Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2004., 11:35   #1
Malteški bišon (maltezer)

Da li ih netko ima i da li mi može reći jesu li stvaaaaarno tako veseli i nezahtjevni kako se priča? Preslatki sigurno jesu...
I da li netko zna gdje ih je dobro kupiti (da me ne oderu-nisu mi bitni papiri, ne mislim ga/ju furati na izložbe i sl.)?
__________________
Quien me ama me dice que él sabe y me da que él tiene.
Walkyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:36   #2
Re: Maltezeri

Quote:
Walkyra kaže:
Da li ih netko ima i da li mi može reći jesu li stvaaaaarno tako veseli i nezahtjevni kako se priča? Preslatki sigurno jesu...
I da li netko zna gdje ih je dobro kupiti (da me ne oderu-nisu mi bitni papiri, ne mislim ga/ju furati na izložbe i sl.)?
evo ja imam ženkicu staru dvije godine,
i mogu ti reći da je turbo turbo vesela, baš ovako , uvijek je takva, nikada ja tog psa nisam vidjela da je umorna, osim kada đonja , ali i onda ima rastegnutu facu kao da se smiješi, pa preslatko

zahtjevni?
e sad, mi smo našu mazu odgojili doslovno na rukama, pa je malo razmažena,
ono, ja ne mogu sama otići niti u wc, a da ona ne moli da je pustim unutra, pokorno čeka pred vratima i tako uvijek ako sam joj van vidokruga.
ali zato je bez frke ostavim u stanu kada bilogdje idem (a ona recimo tamo ne može sa mnom) i ona je po tom pitanju stvarno ok,
zavali se u fotelju ili na kauč i cijelo vrijeme spava.
čak i kao mala nije puno tulila, kao što to mali psići znaju raditi u startu.

velike su maze i stalno bi ti htjeli davati puse, lizati ruke ili se nositi kao bebice na rukama,
ma sve ti ovisi kako se postaviš prema njima, koliko im u početku pružiš toliko konstantno traže nazad, ali nisu dosadni,
ja bih jedno riječju rekla: jako, jako umiljati i vole biti u centru pažnje.

gdje sam je nabavila: u Dugoj Resi.
i ne bih preporučila te ljude zato što se bave švercom pasa iz Mađarske (davno sam na jednoj temi pisala o tome, probati ću ti naći pa stavim ovdje).
uglavnom moja psica je bila vrlo mala i pothranjena i to je razlog zašto smo je "odgojili na rukama".

pošto u RH još uvijek NE POSTOJI niti jedna registrirana uzgajivačnica preporučam da pogledaš preko oglasnika (npr. Plavi oglasnik).
kada ideš pogledati štene pazi na ove stvari:
- kakvi su ljudi koji žele prodati, dali to rade isključivo radi profita ili im je to ljubav - ma to ti se odmah skuži,
- pitaj obavezno da vidiš cijelo leglo s majkom, poželjno vidjeti i oca (ako ne u živo, ljudi znaju imati sliku - ajd i to je barem nešto),
- pas mora biti snježno bijele boje, ako je napudran talkom to ti sve govori da nije leglo održavano, tj. da su uvjeti nehigijenski pa na taj način prodavači žele prikriti pravu sliku,
- pas od dva mjeseca starosti mora biti veliko toliko da ti stane na dlan, sve što je veće od toga je preveliko i ne odgovara opisu pasmine Malteški psić,
to govorim iz razloga što je sada postao neki trend u svijetu i kod nas da križaju maltezere sa westijima pa ti psi izgledaju mnogo veći od maltezer, u odrasloj dobi njihova težina dostiže i do 5-6 kg. što je van pameti ako mislimo da je to maltezer,
po opisu tijela, takvi psi imaju veliku nezgrapnu glavu i ogromnu njušku, uopće svi su nekako veliki za razliku od "pravog" maltezera čije su sljedeće karakteristike:

