Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 22:07   #21
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Inace, kad vec pisem, onda cu pisati ponajprije iz svojeg iskustva da ne bi bilo da nekog drugog opisujem...recimo ja sam u pocecima provodio jako puno vremena na forumu, pod puno vremena mislim na to da sam puno pisao, sto se i vidi iz brojke postova koje je napisao moj nick...to vrijeme koje sam provodio na forumu se poklopilo sa vremenom u kojem sa bio sam, kad kazem sam onda mislim na to da nisam bio u vezi. Dok sam bio u vezi na forumu uopce nisam bio ili gotovo uopce, to je period od nekih 2-3 godine, razloge nadam se ne moram navodit. Ali eto, ako nekome nije jasno, kad si u vezi onda svoje slobodno vrijeme uglavnom provodis sa tom drugom osobom i nemas ni potrebu ni vremena provodit vrijeme na nekakvom forumu pricajuci sa nepoznatim ljudima koje ne poznajes. To je u takvoj zivotnoj situaciji naprosto gubljenje vremena.

Medjutim, kako sam opet dosao u poziciju da sam postao solo, tako se vratilo moje provodjenje vremena na ovom forumu, ne mislim samo na ovaj podforum jer tu sam jos najmanje bio, nego opcenito na cijeli forum. I kako je vrijeme prolazilo, shvatio sam da to sto sam se "vratio" na forum nije pridonijelo apsolutno nista u pogledu toga da sam manje usamljen, da mi je zabavnije u zivotu, da mi je zivot ispunjeniji i slicno, vec naprotiv, efekt je bio poprilicno suprotan. Naime, svi smo skuzili kako vrijeme koje covjek provodi na forumu brzo proleti, stalno hoces jos nesto procitati, pa jos samo ovo, jos samo ovo i hop, eto ti 3-4 sata prodje ko niš. I onda se svaki puta pitam pa jesam ja budala, mogao sam stotinu pametniji stvari za to vrijeme napraviti nego trositi vrijeme ovdje. I tako...uglavnom pokusavam sada u zadnje vrijeme sto je vise moguce skratiti boravak na forumu, iako ga i dalje redovito posjecujem gotovo svakodnevno bez iznimke, ali puno manje pisem, sto je itekako korak naprijed...vjerujem da ce doci dan kada cu se u potpunosti moci osloboditi potrebe i "ovisnosti" od odlaska na forum i takodjer vjerujem kako cu u tom trenutku shvatiti kako mi uopce ne nedostaje i kako sam to trebao napraviti barem nekoliko godina ranije...ali tako to bude, uglavnom covjeku treba neko duze vrijeme da se opameti, nije samo forum u pitanju vec kod mnogih stvari u zivotu...
pa oprosti, ali to je tvoje iskustvo.
ovo mi zvuči kao oni ljudi što 0/24 vise na fejsu, koji oh, so leeejm...i protiv tog lejma se bore tako što deaktiviraju profil.

nije forum kriv što ti negdje gubiš vrijeme. tako bi ga gubio i da gledaš tv, ovdje barem nešto pametno još možeš i saznati, naučiti.

nije da ti netko brani da radiš nešto drugo.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:09   #22
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Cuz it's fuuuuun, fun, fun, fun


Ti si uvijek optimisticna.

Citao sam dosta tvoje savjete ovdje, kojih si dala poprilicno (covjek bi rekao da imas dosta zivotnog a ponajvise ljubavnog iskustva) ovdje i ne sjecam se da si ikada napisala ista pesimisticno ili barem ravnodusno. Svi tvoji postovi toliko odisu optimizmom da ponekad strahovito ides na zivce. Vjerujem da nisam jedini.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:12   #23
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa oprosti, ali to je tvoje iskustvo.
ovo mi zvuči kao oni ljudi što 0/24 vise na fejsu, koji oh, so leeejm...i protiv tog lejma se bore tako što deaktiviraju profil.

nije forum kriv što ti negdje gubiš vrijeme. tako bi ga gubio i da gledaš tv, ovdje barem nešto pametno još možeš i saznati, naučiti.

nije da ti netko brani da radiš nešto drugo.
Ma kakvi 0/24, ni blizu, ali par sati dnevno sigurno uzme, kad se sve zbroji...

Naravno da forum nije kriv, nikada to nisam niti napisao. Kako uopce "forum moze biti kriv". To je kao da je droga kriva sto ju netko uzima. Kriv sam ja, konzument foruma, naravno, to nikad nije niti bilo upitno. Sada samo pokusavamo pronaci razloge provodjenja vremena ovdje i razloga radi kojih bi bilo bolje prestati.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:14   #24
koji to "mi" pokusavamo?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:14   #25
Ova tema me podsjeca na ono kad pijanac upadne u krcmu i pocne se derat "Kaje pijandure, nemate pametnijeg posla?".

Netko gleda filmove, netko gleda serije, netko kuha, netko cita, netko traca, netko drka, netko seksa, netko ceka na parkiralistu, netko sjedi u parku, netko tipka po forumu. Svakom svoje. Ovi zakljucci da je online simbol no lajfera a sve ostalo nije je bedasto. Iskreno, bez celofana.

Ne zaboravi, cilj zivota je zivjet i uzivat u bilo cemu kaj te veseli. Ocito te forum veseli/o, cemu sad zaljenje? Zbog toga jer to nije nesto sto ti smatras da je normalno, relativno na "vecinu"?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:16   #26
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti si uvijek optimisticna.

Citao sam dosta tvoje savjete ovdje, kojih si dala poprilicno (covjek bi rekao da imas dosta zivotnog a ponajvise ljubavnog iskustva) ovdje i ne sjecam se da si ikada napisala ista pesimisticno ili barem ravnodusno. Svi tvoji postovi toliko odisu optimizmom da ponekad strahovito ides na zivce. Vjerujem da nisam jedini.
#thinkpink


Evo malo vilinske prašine za bolje raspoloženje:
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:19   #27
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
#thinkpink
Nisam te imal priliku citat, nov sam.

