Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 02:18   #41
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
Vaisitnu.
Opasno i sramno ukanaljivanje.

Al pogle tu grupicu "poznatih" koje je ovaj nekako dovukao - Macura, onaj škiljavi ljigavac Željko Samardžić, pa onda Žika madafakin Seljak koji ne može da veže dve proste proširene rečenice i da pritom ne napravi neki gaf ili pokaže svu nepristojnost i gedžovanstvo koje mu isparava iz pora.

'Bem ti narod koji ovom ribolikom paćeniku da i 40% podrške, ozbiljno smo zakržljali. Moramo se trznuti, il' ode i ono malo plemenitog, lepog, kvalitetnog i vrednog što ova zemlja ima.


Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ukanaljivanje... ulozio si kviska na izbor reci i pobedio

Ti nabrojani... polusvet... bas onako po meri vodje... Zika Seljak jbt, to nisam ni znao... altimetar za moralno poniranje... da ne vredjamo postene seljake, ovo je habitus prigradskog priprostog gedzovanstva koji je jednom nogom u opanku, a drugom u jeftinoj cipeli nataknutoj na bele sinteticke carape od kojih ti se ubudjaju noge...

Nemoj to, nego Ziku Seljaka i onog kmezavog mostarskog prodavca osmomartovskih baladi, dok rundava milfaca se orosi zamisljajuci 29. novembar 1978. kad joj je sef fingerovao ispod stola prekrivenog kariranim stoljnjacima, i krunisanim mineralnom vodom na sredini....

E to je plafon kulturnog dometa gospodar Vucica...





Zalepiti ovo na svakoj stranici ove teme
Engrijaner is offline  
Old 25.03.2017., 02:20   #42
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Brudiska, ja volim ruski narod... komsije su mi u Boki... divni ljudi, uvek se jave, nasmese, ako ima nesto ljuto da se potegne iz flase... nemam nikakvu odbojnost prema njima, naprotiv, samo pozitivne emocije...

Devojke su im boginje dok su mlade... imaju to nesto egzoticno nezno u sebi... da ne pisem sad sta je taj narod sve podario covecanstvu...

Ali sad pricamo o politici... necu da mi se pod parolom bratstva prodaju muda za bubrege... tolerantan sam prema nekim stvarima, znam da ima tamo i ljudi i politicara koji bi hteli da nam pomognu... i oni imaju teske svoje probleme... ali necu da precutkujem ono sto svojim ocima vidim da je lose...

Ono sto smo nabrajali, Milosevic, Bajatovic, SPS, crkva, sad Vucic... za to nemam ni gram razumevanja... ako sad zele da nam ustolice Vucica, necu da cutim... to je sramno vec...
Ma sve se razumemo..apsolutno..
Engrijaner is offline  
Old 25.03.2017., 02:27   #43
Da opet nešto kažem o Rusima.

Poznajem ih malo bolje od većine, znam njihov način razmišljanja i odnos prema politici. Rusi u dubini sebe pate za zapadom. Oduvijek je tako bilo. Oni su ponosan, ogroman narod, domoljuban, u obranu države ide i monarhist i komunjara i republikanac. On imaju svijest o veličini, imperiji.

Treba znati da ruski desničari, a njih je ne mali broj prezire Putina i prezire današnju Rusiju. Prezire multikulti koji je u Rusiji raširen koliko i na zapadu, Rusija se puni muslimanima iz srednjeazijskih država.

Neki pravoslavci i nisu baš, vjernika ima, ali mit o obrani kršćanstva kojeg će voditi Rusija je smiješan. RPC ima ogroman utjecaj, to je istina, ali ne onakav kao za vrijeme carstva. Današnja Rusija je jedan kompromis vojske, KGB-a, crkve i oligarhije. Nitko nije 100% sretan, ali za više dobro se mora nešto i progutati.

