Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 22:07   #281
Zato što te životinja voli onakvog kakav jesi,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 19:05   #282
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Životinja bu te iznevjerila radi kile mesa
Covjek bi te iznejerio radi mjesta u trolejbusu.
__________________
We are the Borg.
mangala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:24   #283
Fantasticno predavanje!! Okrutna istina -- Geri Jourofski (najbolji govor u odbranu prava životinja)
http://www.youtube.com/watch?v=YnONL...0fALTwOIVwAEAA
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:00   #284
Davanje i provedba "prava" životinjama jest još u povojima.
Čovjek ne razumije ni sam sebe, a drugo biće na Zemlji mu je alien.
Čovjek je dao razna prava čovjeku, no samo deklarativno.
Tragično je da se moram boriti i eventualno izboriti za neko pravo, na koje imam pravo.

Međutim, životinja ima pravo biti ubijena, zatočena i upotrijebljena u razne interese.
Poštujem i uvažavam život oko sebe, nastojim to činiti i s ljudskim rodom, mada je ponekad vrlo teško.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 00:39   #285
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Davanje i provedba "prava" životinjama jest još u povojima.
Čovjek ne razumije ni sam sebe, a drugo biće na Zemlji mu je alien.
Čovjek je dao razna prava čovjeku, no samo deklarativno.
Tragično je da se moram boriti i eventualno izboriti za neko pravo, na koje imam pravo.

Međutim, životinja ima pravo biti ubijena, zatočena i upotrijebljena u razne interese.
Poštujem i uvažavam život oko sebe, nastojim to činiti i s ljudskim rodom, mada je ponekad vrlo teško.
Ne napredujemo baš što se prava svih bića tiče. Recimo, Obama je potpisao zakon da se može bilo koga uhititi pod sumnjom za terorizam i zatočiti bez suđenja na neodređeno vremensko razdoblje.
Crag Hack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 18:44   #286
Nikad ne krijem i uvijek kažem da životinje volim više nego ljude. Mogu reći pred bilo kim i govorila sam to već pred dosta ljudi.
No, podrazumijeva se da ispred početka toga kada otpisujem sve druge ljude i ispred njih stavljam životinje, postoji određen broj ljudi koji se nalaze. Tih silnih top 5.

Mislim da nije potrebno da objašnjavam zašto, kako mogu tako, kako me nije sram, kako ovo... kako ono...

Tako je i eto. To je to. Tako jednostavno.
hell03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:00   #287
Voljeti životinje je lako.
Ustvari, izopačenost i nesavršenost u ljudi najbolje oslikava činjenica da niti njima nisu u stanju pokloniti nježnost i ljubav. Bićima koja nisu u stanju mrziti i koja će za malo poklonjene naklonosti uzvratiti deseterostruko.
Dakle kao što rekoh, o progresu što se etike i morala u ljudi tiče dovoljno govori da su čak i takvi u manjini spram onih koji valjda ne vole nikoga osim sebe samih.

Osobno, mene su uvijek više fascinirali ljudi koji su voljeli druge ljude. Iz razloga što tek za takvo nešto moraš biti plemenit i spreman na odricanja i svakodnevne pljuske.
Ljubav prema tim prekrasnim stvorenjima koja u potpunosti (nažalost i spletom okolnosti) ovise o našim hirovima nekako sam uvijek smatrao-samorazumljivim(!)

Poanta je da je pred ljudima još dugačak put...
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 20:17   #288
mogu samo reći da me moj mačak veseli više nego svi ljudi ovog svijeta
smiruje me od lažljivih ljudi, licemjera, ludog, žalosnog svijeta...
jednom mi je bivši rekao zašto toliko trošim na njegovu hranu umjesto na njega; ne razumijem kako neko može biti ljubomoran na mačku
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 19:27   #289
dragi su mi Cahil i Omaha, jer ne vole životinje zato što im sa svih drugih strana ljubavi fali, kao što je to slučaj sa velikim brojem životinjoljubaca,(-a ljudi istina je često i lako nekoga zajebu ,) već naprosto zato jer su životinje o nama ovisna stvorenja sa pravom na život i postojanje, a pritom su i prema nama onoliko O.K. koliko i mi prema njima..I iskreno prezirem sve životinjo- ljupce koje ih vole sebe radi, čineći od životinja nedopustive poltrone, (pasa mačaka,), a da nisu u stanju obavljati duge šetnje, omogućiti svojim ljubimcima igru sa njihovom vrstom, već ih pretvarajuu neke bijedne ljudske surogate...I gade mi se ljudi koji oblače pse i mačke mimo objektivne potrebe,slijedeći modu i ističući kao svoju osobenost, iživljavajući svoju stupidost na istima, a grad ih je pun...I sada postajem ljuata, previše životinje poštujem da ih se tretira kao bedake uvijek na raspolaganju, za svaku našu neurozu...., kao i česte igračke djeci ,čiji se roditelji onda hvale, kako je pas sjajan, dozvoljava da mu dražesno dijete gura prst u oko i uho, jaši, grize i grebe, a on , pun ljubavi, valjda sav sretan, to podnosi...Majka sam ,a tijekom života i vlasnica nekoliko već preminulih pasa i mačaka,vremeplovna sam žena.Ali , svaka životinja s kojom sam bila u suživotu, bila je osoba, različitih osobina i navika, poštovana kao takova...
eufranazija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:35   #290
Omaha voli ljude, na prvom mjestu, a zatim i životinje.
O tome koliko volim svog psa, npr. slobodno se može iščitavati na podforumu o ljubimcima. Tj. kako ja postupam i tretiram ovo stvorenje s 4 noge, koje je oplemenilo svijet, posebno moj svijet.

