijeme posvecujuci se sebi, odnosno nekoj od tehnika koje smo prihvatili kao svoje, ali vecinu svog vremena mislim da provodimo na mjestima, s ljudima i na nacin koji bas nije uvijek u skladu s nasim duhovnim opredjeljenjima i na nacin koji odredjuju zahtjevi okoline.
u damahuru ŽIVE ono u sto vjeruju, vrlo su kreativni i organizirani prema podrucjima svakodnevnih aktivnosti i nemaju kontradikcija u smislu npr. - poslovni zivot - privatni zivot. aktivni su, djelotvorni i konkretni.
to je ono sto me se zaista dojmilo, bez obzira na neke komentare o dogmatskim pristupima egiptu ili nekoj drugoj religiji ili sl.
boraveci tamo ja zaista nisam primjetila da se furaju iskljucivo na neki odredjeni kontekst vjerovanja (osim sto u svakom slucaju postuju i slave prirodu).
u hramu covjecanstva (to je to prokopano podzemlje - pecine) imaju mjesta posvecena svim religijama i bozanstvima svijeta ( ...krscanstvo, egipat, sumer, islam, indijanci, budizam, nordijske mitologije, kelti, zidovi, indonezija....).
i to je ono sto mi se je, pored te orijentacije na prirodu, vrlo svidjelo...
Tanith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:02   #86
Evo: http://www.damanhur.hr/dogadanja/rij...ka_izmjena.jpg

Pa tko voli nek izvoli
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:48   #87
Quote:
Tanith kaže: Pogledaj post
koliko sam ja primjetila kroz svoje poimanje stvarnosti, vecina "duhovnosti" na koje se furaju ljudi na zapadu su uglavnom teoretske. od prakse provodimo mozda neko odredjeno vrijeme posvecujuci se sebi, odnosno nekoj od tehnika koje smo prihvatili kao svoje, ali vecinu svog vremena mislim da provodimo na mjestima, s ljudima i na nacin koji bas nije uvijek u skladu s nasim duhovnim opredjeljenjima i na nacin koji odredjuju zahtjevi okoline.
u damahuru ŽIVE ono u sto vjeruju, vrlo su kreativni i organizirani prema podrucjima svakodnevnih aktivnosti i nemaju kontradikcija u smislu npr. - poslovni zivot - privatni zivot. aktivni su, djelotvorni i konkretni.
to je ono sto me se zaista dojmilo, bez obzira na neke komentare o dogmatskim pristupima egiptu ili nekoj drugoj religiji ili sl.
boraveci tamo ja zaista nisam primjetila da se furaju iskljucivo na neki odredjeni kontekst vjerovanja (osim sto u svakom slucaju postuju i slave prirodu).
u hramu covjecanstva (to je to prokopano podzemlje - pecine) imaju mjesta posvecena svim religijama i bozanstvima svijeta ( ...krscanstvo, egipat, sumer, islam, indijanci, budizam, nordijske mitologije, kelti, zidovi, indonezija....).
i to je ono sto mi se je, pored te orijentacije na prirodu, vrlo svidjelo...
Ako ništa drugo, dobrodošao su eksperiment.Svi smo se već i previše uvjerili kako sadašnje strukture, i takozvane demokratske i socijalističke i monarhističke nisu i nisu bile u praksi baš djelotvorne.
Možda se u Damanhuru s vremenom stvori neki oblik društva koji bi u budućnosti mogao poslužiti kao model za neko pravednije i pametnije, istinskije i kreativnije društvo, ko zna?
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:28   #88
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo, dobrodošao su eksperiment.Svi smo se već i previše uvjerili kako sadašnje strukture, i takozvane demokratske i socijalističke i monarhističke nisu i nisu bile u praksi baš djelotvorne.
Možda se u Damanhuru s vremenom stvori neki oblik društva koji bi u budućnosti mogao poslužiti kao model za neko pravednije i pametnije, istinskije i kreativnije društvo, ko zna?
takvo društvo je plemensko, i u njemu nema židova trgovaca
npr "svi ljudi su jedno pleme".
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:59   #89
Quote:
apop kaže: Pogledaj post
takvo društvo je plemensko, i u njemu nema židova trgovaca
npr "svi ljudi su jedno pleme".
Ne postoje "židovi trgovci".Mada su svi ljudi "jedno pleme", svaki čovjek ponaosob stavlja svoje interese ispred interesa drugih i to ti je realnost.Niti u Damanhuru nisu tako jako "duhovni" da bi svoje usluge dijelili badava lijenčinama i neradnicima, niti s prezirom gledaju na imovinu.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 17:09   #90
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Ne postoje "židovi trgovci".Mada su svi ljudi "jedno pleme", svaki čovjek ponaosob stavlja svoje interese ispred interesa drugih i to ti je realnost.Niti u Damanhuru nisu tako jako "duhovni" da bi svoje usluge dijelili badava lijenčinama i neradnicima, niti s prezirom gledaju na imovinu.
svi ljudi zajedno su demokracija
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:24   #91
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Ne postoje "židovi trgovci".Mada su svi ljudi "jedno pleme", svaki čovjek ponaosob stavlja svoje interese ispred interesa drugih i to ti je realnost.Niti u Damanhuru nisu tako jako "duhovni" da bi svoje usluge dijelili badava lijenčinama i neradnicima, niti s prezirom gledaju na imovinu.
Damanhur je država, a ako netko ne voli taj izraz, onda zajednica cehova. Postoje obrtnici (kožari, svilari, kovači) i umjetnici (kipari, slikari, glazbenici).
Postoje i znanstvenici. Svi ljudi tamo rade, imaju svoja zanimanja, i trude se podignuti svoju mikrokomunu na neku razinu. Za to dobivaju i udio u dionicama damahnurske federacije, i pri napuštanju zajednice, mogu dobiti novčanu protuvrijednost (prodati dionice).