Rusi pate i duboko su gnjevni zapadnim ponašanjem. Oni Aziju ne vole, ali ju moraju imati uz sebe iz vlastitih interesa. Kada pitate Ruse koji prate politiku i koji imaju mozak svi će vam reći da im je najveća prijetnja Kina.

Na ruskom dvoru se pričalo francuski, njemačke, sve samo ne ruski. Kupovala se najmodernija odjeća sa zapada, cipelice, Sankt Peterburg je dizajnirao Talijan, Petar Veliki je kopirao nizozemsku strategiju velike mornarice, uvijek se guralo među zapad.

Onaj tko to ne shvaća neka se ide informirati po Informeru i Faktima i slušati bajke o tome da Rusi vole nekoga. Rusi ne vole nikoga osim sebe, kao i svaka imperija. I to je u redu. Razbija lažne mitomanije i psihotično stanje čitavih nacionalnih korpusa.

Glavna ruska geopolitička doktrina je panslavizam, stoljećima bio i ostao. U tom panslavizmu se gledaju narodi sa većim kapacitetima i boljim položajem. Srbija ima slabiji položaj i od Bugarske i od Hrvatske i od Slovenije i od Crne Gore. To je činjenica. Rusi vole i Čehe i Slovake, Poljake ne vole, ali ih poštuju, Slovence, Bugare, nas i vas. Jebe se njima za srpsku mitomaniju i povijesna prava. Štoviše u određenim povijesnim krugovima se Srbija gleda pomalo i negativno radi 1914.

Mnogi od vas u Srbiji zaboravljaju da su Rusija i Srbija do 1903. bili indirektno i neprijatelji, da je Rusija priznala aneksiju BiH od strane AU, da se uvijek podržavala Bugarska, a da je ruska politika uvijek bila za savez sa Njemačkom, nevezano za dva svjetska rata. Ono što mnogi od vas ne shvaćaju da Rusima treba i da stoljećima žele čvrstu alijansu sa Germanima, još od Romanova, da je ruska politika uvijek tražila saveznika u Njemačkoj protiv angloameričke osovine. Srbija je tu uljez jer je uvijek bila pod francusko-britanskom kontrolom.
Pitajte masu ruskih povjesničara i politologa je li Rusija napravila grešku 1914. što je ušla u nepotreban rat dijelom radi Srbije. Pa ćete vidjeti svo silno bratstvo.
Revenger20 is offline  
Old 25.03.2017., 02:30   #44
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Nemoj to, nego Ziku Seljaka i onog kmezavog mostarskog prodavca osmomartovskih baladi, dok rundava milfaca se orosi zamisljajuci 29. novembar 1978. kad joj je sef fingerovao ispod stola prekrivenog kariranim stoljnjacima, i krunisanim mineralnom vodom na sredini....

E to je plafon kulturnog dometa gospodar Vucica...
To, to, ala vera.
Potpis na ovaj i tvoje prethodne postove, ali pre svega na slikovitost za ovaj pasus, toliko dobar da nijedna vizuelizacija te masnoće koja se okupila tamo, ne može prići ovom opisu osmomartovskog tautologa.


Ovakav kvazi lapsus zaslužuje repete (gle ti koliko je to lice izgletovano šminkom, tri taloga najupadljivijeg karmina...a zdravstveni radnik):
https://www.youtube.com/watch?v=BCUFihkExaM

Naravno, tu se ugurao i Anđus, koji ne podnosi Vučka, ali na stranu njegovo mišljenje prema malom Aleku, to kafansko samohvalisanje, jaka želja da se podeli sa javnošću šta ON ima da kaže na tu temi, i slična govorancija, kao i lično promovisanje i uzdizanje vlastitog "znanja" (a da stvar bude komična, fula svako malo sa levim prognozama) prosto je bolje od bilo koje komedije. Tipična srBska sveznalica i stručnjak, u sve se razume, sa propratnom dozom bahatosti...samo što ovog niko ne shvata za ozbiljno, Spliće bi rekli - redikul. U to ime...

