Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2022., 10:40   #1
Roboti-usisavači (vol. 2)

Link na staru temu: Roboti-usisavači (vol. 1)
www.forum.hr/showthread.php?t=61873



Pozdrav svima, evo i mene u potrazi za preporukom.
Pokušala sam sama doći do najboljeg rješenja, ali veliki izbor modela i svaki tjedan mijenjam mišljenje.
Situacija je ovakva: Malena kuća na dvije etaže (25 m2 po etaži), izabrala sam užasne pločice i muku mučim sa prljavim podom. U prizemlju su pločice, kat je drveni pod, tepiha nemam. Prostora je malo, ali robot mi se trenutno čini kao najbolje rješenje. S obzirom da nemamo hodnika, ulazak u kuću je direkt u kuhinju/blagovaonicu/dnevni boravak i onda možete zamisliti kako to izgleda. Htjela bih nešto što bi mi svakodnevno usisalo + prebrisalo podove, da ne moram trčati sa metlom i močom ili živjeti u blatu Znači da ja operem pod kako spada jednom tjedno, a preko tjedna da robot održava čistoću, bilo da ga uključim kad sam doma ili dok me nema ili neka se vrti koliko god treba samo da ne moram gledati mrvice i flekave pločice. Mali je prostor i logično pun prepreka pa bi bilo dobro da je ipak i malo pametniji, a uz sve dom je i jednoj maci pa bi bilo dobro da solidno pokupi dlake. Budžet mi je 2000 kn, gornja granica 2500 kn ako baš radi razliku. S obzirom na tako mali prostor ne bih baš bila previše rastrošna, i zaista mi ne trebaju čudo karakteristike (mogu ga ja fizički pomicati i sl), ali da odradi posao kako spada i da mi pomogne u svakodnevnom održavanju čistoće.
Hvala puno svima na preporukama!
__________________
" ... Oh, baby, baby, it's a wild world
It's hard to get by just upon a smile ..."
michusna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 10:54   #2
#michusa

Ako ti trebaju opcije kao sto su virtualni zidovi i no go zone znaci mjesta na koje ne zelis da robot ide pa mu to mozes postaviti u aplikaciji onda uzmi Dreame D9.
Ako ti to ne treba onda odi na Roborock E5 koji takoder ima osnovnu aplikaciju/povezivanje na wifi ali ima i daljinski upravljac s kojim mozes sve upravljati.

Uz napomenu ako u kuci nemas bilo koji wifi internet ili kao druga opcija ti nije prakticno da ti jedan mobitel glumi wifi a sa drugim mobom i robotom se spajas na taj mob onda Dreame D9 nije za tebe i ondas je Roborock E5 jos bolja opcija.

Roborock E5
https://www.youtube.com/watch?v=7uHzjEExfOQ
https://www.youtube.com/watch?v=LuKlugy3cvI
https://www.youtube.com/watch?v=wOrEqCx_3_s

Dreame D9
https://www.youtube.com/watch?v=Payyn145v2s&t=2s
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 11:15   #3
Pozdrav treba mi vase iskustvo sa robot usisavacima. Htjela sam kupiti xiaomi robot 360 s10 ali ga u trgovini nisu imali. Oni su mi preporucili da kupim xiaomi mi robot vacuum mop 2. Citam na postu da je dobar i xiaomi dreame D9 i L10. Sad sam u nedoumici koji da kupim? Imam kucu na kat. U 2 sobe imam tepih ostalo je laminat i parket. Nemam malu djecu ni razbacane igracke po podu ali imam dugodlakog kunica koji se linja. Nigdje ne mogu pronaci koliko mapa ima koji usisavac? Ako moze pomoc bila bi vam zahvalna
zeljka032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 12:50   #4
#zeljka032

Da Dreame D9 je dobar izbor ulozeno dobivno. Uz laser navigaciju, dobru bateriju ima usisnu snagu od 3000pa i pristojnu velicinu spremnika od 570ml za prasinu sto je dobro za dugodlakog kunica. Takoder ima i ok velicinu spremnika za vodu od 270ml. Trgovine woshop, smartus itd...

Dobar je i novi Dreame D9Pro (kojega trenutno ima samo Svijet Medija) - sa laser navigacijom, usisnom snagom od 4000Pa, ima iste spremnike kao D9. D9pro ima i neke zubce iza glavne cetke pa se nesto bolje nosi s petljanjem dlaka u glavnu cetku.