#thinkpink
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:21   #28
nego, zasto gubimo vrijeme na ovoj temi?

#showpink
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:23   #29
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nego, zasto gubimo vrijeme na ovoj temi?

#showpink
Mogu pokazat pink majicu kaj sam dobil u t-comu.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:27   #30
Vidiš Mr. Wayne,

ovo ti je najbolji pokazatelj zašto je dobro biti na forumu: to spread some loveeee Ljudima treba lijepa riječ, razumijevanje, savjet; zašto ne spojiti ugodno s korisnim te online zajednice iskoristiti za nešto dobro.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:28   #31
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Mogu pokazat pink majicu kaj sam dobil u t-comu.
ne ti, najljepse umoljavam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:31   #32
Jel samo meni zanimljivo kako se paralelno na istom kutku interneta ispisuju parole o forumu kao suprotnosti, dapače, zapreci ispunjenom životu i stvarnim razgovorima, te jadikovke o ljudima koji blebeću o dosadnim pos'o-kuća-birtija temama?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:02   #33
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mislis li recimo da se svim ovim ljudima koji pisu na usamljenim srcima zivot poboljsao time sto pisu ovdje? Da su manje usamljeni, da su prebrodili usamljenost, da su nasli partnera, da im se podigla kvaliteta zivota? Da su naucili ono sto ne bi naucili u "stvarnom zivotu"? Cak i ako netko odgovori potvrdno na bilo koje od ovih pitanja, takvih je ili jako malo ili se pak poprilicno dobro samozavaravaju. Nitko nece postati manje usamljen provodeci vrijeme na "usamljenim srcima", to je poprilicno tesko samozavaravanje koje na kraju vodi jos u vecu depresiju i jos vecu usamljenost.
Kako nije? Ja sam neke od najboljih ljubavnika našla na forumu

Ako ćemo iskreno, u stvarnom životu nikad ne bih mogla dobiti savjete koje sam u nekim situacijama dobila na forumu i u stvarnom životu nikad ne bih na jednom mjestu mogla okupiti toliko različite ljude.

Ja volim razgovarati pa zato razgovaram na forumu. Ne očekujem prosvjetljenje, ili nekakvu pomoć nod foruma. To mu ni nije svrha.

Ništa što sam mogla raditi u trenutcima kad mi se pisalo po forumu nije moglo biti korisnije od pisanja na forumu
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:30   #34
A kaj se tu ima filozofirat? Sam biraš kaj hoćeš radit.

A viđe sviju ovih krasnih ljudi!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:53   #35
Da zaokupim misli tuđim problemima 😅😂
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:40   #36
Zato sta uvijek nadem neku zanimljivu temu ili ljude. Puno bolje nego da sjedim pred tv-om.
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:54   #37
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nije uopce kontradiktorno. Ako krenemo od toga da je forum nekakva vrsta ispusnog ventila kojeg ne mozes upotrebljavati u stvarnom zivotu na ulici jer bi te smatrali ludjakom (naime ne mozes prici nepoznatom covjeku i poceti razgovarati o bilo cemu, sto recimo mozes ovdje), onda ti je jasno cemu sluzi forumu. Sluzi da bi napisao neku misao koja ti u tom trenutku prolazi glavom, da bi nesto rekao nekoj drugoj osobi (ili nicku), jer inace bi morao reci samome sebi. Dakle jasno ti je valjda cemu sluzi forum, on je zapravo svrha samome sebi, nikakvu drugu svrhu gotovo da i nema.

Zasto se ne bavim necim boljim u trenucima koje provodim na forumu? Pa izmedju ostaloga i zato sto mi zivot osim posla i setnje sa psom i nije nesto previse ispunjen pa onda imam poprilican visak neiskoristenog vremena, koje se naravno moze i bolje iskoristiti od ovoga, ali kao i kod svake droge, nije to samo tako prestati, to je jedan dugotrajniji period odvikavanja. Medjutim napisao sam, vrijeme sam uglavnom smanjio dosta u odnosu na prije, pa se nadam da ce s vremenom i potreba za "posjete" forumu u potpunosti isceznuti.
virtuala ne samo forum je jedna žderačica realnog života,jedna megalomanska ovisnost koja te okuje u lance tipkovnice,uzima ti svaki dah realnog zraka i ukalupi ti život u jedan mali dio piksela.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:11   #38
Nema veze sa temom, ali ne znam gdje pitati. Gdje je nestala ona tema 'Jeste li zbarili koga', zasto je zatvorena? Taman sam imala potrebu nesto napisati a kad ono nema teme Sta nitko vise nema potrebu iskomentirati oglase?
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:17   #39
Nisi pogledala na drugoj strani? Zatvorena je. Možda da zamoliš moda preko pma da otključa.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:26   #40
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
virtuala ne samo forum je jedna žderačica realnog života,jedna megalomanska ovisnost koja te okuje u lance tipkovnice,uzima ti svaki dah realnog zraka i ukalupi ti život u jedan mali dio piksela.
S ovom logikom mozemo zakljucit da te ama bas sve u zivotu zakljuca unutar mala cetiri zidica.

Zasto mislis da je gledanje tv-a, citanje knjige, kuhanje recepata, razglabanje s frendicama o stiklama lokalne posvuduse, osvajanje Everesta kreativnije? Ili validnije?

Svako radi kaj hoce i kaj mu se svida u tom trenutku.

Kljuc je u umjerenosti. Ako nisi umjerena i pocnes mahnito pit vodu, UBIT ce te.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.