- pas u odrasloj dobi NE SMIJE težiti iznad 3 kg., ženke moraju imati pola kg. manje,
- dlaka mora biti gusta snježno bijela i potpuno ravna,
- nokti i nos moraju biti potpuno crni,
- oči su crne - tamno čokoladne (zjenice im ne možeš lako raspoznati od šarenica)
- rep mora biti svinut u luku bogat dlakom,
- pas pri hodu izgleda kao da se kotrlja, vrlo lagan hod, poput kasa,
- glava mora biti vrlo mala s ogromnim očima - najbolja ti je usporedba s janjetom - slično tako, oči su ogromne i zauzimaju veliki dio čeonog prostora, od dlake oči se čine mal do normalne, ali kada smočiš dlaku i ona izgubi svoj volumen tada najbolje vidiš o čemu govorim, zaprepaščujuće je kolike oči imaju ti psići naspram male glave.

i na kraju: ne postoji vrsta maltezera; mali, srednji i veliki!!!!
to nisu pudlice i nisu klasificirani, oni kako sam gore navela MOGU težiti do 3 kg. sve poslije toga je van standarda pasmine uopće i van pameti,
- ovisi i o genima, pa tako neki psići mogu težiti samo 1,5 kg. i takvi psi s papirima postižu nevjerovatne cijene jer kod maltezera je TEŽNJA UZGAJIVAČA da pas bude manji, a ne veći!

i da, postoje dva standarda: američki i engleski,

razlika je u oblikovanju dlake i malo u izledu glave i leđa,
ja bih rekla da amerikanci izgledaju slatko, dok su englezi pravi aristokrati

ako te bilo, bilo što još zanima slobodno pitaj, meni je užitak pričati o maltezerima i isprika svima na dugačkom postu
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:59   #3
oprosti, nova sam na forumu pa ne znam kako to ide....
imam maltezera i ne mogu ju nikako naučiti da prosi van za nuždu.....
imaš savjet????

Zadnje uređivanje atlantis : 31.01.2011. at 23:14. Reason: ne quotaj bezveze cijele dugačke postove
Tesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:09   #4
Quote:
Tesi kaže: Pogledaj post
pošto u RH još uvijek NE POSTOJI niti jedna registrirana uzgajivačnica...
Naravno da postoji. Nazoveš HKS i pitaš da ti daju popis. Također postoji i forum za maltezere (bichon klub ili tako nekako, maltezeri su isto bichoni ) pa se tamo raspitaš.

Quote:
i da, postoje dva standarda: američki i engleski,
Ne postoji. Postoji jedan jedini standard prema FCI-u i jedino taj se priznaje na izložbama. Kojekakve varijacije unutar linija ne smatraju se posebnim standardom

Quote:
@Tesi: imam maltezera i ne mogu ju nikako naučiti da prosi van za nuždu.....
Hmmm... a što ustvari želiš? Da pas sam dođe i kaže da treba ići ili...? Mnogi psi to ne rade. Pas bi trebao imati neku rutinu izlazaka i samim time ga se uči kad se ide van. Recimo, ako psa izvodiš svaki puta u 7, 14, 18 i 23, s vremenom pas će uhvatiti taj ritam i biti spreman tada ići van. Nema potrebe da pas sam traži van. Ukoliko je naučen kako treba gdje se vrši nužda i pripiša mu se, uzvrpoljit će se pred vratima i tražiti van.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:27   #5
Već dugo svako toliko poželim reagirati na ovakve upise, pa rekoh, hajde već jednom reci što ti je na srcu i duši, jer buš inače zaradila čir.

Quote:
oni kako sam gore navela MOGU težiti do 3 kg. sve poslije toga je van standarda pasmine uopće i van pameti
Već dugo ne dolazim na ovaj topic (ne mogu vjerovati da sam baš ja napisala najviše postova na njemu), kao i mnogi vlasnici ove pasmine ili barem psa najsličnijih ovoj pasmini, jer svako toliko nakratko doleprša netko i s visoka nam stane soliti pamet i držati lekcije o standardima i vrijeđati naše 'nestandardizirane' ljubimce.

Nemam ništa protiv toga da se govori o standardima, ali bih onda molila da se s temom kako treba upozna. Sve ostalo smatram, ne da je 'van pameti', već vrijeđanjem pameti, znanja, čenjenica i googlea, ali također i svih oniih koji imaju ljubimce koji desetak dekagrama izazi iz najstriktinjeg standarda, pa ispada da na kraju imaju ljubimca 'van pameti'

Nemam namjeru polemizirati; samo apeliram na točnost podataka i ton onih koji misle da znadu ono što mi ostali ne znamo ili misle da mi ne znamo.