Ukratko, u Damanhuru se radi. Lijenčine i neradnici, a osobitno neznalice, bez obzira koliko se dobro furali i imali spiku, tamo ne mogu opstati.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:10   #92
Quote:
Noordung_NSK kaže: Pogledaj post
Damanhur je država, a ako netko ne voli taj izraz, onda zajednica cehova. Postoje obrtnici (kožari, svilari, kovači) i umjetnici (kipari, slikari, glazbenici).
Postoje i znanstvenici. Svi ljudi tamo rade, imaju svoja zanimanja, i trude se podignuti svoju mikrokomunu na neku razinu. Za to dobivaju i udio u dionicama damahnurske federacije, i pri napuštanju zajednice, mogu dobiti novčanu protuvrijednost (prodati dionice).

Ukratko, u Damanhuru se radi. Lijenčine i neradnici, a osobitno neznalice, bez obzira koliko se dobro furali i imali spiku, tamo ne mogu opstati.
Zato i mislim da imaju budućnost.Hipokritsko duhovnjačko prenemaganje tipa "novac je izvor sveg zla" i hipijevsko furanje na neimaštinu i slični cirkusi su već
prevaziđene koncepcije i vrijeme je da se prestanu povezivati sa duhovnošću uopće.Novac je energija, ima svoju vrijednost i težinu, možeš ga upotrijebiti da kupiš pušku, isto tako ga možeš upotrijebiti da izgradiš bolnicu.
Znači "izvor zla" nije u novcu već u njegovoj upotrebi, ne?
Društvo koje bi ispred svih interesa stavljalo težnju prema istini ma u kojem obliku, takvo društvo bi po mojem mišljenju moglo imati budućnost a čini mi se da se u Damanhuru događa baš to, koliko mogu razaznati iz skromne količine informacija koju imam o njima.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 23:03   #93
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Zato i mislim da imaju budućnost.Hipokritsko duhovnjačko prenemaganje tipa "novac je izvor sveg zla" i hipijevsko furanje na neimaštinu i slični cirkusi su već
prevaziđene koncepcije i vrijeme je da se prestanu povezivati sa duhovnošću uopće.Novac je energija, ima svoju vrijednost i težinu, možeš ga upotrijebiti da kupiš pušku, isto tako ga možeš upotrijebiti da izgradiš bolnicu.
Znači "izvor zla" nije u novcu već u njegovoj upotrebi, ne?
Društvo koje bi ispred svih interesa stavljalo težnju prema istini ma u kojem obliku, takvo društvo bi po mojem mišljenju moglo imati budućnost a čini mi se da se u Damanhuru događa baš to, koliko mogu razaznati iz skromne količine informacija koju imam o njima.
ne, radi ti se o zamjenicama.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:44   #94
