Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2004., 13:26   #201
Re: nove dileme :)))

Quote:
bLOODSTONE kaže:
da, dala mi je još nekakvu kremu, ne mogu pročitat s recepta točan naziv, i s tim bi trebalo ići sl. put kao podmazano..
Astroglide??
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:28   #202
Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
Cro-cutie kaže:
Astroglide??
Ne, nego multisvrš.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:30   #203
Re: Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
walter kaže:
Ne, nego multisvrš.
Kuromicin Forte.
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:35   #204
Re: Re: Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
mwm kaže:
Kuromicin Forte.
Ma pizdokliz je najbolji.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:59   #205
Re: Re: Re: Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
walter kaže:
Ma pizdokliz je najbolji.
To su samo vaginalete, a Kuromicin se može uzimati i oralno.
 
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 03:55   #206
Re: Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
walter kaže:
Ne, nego multisvrš.
hhahhaa lol

nije astro nešto..mislim da je Synarcol gel
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 14:11   #207
Necu puno pisati (nadam se), jer ako na ovaj forum naidje moja zena (a bude)......

Pa, eto, i nas je mucio isti problem. Jako dugo. Tek toliko da se ne osjecas usamljenom u tom problemu. U svakom slucaju, kupite si dobar lubrikant, npr. od durex-a u Varteksu u podrumu ga imaju. I nemojte ga sparati.
Mozda ti pomogne i nesto protiv boli, kao npr. ketonal i/ili nesto za dodatno opustanje kao npr. Lexaurin.
Osim toga, uvijek se iznova cudim nasim ginekolozima, koji valjda zbog podneblja u kojem zivimo prakticki ne priznaju ovaj problem. No, samo upisi u npr. yahoo trazilicu rijec: vaginismus i vidjet ces da se radi o rjetkoj ali poznatoj pojavi.

Jedan detaljcic unaprijed, da izbjegnes mozda neke buduce frustracije: kada ovo "obavite", ne znaci da te ceka uzivancija. Mozda s vremenom, ali...

A sto se velicine tice, mislim da nema veze. OK, valjda postoje ekstremi, ali sve je to tu negdje.

Nadam se da ste do sada vec rjesili problem, i da je ovo moje piskaranje vec suvisno, ali mozda na neki nacin pomogne nekom drugom, tko se ne usudi ni pitati nista, jer ipak je to jos uvijek veliki tabu. Nije tabu ako sve perfektno stima, ili ako zena ne smije ni zucnuti.

Bok!
Sirob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 15:44   #208
To boli nenormalno

bLOODSTONE,
isti smo slucaj, s pomakom u fazi od nekih 2 godine. Ja sam isto kao i ti prije odnosa nakon niza pokusaja (naravno uzasno bolnih)morala otici ginekologu. Vaginalni regled je u idealnom slucaju moguc kod nevinih djevojaka, ali se ne radi ako nema potrebe tj problema. Postoje ultrazvuci te rektalni pregled, i to mi je radila, to mi je bio macji kasalj prema vaginalnom. Mene zena zbog boli nije mogla do kraja pregledati pa se nadurila, nikad sretnica nije cula za te probleme, ona sirota valjda zivi u uvjerenju kak je i porod bolan samo ak su zene glupace. Dakle stupanj razumijevanja nula bodova.
Na kraju smo, bolje da ne kazem ovdje na forumu kako , uspijeli, i to mi je definitivno najtraumaticnije i najbolnije iskustvo. Eto, moji strahovi od prvog sexa pokazali su se nazalost opravdani. A decko ljubav mog zivota. Da neko ovdje ne bi dao komentare tipa nisi spremna i to. Ljudi koji tak misle: NE RAZUMIJETE.
Poslije sam opet isla na pregled, te naisla na ipak bolju zenu, da skratim, ginekoloski ne da je sve u redu nego sve super. Na psihoterapije idem i dan danas, kolko su pomogle, ne znam, no nisam imala nikog za podijeliti moje muke osim decka, no to u toj situaciji ne pomaze dovoljno, pogotovo sto ni on ne zna.
Danas imam redovite spolne odnose, ponekad boli, no kroz previse trnja sam prosla da dodjem do ove faze. Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.
A zamislite samo savjete nasih baka 'Stisni zube' - e kad bi to bilo tak jednostavno. Kad bi bol bila samo takva da mozes rijesiti ako jako stisnes zube, haha. Jadne sve koje su morale proci kroz ovo.
Pozdrav
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 18:06   #209
Re: To boli nenormalno

Quote:
UvijekProblemi kaže:
Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.
Molim?
Jel moguće da sam ja nešto krivo razumijo?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 20:23   #210
Quote:
Sirob kaže:
No, samo upisi u npr. yahoo trazilicu rijec: vaginismus i vidjet ces da se radi o rjetkoj ali poznatoj pojavi.

