Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 08:24   #1
Koje računalo kupiti?

Trebam si kupiti novo računalo. Problem je što ne znam što da tražim tj. što bi bile najbolje performanse pojedinih elemenata (procesor, RAM, napajanje, ventilator, matična, grafička etc.)?
Znači, kad odem u trgovinu i čitam karakteristike računala, na što da obratim pažnju, kako da odaberem? Htjela bi neko bolje, da mi ne rikne nakon par godina kao ovo. Ali i da je cijena na mjestu (max. 4000kn). Što se tiče namjene, surfanje po netu, gledanje filmova i obrada fotografija/videa. Znači, ne treba mi za igrice.
Znam da postoji ona mogućnost da kupim komponente zasebno pa dam nekome da mi složi, ali to mi se čini malo komplicirano (iako razmišljam i o toj mogućnosti). Ako imate baš primjer nekog određenog računala, bilo bi super, iako nisam sigurna da ću naći takvo za kupiti. I koja bi marka bila najbolja (hp, lg etc.)?
Kajika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:26   #2
Obavezno kupiti računalo po komponentama a ne gotovo vec sklopljeno.. Da sada ne pišem razloge jer se vec na ovom forumu pisalo tisucu puta zbog cega kupiti kompjuter u dijelovima a ne kantu zasebno.. Trebala si otvoriti temu pod stolna računala a ne u IT Help service, no dobro bude ti se tema premjestila pa ce ti decki nesto slozit.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.