Dajte, vi kojima je važan standard, istražite malo detaljnije temu, a također i povijest standarda pasmine, kako u Americi, tako i u Europi.

S ovim našim "maltezerima" je kao s kolesterolom. Kako ide vrijeme, gornja granica težine sve niža, dok svi zajedno ne završimo sa statinima u želucu i maltezerima u džepu. Tako je, po nekima, maltezer od 3,5 kg prava mrcina, nedostojna bilo kakve pažnje 'znalaca'.


Svojoj Luni poznajem mamu, tatu, braću i baku. Čekala sam je dok je još bila fetus. Bila je prvookoćena (u 06 h i 18 min. ) i najveća u leglu (nekada nisu savjetovali da se bira najveće štene - ne znam kako je sada - ali je bila najrazigranija i meni najljepša i najsimaptičnija ) i izlazi europskog standarda za 0,2 kg.

I nikada je ne bih nazvala pasminskim promašajem "van pameti", već joj tepam moj najveći mali pas na svijetu

Ako smatrate da ljubimcima van standarda ili kako reče autorica citirane rečeneice 'van pameti' nije mjesto na topicu 'Maltezeri', onda lijepo dodajte u naslov - vlasnicima nestandardiziranih i nepedigriranih nazovi maltezera pisanje zabranjeno.

Hvala!
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 31.01.2011. at 16:43.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:15   #6
Quote:
Tesi kaže: Pogledaj post
,

pošto u RH još uvijek NE POSTOJI niti jedna registrirana uzgajivačnica
Stvarno? a ovo?

Hm.. vjerovatno onda " Club Maltese" laže Ma daaj.
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 19:11   #7
Koliko se kreće cijena MALTEZERA posto su oni jako slatki pa se malo raspitujem...!
Unaprijed,Hvalaa! )
IvanaSenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:22   #8
Question

Pozdrav! Imam jedno pitanje. Imam maltezera starog 3mj, napravila sam jednu gresku uzela sam najveceg iz legla, al to je nebitno. Zanima me cijepljenje protiv bjesnoce, za mj dana bi se trebao cijepiti. Kako maltezeri podnose to cijepivo? Jako me strah cijepljenja i stavljane cipa, moj pas je jako osjetljiv imali smo bolna iskustva sa cijepljenjem protiv zaraznih bolesti. I da ispod prsnog kosa se nalazi kao jedna okrugla kost, dal to imaju svi maltezeri il samo moj?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.07.2014. at 17:13. Reason: Obrisan kvot star ravno 10 godina :eek:
Ivana R2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 17:35   #9
Quote:
Ivana R2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje. Imam maltezera starog 3mj, napravila sam jednu gresku uzela sam najveceg iz legla, al to je nebitno. Zanima me cijepljenje protiv bjesnoce, za mj dana bi se trebao cijepiti. Kako maltezeri podnose to cijepivo? Jako me strah cijepljenja i stavljane cipa, moj pas je jako osjetljiv imali smo bolna iskustva sa cijepljenjem protiv zaraznih bolesti.

I moja je bila najveća u leglu. I što joj fali? Ništa! Ima je malo viška! Tepam joj 'moj najveći mali pas na svijetu'

Što se općenito cijepljenja tiče, zamoli veterinara da joj cjepivo da na leđima, između lopatica. Čak i ako dođe do laganog oteknuća, pas se može kretati i neće ga to boljeti. Već sam negdje pisala da mi je kao štene prva cjepiva dobivala negdje sa strane u trup, a kako ja to nisam znala, tako sam je tu dodirnula, na što je ona vrisnula i pobjegla u kupaonicu. Pokušala je leći, ali je ta oteklinica boljela na pokret, pa mi je sirotica stajala uz kadu nekoliko sati. Užas i tuga! Ista se stvar ponovila i drugi put, samo što je tada nekoliko sati stajala ispod kauča. Kada smo prešle novom (sadašnjem) veterinaru, spomenula sam ovu reakciju na cjepivo i on je pokazao gdje treba cijepiti. Pas to ni ne osjeti i nikada više nije bilo otkelina ili bolnosti na dodir.

