Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2006., 11:02   #201
Quote:
El Pájaro kaže:
Par stotinki kad se radi o sprintevima, daklem dionicama kao npr. 50m. A da idem disat svaki zaveslaj, debelo bi izgubio, bilo da se radi o sprintu ili o maratonu.
Pa kad je o sprintu riječ, treba imati super moći za udisanje svako drugi zaveslaj. BTW Nije ni potrebno.
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 11:20   #202
Quote:
deep dive kaže:
Pa kad je o sprintu riječ, treba imati super moći za udisanje svako drugi zaveslaj. BTW Nije ni potrebno.
Pa najbolje je i ne disati ako se moze izdrzati. Npr. ja ako nisam u nekoj top formi, na sprintu 50 m prvih 20 ne vadim glavu iz vode, a onda nastavim svako drugi zaveslaj disanje. Jebi ga, onako bi eksplodirao. Kad smo vec kod tog disanja, primjetio sam (bar u mom klubu), kad se dise svako drugi zaveslaj, da ljevaci disu na desnu stranu, a desnjaci na lijevu. Jedini ja obrnuto, desnjak i disem na desnu stranu. Nekako mi vise pase, lakse mi je udahnut na desnu. Kakvo je pravilo kod vas?!
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:39   #203
Quote:
El Pájaro kaže:
Pa najbolje je i ne disati ako se moze izdrzati. Npr. ja ako nisam u nekoj top formi, na sprintu 50 m prvih 20 ne vadim glavu iz vode, a onda nastavim svako drugi zaveslaj disanje. Jebi ga, onako bi eksplodirao. Kad smo vec kod tog disanja, primjetio sam (bar u mom klubu), kad se dise svako drugi zaveslaj, da ljevaci disu na desnu stranu, a desnjaci na lijevu. Jedini ja obrnuto, desnjak i disem na desnu stranu. Nekako mi vise pase, lakse mi je udahnut na desnu. Kakvo je pravilo kod vas?!
Dešnjak sam i dišem na desno. eto, nisi jedini. Ni u ludilu ne mogu izvest disanje na lijevu stranu, jer to završava potapljanjem dišnih kanala. Ne idem u nikakav klub. Solo sam brijač već više od godinu dana na Utrinama i tek sam nedavno počeo plivat sprinteve na dužini od 25 m X2 (što i nije prikladno, volio bih to raditi na dužini od 50m). Ne dišem više od polovine jedne staze i onda svako 4 zamaha, otprilike. Nisam previše trenirao, jer ipak plivam u traci za građanstvo, ali vrijeme mi je solidnih 35 sekundi. E da mi je vlastita traka...
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:51   #204
Tko sve pliva na Utrinama? Kako vam se čini? Najveća kritika odlazi na kontroliranje stanja na bazenu! Ide mi na živce kako spasioci ne služe ničemu, osim kad je netko već napola potopljen ili radi gluposti po bazenu. IMHO trebali bi nadgledati tko pliva u stazama i izbacivati idiote koji ne znaju plivat i usmjeravat ih na područje bazena bez staza pa nek tamo lome ruke i noge smežuranim penzićima koji zapravo žude za vlažnim fizičkim kontaktom. Koliko već traje obnova muških tuševa?! Otprilike mjesec dana, a da nitko od majstora nije ni pristupio tuševima.
Neću ni spominjat da svašta pliva po bazenu, ali kako sam čuo na Utrinama je još super kako je na drugima bazenima.