Jedan detaljcic unaprijed, da izbjegnes mozda neke buduce frustracije: kada ovo "obavite", ne znaci da te ceka uzivancija. Mozda s vremenom, ali...
evo baš sam malo pogledala o toj pojavi.. i tu isto piše i više se oslanja na ženinu psihu.. govori o nekim mišićima vamo tamo... a mislim da čak ni ti mišići ne moraju bit razlog boli...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 10:34   #211
Quote:
Sirob kaže:
[Mozda ti pomogne i nesto protiv boli, kao npr. ketonal i/ili nesto za dodatno opustanje kao npr. Lexaurin.
[/B]

Nisam sigurna da bi Ketonal pomogao (ako popiješ Ketonal pa se porežeš nožem, svejedno će te boljeti) , a baš ni Lexaurin (lagano uspavljuje). Imala sam dobru frendicu sa sličnim problemima, pa mislim da je strpljenje ključna riječ.
Nije stvar što je otvor uzak (iako postoje slučajevi vrlo čvrstog himena, pa se to riješi incizijom), nego što postoji blokada u glavi (e sad, zbog čega se javljaju blokade , to je druga stvar). Cura mora NAUČITI kako opustiti mišiće jer se oni često stežu potpuno automatski i bez njene volje, a upravo je ključno da se oni svjesno opuste u trenutku kad se "naiđe na otpor".

Ne treba u istu ladicu trpati Bloodstone i Uvijekprobleme, jer očito ova druga ima sasvim druge (teže rješive) probleme.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 10:54   #212
Hah, isti kos ili ne... svejedno boli

Bok,
da, mozda nas ne bi trebalo strpati u isti kos, no vidim da se javilo na ovaj topic podosta cura koje su proklinjale taj prvi put.
Pogotovo sto je vecina do tada zivjela u zabludi kak je to nesto predivno i romanticno i tako to.
Vinova lozinka, po cemu ti zakljucujes da nismo isti slucaj, u stvari?
Ja sam rekla svojim doktorima da je to mozda taj vaginizam, na sto je prvi put dr rekla da ne, misleci valjda da ja zapravo mislim na vaginalete. Drugi put mi je priznala da taj problem u Hr nije istrazen i da ne postoje mjesta gdje se vaginizam moze ljeciti. Vani se to lijeci posebnim psihoterapijama i posebnim vjezbama.
bLOODSTONE se nije javila, mozda je rijesila sve uspijesno preko blagdana. Nadam se.
Jedan od uzroka takve pojave moze lezati u kucnom odgoju, no to opet varira od osjetljivosti pojedinca do pojedinca. Kod mene doma sex je uvijek bio tabu, do te mjere da se nisu komentirali ni zgodni glumci. Ne krivim roditelje, oni su radili najbolje kako su znali, vjerujem i da je tesko govoriti o sexu pred djecom...
Pozdrav
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:50   #213
Re: To boli nenormalno

Quote:
UvijekProblemi kaže:
bLOODSTONE,
isti smo slucaj, s pomakom u fazi od nekih 2 godine. Ja sam isto kao i ti prije odnosa nakon niza pokusaja (naravno uzasno bolnih)morala otici ginekologu. Vaginalni regled je u idealnom slucaju moguc kod nevinih djevojaka, ali se ne radi ako nema potrebe tj problema. Postoje ultrazvuci te rektalni pregled, i to mi je radila, to mi je bio macji kasalj prema vaginalnom. Mene zena zbog boli nije mogla do kraja pregledati pa se nadurila, nikad sretnica nije cula za te probleme, ona sirota valjda zivi u uvjerenju kak je i porod bolan samo ak su zene glupace. Dakle stupanj razumijevanja nula bodova.
Na kraju smo, bolje da ne kazem ovdje na forumu kako , uspijeli, i to mi je definitivno najtraumaticnije i najbolnije iskustvo. Eto, moji strahovi od prvog sexa pokazali su se nazalost opravdani. A decko ljubav mog zivota. Da neko ovdje ne bi dao komentare tipa nisi spremna i to. Ljudi koji tak misle: NE RAZUMIJETE.
Poslije sam opet isla na pregled, te naisla na ipak bolju zenu, da skratim, ginekoloski ne da je sve u redu nego sve super. Na psihoterapije idem i dan danas, kolko su pomogle, ne znam, no nisam imala nikog za podijeliti moje muke osim decka, no to u toj situaciji ne pomaze dovoljno, pogotovo sto ni on ne zna.
Danas imam redovite spolne odnose, ponekad boli, no kroz previse trnja sam prosla da dodjem do ove faze. Ne ocekujem da cu ikad osobno iskusiti radosti seksa.
A zamislite samo savjete nasih baka 'Stisni zube' - e kad bi to bilo tak jednostavno. Kad bi bol bila samo takva da mozes rijesiti ako jako stisnes zube, haha. Jadne sve koje su morale proci kroz ovo.
Pozdrav
Još sam jednom pročitala tvoj komentar. Zašto mislim da vi dvije (blood i ti) niste u istom "košu"? Pa, Blood govori o problemu koji još uvijek nije prerastao u psihozu. Koliko sam shvatila, tebi seks ni sada (koliko je vremena prošlo od prvog "uspješnog" puta?) ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo. Govorimo li o izostanku orgazma, o izostanku želje ili se pak uopće groziš bilo kakvog pokušaja penetracije? Jesi li analizirala kada ti se događa bolan, a kada "normalan" odnos? Možda bi mogla u sjećanje prizvati neke uspješne pokušaje, pa vidjeti što ih je učinilo uspješnim? S druge strane, tko zna, možda imaš nekih zdravstvenih (fizičkih) problema tipa manjak nekog hormona (napr. nemogućnost vlaženja rodnice uzrokuje prilično veliku bol tijekom odnosa)?

