Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2008., 11:17   #1
Cijena KNAUF zida

Kako se kreću cijene Knauf zidova / m2 , interesira me za uređenje jedne sobe u potkrovlju . Naravno , i termoizolacija s mineralnom vunom unutar tog zida.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 12:33   #2
pregradni zid radiš od knaufa ili postojeće oblažeš u knauf?
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 17:24   #3
Ma htio bih u tavanskom prostoru jednu sobu izvesti od knaufa ( kao kod montaznih kuća ) , tako da bih htio i da imaju određenu toplinsku izolaciju .
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:55   #4
nešto malo manje od 50kn (mislim 48) je m2 vanjskog zida s konstrukcijom, izolacijom, vijci, tipli, glet mase, profili..... sve što je potrebno. a oko 83 pregradnog isto sa svime. to je cjena koju sam ja prije mjesec dobila iz intermont 2 firme jer i mi oblažemo kuću u knauf.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 00:05   #5
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
nešto malo manje od 50kn (mislim 48) je m2 vanjskog zida s konstrukcijom, izolacijom, vijci, tipli, glet mase, profili..... sve što je potrebno. a oko 83 pregradnog isto sa svime. to je cjena koju sam ja prije mjesec dobila iz intermont 2 firme jer i mi oblažemo kuću u knauf.
E to me je zanimalo . Znači VANJSKI je 50 kn/m2 .
koliko je debela izolacija iznutra ? I zašto je pregradni skuplji od vanjskog , zar nebi taj trebao biti tanji i jeftiniji ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 09:26   #6
vjerojatno je inra pod vanjski mislila na (cigleni) zid obložen knaufom. i cijena materijala je tu negdje realna, ali bez izolacije. za pregradni dođe knauf s obje strane i kamena vuna, čini mi se realna cijena materijala.
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 09:54   #7
Ja imam ovako:
- ljepljenje na postojeći zid, bez vune - 65kn
- pregradni zid dvostruke ploče na obje strane, + vuna - 190kn
- krovne kosine, vuna 15cm, jednostruka ploča - 160kn

Cijene uključuju ruke i materijal.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 10:21   #8
ispada da te rad košta otprilike koliko i materijal, a on nije jeftin...

to mi je malo nefer, jer posla oko knaufa za iskusnog knaufera ima otprilike koliko i posla oko žbuke, a ruke za žbuku su bitno jeftinije

zato i radim knauf sam, da ga moram plaćati, radije bih radio žbuku
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:02   #9
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
E to me je zanimalo . Znači VANJSKI je 50 kn/m2 .
koliko je debela izolacija iznutra ? I zašto je pregradni skuplji od vanjskog , zar nebi taj trebao biti tanji i jeftiniji ?
to je cijena za izolaciju debljine 3 cm. ovo vanjski zid odnosi se na oblaganje vanjskih, ciglenih zidova kuće knaufom s konstrukcijom i izolacijom. znači imaš ciglu, slažeš konstrukciju+izolaciju+knauf ploče i ostalo. a pregradni zid je zid na koji ti idu knauf ploče s dvije strane i to u duplo. znači sa svake strane zida na konstrukciju po dvije ploče. plus ostalo.

tako je nama objasnio čovjek u firmi.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:56   #10
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ja imam ovako:
- ljepljenje na postojeći zid, bez vune - 65kn
- pregradni zid dvostruke ploče na obje strane, + vuna - 190kn
- krovne kosine, vuna 15cm, jednostruka ploča - 160kn

Cijene uključuju ruke i materijal.
E , ovo mi je bilo bitno . Tu cijenu sam tražio . tnx

btw. daj mi samo reci , kod krovne kosine , da li je tu uključena i cijena ( i da li ide ? ) one folije ...paropropusne ili koje već ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:54   #11
paropropusna folija ti sky ide (ako ide, tj ako nju staviš a ne posuti bitumen) ispod letvanja, i pripada u priču konstrukcije krova, ne knaufa u potkrovlju. pod knauf ide prava parna brana, dakle paronepropusna folija
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 18:42   #12
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
E , ovo mi je bilo bitno . Tu cijenu sam tražio . tnx

btw. daj mi samo reci , kod krovne kosine , da li je tu uključena i cijena ( i da li ide ? ) one folije ...paropropusne ili koje već ...
U toj cijeni je SVE. Tako smo se rukovali, tako mora biti.
A sad samo čekam da se vi dogovorite kakva folija ide, pa da se pobrinem da majstor takvu i stavi.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 19:35   #13
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ja imam ovako:
- ljepljenje na postojeći zid, bez vune - 65kn
- pregradni zid dvostruke ploče na obje strane, + vuna - 190kn
- krovne kosine, vuna 15cm, jednostruka ploča - 160kn

