Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 10:21   #61
Pozdrav,
Htio bih da uvezem stroj za mlevenje od jedne firme iz kine ,Guangzhou ETON Electromechanical Co., Ltd,pa me interesira dali netko od vas na forumu uvozi iz kine i dal mi moze dati neki savjet.Roba je oko 100kg,a vrijednost oko 600$.Nije mi hitno pa bih radije neku jeftiniju varijantu prijevoza,možda neki zbirni uvoz ako znate neku firmu koja uvozi poa ima mjesta i da uveze za mene sa svojom robom ili već neka kombinacija.
Hvala na savjetima
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:35   #62
Quote:
Double size kaže: Pogledaj post
imam ja mozda bolju ideju: otvoriti tvornicu u kini i nesto proizviditi
te su se ideje dosjetili mnogi prije tebe
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:36   #63
Quote:
lampa09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Htio bih da uvezem stroj za mlevenje od jedne firme iz kine ,Guangzhou ETON Electromechanical Co., Ltd,pa me interesira dali netko od vas na forumu uvozi iz kine i dal mi moze dati neki savjet.Roba je oko 100kg,a vrijednost oko 600$.Nije mi hitno pa bih radije neku jeftiniju varijantu prijevoza,možda neki zbirni uvoz ako znate neku firmu koja uvozi poa ima mjesta i da uveze za mene sa svojom robom ili već neka kombinacija.
Hvala na savjetima
to ćeš teško naći, mada nikad se ne zna

svi koji uvoze optimiziraju transport i natrpaju kontejnere ko šipak, a sama Kina je ogromna
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 14:51   #64
Evo mozda nekom pomogne.
Naime na sajmu u frankfurtu sam nasao firmu s proizvodima koji me zanimaju i poslao sam mail kad sam dosao u zagreb.dogovarao sam se s jednom damom koja mi ju uvelike pomogla oko svega.to je trajalo par mjeseci jer sam usavrsaovao narudjubu,iskrenio bile me je strah jer se radilo o cifri od oko 100 000 dolara i prvi put sam nesto uvozio.ona mi je nasla shiping company Mediteranian shipping company i poslal mi je sve dokumente dhlom koje sam ja dao spediteru.on je sredivao dalje i nasao prijevoznika koji mi je dopremio dva kontenjera do skladista,i to je to.
ona je mene bila bitala dal bi ja htio nac agenta al sam radje njoj prepustio.sve je super ispalo i vrlo su ugodni bili
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:05   #65
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
to ćeš teško naći, mada nikad se ne zna

svi koji uvoze optimiziraju transport i natrpaju kontejnere ko šipak, a sama Kina je ogromna
Krivo ( djelomično ). Imaš firmu u Zagrebu, CARGO-PARTNER, koja radi zbirni transport, odnosno jedinica mjere je CBM(m3). Cijena oko 170 USD/cbm, vrijeme transporta od šireg područja Guangzhou-a ( Yantian, Chiwan... ) pa do Rijeke oko 26 dana.

Isto tako ako netko treba pomoč pri pronalasku robe, pri pregledu iste ( šalje se sve i svašta ), oko organizacije,..., mogu pomoč.
krešo 0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:59   #66
uvoz nekvalitetne robe iz kine treba zabraniti pogotovo jeftinu robu.
jeftinu kinesku robu više ne kupujem taman da je sve po 20 kn.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:32   #67
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
uvoz nekvalitetne robe iz kine treba zabraniti pogotovo jeftinu robu.
jeftinu kinesku robu više ne kupujem taman da je sve po 20 kn.
90% uvoza ti je iz kine.nemožeš ništa protiv toga.da nije kina bio bi vjetnam ili indija itd
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:44   #68
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
90% uvoza ti je iz kine.nemožeš ništa protiv toga.da nije kina bio bi vjetnam ili indija itd
može se pojačati kontrola.u slučaju se naiđe na nekvalitetu ili kopiju, oduzima se roba, a osobi koja uvozi ili poduzeću kazna od najmanje 100 000 kn.
nisam ja protiv uvoza, nek se uvozi odkud hoće, ali da je kvalitetno.ja sam protiv nekvalitetnih stavari koji se uvoze.
jedanput sam kupio kineske cipele za 80 kn, dobio žulj na pet, 4 cm dugačak.
i te cipele sam odjebao.
i od onda kinesku robu više ne kupujem, taman da je sve po 20 kn.
jer je dokazano da je jeftinoća nekoliko puta skuplja od stvari koja je skupa u odnosu na jeftinoću.
mene više ne jebe lova, dali je nešto 80 kn ili 300 kn.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:07   #69
Quote:
lampa09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Htio bih da uvezem stroj za mlevenje od jedne firme iz kine

Roba je oko 100kg,a vrijednost oko 600$.Nije mi hitno
Ove jeseni (rujean, listopad) bi i ja trebao jednu masinu uvesti, iz Indije.
Ako ti toliko nije hitno, siguran sam da ce biti mjesta u kontejneru. (do Rijeke?)
__________________
Toliko mi se svidio logo koji mi je napravila da je od srca preporučujem.
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:27   #70
Što mislite da plaćamo kupovinu hrane našim ljudima nego da kupujemo tuđe?
Domagoj007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 21:29   #71
uvoz iz kine

Zdravo,
Jeli mi netko moze objasniti proceduru uvoza roba iz kine u hrvatsku?
Pokusao sam traziti na netu ali ne znam gdje da trazim. Zanima me sta
trebam otvoriti, kako ide procedura uvoza, koliki su porezi i ostale
stvari? jeli ima neka dobra dusa koja mi moze pomoci?
Hvala puno unaprijed
DK
drazank is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 15:44   #72
Quote:
drazank kaže: Pogledaj post
Zdravo,
Jeli mi netko moze objasniti proceduru uvoza roba iz kine u hrvatsku?
Pokusao sam traziti na netu ali ne znam gdje da trazim. Zanima me sta
trebam otvoriti, kako ide procedura uvoza, koliki su porezi i ostale
stvari? jeli ima neka dobra dusa koja mi moze pomoci?
Hvala puno unaprijed
DK
Pa nista komplicirano...