Dreame L10 pro - takoder uz laser navigacijju, usisnu snsagu 4000Pa, iste spremnike kao i D9 i D9pro, bateriju itd.. Ima i dodatne lasere za izbjegavanje stvari na podu (bas kao i 360 S10) kao sto su neki kablovi, igracke, odjeca, obuca, govance od pasa i slicno. Pa ako ti to ne treba onda je nepotrebno davati te novce za njega. Takoder ovaj model moze naci u Wowshop i Smartus.

Xiaomi Mi Mop 2 Pro - takoder s lasser navigacijom (ona kupola na vrhu) ima usisnu snagu 3000pa, spremnike za prasinu 450ml za vodu 200ml. Ima nesto bolje mokro brisanje jer kombinira vibracije i Y mod odnosno brisanja u obliku slova Y. Slicna mu je i cijena, na akciji u wowshopu 2600kn.

Dreame roboti imaju do 3 mape. a Xiaomi do 5 mapa.

Xiaomi Mi Mop 2 kojega su ti savjetovali to je ovaj https://mi.hr/mi-robot-vacuum-mop-2-2 je takoder solidan robot s kamera navigacijom, nesto je nizi 8.1cm pa je dobar za niski namjestaj. Ima isto ok usisnu snagu od 2700Pa, dobru velicinu spremnika 550ml za vodu nisam siguran kolika mu je.
Za mape ne znam, trebao bi imati podrsku za vise mapa li nisam 100% siguran.
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 14:36   #5
Hvala na odgovoru!
Imam wi-fi, a prepreke mi ne trebaju, čak je i poželjno da ide svugdje.
Najvažnije mi je da mi pod svaki dan ne izgleda kao kafana dan nakon.
Je im pranje isto solidno?
Sad vidim da je irobot combo 1138 u mediaworldu na akciji 288 € - čini mi se da on ipak malo više smoči pod?
Mislim glavni problem je što očito se ne mogu ni sama dogovoriti bih li dala prednost pranju ili usisavanju.
__________________
" ... Oh, baby, baby, it's a wild world
It's hard to get by just upon a smile ..."
michusna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 15:32   #6
irobot combo ako se ne varam ima nesto vecu krpu ali to ne znaci da ce i bolje mokro brisati pod. Tu su si negdje, s time da ima i nesto manji spremnik za prasinu 450ml a za vodu ne znam tocno, zaboravio sam.
Uglavnom rijec je o klasicnom robotu bez mapiranja odnosno sejvanja mapa i ostalih pametnih opcija kao sto je i Roborock E5.
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 16:04   #7
Quote:
zeljka032 kaže: Pogledaj post
Pozdrav treba mi vase iskustvo sa robot usisavacima. Htjela sam kupiti xiaomi robot 360 s10 ali ga u trgovini nisu imali. Oni su mi preporucili da kupim xiaomi mi robot vacuum mop 2. Citam na postu da je dobar i xiaomi dreame D9 i L10. Sad sam u nedoumici koji da kupim? Imam kucu na kat. U 2 sobe imam tepih ostalo je laminat i parket. Nemam malu djecu ni razbacane igracke po podu ali imam dugodlakog kunica koji se linja. Nigdje ne mogu pronaci koliko mapa ima koji usisavac? Ako moze pomoc bila bi vam zahvalna
360s10 nije xiaomijev robot zato ga ni nemaju u dućanu.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 11:42   #8
Pozdrav!

U potrazi sam za robotom koji pere podove i kvazi usisava, odnosno ima krpicu od mikrofibre pa pobrise prasinu prije no sto opere podove. Tepihe moze slobodno ignorirati.

Na podu su parket i plocice.

Hocu li biti zadovoljna s Braavom 390? Palila bih je recimo svaki drugi dan i na taj nacin odrzavala podove cistima. Jasno mi je da ako nesto bas zaflekam moram rucno pobrisati.