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Zato i mislim da imaju budućnost.Hipokritsko duhovnjačko prenemaganje tipa "novac je izvor sveg zla" i hipijevsko furanje na neimaštinu i slični cirkusi su već
prevaziđene koncepcije i vrijeme je da se prestanu povezivati sa duhovnošću uopće.
Ja se s time mogu složiti. Ali stvar nije jednostavna. Novac zaista nije izvor zla. On je administracija izmjene rada. Problem nastaje kad ljudi robuju novcu, tj. materijalnom. U Damanhuru, makar ih smatrali za cirkus alternative, za umjetnu tvorevinu, mnogo rade upravo na toj nematerijalnoj komponenti. Imaju duhovne obrede, imaju vrlo zanimljive društvene eksperimente, kao što je na primjer mješavine demokracije i monarhije. Naime, u Damanhuru imaju Kralja i Kraljicu, ali se oni također na neki način biraju (nisam upućen u detalje). Imaju eksperiment sa brakom na 3 godine, i nakon tri godine potrebno je brak obnoviti.
No njihova zajednica privređuje. Stvara vrijednosti. Rekli su nam da je njihova svila vrlo cijenjena u svijetu, a i kovači nisu ništa manje na glasu. Ljudi rade, ali za razliku od užurbanog kapitalizma, taj rad nije opterećen rokovima i imperativom maksimalne proizvodnje. Zato i jesu protiv GMO, i imaju vlastitu laboratoriju za analizu hrane, opremljenu najsuvremenijim uređajima poptu PCR kopirke.

Quote:
Novac je energija, ima svoju vrijednost i težinu, možeš ga upotrijebiti da kupiš pušku, isto tako ga možeš upotrijebiti da izgradiš bolnicu.
Znači "izvor zla" nije u novcu već u njegovoj upotrebi, ne?
Tako je. Energija je ta koja može biti štetna ili korisna. Energija je ono čega se bojimo, ali i ono što trebamo i što je najbitnija stvar u svemiru, da ne kažem sam Bog. Kada ljudi žele hranu, seks, ili bogatstvo, zapravo žele energiju.
Oslobodi li se energija naglo, to je gadno, i odlično se zapaža pri eksplozijama atomske bombe.
Oslobađa li se postupno, i bez prekida, to je blagodat, kao što je slučaj sa recimo nuklearnom elektranom.

Bez energije, nosimo vinovu lozu na magrcima, pržimo se na suncu i slažemo kamene prezide ne bismo li ukrali ponešto sunca za našu vinovu lozu.
Sa energijom, sjedimo u klimatiziranoj sobi, ili na osunčanoj terasi, pijuckamo rashlađeno piće i gledamo zgodne cure kako se bućkaju u moru/bazenu.

E sad: energija ima to svojstvo da je se ne može stvoriti, nego ju treba sakupljati i kontrolirati. Sa druge strane, svako sakupljanje rađa kod ljudi i pohlepu. Neki bi skupili sve za sebe, drugima ne ostane ništa.
Zato nije zlo novac, niti energija, nego POHLEPA!!!
Kako reče, mislim, Gandhi: "Ima dovoljno za svačije potrebe, ali nema dovoljno za svačiju pohlepu".