Nadji dobavljca... trazi ponudu.. obavezno paritet FOB. Dogovori uvijete placanja...obicno ti ide 30% avans ostalo nakon isporuke (dobijes dokumente na fax kao dokaz da je roba krenula) ili dogovori placanje preko akreditiva (to ej sigurnije ali kosta) ja ti tam troškove od Kine do Rijeke odnosno do kuda zelis..carina i pdv...zavisi o vrsti robe...ali onako..racunaj 12% carina i na to PDV...mozda je i slobodno od carine..sve zavisi...
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:07   #73
forumasi koji poslujete ili se spremate poslovati sa Kinom bilo bi dobro da se organizirate.Nase malo trziste ne moze progutati kontejnerske isporuke - ako se organizira
zajednicka otprema za 3-4 uvoznika ne opterecuje se toliko vlastita investicija,cijena prijevoza je niza a poslje carinjenja u HR troskovi se podijele.
Za one koji tek krecu sa pokusom prvog uvoza i straha od Kineza -mogu reci da 99 % kineza je postena u poslu i nece namjerno prevariti kupca.Zivim sa njima (u KINI) i
mogu reci da su izuzetno ljubazni i posteni (nama uglavnom nepoznati pojmovi). Alibaba i slicne web stranice nazalost ne pokazuju povoljne proizvodjace vec one koji imaju novaca platiti viskoke troskove oglasavanja.Ako imate sredstava posjetiti Kinu-ucinite to svakako,posebno Shenzhen,vratiti cete se sa prekrasnim dojmovima i upoznati Kinu drugaciju od onoga na TV-u. Pozdrav iz Kine
incro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:31   #74
Za one koji stalno kukaju o kvaliteti kineske robe.Prvo kinezi koje susrecete u vasem kvartu su ljudi sa sela, needucirani... oni kupuju robu prema svom ukusu a to uglavnom nije nas ukus niti kvaliteta.Za robu koju nalazite po nasim ducanima zahvalite vasem trgovcu koji dolazi u Kinu i namjerno narucuje robu koja je ispod svih kriterija ,jedino mu je bitno da je jeftina -zabadava.E sad pokusajte napraviti nesto iz nicega a to nasi traze od kineza.Na kraju vam prodaje pricu o svom postenju (zaracuna cijenu x 20.)
Iz prve ruke mogu reci da ono sto vidite u Parizu-Londonu-Milanu imate i ovdje sa istom kvalitetom ali pristupacnom cijenom.Samo to nikoga ne zanima jer se na tome ne moze zaradit 20 i vise puta.
incro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:44   #75
Poštovani forumasi !
Heheh !
Poslujem s kinom duze vrijeme , i kupujem od dosta firmi iz kine , no s obzirom da je ovih dana malo kriza molim sve koji rade s kinom ( kinezima) da se malo raspisemo o temi transporta iz kine i cijeni transporta , koga za agenta , prednosti i nedostatke !!!!
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:14   #76
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Poštovani forumasi !
Heheh !
Poslujem s kinom duze vrijeme , i kupujem od dosta firmi iz kine , no s obzirom da je ovih dana malo kriza molim sve koji rade s kinom ( kinezima) da se malo raspisemo o temi transporta iz kine i cijeni transporta , koga za agenta , prednosti i nedostatke !!!!
Pa sta se tice cijena...nikad nize... a koga za agenta..pa mene naravno
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 11:58   #77
Hahaha ! ! ! !
Dobro , kad se doticni gosp. reklamira neka bude i konkretan ! (GarmaRI)
Yantian , 40 DB - Rijeka .
Pex-al-pex cijevi , mesingani fitting , 15t .
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:32   #78
Kao što rekoh...sitnica... 1300 USD (unutra ukljuceno sve...i troskovi u Rijeci)
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:01   #79
Pozdrav ekipa.

I ja sam jedan od početnika u uvozu.
Našao sam jednu firmu u Indoneziji, te želim kupiti/uvesti 50 komada
mobitela.
Naime, za tu količinu mi je tip napisao - "For order 50 units you don't need to pay shipping cost + fee. All handled by our company."
E sad, navodno da se za mobitele ne plaća carina, tako da ostane samo PDV.

Jel ima netko iskustvo u uvozu mobitela ili nečeg slično ?!

Malo me je frka da nije neki za.eb ...
.... kakvi će mi mobiteli doći ....
....hoće li uopće doći ....
Ipak se ne radi o maloj cifri.

Navodno još moram prijaviti Agenciji za telekomunikacije, pa tamo još ishoditi neke dozvole...

Uglavnom, ako netko ima iskustva, molio bi da me malo "prosvjetli"...

Unaprijed hvala

Pozdrav
__________________
Miki80
miki1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:17   #80
ne znam, sigurno znam da se carina ne plaća za uvoz robe iz eu-a, a znam da se za ostatak svijeta plaćala. zato su korejanci i selili proizvodnju u europu kako bi izbjegli carine.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.