Puno hvala!
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 12:07   #9
Dreame d9 pro

Nakon par dana korištenja evo dojmova za Dreame d9 pro:

Imam 60m2 tvrdog poda (pločice), jedan tepih 2m*1.3m i jedan tepih 1,3m*1m, puštanje u pogon je stvarno jednostavno, aplikacija funkcionira odlično i izuzetno je fluidna. Mapiranje je odradio za 51min, nakon toga sam ga opet pustio da usisava i to je trajalo 40min. Usisao je stvarno odlično, čak je izvukao prasinu i ispod štoka od vrata jer majstor nije do kraja spustio štok ( par milimetara). Usisavanje na tepihu ekstra bez carpet boosta. Nema iritantan zvuk dok radi i nije jako glasan, ajmo reći duplo manje od običnog usisivača. Zero Waste je spominjao neke zupce na glavnoj četki pomoću kojih lakše nakuplja dlake, ne znam koji su to zupci, imaju neke dvije žice možda je to, jer stvarno ih je pravilno namotao oko četke i lako se skinu. 3. puta sam upalio usisavanje sa mokrim brisanjem (stavio sam na srednje) potrošio je cca pola rezervoara vode, s obziorm da nije bilo nikakvih mrlja ne mogu reći ništa posebno o brisanju, krpa je pokupila nesto jer je bila siva i mislim da je to ok za redovno državanje . Imam dosta namještaja po kući stvarno sve jako lijepo obilazi oko nogica.

Kupio sam ga u Austriji za 2000kn, s obzirom na cijenu ekstra igračka, e sad pitanje je samo koliko dugo će raditi.

Jedina nepoznanica su mi još rezervni dijelovi. To kažem iz razloga jer sam slao e-mail dreamtechu u kojem su odg da koristi rez. dijelove od L10 pro, a na faceu na njihovoj službenoj stranici su mi napisali da koristi od dreame d9. U trgovini u kojoj sam kupčio ne znaju.
babogredac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 12:27   #10
Mislio sa na ove "zube" iza/ispod glavne cetke https://ibb.co/wRcyMt6

Najbolje baci oko na aliexpress https://www.aliexpress.com/wholesale...e+d9+max+parts
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 12:28   #11
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

U potrazi sam za robotom koji pere podove i kvazi usisava, odnosno ima krpicu od mikrofibre pa pobrise prasinu prije no sto opere podove. Tepihe moze slobodno ignorirati.

Na podu su parket i plocice.

Hocu li biti zadovoljna s Braavom 390? Palila bih je recimo svaki drugi dan i na taj nacin odrzavala podove cistima. Jasno mi je da ako nesto bas zaflekam moram rucno pobrisati.

Puno hvala!
Braava 390 nije usisavac vec mokri brisac podova.

Baci oko na reviewe https://www.youtube.com/results?sear...va+390t+review
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 20:30   #12
INFO:

Robotobzor je napravio test od novog Dreame W10 robota

https://www.youtube.com/watch?v=ef8X2EuOiS8

Kod nas je trenutno dostupan u Svijet Medija za 6700kn (890€) i Links 7000kn. (930€)
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 10:12   #13
Razmišljam o kupovini robota do cca 3000 kn (+- koja stotka).
Imam trilemu između:
1. Xiaomi Mop 2 Ultra
2. Xiaomi Mop 2 Pro+ (Pro)
3. Roborock S6 MaxV

Ono što mi je bitno i što me zanima je:
1. Da su zamjenski dijelovi dostupni i što jeftiniji (može i preko Alija).
2. Da li svi imaju naprednije vibracijsko Y brisanje podova?
3. Koja je točno razlika imežu Mop 2 Pro i Mop 2 Pro+?
4. Koju površinu mogu oprati sa svojim spremnicima za vodu?
5. Bitno mi je da su robot i aplikacija što stabilniji, da ne moram stalno petljati po tome.

Možda imate i neku drugu preporuku?
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 10:45   #14
#Gin Tonic

1. Da zamjenskih dijelova ima i kod nas a ako ih trenutno nema, imaš ih uvijek na Aliexpressu.

2. Ne nemaju, vibracije + Y mod ima samo Xiaomi Mop 2 pro dok ostali proizvodaci imaju ili Y mod ili vibracije (nemaju obadvoje). Roborock S6maxV i Xiaomi Mop 2 Plus i Mop 2 Ultra nemaju Y mod ni vibracije.