I ja imam koju godinu više, nisam tako naivna kao prije i vrlo dobro shvaćam realnost, tj. kakvi smo mi kao vrsta.
Kad nas udari među rogove saznanje da je čovjek toliko zao, a istovremeno toliko dobar, teško je prihvatiti.

Cijeli život proučavam ljude i znam kakvi smo i nisam više razočarana, samo sam prihvatila činjenicu, još dugo vremena nepromjenjlvu, na žalost.
Ali, gle, ja sam hrabra osoba, puna inata i baš zato volim čovjeka. Ja sam uvijek bila spremna utrčati tamo gdje treba, a život mi je podario i one koji meni utrčavaju kada treba.
Što hoće reći, onoliko koliko daješ, toliko i primaš! Vrlo jednostavno, zar ne?
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 03:51   #291
Volim životinje zato što nemaju predrasude i sve što rade, rade zbog opstanka, a ljudi zlo čine iz bahatosti.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:43   #292
Ljude nit volim nit ne volim. Samo su mi dosadni. Životinje su mi kao pojava puno zanimljivije.Shodno tome bolje se provedem u ZOO-u nego na nekom tulumu
Tak da su mi životinje na prvom mjestu, a ljudi nisu ni na jednom-totalno su mi nebitni.
Da dobijem na lotu odmah bi se preselila na safari umjesto kaj svaki dan od 9-17 trunem u uredu sa uzvišenim ljudskim rodom i njihovim velebnim mislima.
mia57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:20   #293
zao mi je ljudi koji misle da su zivotinje vrednije od covjeka.
logika mi kaze da je to u razini sa 1+1=3
svaki covjek je otvoren "bozanskom"
ne mislim da je covjek otvoren bogu ili necem slicnom, zelim reci da svaki covjek ima sposobnost biti "kao bog". zivotinje to nemaju. zivotinje su zivotinje i uglavnom sluze kao hrana, ukras, ljubimac ili "prijatelj".
a ne zaboravi da je upravo čovjek onaj koji je iznad njih i da pozvan razumno upravljati zivotinjama.
to sto postoje ljudi monstrumi, ne znaci da je cijelo covjecanstvo prokleto.
istom logikom mogu prozvati sve zivotinje proklete, samo zbog nekog agresivnog dobermana koji je nekom odgrizao prst.
ili jos bolja logika=
jedan covjek je monstrum -> svi su ljudi monstrumi -> svi su sisavci monstrumi -> sve su zivotinje monstrumi...
vidite?
jer ako je i covjek samo zivotinja, kako onda mozete mrziti ljude, a voliti zivotinje?
shvacam da se moze vrlo lako izgubiti vjera u ljudski rod, ali cujte..
zobog jednog pokvarenog zuba neces ici zubaru da ti iščupa sve zube...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 16:14   #294
meni je vise zao ljudi tvoje logike i okoline.
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:52   #295
Neznam tko je ovdje luđi... ovaj što više voli životinje od ljudi ili ovaj kome je logično da je čovjek gospodar prirode odnosno životinja... koje vi droge uzimate da odma mogu reći dici da se toga klone?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:52   #296
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
Ljude nit volim nit ne volim. Samo su mi dosadni. Životinje su mi kao pojava puno zanimljivije.Shodno tome bolje se provedem u ZOO-u nego na nekom tulumu
Tak da su mi životinje na prvom mjestu, a ljudi nisu ni na jednom-totalno su mi nebitni.
Da dobijem na lotu odmah bi se preselila na safari umjesto kaj svaki dan od 9-17 trunem u uredu sa uzvišenim ljudskim rodom i njihovim velebnim mislima.
Ak dobiješ povedi i mene ! Inače, potpisujem, kao i ono od hell03.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:27   #297
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Neznam tko je ovdje luđi... ovaj što više voli životinje od ljudi ili ovaj kome je logično da je čovjek gospodar prirode odnosno životinja... koje vi droge uzimate da odma mogu reći dici da se toga klone?
I ja bi volila znati!! Da pripomognem u spasenju buducih generacija.