Quote:
Društvo koje bi ispred svih interesa stavljalo težnju prema istini ma u kojem obliku, takvo društvo bi po mojem mišljenju moglo imati budućnost a čini mi se da se u Damanhuru događa baš to, koliko mogu razaznati iz skromne količine informacija koju imam o njima.
U Damanhuru to duguju svom utemeljitelju, Obertu Airaudiju. Bez njega, i oni se potuku, guraju džipove jedni drugima u kuće, bore se, ratuju, nadmeću. I njih zasljepljuje pohlepa. Da bi se pohlepa suzbila, bilo koje vrste, od novca, energije, žena, automobila,...potrebna je svijest. To je ono što upravo oni koji se busaju o prsa da rade na svijesti - nemaju.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:04   #95
Quote:
Noordung_NSK kaže: Pogledaj post
U Damanhuru to duguju svom utemeljitelju, Obertu Airaudiju. Bez njega, i oni se potuku, guraju džipove jedni drugima u kuće, bore se, ratuju, nadmeću. I njih zasljepljuje pohlepa. Da bi se pohlepa suzbila, bilo koje vrste, od novca, energije, žena, automobila,...potrebna je svijest. To je ono što upravo oni koji se busaju o prsa da rade na svijesti - nemaju.
To pokazuje da su ljudi od krvi i mesa.Osobno, više cijenim osobu koja me lupi šakom u nos ako smatra da je to potrebno, nego onu koji će mi okolišati, raditi iza leđa ili se nabacivati licemjerjem i lažnom pristojnošću.
Iskrenost podrazumijeva prirodnost, a jedno i drugo su po mojem mišljenju sinonimi za duhovnost..Kako neko reče, čovjek je most između duhovnog i nagonskog.
Jedini način raditi na svijesti je odbacivati ono što je lažno, onim redom kako ti se pojavljuje pred očima i ne držati se uvjerenja i stavova samo radi navike ili radi straha od nepoznatog.Svjestan pojedinac je još uvijek rijetka zvjerka, a čovjek vrlo lako pada iz jednog filma u neki (prividno) drugačiji film, i halucinira velike duhovne vrhunce i slično.Ali sve su to samo dječje bolesti, njih ne možeš odbaciti već jedino preboljeti i prevazići, za što je potrebno vrijeme.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:32   #96
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Iskrenost podrazumijeva prirodnost, a jedno i drugo su po mojem mišljenju sinonimi za duhovnost..Kako neko reče, čovjek je most između duhovnog i nagonskog.
Ova tvoja zadnja rečenica je točna ali opasna. I direktno se sukobljava sa tvojom prethodnom. Prirodnost i iskrenost. Da. Ali čovjek, ako je strogo prirodan, postaje upravo ono negativno-pohlepan, a to uključuje i sve one primitivne karakteristike. Čovjek je most prema dohovnom, ali mosto koji ima promet u samo jednom smjeru. Svi koji idu u suprotnom smjeru, čine prekršaj. Ako pogledaš temu o Komaji, vidjet ćeš na primjer kako se pod duhovnost prodaju niske strasti i primitivni instinkti.