3. Mop 2 Pro ima laser navigaciju koja je nesto bolja i preciznija i moze raditi u potpunom mraku, odnosno njezine opcije kao virutalni zidovi, go i no go zone mogu raditi u potpunom mraku, ima carpetboost, vibracije i y mod mokrog brisanja, spremnik za prasinu 450ml a za vodu 200 ii 250ml ne znam tocno.
Mop 2 Pro Plus - je nizak 8.1cm pa je dobar za niski namjestaj, ima kamera navigaciju i dodatnu kameru za izbjegavanje stvari na podu kao sto su neki kablovi, odjeca, obuca, igracke i slicno. Spremnik za prasinu 550ml za vodu 250ml ako se ne varam. Ima obicno mokro brisanje i nema carpetboost. Ovaj robot se boji crni povrsina plocice/tepihe i ne zeli ih usisavati. Za Mop 2 pro i Mop 2 Ultra ne znam, nemam jos info.

4. Povrsinu mozes "oprati" ovisi na kojoj postavci kapanja. Cesto se reklamira da spremnici od 200-250ml mogu do 150m2 no to je u stvarnosti mislim realno oko 100me ili manje jer se radi o procjeni za najmanju postavku kapanja. Naravno to nije pranje to je samo mokro brisanje da pokupi jos malo prasine koju usisavac nije pokupio do kraja. Nemoj bas ocekivati da ce rjesavati neke mrlje...

5. Roboti iz Xiaomi grupe znaci Xiaomi, Viomi, Dreame, Roidmi pa i Roborock koriste Mi Home aplikaciju koja je kvalitetna i stablina. S time da Roborock ima jos i svoju aplikaciju koja je dosta kvalitetna. Ima i Roidmi svoju ali ne znam kakva je, vidim da vecina koriste Mi Home.

Sve ovisi za sto ti robot treba, recimo ako ti ne treba dodatna kamera ili senzori za izbjegavanje stvari na podu onda je nepotrebno davati vise novaca za Mop 2 ultra, Roborock S6maxV, Dreame L10 pro, Mop 2 Pro Plus, 360 S10 i slicno. Isto tako ako ti ne treba mogucnost kupovine dodatne stanice za samopraznjenje onda je isto ne potrebno kupovati Mop 2 Ultra koji zbog toga ima i nesto slabiji performans u mokrom brisanju odnosno mislim da ima manju krpu za brisanje.

Od još popularnih modela uz ove sto si navela do cca imas:

1. Dreame D9
2. Novi Dreame D9 pro koje ima trenutno samo u Svijet Medija. Kao i D9 ima isto dobru usisnu snagu samo malo vecu, spremnike 570ml i 270ml, dodatnu podlosku ispod robota i punjaca da se pod ne namoci, dodatni zubci iza glavne cetke za malo manje petljanja dlaka itd.
3. Viomi V3 Max koji ima Y mod mokrog brisanja i ima 2u1 spremnik 400ml prasina i 200ml voda ali ima mogucnost kupovine dodatnog spremnika za vodu od 700ml ali onda u tom slucaju ne mozes u isto vrijeme usisavati i mokro brisati jer nema 2 utora za spremnike u robotu. I taj dodatni spremnik jos nije dostupan ni kod nas a koliko vidim ni na aliexpressu i amazon njemačka. Samo na amazon USA
4. Dreame L10 pro koji je sličan/isti kao D9pro samo sto l10pro ima dodatne senzore za izbjegavanje stvari na podu.
5. 360 S10 - nizak 8.5cm, sakriveni laseri, laseri za izbjegavanje stvari na podu, spremnik za prasinu 500ml za vodu 520ml.
6. Ecovacs Deebot N8pro - uz dobru usisnu snagu ima isto dodatne lasere za izbjegavanje stvari na podu, dvije bocne cetke koje su bolje za prasinu, spremnike 430ml i 240ml, mogucnsot kupovine stanice za automatsko sampraznjenje.
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 13:58   #15
INFO:

Evo nakon dugo vremena jedna domaća recenzija nekog robota, a u ovom slučaju je to od novog Xiaomi Mi Robot 2 Pro modela, koji je vidim još uvijek na akciji u Wowshopu-u za 2700kn ( 360 eura) a i nekako sam mišljenja da mu je to i realna cijena. A takoder po toj cijeni se prodaje i u Smartusu. U oba slucaja je rijec i o 2 godine garancije sto ne daju sve trgovine.