https://www.youtube.com/watch?v=iwp-ovrQfcs&t=2964s

Ne, to nije Tom Henks iz Cast away.
Divota šta sve iznedre ovi predizborni dani.
Evribadi is offline  
Old 25.03.2017., 02:50   #45
Quote:
Engrijaner kaže: Pogledaj post

Kod nas imaš dve krajnosti..rusofile..koji se kao što kažeš kunu u Rusiju kao u majku..a veze namaju..a s druge strane imaš i ove iskompleksirane koji se tresu na pomen bilo kakve veze sa Rusijom i ruskim..meni su gadljivi i jedni i drugi..neiskreni su i jedu govna
Taman sam mislio da stavim i večite naše komšije..koji uvek imaju nešto pametno da kažu o odnosima Srba i Rusa..al reko neću da ne gnjavim..kad eto i njih..sami doleću uvek..mora žuraja da bude ful

@Revenger ticeba ajde na temu o Rusiji pa ko hoće tamo da se pegla..ako nije problem..a što se zapada tiče..dok su na zapadu drkali na modernu..a ovi naši išli u Minken da budu u korak sa zapadom..Rus je razbijao apstrakciju

Rusi i Srbi braća zauvek a i svi Slaveni..a možda i svi dobri ljudi na planeti
Engrijaner is offline  
Old 25.03.2017., 08:42   #46
http://www.nspm.rs/hronika/naslovne-...7.-godine.html

Da se vidi medijska situacija u Srbiji, ovo je ispod dna.

Strasne javne licnosti, Ceca i Nada Macura, i ovi fanovi Vucica koji se odjednom javljaju i govore za kes na njegovim mitinzima. Onog Sarenicu ne treba komentariati, a Ristovskom je valjda ovo 5 stranka koju podrzava.
Darihno is offline  
Old 25.03.2017., 09:08   #47
Koliko je u Srbiji potrebno potpisa za predsjedničkog kandidata?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.03.2017., 09:23   #48
Zanimljivo kako u anketi niko nije glasovao za Vučića, izgleda da on baš i nije popularan u Srbiji ako ova sitna anketa može biti reprezentativni primjerak.
njami njami is offline  
Old 25.03.2017., 10:08   #49
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Da opet nešto kažem o Rusima.



Poznajem ih malo bolje od većine, znam njihov način razmišljanja i odnos prema politici. Rusi u dubini sebe pate za zapadom. Oduvijek je tako bilo. Oni su ponosan, ogroman narod, domoljuban, u obranu države ide i monarhist i komunjara i republikanac. On imaju svijest o veličini, imperiji.



Treba znati da ruski desničari, a njih je ne mali broj prezire Putina i prezire današnju Rusiju. Prezire multikulti koji je u Rusiji raširen koliko i na zapadu, Rusija se puni muslimanima iz srednjeazijskih država.



Neki pravoslavci i nisu baš, vjernika ima, ali mit o obrani kršćanstva kojeg će voditi Rusija je smiješan. RPC ima ogroman utjecaj, to je istina, ali ne onakav kao za vrijeme carstva. Današnja Rusija je jedan kompromis vojske, KGB-a, crkve i oligarhije. Nitko nije 100% sretan, ali za više dobro se mora nešto i progutati.



Rusi pate i duboko su gnjevni zapadnim ponašanjem. Oni Aziju ne vole, ali ju moraju imati uz sebe iz vlastitih interesa. Kada pitate Ruse koji prate politiku i koji imaju mozak svi će vam reći da im je najveća prijetnja Kina.



Na ruskom dvoru se pričalo francuski, njemačke, sve samo ne ruski. Kupovala se najmodernija odjeća sa zapada, cipelice, Sankt Peterburg je dizajnirao Talijan, Petar Veliki je kopirao nizozemsku strategiju velike mornarice, uvijek se guralo među zapad.



Onaj tko to ne shvaća neka se ide informirati po Informeru i Faktima i slušati bajke o tome da Rusi vole nekoga. Rusi ne vole nikoga osim sebe, kao i svaka imperija. I to je u redu. Razbija lažne mitomanije i psihotično stanje čitavih nacionalnih korpusa.