Što se tiče reakcije na cjepivo, vjerujem da ga ne bi trebalo biti. Luna ih sva sjajno podnosi, iako vidim da ovdje neki pišu da im je pas cijeli dan bio pokunjen. Moja ne voli ići k veterinaru (jedno nezgodno i bolno iskustvo), pa je toliko sretna kada izađemo iz ambulante da nema šanse da padne u depresiju. Dapače, čak i cijepljena, trčkara do kuće, samo da se što prije odmaknemo od te 'kuće strave'

Quote:
I da ispod prsnog kosa se nalazi kao jedna okrugla kost, dal to imaju svi maltezeri il samo moj?
Koliko god željeli vjerovati da je naš pasonja unikatan , moram te razočarati i reći da svi imaju tu 'okruglu kost'. No, da sad ne bi ispalo kako sam ja nešto jako pametna i verzirana, moram priznati da je i mene užasno zabrinula ta kost kada sam je prvi put napipala na Luni. I mučilo me to pitanje nekoliko dana da sam skoro zvala veta pitati ga je l' to Luna nešto slomila . Srećom da nisam, tako da sam se taj put spasila javnog sramoćenja! Tako da, samo ti pitaj!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 08:18   #10
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post

Koliko god željeli vjerovati da je naš pasonja unikatan , moram te razočarati i reći da svi imaju tu 'okruglu kost'. No, da sad ne bi ispalo kako sam ja nešto jako pametna i verzirana, moram priznati da je i mene užasno zabrinula ta kost kada sam je prvi put napipala na Luni. I mučilo me to pitanje nekoliko dana da sam skoro zvala veta pitati ga je l' to Luna nešto slomila . Srećom da nisam, tako da sam se taj put spasila javnog sramoćenja! Tako da, samo ti pitaj!
Možda moj pas nije unikat ali ja jesam
Nakon četri godine imanja maltezera,mali je 2 kg,ja primjetim kako na mjestu ošita ima ispupčenje.Do sada nikada.Ja ju doma uređujem,šišam i nikada nisam do sada primjetila tu izbočenu kost.Da li o istoj kosti prišemo?Ma digla se ja u 5 ujutro i proučavam sunce moje.Sunce moje bi spavalo no gazdarica nije pri zdravoj pameti.Ili ja nisam pri sebi i stvarno nisam obratila pažnju na istureni ošit ili joj nešto ne valja (moja dijagnostika)sa recimo želucem jer prema svemu sudeći on je onda uvučen.Danas jedva čekam da dođem doma da je odvedem vetu makar mi vet rekao da sam luda.Sunce moje se inače normalno ponaša i ne daje znakove nikakve boli ili bilo čega osim trenutne potrebe za snom u 5 ujutro.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:43   #11
Bude ti veterinar rekao kao meni " Sa psom je sve uredu, samo bi gazdaricu trebalo malo na pregled".

Došla sam zbog šepanja prednje nogice. Došle i sestrice koje rade sa vetom, a moja ludača shvatla da smo došli se igrati pa skakanje po njima svima i jurnjava u krugove oko stola. Ono zakrene se, i poziva ih da trče za njom.
Naravno u tom trenu ne šepa. I tako tek kod 4.posjete u periodu od 6 mjeseci su joj nogu slikali, kad je dobila neku izraslinu na toj nogici.

A što me taj pas osramoti kod veterinara svaki put.
Na prvom pregledu ga ugrizla onako najjače kako komarac može. Veterinar se svaki put kad je vidi prestraši.

Kad su je slikali i kad je zadnji put bila su mi rekli da nisu kulturnijeg psa vidjeli, samu su je bez mene odveli i natezali (vjerojatno) u tu sobetinu za slikanje. Bila je jako poslušna i bez ikakvih problema, nije grizla samo ih je lizala.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 17:53   #12
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:39   #13
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog

Ma što je tebi? Pudlica je takva zbog krivog odgoja!! A ne zbog toga što je >>takva<<. . .
Lissa-Lotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:39   #14
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog

Ma što je tebi? Pudlica je takva zbog krivog odgoja!! A ne zbog toga što je >>takva<<. . .
Lissa-Lotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 18:57   #15
Quote:
Hana_ kaže:
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog

Ne!