https://www.youtube.com/watch?v=Us7tb9zRMPE

https://www.wowshop.hr/xiaomi-mi-rob...mop-2-pro.html

https://www.smartus.hr/xiaomi-mi-rob...ign=nabava.net
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 14:34   #16
Quote:
Zero Waste kaže: Pogledaj post
#Gin Tonic

1. Da zamjenskih dijelova ima i kod nas a ako ih trenutno nema, imaš ih uvijek na Aliexpressu.

2. Ne nemaju, vibracije + Y mod ima samo Xiaomi Mop 2 pro dok ostali proizvodaci imaju ili Y mod ili vibracije (nemaju obadvoje). Roborock S6maxV i Xiaomi Mop 2 Plus i Mop 2 Ultra nemaju Y mod ni vibracije.

3. Mop 2 Pro ima laser navigaciju koja je nesto bolja i preciznija i moze raditi u potpunom mraku, odnosno njezine opcije kao virutalni zidovi, go i no go zone mogu raditi u potpunom mraku, ima carpetboost, vibracije i y mod mokrog brisanja, spremnik za prasinu 450ml a za vodu 200 ii 250ml ne znam tocno.
Mop 2 Pro Plus - je nizak 8.1cm pa je dobar za niski namjestaj, ima kamera navigaciju i dodatnu kameru za izbjegavanje stvari na podu kao sto su neki kablovi, odjeca, obuca, igracke i slicno. Spremnik za prasinu 550ml za vodu 250ml ako se ne varam. Ima obicno mokro brisanje i nema carpetboost. Ovaj robot se boji crni povrsina plocice/tepihe i ne zeli ih usisavati. Za Mop 2 pro i Mop 2 Ultra ne znam, nemam jos info.

4. Povrsinu mozes "oprati" ovisi na kojoj postavci kapanja. Cesto se reklamira da spremnici od 200-250ml mogu do 150m2 no to je u stvarnosti mislim realno oko 100me ili manje jer se radi o procjeni za najmanju postavku kapanja. Naravno to nije pranje to je samo mokro brisanje da pokupi jos malo prasine koju usisavac nije pokupio do kraja. Nemoj bas ocekivati da ce rjesavati neke mrlje...

5. Roboti iz Xiaomi grupe znaci Xiaomi, Viomi, Dreame, Roidmi pa i Roborock koriste Mi Home aplikaciju koja je kvalitetna i stablina. S time da Roborock ima jos i svoju aplikaciju koja je dosta kvalitetna. Ima i Roidmi svoju ali ne znam kakva je, vidim da vecina koriste Mi Home.

Sve ovisi za sto ti robot treba, recimo ako ti ne treba dodatna kamera ili senzori za izbjegavanje stvari na podu onda je nepotrebno davati vise novaca za Mop 2 ultra, Roborock S6maxV, Dreame L10 pro, Mop 2 Pro Plus, 360 S10 i slicno. Isto tako ako ti ne treba mogucnost kupovine dodatne stanice za samopraznjenje onda je isto ne potrebno kupovati Mop 2 Ultra koji zbog toga ima i nesto slabiji performans u mokrom brisanju odnosno mislim da ima manju krpu za brisanje.

Od još popularnih modela uz ove sto si navela do cca imas:

1. Dreame D9
2. Novi Dreame D9 pro koje ima trenutno samo u Svijet Medija. Kao i D9 ima isto dobru usisnu snagu samo malo vecu, spremnike 570ml i 270ml, dodatnu podlosku ispod robota i punjaca da se pod ne namoci, dodatni zubci iza glavne cetke za malo manje petljanja dlaka itd.
3. Viomi V3 Max koji ima Y mod mokrog brisanja i ima 2u1 spremnik 400ml prasina i 200ml voda ali ima mogucnost kupovine dodatnog spremnika za vodu od 700ml ali onda u tom slucaju ne mozes u isto vrijeme usisavati i mokro brisati jer nema 2 utora za spremnike u robotu. I taj dodatni spremnik jos nije dostupan ni kod nas a koliko vidim ni na aliexpressu i amazon njemačka. Samo na amazon USA
4. Dreame L10 pro koji je sličan/isti kao D9pro samo sto l10pro ima dodatne senzore za izbjegavanje stvari na podu.
5. 360 S10 - nizak 8.5cm, sakriveni laseri, laseri za izbjegavanje stvari na podu, spremnik za prasinu 500ml za vodu 520ml.
6. Ecovacs Deebot N8pro - uz dobru usisnu snagu ima isto dodatne lasere za izbjegavanje stvari na podu, dvije bocne cetke koje su bolje za prasinu, spremnike 430ml i 240ml, mogucnsot kupovine stanice za automatsko sampraznjenje.
Uf, hvala na iscrpnom odgovoru, samo sam sad u još većoj dilemi :-)
Nije mi jasna potreba za proizvodnjom tolikih modela sličnog imena (mop ovakav, mop onakav). Često stranica proizvođača nema ili na istima nema svih modela ili kompletnih specki.