Glavna ruska geopolitička doktrina je panslavizam, stoljećima bio i ostao. U tom panslavizmu se gledaju narodi sa većim kapacitetima i boljim položajem. Srbija ima slabiji položaj i od Bugarske i od Hrvatske i od Slovenije i od Crne Gore. To je činjenica. Rusi vole i Čehe i Slovake, Poljake ne vole, ali ih poštuju, Slovence, Bugare, nas i vas. Jebe se njima za srpsku mitomaniju i povijesna prava. Štoviše u određenim povijesnim krugovima se Srbija gleda pomalo i negativno radi 1914.



Mnogi od vas u Srbiji zaboravljaju da su Rusija i Srbija do 1903. bili indirektno i neprijatelji, da je Rusija priznala aneksiju BiH od strane AU, da se uvijek podržavala Bugarska, a da je ruska politika uvijek bila za savez sa Njemačkom, nevezano za dva svjetska rata. Ono što mnogi od vas ne shvaćaju da Rusima treba i da stoljećima žele čvrstu alijansu sa Germanima, još od Romanova, da je ruska politika uvijek tražila saveznika u Njemačkoj protiv angloameričke osovine. Srbija je tu uljez jer je uvijek bila pod francusko-britanskom kontrolom.

Pitajte masu ruskih povjesničara i politologa je li Rusija napravila grešku 1914. što je ušla u nepotreban rat dijelom radi Srbije. Pa ćete vidjeti svo silno bratstvo.


Odlican post.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
phanatique is offline  
Old 25.03.2017., 10:27   #50
jadan narod države srbije nadrapal bu maximalno. dobil bu i putina ribara i ribicu picoustu i tri želje radikalne i trumpov blagoslov. tu nepomažu ni sloga ni vjera u boga, samo deus ex machina može pomoći.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Old 25.03.2017., 10:55   #51
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko je u Srbiji potrebno potpisa za predsjedničkog kandidata?
10 000.
Nixma is offline  
Old 25.03.2017., 11:57   #52
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako u anketi niko nije glasovao za Vučića, izgleda da on baš i nije popularan u Srbiji ako ova sitna anketa može biti reprezentativni primjerak.
Što je tu čudno, ovde uglavnom dolaze razni izdajnici i petokolonaši koji mogu nekaznjeno blatiti Srbiju, jer se to toleriše u mnogo većoj meri nego na nekom sr. forumu.

A te ankete su obična navlakuša, na pr. ko bi glasao za Šešelja il Vičića nebi dugo opstao na forumu. Pratio sam to i ranije i posle upoređivao glasove sa procentom banovanih. :klap:
Prvan25 is offline  
Old 25.03.2017., 12:09   #53
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Da opet nešto kažem o Rusima.

Poznajem ih malo bolje od većine, znam njihov način razmišljanja i odnos prema politici. Rusi u dubini sebe pate za zapadom. Oduvijek je tako bilo. Oni su ponosan, ogroman narod, domoljuban, u obranu države ide i monarhist i komunjara i republikanac. On imaju svijest o veličini, imperiji.

Treba znati da ruski desničari, a njih je ne mali broj prezire Putina i prezire današnju Rusiju. Prezire multikulti koji je u Rusiji raširen koliko i na zapadu, Rusija se puni muslimanima iz srednjeazijskih država.
Ovo sam i ja primetio. Zanimljivo je da za Putin ima veću podršku među manjinama nego među Rusima. U retko kojoj čisto ruskoj oblasti je izlaznost bila preko 50% (negde i ispod 40%) i u većini tih oblasti je Jedinstvena Rusija imala oko 40%. To je manja podrška nego SNS-a u Srbiji na zadnjim izborima. Odmah za njima je Žirinovski u tim oblastima. A moram da napomenem da se negde i kradu izbori. Čečenija očigledan primer sa 95% izašlih i 96% za Putina

Zanimljivo mi je da Rusija nikada nije imala izrazito anti-komunističke stranke desnog centra ili desnice kao što je kod nas bio SPO ili DSS i danas Dveri. S tim što su Dveri više udesno od prethodne dve. Imaju Žirinovskog koji je klovn u rangu Šešelja i mislim da bi neka stranka tipa SPO ili DSS iz ranijih vremena u Srbiji mogla tamo da ostvari sasvim dobar rezultat među Rusima.