Sve to ja moram plaćat 300,00kn mjesečno, a usluga mi se ne čini baš na nivou.
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:22   #205
Quote:
deep dive kaže:
Dešnjak sam i dišem na desno. eto, nisi jedini. Ni u ludilu ne mogu izvest disanje na lijevu stranu, jer to završava potapljanjem dišnih kanala. Ne idem u nikakav klub. Solo sam brijač već više od godinu dana na Utrinama i tek sam nedavno počeo plivat sprinteve na dužini od 25 m X2 (što i nije prikladno, volio bih to raditi na dužini od 50m). Ne dišem više od polovine jedne staze i onda svako 4 zamaha, otprilike. Nisam previše trenirao, jer ipak plivam u traci za građanstvo, ali vrijeme mi je solidnih 35 sekundi. E da mi je vlastita traka...
Ja mogu izvesti disanje na lijevu stranu, al' pri laksem tempu, dok kad sibam nema sanse da udahnem na lijevu stranu. Nisam ni ja klasicni plivac, vec sam bio vaterpolist vise od 10 godina, a sad sam rekreativac preko ljeta, a zimi plivam sam za sebe. Dok sam bio u dobrom treningu, 25 m x 2 sam plivao ispod 25 sekundi, 24 i nekih 80, 90 stotinki. I to start iz vode (bez skoka) i bez onog plivackog okreta (koluta), vec bi se uhvatio za rub bazena pa se odgurnio. Eto da sam usavrsio skok, tu dobio sekundu, usavrsio okret i tu uzeo sekundu, pa ja sam mogao ici na svjetsko prvenstvo u malim bazenima. Ali posto sam sad u nikakvoj formi, bio bi mi uspjeh da isplivam ispod 30 sekundi. Meni su uvijek sprintevi odgovarali, bas sam ko stvoren za kratke staze, ali zato na duzim stazama nikada nisam bio među boljima. Valjda mi kapacitet pluca i nije nesto posebno velik.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 19:08   #206
Evo mene opet. Kako radi Salata? (to mi je blizu kuce, trknula bih se ujutro malo rekreirat pa natrag doma za knjigu)
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 00:48   #207
Gnj. Vidim da su se svi pretrgli od odgovaranja.

Dakle, ako koga zanima: termini za gradjanstvo radnim danom od 14:30 do 18, vikendom od 11 do 19. Mjesecne karte nema, karta je 20 kn za odrasle, 15 za djecu i penzice, odnosno 15 i 10 iza 4 popodne, s tim da je djeci do 3 godine besplatan upad. Mjesecne karte nema, ali moze se kupiti karnet od 10 komada za 170 kuna.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:20   #208
mrkvo, jel guzva tamo?
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:14   #209
Vikendom je. Ako mislis na Salati plivati za ozbiljno, to je malo teze izvedivo jer imas hrpu plutaca.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 00:29   #210
Quote:
El Pájaro kaže:
Pa najbolje je i ne disati ako se moze izdrzati. Npr. ja ako nisam u nekoj top formi, na sprintu 50 m prvih 20 ne vadim glavu iz vode,
ja plivam na 25metarskom bazenu i kad plivam sprint 50m nevadim glavu sve dok nedojdem do ruba, tj nakon 25m uzimam dah... a kasnije, nemam pojma sto se desava
Quote:
El Pájaro kaže:
Dok sam bio u dobrom treningu, 25 m x 2 sam plivao ispod 25 sekundi, 24 i nekih 80, 90 stotinki. I to start iz vode (bez skoka) i bez onog plivackog okreta (koluta), vec bi se uhvatio za rub bazena pa se odgurnio.
bome dobri rezultati! ja san kasno poceo sa vaterpolom pa san nazalost sad na 28sec isto bez skoka i bez plivackog okreta(jer ga neznam ). nadam se kroz koji mjesec na 26
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:55   #211
Quote:
Disperadun kaže:
bome dobri rezultati! ja san kasno poceo sa vaterpolom pa san nazalost sad na 28sec isto bez skoka i bez plivackog okreta(jer ga neznam ). nadam se kroz koji mjesec na 26
Samo treniraj i vidit ces kako se napreduje. Ja sam svoj rezultat u 3 godine poboljsao za oko 7 sekundi. Jer iako je to kratka dionica, opet treba biti u dobroj formi za to. Da je mozes opalit bez problema, bez da ti misici otkazu zadnjih 10, 15 metara. Ja znam napravit onaj plivacki okret, al' je to Boze sacuvaj, duplo sporije nego onaj obicni. A i taj okret se moze dosta ubrzat, jos ako dobro startas, sve te "sitnice" utjecu na rezultat.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:07   #212
Quote:
Dustflower kaže:
mrkvo, jel guzva tamo?
Vikendom nije (ako si freak pa dodjes u podne kao ja)