Čitajući tvoj post očito je da je tvoj problem puno dublji i vuče korijene iz kojekakvih pogrešaka roditeljskog odgoja (vjeruj mi da sam i sama dugo raščišćavala kojekakve "crtice iz djetinjstva" koje se tiču nekih drugih tema, a naši roditelji uvijek žele "samo najbolje"... moš mislit!Njihove teorije šumom, a naš život drumom!). Nažalost, nema ih smisla sada optuživati jer niti oni nisu krivi za svoje traume koje su samo projecirali na svojudjecu. Snaga i zrelost odraslog čovjeka mora biti u tome da si sposobna analizirati svoj život , izvući neke zaključke i pokušati promijeniti svoja ponašanje i shvaćanja tako da ti život bude jednostavniji. Nažalost u HR se čovjek mora osloniti na svoj zdravi mozak, jer bojim se da naši psihići uopće nisu educirani, niti imaju motivacije za pomoći ovakve konkretne vrste. Želim ti sreću!
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 13:13   #214
Heh vinova... A ne znam sto bih ti rekla. Znam, da imam velik problem. Znam da sam prije toga imala puno bolju opustenost s deckom. I da se nikad nisam uspijela vratiti na to. A orgazmi sada nakon toga - haha! Pa ako ne uzivam u tome kako mogu doc do orgazma. Tome se vise uopce ne nadam, meni je cilj samo da mogu svaki put uci u sex a da nema boli... Eto pomalo uspijevam. Sad smo ipak vec u fazi da bar mogu psihicki osjetiti da je bar njemu pocelo biti lijepo pa mi je to drago. To je valjda ono sto kazu ljudi da u sexu treba nauciti davati, hah. U svakom slucaju, nije ni njemu bilo lako prolaziti kroz te probleme sa mnom. To treba imati na umu. Ja sam sretnica, sa deckom punog ljubavi i razumijevanja. Sto se tice vlazenja, rekla sam doktorici, ona nije nis na to odgovorila. Rekla je, svaka koja tvrdi da ju ne boli, laze... E sad... Ak nis drugo, bar me utjesila. Rekla je da trebamo puno 'vjezbati'...Hormone? Pa ne znam, vadili su mi krv... Mislila sam da ce se to doktorica sama sjetiti da je u tome problem mozda...
Mozda kod mene sve te faze 'vjezbanja' traju sporije, pa mozda kroz koju godinu

UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 19:48   #215
ok.... nisam procitala sve do kraja.... dosla sam do djela di je svadja moze li se papa test napraviti nevinim djevojkama.....
meni je radjen sa 9 godina.... dakle onda je bio moguc... ne mora znaciti da je danas moguc
Gothic Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 20:12   #216
Re: Re: Re: Re: nove dileme :)))

Quote:
bLOODSTONE kaže:
hhahhaa lol

nije astro nešto..mislim da je Synarcol gel
i?????????
jel pomoglo???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 21:41   #217
UvijekProblem!
Sad sam stvarno zbunjena! Ako ne osjećaš nikakvo seks.uzbuđenje, ako od vlaženja nema ništa, onda je penetracija ne samo bolna nego i NEMOGUĆA!!! Daj za početak kupi u apoteci kakav lubrikat, vaginalni gel na bazi vode (mislim da imaš nešto slično i u DM-u...vidjela sam, ali sam zaboravila ime...nešto na bazi čajevca).
Čovječe, pa ne može na suho
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 21:43   #218
ja sam nakon 100 prvih bolnih puta promijenila partnera i problem je nestao
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 21:50   #219
Quote:
medeja kaže:
ja sam nakon 100 prvih bolnih puta promijenila partnera i problem je nestao
Ima nešto i u tome...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 11:43   #220
Hej curke, pa naravno da imamo lubrich... Nisam rekla da nema uopce uzbudjenja, jedino se nikako nemogu vratiti u staru fazu kad sam se fakat znala popaliti, a to je bilo prije... E cure moje. Taj je decko jedini koji je toliko pun razumijevanja, strpljiv, cekao me, isli smo totalno korak po korak (puzevim koracima) i ne bi ga mijenjala za nista.
U svakom slucaju, tko nije iskusio ove probleme, nemoze razumijeti, na vasu srecu.
No, zivot ide dalje, pa tako i ja vise ne cekam u ovim godinama cudo.
Lijep pozdrav i puno uzivanja u zivotu!
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.