Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2012., 15:11   #201
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
na temi Peljesac sam dosta pisala o Orebicu i plazama. ako nisam, budem napisala ali na toj temi.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=351621
Ok kad nadjes vremena volila bih malo vise informacija o konkretnoj lokaciji smjestaja, odnosno plazama u blizini hvala unaprijed
SunceSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:32   #202
Otok Olib, primijetiti "ogromnu" gužvu na plažama






__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:51   #203
to si isla na olib katamaranom ili si dojedrila?
divno je
btw, ni na jugu sad nije bilo guzve po plazama. na dosta viških i hvarskih plaza (a lako dostpunih) smo bili sami samcati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:45   #204
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
to si isla na olib katamaranom ili si dojedrila?
divno je
btw, ni na jugu sad nije bilo guzve po plazama. na dosta viških i hvarskih plaza (a lako dostpunih) smo bili sami samcati.
Na Olibu nikad nema gužve
Tamo smo išli trajektom (Jadrolinija) a vratili se katamaranom (Miatours).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:53   #205
koliko vam je trebalo pjeske iz sela Olib do fotkanih plaza? (i na kojoj je strani otoka to dotkano..na pocetku mislila da su ovo plaze na sjeveru otoka, tj. ona strana otoka okrenuta prema pagu a ne prema silbi, ali nisam bas uvjerena?nekako si mislim da je to na potezu otoka prema otocicu morovnik?) ili ste doveslali?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:20   #206
Većina ih je na južnom dijelu otoka, tj onom koji gleda prema Silbi, mada su skoro sve plaže na otoku takve

Ajmo redom, prva na slici ti je uvala Široki Bok, imaš cca 30 min hoda od mjesta. Druga je Mašunjeva draga, kažu da ima 45-50 min hoda a treća Radova draga, što je odmah sljedeća uvalica (dodaj još 5-10 min).

Zadnja na slici je uvala Slatinica, najpoznatija plaža na otoku koja je sa suprotne strane mjesta i gleda prema Pagu i do nje se dođe najlakše, za 20 min.

Iznad Slatinice imaš još 2 prekrasne plaže, Slatina i Šibenska uvala.

I kod Morovnika je isto pješčana plaža i računaj da do nje imaš 90 min hoda.

Mi smo ih sve obišli kajakom ali dostupne su i pješke
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 19:15   #207
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Na potezu Šibenika, Vodica,mogu i okolna mjesta +/- 30km. pješčana plaža za preporučit?Zna netko?


Nasmijano nebo preporuka nekakva?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 13:24   #208
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Većina ih je na južnom dijelu otoka, tj onom koji gleda prema Silbi, mada su skoro sve plaže na otoku takve

Ajmo redom, prva na slici ti je uvala Široki Bok, imaš cca 30 min hoda od mjesta. Druga je Mašunjeva draga, kažu da ima 45-50 min hoda a treća Radova draga, što je odmah sljedeća uvalica (dodaj još 5-10 min).

Zadnja na slici je uvala Slatinica, najpoznatija plaža na otoku koja je sa suprotne strane mjesta i gleda prema Pagu i do nje se dođe najlakše, za 20 min.

Iznad Slatinice imaš još 2 prekrasne plaže, Slatina i Šibenska uvala.

I kod Morovnika je isto pješčana plaža i računaj da do nje imaš 90 min hoda.

Mi smo ih sve obišli kajakom ali dostupne su i pješke
imas mozda kakav smjestaj za preporuciti? nisam nikad bila dolje, a tvoje slike su jako dobar poticaj
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 18:40   #209
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Otok Olib, primijetiti "ogromnu" gužvu na plažama
Divna plaža.. kako se točno dolazi na Olib? Vidim da se može trajektom, ali odakle itd?

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 09.07.2012. at 11:20.
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 09:34   #210
Trajekt vozi iz Zadra, mislim da i iz Lošinja, provjeriti na Jadrolinijinim stranicama.

Za smještaj ne znam, pošto ja dođem sa šatorom, probaj pitat u turističkoj zajednici Zadra.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:02   #211
Hvala ti
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:21   #212
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Divna plaža.. kako se točno dolazi na Olib? Vidim da se može trajektom, ali odakle itd?
ima trajekt i katamaran iz Zadra, te trajekt iz losinja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:44   #213
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Trajekt vozi iz Zadra, mislim da i iz Lošinja, provjeriti na Jadrolinijinim stranicama.
To je isti trajekt, samo u povratku! A kako isti neke dane staje i na Istu, može se i odatle na Olib. Za one koji malo više planiraju, može se na Olib i iz Pule, na trajekt se potom "presjeda" na Lošinju ili Silbi.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:25   #214
sad kad Olib bude prenatrpan jer je Prolaznica navukla ljude svojim fotkama
a ja stitim svoje puste plaze od javnosti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:53   #215
bi li mi netko mogao opisati kako doći pješke do plaže brseč?
naime imamo bus do mjesta brseč i kako sada dalje? koliko uopće vremenski pješke ima od tamo da mjesta?
bila bih jako zahvalna!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:03   #216
hm, dodjes do mjesta Brsec..iz smjera Rijeke kod prvog putokaza za Brsec skreni..i onda prva lijevo uska asfaltirana cesta..odi onuda..(ili pitaj u prvoj konobi cim udjes u Brsec, reci ce ti)..i ta cesta ide prvo ravno i onda se pocinje spustati prema dole..samo ti idi tom cestom do kraja..ima nekih 10-15 minuta spustanja ..a natrag ima dosta penjanja ovisno o kondiciji. kad se spustis do kraja ceste, vidjet ces parkirane aute na sljunku/soderu..i od parkinga lijevo ima "kozja" staza do plaze.
bude ti plaza prenatrpana, pogotovo vikendom. radnim danom je manje ljudi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:21   #217
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
sad kad Olib bude prenatrpan jer je Prolaznica navukla ljude svojim fotkama
Neće, jer većina tih plaža ima jednu veliku prednost - nije lako do njih doći, daleke su i za hodanje i za čamac. Osim Slatinice, na koju svaki respektabilni olipski Amer dolazi svojim quad-om.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:32   #218
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
hm, dodjes do mjesta Brsec..iz smjera Rijeke kod prvog putokaza za Brsec skreni..i onda prva lijevo uska asfaltirana cesta..odi onuda..(ili pitaj u prvoj konobi cim udjes u Brsec, reci ce ti)..i ta cesta ide prvo ravno i onda se pocinje spustati prema dole..samo ti idi tom cestom do kraja..ima nekih 10-15 minuta spustanja ..a natrag ima dosta penjanja ovisno o kondiciji. kad se spustis do kraja ceste, vidjet ces parkirane aute na sljunku/soderu..i od parkinga lijevo ima "kozja" staza do plaze.
bude ti plaza prenatrpana, pogotovo vikendom. radnim danom je manje ljudi.
hvala ti puno! šta misliš po procjeni koliko ima sveukupno hoda ako idemo tim putem koji si navela pješice od autobusne stanice u mjestu?
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 00:08   #219
2 minute vise od moje opisane rute. brsec je jako mali ali svakako ga obidji jer je predivan gradic i pravi je labirint ulica.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 00:19   #220
potrudit ćemo se! još jednom hvala!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.