Uglavnom u kući imam isključivo pločice (nisu pretamne),nema pragova, imam klince, ali bez životinja :-). Uglavnom se po podu mogu eventualno naći igračke ili kosa, tu i tamo klinci nešto pokapaju. Dovoljno mi je da može obrisati 100m2, ali bih volio da ima neke vibracije ili Y brisanje. Nekako se nadam da bi tada možda skinuo i koju mrlju. Nekakva je ideja da robot radi po noći ili kad nas nema doma.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 14:46   #17
He da, prije su imali jos gore i zbunjujuce nazive pa su uz ove postojece dolje nazive ubacivali i jos neke pridjeve i brojcane oznake tako da je to bio bas kaos.

Ovo je sada jos dobro, jedino kvari 2pro+ model ali on je i onako iza 2020 godine.
1. Mi Robot Vacuum Mop 2
2. Mi Robot Vacuum Mop 2 pro
3. Mi Robot Vacum Mop 2 Ultra
4. Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Ps. Ovaj lik je napravio recenziju od Mop 2 Pro https://www.youtube.com/watch?v=jtj9HzDdvJc&t=68s

S time da on ima i kanal na engleskom pa ce vjerujem uskoro i na njemu staviti na engleskom recenziju za njega.
https://www.youtube.com/channel/UC4l...SKNO-CpqwZXkBQ

Sa njegove web stranice sam preveo ono sto je napisao ZA/PROTIV Mi Mop 2 Pro

ZA:
1. Dobra navigacija
2. Puno opcija
3. Kvalitetno mokro i suho brisanje na tvrdim podlogama
4. Istovremeno usisavanje i mokro brisanje
5. Mokro brisanje u Y modu
6. Ne boji se tamnih odnosno crnih podloga
7. Dobra razina buke
8. Dobro izbjegavanje objekata.

PROTIV:
1. Ne baš najbolje usisavanje tepiha
2. Poveca usisna snaga i vibracijsko mokro brisanje nisu ispunila njegova ocekivanja.
3. Sucelje aplikacije na engleskom (on uvozi robote iz Kine u Rumunjsku pa mozda zato ili je mozda. Odnosno ne znam da li su ubacili jos koji jezik)

ps. Vidim da je u dobi.hr Xiaomi Mop 2 pro 2600kn (340€) a Viomi V3max 2500kn.(328€)
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 17:05   #18
Xiaomi Mop 2 pro 2499,99 kn za jednokratno ili karticom do 12 rata u Makromikro.

https://www.makromikrogrupa.hr/usisa...m_medium=click
Dasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 11:41   #19
Roboti-usisavači (vol. 2)

Da li je netko kupovao preko te stranice Makro Mikro? Nisam nikad kupovala tako preko interneta pa ne znam koliko su pouzdani? Kupila bi taj robot xiaomi vacuum mop 2 pa ako netko ima iskustva sa tom stranicom molila bi da mi javi iskustva.
zeljka032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 12:46   #20
Roboti-usisavači (vol. 2)

pozdrav, vidim da ima znalaca ovdje u vezi robot usisavača..

treba mi best buy za usisavanje a i da moze pod obrisati.. radi se o stanu 90m2, nema tepiha sve ravna površina..pragovi na ulazu u sobe su oko 1-2cm tako da bilo bi idealno da i to može proći. budget bi volio da je max do 3000kn, ako radi veliku razliku može i malo preko, a naravno uvijek je bolje što manje. i da, važno mi je da ga ima kod nas za kupiti. hvala
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.