Cijene uključuju ruke i materijal.
ovo je jedna malo skuplja ponuda ali je u tim okvirima najčešće
ima ljudi koji rade i 20 posto jeftinije od toga ali je pitanje koliko ćeš čekat na red
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 10:39   #14
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
U toj cijeni je SVE. Tako smo se rukovali, tako mora biti.
A sad samo čekam da se vi dogovorite kakva folija ide, pa da se pobrinem da majstor takvu i stavi.
alu ili PE folija, glavno da je parna brana. rekao bih da je lakše (vjerujem i jeftinije), ali i efikasnije, s PE folijom. u potkrovlju je parna folija mus, a na knauf koji ide uz vanjske zidove ju je pametno staviti
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 20.03.2008. at 11:44.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 13:43   #15
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
u potkrovlju je parna folija mus, a na knauf koji ide uz vanjske zidove ju je pametno staviti
daj mi samo opiši redoslijed , kako što ide redom ....

situacija je ova: na tavanu (koji je ispod toplinski neizoliranog krova) i koji je hladan , trebam "obući" jednu sobu knauf zidovima ; i strop te sobe (krovište) također izolirati vunom , pa zatvoriti knaufom.

Znači , koliko trebaju biti debeli ti zidovi i kako ide redoslijed od unutra prema van ( knauf-vuna-PE folija-knauf) ili ? Koliko vune staviti, da li 10 cm ?

Što ide u izolaciju krovišta (od unutra prema van ) knauf - nepropusna folija -vuna ? jer nakon toga idu daske krova , na kojima već je PE folija, ispod crijepa .

interesira me za redoslijed za ove 2 situacije
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 09:11   #16
ide ti knauf-parna brana-vuna-zid/krovište. parna brana uvijek treba doći s tople strane termoizolacije, to si zapamti

koliko debela? krovište zahtijeva više (zbog slabe i cirkulatorne konstrukcije), zid manje. ovisno koliko imaš volje žrtvovati unutarnjeg prostora. ako vani nema nikakve izolacije, možeš ti i 10 cm vune staviti na zidove, a na krovište, ha, 15 cm je minimum, preko je bolje, dakle 20, 25 cm možda...trebao bi si u biti proračunati transmisijske gubitke preko zidova i preko krovišta pa da si proračunaš neku optimum kombinaciju

nego računaj da nećeš imati disanje zidova. dobro je u toj kombinaciji ako je npr drvena stolarija. u svakom slučaju, trebat ćeš često provjetravati vlagu...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:17   #17
a jel zna mozda netko koje su cijene spustenih stropova knauf plocama..
konkretno, spustio bi strop u kupaonici koja ima cca 9m2...
i normalno stavio onaj knauf za vlazne prostorije koji je pretpostavljam nesto skuplji od obicnih ploca.. hvala unaprijed ako netko zna..
__________________
:: PAVIAN ::
pavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:55   #18
spusteni strop - KNAUF

jel zna mozda netko koje su cijene spustenih stropova knauf plocama..

konkretno, spustio bi strop u kupaonici koja ima cca 9m2...

i normalno stavio onaj knauf za vlazne prostorije koji je pretpostavljam nesto skuplji od obicnih ploca..

znaci kolko bi me to kostalo da mi neki majstor sve obavi, po m2 ?
a jos i ako ima neki kontakt ili nekaj za majstora da ga odma i kontaktiram, super!

hvala unaprijed ako netko zna..
__________________
:: PAVIAN ::
pavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:29   #19
Ako me sjecanje sluzi,150-200kn po metru kvadratnom uzimaju,materijal+ruke
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:36   #20
tnx dady! malo skupo, al ajde..

ima neko neki kontakt nekih majstora mozda..
__________________
:: PAVIAN ::
pavian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.