Sećam se da se pre nekoliko godina neki pokret koji je propagirao slovenstvo, bio protiv doseljavanja iz srednjeazijskih država, potencirao na tome da su Rusi evropski narod i žestoko kritikovao komunizam i veličao carstvo bio proglašen za fašistički i zabranjen. Velika je cenzura i u Rusiji i svaka ozbiljnija i argumentovana kritika komunizma se proglašava fašizmom. Za to je kod njih zadužen Žirinovski isto kao kod nas Šešelj. Neka ima nekog da kritikuje, ali neko ko će sa svojom pričom otići u ekstremizam da ne može nikada da pobedi.
Lucho is offline  
Old 25.03.2017., 12:24   #54
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Što je tu čudno, ovde uglavnom dolaze razni izdajnici i petokolonaši koji mogu nekaznjeno blatiti Srbiju, jer se to toleriše u mnogo većoj meri nego na nekom sr. forumu.

A te ankete su obična navlakuša, na pr. ko bi glasao za Šešelja il Vičića nebi dugo opstao na forumu. Pratio sam to i ranije i posle upoređivao glasove sa procentom banovanih. :klap:
Ti si definitivno bolestan kao i tvoj Vučić. Protiv smo Vučića, a on svakako nije Srbija. Pa ko blati Srbiju?

Mi ili onaj ko dovodi Šredera na godišnjicu bombardovanja.
Mi ili onaj ko ide kod Klintona i stavlja Blera za savetnika.
Mi koji smo protiv prodaje zemlje strancima ili onaj koji hoće sve da im proda.
Mi koji smo protiv naseljavanja migranata ili onaj ko hoće da im da sredstva da ovde pokreću biznis i naseljavaju.

Mogao bih ovako još da ti nabrajam, ali nemam nameru da više trošim vremena za tebe.

Ti nekog nazivaš izdajnikom, a upravo ulizice i uvlakači kao ti su prvi prihvatali islamsku veru pod Turcima zarad beneficija. Ja sam barem čist pred sobom, nemam čega da se stidim.
Lucho is offline  
Old 25.03.2017., 12:40   #55
Na Krstarici se cesto govori i o atentatu, zatvoru i slicnim stvarima za Vucuca. Tako da je glupost na srpskom forumu nema pljuvacina. Ima ih jos vise.
Nixma is offline  
Old 25.03.2017., 13:06   #56
Dajte ljudi kako vam se da više? Ignore lista i to je to, meni koji sam Hrvat iz Hrvatske ide na zivce to trolanje ne znam kako vi izdrzite i uvijek se upecate na iste priče.

Evo jučer Vucic doveo Šredera u BG a danas ide Putinu na noge i nabavlja aviončeke od majke Rusije.
Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 13:06   #57
Emisija "Dobar, loš, zao" TV Šabac.
https://www.youtube.com/watch?v=xfd5Tw534oM
Gost Raka Milenković, izrazio očekivanje da će Vučić ući u drugi krig. U emisiji su uvatili lapsuse Vučićevih ljudi sa mitinga.
Žika Šarenjača zaboravio slogan, počeo sa "Kako ono beše. Kratko, brzo, bolje..." pa se onda okrenuo oko sebe da mu kažu kako slogan ustvari glasi.
Krkobaba je tek briljirao. "Pozivam vas da na izborima glasate za broj 1, to Aleksandar Vučić zaslužuje".