Btw, za ljubitelje koji svoju ljubav mogu podjeliti na vrste i koji ju mjere na kile i metre: obzirom da se deklarirate kao netko tko nadvole zivotinje, koliko vidim po nickovima, niste mi poznati vecina vas, da se gusite od silne pomoci istima. Prosecite pokoji put do nekog sklonista za napustene pa pomozite istima. Ljubav nije nacionalsnot u danasnjem smislu, da se samo deklarirate i ite lec. Opravdajte svjo osjecaj. Dokazite svoj osjecaj potrebitim prema kojima ste isti uputili.Ljubav nije stav, ona je cin koji se ponavlja konstantno kroz zivot. Ljubav je vise stil nego stav.
Na drugoj ili trecoj strani ove teme napisala sam svoje izraze upuceni emocija, iako tesko da mogu odvojiti ljubav prema nekome prema vrsti, naciji, vjeri, boji..i reci da nesto voli a nesto ne.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:33   #298
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
Ljude nit volim nit ne volim. Samo su mi dosadni. Životinje su mi kao pojava puno zanimljivije.Shodno tome bolje se provedem u ZOO-u nego na nekom tulumu
Tak da su mi životinje na prvom mjestu, a ljudi nisu ni na jednom-totalno su mi nebitni.
Da dobijem na lotu odmah bi se preselila na safari umjesto kaj svaki dan od 9-17 trunem u uredu sa uzvišenim ljudskim rodom i njihovim velebnim mislima.
Bijednog li stvora koji bi radje gledao majmune kako se gadjaju sa fekalijama nego proveo dan u Louvreu, gledao Kuma ili slusao Beethovena.
Iai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:31   #299
Šta ja znam, ja volim i ljude i druge životinje. Pomažem kome stignem i ne jedem niti jedne. Ljudi su me doduše češće razočarali od životinja, ali od ljudi imam obično i veća očekivanja. Živim u uvjerenju (iluziji?) da se ljudima neke stvari mogu objasniti. Međutim, što sam iskusnija, to manje cijenim ljudski razum.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 01:14   #300
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nagon za samoodržanjem je ipak najjači nagon na svijetu, nema tog evolucijskog pomaka, osim kod osjećajnih bića, koji će svoj život staviti ispred tuđeg.
Pogresno. Trebala bi procitati nesto o zivotinjama poput pcela ili mrava. Opstanak kolonije je uvijek iznad jedinke. Jedinka u biti ide u "kamikaza misiju", i to bez mogucnosti ikakvog racionaliziranja. Idu zato sto imaju tako evolucijski podesene nagone, a ne zbog svojih "osjecaja" ili sto vec ti mislis.

Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Evolucija je covjeka usavrsila kao zvijer, najgoru zvjer.
Zapravo, daleko najbolje evolucijski oblikovano "prirodno oruzje" bi bili virusi ili razne bakterije. Daleko najveci broj ljudi u povijesti je umrlo upravo zbog raznih zaraza. Daleko vise nego sto je covjek uspio ubiti kroz bilo kakve ratove. Recimo, procjenuje se da su zaraze koje su donijeli Europljani u Novi Svijet pobile oko 90-95% domorodaca, a tek manji broj ih je ubijen u ratu. Uostalom pogledajte 20 st. Drugi svijetski rat, nastrasniji rat u ljudskoj povijesti do tada je odnio oko 20 mil. zivota. Spanjolska groznica nakon njega je odnijela oko 50-100 mil. zivota.

A gdje su razne bolesti poput karcinoma, Alzhemiera, prirodnih katastrofa itd. To sve spominjem zbog genijalaca koji spominju kako bi ljudi trebali zivjeti u skladu sa prirodom, i kako ju ne bi smjeli mjenjati svojim stetnim(?) djelovanjem. "Priroda" nema ciljeve, namjere ili zelje. "Priroda" nam ne zeli ni nauditi ni pomoci. Stvarli su lose zato sto nama ljudima stete, a dobre zato sto nam koriste. Virusi ili bakterije sami po sebi nisu nista zlo ili lose. No zato sto stete nama ljudima, mi ih dozivljavamo kao nesto lose. Dakle, ako nam nesto steti, poput kuge ili tumora, rijesiti cemo ga se, a ako nam nesto koristi poput zivotinja za hranu ili drveca za namjestaj iskoristit cemo ga. A harmonije i skladove ostavljam budalama.
Iai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.