Pudlice su poznate po svom čudljivom i nepovjerljivom karakteru,
inače kotiraju kao najinteligentnija vrsta u psećem rodu.
Ali prema strancima pa čak i susjedima ili kućnim prijateljima kao što kažem znaju i jesu nepovjerljive.

Za razliku od njih maltezerii su ptičice
Oni vole pokazati prisnost, nisu bojažljivi i u biti traže pažnju mazeči se sa svima, čak i nepoznatima.
Ja bi svoju "izgubila" na ulici po tome, ta stvarno ide svakom u ruke
Kod maltezera veliku ulogu igraju nježne riječi, tipa; tepaj im malo i njihov si... i naravno dodir.
Dok su pudlice plahe, moja susjeda ima pudlicu i naš jedini kontakt je pogled , ona je uvijek na distanci od mene, drugih susjeda...ljudi.

Kod maltezera postoji jedan problem; socijalizacija s drugim psima.
Sa mojom je sve bilo ok do prije pola godine kada se mala okuražila i sada reži u prolazu na sve pse. To joj je prva reakcija, druga reakcija je igra, jednostavno voli pokazati da je glavna u priči.
I to zna biti gadno pogotovo ako je u igri neki veči pas, jer nemaju svi psi (isto kao i mi ljudi) strpljenja.

Još uvijek je učim i pokušavam joj utuviti u tu malu glavicu da ne reži, ali još uvijek bezuspiješno.
Najbolji korak bi mi bio da je upišem u neku od školica za socijalizaciju pasa, ali kako živim u malom gradu to mi nije izvedivo.

Navela bih samo to da smo je još kao malu od 2. mjeseca dali među susjedne pse i sa njima (svi psi oko zgrade, ima ih preko desetak, ako ne i više) se super slaže, ma samo kad joj kažem tko je vani ona poludi od sreće i doslovno traži da smjesta idemo vani.
Ali sa nepoznatim psima je zez, tu je glavni problem.
Hoču reći da je moj pas uredno socijaliziran, ali ne podnosi u prvi mah pse koje nikada prije nije vidjela.

Prvo što mi pada na pamet je da se ona tada prema meni ponaša zaštitnički jer me svaki put kada na nekog zareži ili zalaje, pogleda. I to na onaj način ludi pseći kao da mi kaže: "vidiš kako ja to mogu, nemoj se ti ništa bojati" (a ono zna se desiti da đukac bude njene visine, ništa to nju ne tangira, svi su oni moguči napadači).

Možda je ovo samo moj slučaj, možda zaista ostali maltezeri nisu takvi prema nepoznatim psima. To ne bih znala.
Ali postoje školice u večim gradovima i to onda prestaje biti problem.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:34   #16
pudla i maltezer

[QUOTE=Paw;1813317]

moram se ubaciti u spiku imala sam pudlu 20 godina, prije 2 godine sam ju uspavala. nikada više drugog psa nikada to su bile moje rijeći. na poklon ispod bora dobila sam malo bijelo čudo koje je bilo totalno drugačije nego moja profinjena dama tj. pudla. nikako se nisam mogla naviknuti da to stalno nešto radi , dato stalno liže, da to stalno traži moju pažnju i da me voli na svoj nimalo elegantan način. ona nezna ništa drugo nego hodati zamnom i pogledom mi govoriti ja te volim. prije 4 tjedna postala je mama i sada imam 7 malih maltezera koji mi nedaju spavati. prvo mi je to leglo u zivotu i stalno ih nadgledam no ona ko mama je savršena . razlika između pudle i nje je ogromna nisu ni malo slične. ovo je veoma živi pas kojem se treba posvetiti 25 sati dnevno i to joj nije dosta još ima snage za reći.. ja te ludo volim
witch42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:05   #17
Thumbs down

Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Ne!

Pudlice su poznate po svom čudljivom i nepovjerljivom karakteru,
inače kotiraju kao najinteligentnija vrsta u psećem rodu.
Ali prema strancima pa čak i susjedima ili kućnim prijateljima kao što kažem znaju i jesu nepovjerljive.


sad sam ovo pročitala i ne vjerujem kakve nebuloze pišu ljudi koji nikad nisu imali pudlice.