Dobar skup Jankovića u Nišu. Duda Ivković, Nikola Kojo i Saša Janković su dobro govorili, mada malo depresivno. Ali general Malinović je onako vojnički podigao atmosferu.

E, miting u Areni vredi pogledati. Nije mazohizam. Vučić uobičajeno dosadan, ali predhodnici su živopisni.
https://www.youtube.com/watch?v=lv9aLwHdI9o
Toma Nikolić, bez ijedne ne-bele dlake na glavi. Na Sretenje kad smo ga videli zadnji put, imao je nekoliko. Izraz lica kako i priliči grobaru, kao na sahrani. Za govor bi se moglo reći da je čista subverzija. Počeo je da hvali sebe, da se žali kako ga nije bilo u medijima mnogo. Da su ga napadali funkcioneri i novinari, optuživši ih da nisu pravi SNS. Podvukao je da je on Šumadinac, a ne kao neki... Onda se prepuručivao Vučiću da mu pomogne. Rekao je da zna gde će naći Vučića i gde Vučić može da nađe njega. Ugred je rekao da će Vučić biti predsednik jer je bolji od drugih kandidata. Sve u svemu, kad Toma baksuz prođe pored Đokovića, momak izgubi od nekog pedesetog na listi. Oseća se da istu sreću donosi i Vučiću.

Šreder se dosađivao, nije se sinhronizovao sa prevodiocem. Bez emocija naglašavao značaj EU integracija i ljubav između iste i Srbije.
Mađarski ministar spoljnih poslova je bio energičniji, i pokazao je zavidno znanje srpskog.
Onda je Ivica Dačić nastupivši posle njih, podsetio na bombardovanje 1999. izvršivši tako blagu diverziju.
Tolstoj pričao jedno, prevodilac govorio drugo. Situacija za tzv. transfer blama.
I na kraju Ristovski i Vučić, takmičili se ko bolje glumi druga Raju.

Publika mlaka sve do trenutka dok nije Vučić započeo.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 13:36   #58
Istraživanja agencija;

DEMOSTAT

Aleksandar Vučić – 56%
Beli Preletačević – 9%
Vojislav Šešelj – 9%
Saša Janković – 8%
Vuk Jeremić – 7%


IPSOS

Aleksandar Vučić – 54,4%
Saša Janković – 12%
Beli Preletačević – 9,2%
Vuk Jeremić – 7,3%
Vojislav Šešelj – 7%

FAKTOR PLUS

Aleksandar Vučić – 52%
Saša Janković – 14%
Vuk Jeremić – 12%
Vojislav Šešelj – 9%
Boško Obradović – 4%

NINAMEDIA

Aleksandar Vučić – 50%
Saša Janković – 12,5%
Beli Preletačević – 119%
Vuk Jeremić – 7,2%
Vojislav Šešelj – 7,1%

CeSID

Aleksandar Vučić – 53%
Saša Janković – 14%
Vuk Jeremić – 12%
Vojislav Šešelj – 10%
Beli Preletačević – 5%

NSPM

Aleksandar Vučić – 54,9%
Vuk Jeremić – 11,1%
Saša Janković – 10,8%
Beli Preletačević – 7,9%
Vojislav Šešelj – 7%
Prvan25 is offline  
Old 25.03.2017., 13:41   #59
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Na Krstarici se cesto govori i o atentatu, zatvoru i slicnim stvarima za Vucuca. Tako da je glupost na srpskom forumu nema pljuvacina. Ima ih jos vise.
Ima svuda ko je protiv Vučića, al ima i ko je za. Ovde su svi protiv.
Nigde toliko jednoumlje i pljuvanje Vučića ne videh ko ovde.
Prvan25 is offline  
Old 25.03.2017., 13:43   #60
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Ima svuda ko je protiv Vučića, al ima i ko je za. Ovde su svi protiv.
Nigde toliko jednoumlje i pljuvanje Vučića ne videh ko ovde.
Logično, brate. Ovo je Hrvatska.
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.