Quote:
Jedini način raditi na svijesti je odbacivati ono što je lažno, onim redom kako ti se pojavljuje pred očima i ne držati se uvjerenja i stavova samo radi navike ili radi straha od nepoznatog.Svjestan pojedinac je još uvijek rijetka zvjerka, a čovjek vrlo lako pada iz jednog filma u neki (prividno) drugačiji film, i halucinira velike duhovne vrhunce i slično.Ali sve su to samo dječje bolesti, njih ne možeš odbaciti već jedino preboljeti i prevazići, za što je potrebno vrijeme.
Stremljenje duhovnim vrhuncima u smislu da se na to furamo-nije duhovnost. Duhovni vrhunci su posljedica naših djelovanja, a nikako nisu samo djelovanje.
Svijest je jasno sagledavati procese u svijetu i njihov utjecaj na nas, i djelovati tako da se uspinjemo prema univerzalnim idealima, nikako ne relativnim.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:24   #97
Quote:
Noordung_NSK kaže: Pogledaj post
Ova tvoja zadnja rečenica je točna ali opasna. I direktno se sukobljava sa tvojom prethodnom. Prirodnost i iskrenost. Da. Ali čovjek, ako je strogo prirodan, postaje upravo ono negativno-pohlepan, a to uključuje i sve one primitivne karakteristike.
Čovjek je ono što je, prirodnost i iskrenost ne čine da ti nešto "postaneš" već samo da sagledaš ono što ti već jesi.Čovjek jest negativno pohlepan, i to ostaje tako dugo dok to ne shvati.Ne postoji pozitivna pohlepa, jer je svaka pohlepa direktna posljedica vlastitog ega, podijeljenosti na "ja" i "drugi".Tako dugo dok postojim "ja", ja sam uvijek bitniji sebi od drugih i čak kad radim dobro drugima činim to zato jer me to veseli, ili zbog neke druge sekundarne dobiti.Naši motivi su uvijek egoistični jer drugačiji niti ne mogu biti.Kakve bi motive mogao imati ego ako ne egoistične?
Ne kažem time da ne treba činiti dobro drugima, apsolutno ne, ali ne treba se zavaravati da to činimo radi njih, već treba kopati duboko i shvatiti suštinu vlastitih motiva.A ta suština je uvijek egoistična, uvijek postoji nekakva trgovina u pozadini, uvijek ja nešto time dobivam.Dal se tu radi o "duhovnom napretku", "većoj razini energije" ili o "rezervaciji mjesta u raju", ili o samom osjećaju bitnosti, svejedno je.
MI smo životinje, sebični smo i niskosvjesni, borimo se međusobno za teritorij, moć i ženke.I prvi korak da postanemo nešto drugo je u osvješćivanje toga što sada jesmo iuvijek kritički preispitivati vlastite motive i što manje lagati sami sebi.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:43   #98
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Čovjek je ono što je, prirodnost i iskrenost ne čine da ti nešto "postaneš" već samo da sagledaš ono što ti već jesi.Čovjek jest negativno pohlepan, i to ostaje tako dugo dok to ne shvati.
Ne slažem se. Kada ti citiraš: "neko reče, čovjek je most između duhovnog i nagonskog." onda se treba zapitati bi li čovjek ikada postao duhovni most da se nije mijenjao i da se samo sagledavao. Ne bi se čak ni mogao sagledavati. Ako smo most, onda idemo ka nečemu. Ne stagniramo i ne sagledavamo se.

Quote:
Ne postoji pozitivna pohlepa, jer je svaka pohlepa direktna posljedica vlastitog ega, podijeljenosti na "ja" i "drugi".
Jasno. No nitko nije ni govorio o negativnoj i pozitivnoj pohlepi. Odakle to?


Quote:
Tako dugo dok postojim "ja", ja sam uvijek bitniji sebi od drugih i čak kad radim dobro drugima činim to zato jer me to veseli, ili zbog neke druge sekundarne dobiti.Naši motivi su uvijek egoistični jer drugačiji niti ne mogu biti.Kakve bi motive mogao imati ego ako ne egoistične?
Problem u mnogim stvarima je što ljudi žele simplificirati. Najlakše je simplificirano filozofirati, i onda odbaciti sve što se nismo trudili sagledati. Prije svega, ne stoji tvrdnja "tako dugo dok postojim ja, ja sam uvijek bitniji od drugih". Iz te stvari, koja je prije svega netočna, izvodiš daljnje zaključke. Ljudi su se u povijesti žrtvovali, a žrtvuju se i danas - za druge.


Quote:
Ne kažem time da ne treba činiti dobro drugima, apsolutno ne, ali ne treba se zavaravati da to činimo radi njih, već treba kopati duboko i shvatiti suštinu vlastitih motiva.A ta suština je uvijek egoistična, uvijek postoji nekakva trgovina u pozadini, uvijek ja nešto time dobivam.Dal se tu radi o "duhovnom napretku", "većoj razini energije" ili o "rezervaciji mjesta u raju", ili o samom osjećaju bitnosti, svejedno je.
Ljudi bez ideala ne mogu shvatiti ideale.