Odrastala sam uz pudlu (srednju). Uginula je sa 16 godina. Do zadnjeg dana nikad nije bila nepovjerljiva, čudljiva ili histerična.

Psi su kao i ljudi... Imate one živčane, umiljate i sl.

Svaki pas je ogledalo svog vlasnika, pa ako je pas histeričan očito je da je to odnekuda moralo doći.

Stvarno vas molim da općenito ne pišete gluposti koje ste načuli od nekoga nego samo na temelju vlastitog iskustva. Jer ovo gore navedeno je notorna glupost!!!!


EDIT: Frendica ( s kojom provodim 23 sata dnevno) ima maltezericu koja laje na sve što se kreće ( pa i na list na vjetru), a smatram da, kad imate malo dijete koje je lako probudit, takav pas vam ne treba....
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:09   #18
Također treba napomenuti ako se grozite opadanja dlake, pudlice su daleko bolji izbor jer nemaju dlaku nego runo koje ne opada. Povremeno kada se grickaju ispadne kuglica ali to je vrlo jednostavno za pokupit.
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:39   #19
Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
sad sam ovo pročitala i ne vjerujem kakve nebuloze pišu ljudi koji nikad nisu imali pudlice.

Stvarno vas molim da općenito ne pišete gluposti koje ste načuli od nekoga nego samo na temelju vlastitog iskustva. Jer ovo gore navedeno je notorna glupost!!!!
U potpunosti se slažem s tobom da je nebulozno i notorna glupost pisati o nekoj pasmini na temelju nečega što smo načuli.

No, isto tako, smatram da ne možemo dijeliti savjete o pasmini samo na temelju vlastitog iskustva, jer kao što si i sama lijepo primijetila:

Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Psi su kao i ljudi... Imate one živčane, umiljate i sl.

Svaki pas je ogledalo svog vlasnika, pa ako je pas histeričan očito je da je to odnekuda moralo doći.
Zato se čudim da si o maltezerima, na temi 'Maltezeri', mogla napisati ovo:

Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
EDIT: Frendica ( s kojom provodim 23 sata dnevno) ima maltezericu koja laje na sve što se kreće ( pa i na list na vjetru), a smatram da, kad imate malo dijete koje je lako probudit, takav pas vam ne treba....
Ne znam koji bi pandan u psećem svijetu bio pojmu rasistički, ali ova tvoja isključivost mi jako priziva baš tu riječ na pamet. Neprestano lajanje nije pasminska odlika, već prije (ne)odgojna. Moguće i postoje psi kojima je cijelodnevno lajanje na sve što se kreće u genima, ali maltezer to sigurno nije (vlastito iskustvo, iskustvo desetak vlasnika maltezera s kojima se Luna i ja družimo u štenjama, znanje stečeno iz literature i s raznih web stranica)

Isto tako, i ova tvoja izjava demantira dosadašnje dugogodišnje znanje i iskustvo poznavatelja pasmina...

Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Također treba napomenuti ako se grozite opadanja dlake, pudlice su daleko bolji izbor jer nemaju dlaku nego runo koje ne opada. Povremeno kada se grickaju ispadne kuglica ali to je vrlo jednostavno za pokupit.
...koji maltezere (uz pudle i još neke, da sada ne tražim i nabrajam) svrstava u pasmine koje je poželjno uzeti ako ne želite imati problema s linjanjem psa i svakodnevnim sauganjem dlaka s poda i svih onih mjesta gdje vam se ljubimac kreće i zadržava.


I na kraju, čudim se da si se danas ovako žučljivo obrušila na maltezere, a sve zbog upisa od 08. 07. 2004. godine. To inače ne spada u dobre forumske običaje.

No hard feelings
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 00:17   #20
Hvala ti Paw!
Rekla si taman ono što sam i htjela čuti!!
Sad mi se ideja maltezera još više sviđa...bacit ću se na izviđanje i zivkanje.
Moje prijateljice imaju kujicu maltezera staru godinu dana, a kako sam ja vrlo često kod njih, to predivno pseto pada automatski u komu ako je ne poljubim, pomazim ili ako joj se niti ne obratim. Najrađe bih je njima ukrala
__________________
Quien me ama me dice que él sabe y me da que él tiene.
Walkyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.