Danas popodne je bilo katastrofalno
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:38   #213
Quote:
El Pájaro kaže:
Samo treniraj i vidit ces kako se napreduje. Ja sam svoj rezultat u 3 godine poboljsao za oko 7 sekundi. Jer iako je to kratka dionica, opet treba biti u dobroj formi za to. Da je mozes opalit bez problema, bez da ti misici otkazu zadnjih 10, 15 metara. Ja znam napravit onaj plivacki okret, al' je to Boze sacuvaj, duplo sporije nego onaj obicni. A i taj okret se moze dosta ubrzat, jos ako dobro startas, sve te "sitnice" utjecu na rezultat.
Respect!
Ti vjerojatno imaš bazen sam za sebe. Kod mene je nemoguće naći prostora za vježbanje osim vikendom u prvim radnim satima. Nedostatak prostora se jako osjeti i nije baš moguće konstantno raditi na napretku, a to je vrlo bitno!
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 11:55   #214
Quote:
deep dive kaže:
Respect!
Ti vjerojatno imaš bazen sam za sebe. Kod mene je nemoguće naći prostora za vježbanje osim vikendom u prvim radnim satima. Nedostatak prostora se jako osjeti i nije baš moguće konstantno raditi na napretku, a to je vrlo bitno!
A nemam ga bas sam za sebe, al' eto snalazim se. Dobro, dok sam aktivno trenirao vaterpolo, to su bili treninzi sa klubom, i tu se nisam imao sta brinuti oko toga, treniralo se do iznemoglosti. A sad se uvijek uvalim sa nekim klubom, hvala Bogu pa ih puno znam tako da mi nije problem (u Splitu, na bazenima u Poljudu), a te termine za građanstvo uvijek izbjegavam. Prije par dana sam poceo plivati u moru, bar tu nema problema sa guzvom. Otplivas malo u dubinu i tu si slobodan kao riba.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:51   #215
Quote:
El Pájaro kaže:
Prije par dana sam poceo plivati u moru, bar tu nema problema sa guzvom. Otplivas malo u dubinu i tu si slobodan kao riba.
ahh more...
deep dive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 01:45   #216
ovisna sam o moruuuuuuuuu (riba )
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 19:07   #217
kolko plivate 50 m slobodno? sjećam se da dok sam se aktivno bavila plivanjem da sam ja išla 32 sekunde.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 22:10   #218
Pozdrav svim plivačicama i plivačima,
tražim po internetu termine za građanstvo na bazenu u Utrinama i gle sramote - ništa! Elem naletih na vas pa me obuzeo onaj osjećaj ljepote snage i bistrine nakon plivanja (a i moja žena je cvrkutala). Kao student sam plivao svaki dan 1.5 km, to mi je bilo dovoljno uz svakodnevo bicikliranje do faxa. Tako 3 godine....

Dakle htio bih se reaktivirati... sad kad radim sjedim po cijele dane uz računalo, pa dijete, pa... ne stignem nakon posla a trbušina raste, kralježnica se krivi a i žena više ne cvrkuće.

Nego nisam skužio, postoji li termin od 7 do 8. Svašta sam tu pročitao pa mi opet nije jasno.

Sorry ako ponavljam već x puta postavljeno (možda i odgovoreno)
__________________
Gdje god možeš posadi drvo..
gdje je drvo doći će i PTICE
::db:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 12:11   #219
najj bazeni za ljetno kupanje u zg???

Najbolji bazeni za ljetno kupanje u zg?
I njihove dimenzije duljina, širina, dubina ????
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 18:20   #220
Najbolje ti je na Jarunu,sada i Bundek.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.