Quote:
MI smo životinje, sebični smo i niskosvjesni, borimo se međusobno za teritorij, moć i ženke.
To nije istina. AKo je to tvoja istina, nemoj je proširivati na druge. Ja nemam nikakvih poriva imati brdo ženki, nisam sebičan, a svoj teritorij ne držim strogo za sebe. Dakako, uvijek postoji životni prostor, ali pohlepa se od potrebe razlikuje u tome što je neumjerena i neprimjerena.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:11   #99
Quote:
Noordung_NSK kaže: Pogledaj post
Problem u mnogim stvarima je što ljudi žele simplificirati. Najlakše je simplificirano filozofirati, i onda odbaciti sve što se nismo trudili sagledati. Prije svega, ne stoji tvrdnja "tako dugo dok postojim ja, ja sam uvijek bitniji od drugih". Iz te stvari, koja je prije svega netočna, izvodiš daljnje zaključke. Ljudi su se u povijesti žrtvovali, a žrtvuju se i danas - za druge.
Za druge, ali ne zbog drugih nego zbog sebe.Motivi su bili različiti- žrtvovali su se tzato jer su bili zatrovani ideologijama, žrtvovali su se zato jer su vjerovali da je to ispravno, žrtvovali su se zato da bi im sedrugi divili, žrtvovali su se zato da ne razočaraju nekoga.Ali uvijek su to činili radi sebe i jedino sebe i nikog drugog.

Quote:
Noordung_NSK kaže: Pogledaj post
To nije istina. AKo je to tvoja istina, nemoj je proširivati na druge. Ja nemam nikakvih poriva imati brdo ženki, nisam sebičan, a svoj teritorij ne držim strogo za sebe. Dakako, uvijek postoji životni prostor, ali pohlepa se od potrebe razlikuje u tome što je neumjerena i neprimjerena.
Tvoje teritorijalni i porivi ka moći se manifestiraju na drugačiji način nego npr. porivi Mireka Bedblubojsa, ali to ne znači da ti porivi nisu ista stvar, mada su zamotani u drugačiji celofan.
Pratim malo rasprave na ovom duhovnom forumu i ne vidim ništa drugo nego borbu za pažnju, borbu za teritorij, borbu za reputaciju, borbu za zadivljene poglede ženki.
Svakako, drugačije umotano i aranžirano, ali opet ista stvar.
Show must go on...
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:17   #100
Quote:
oliver_haddo kaže: Pogledaj post
Za druge, ali ne zbog drugih nego zbog sebe.Motivi su bili različiti- žrtvovali su se tzato jer su bili zatrovani ideologijama, žrtvovali su se zato jer su vjerovali da je to ispravno, žrtvovali su se zato da bi im sedrugi divili, žrtvovali su se zato da ne razočaraju nekoga.Ali uvijek su to činili radi sebe i jedino sebe i nikog drugog.
To je simplificirano razmišljanje, ali jednako takvo je i ono da ne postojimo mi, tj. ja nego samo neka cjelina.
Prije svega, ako ego žrtvuje sebe, i tom svojom žrtvom ubije sebe, onda to ne čini radi sebe. Što će mu divljenje kada nema sebe samoga? Ne. Mnogi ljudi se nisu žrtvovali radi sebe. A i oni koji jesu, učinili su veće djelo nego oni koji su bili pohlepni i nisu se ni za šta žrtvovali. Sagledavati fine nijanse, znači sagledati ispravno. Simplificirati, pa onda odbaciti jastvo, to je loše.


Quote:
Pratim malo rasprave na ovom duhovnom forumu i ne vidim ništa drugo nego borbu za pažnju, borbu za teritorij, borbu za reputaciju, borbu za zadivljene poglede ženki.
Ovo je muški forum. Nema baš ženki. Složit ćeš se.
Mnogi forumaši rade upravo to što ti opisuješ, ali ne treba generalizirati. Meni ne treba cura, a osim toga, ovdje mi baš i nije mjesto gdje bih ih tražio.

Quote:
Svakako, drugačije umotano i aranžirano, ali opet ista stvar.
Show must go on...
I što preostaje? Odustajanje od svega? Utapanje u borgovskom kolektivu gdje se individualnost poništava? Malo apsurdno.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.