Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2011., 17:26   #4161
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
PPostoji tu još jedan deo priče, sakriven iza vela. Čovek koji je ickeu bio blizak saradnik, čak do te mere da je pregledao rukopise knjiga pre štampanja, banovan je sa Ickeo-vog foruma. Postoji koji njega pomenu se brišu.Čovek je pokrenuo nekoliko pitanja - recimo gde su pare koje su skupljane kao prilozi za fond za odbranu Ickea, pri čemu je odjednom prestao da se skuplja novac, a proces se više nije pominjao? Iskustvo iz prve ruke tog čoveka, koje je imao sa Ickeom, otkriva nam da je u pitanju osoba za koju svi oni koji sa njim blisko saradjuju ne misle da je iskren i da je to što pušta u javnost samo skup dezinformacija. Ali naravno uvek ima vernika koji će to i verovati.
Čuo sam za to. Koliko je istine u tome? Imaš li kakav link?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 17:37   #4162
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Čuo sam za to. Koliko je istine u tome? Imaš li kakav link?
Nisam bio prisutan kad su oni pričali sa Ickeom da znam da li je to što oni govore istina. Ali ono što znam da je to što je pisao najgori new age šarlatanizam, pri čemu je napravio ogromnu grešku kada je jednog od teozofskih uzdignutih majstora pokušao da izdvoji iznad drugih. On jednostavno čuje za nešto, nema o tome pojma šta je to, ali onda to nešto počne da propagira na način koji nema veze s vezom. BTW, evo jedan zgodan link na temu Ickea

http://davidickedebunked.com
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 17:46   #4163
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Nisam bio prisutan kad su oni pričali sa Ickeom da znam da li je to što oni govore istina. Ali ono što znam da je to što je pisao najgori new age šarlatanizam, pri čemu je napravio ogromnu grešku kada je jednog od teozofskih uzdignutih majstora pokušao da izdvoji iznad drugih. On jednostavno čuje za nešto, nema o tome pojma šta je to, ali onda to nešto počne da propagira na način koji nema veze s vezom. BTW, evo jedan zgodan link na temu Ickea

http://davidickedebunked.com
Ok, recimo da o toj zgodi sa Ickeom i forumom nemamo baš dokaza crno na bijelo. Ali svakako zanimljiva glasina. Ne bih se čudio da drži vodu.

Vezano za David Icke Debunked - odličan dokumentarac. Naravno, možda se ne slažem sa nekim religioznim idejama predstavljenim na kraju filma, ali napravljen je čisto solidan posao po pitanju istraživanja Ickeovih izvora informiracija.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 18:03   #4164
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ok, recimo da o toj zgodi sa Ickeom i forumom nemamo baš dokaza crno na bijelo. Ali svakako zanimljiva glasina. Ne bih se čudio da drži vodu.

Vezano za David Icke Debunked - odličan dokumentarac. Naravno, možda se ne slažem sa nekim religioznim idejama predstavljenim na kraju filma, ali napravljen je čisto solidan posao po pitanju istraživanja Ickeovih izvora informiracija.
Na netu postoji taj post koji je izbrisan, na nekim drugim forumima. Ja taj forum ne pratim svakodnevno i ne znam da li je to bilo, pa izbrisano. A da ja postavljam postove i vidim da li ih brišu i banuju nisam imao vremena.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 20:20   #4165
Talking shematski prikaz ickeovog razvoja - specijalno za thota

Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima genealogija kraljeva sa Bushem i Obamom? Uopće se ne radi o tome. Icke je tvrdio kako su Obama i Bush povezani sa britanskim monarsima. Gdje su ti dokazi da je tome tako. Ja ostajem otvoren za tu mogućnost, naravno ako su ti izvori provjerljivi.
sramota me odgovoriti ti na ovo iznova. zaista bi bilo teško pojednostaviti ono što sam već napisala. pogledaj linkove uz dio iz mog posta na koji se ovaj tvoj citat iznad odnosi.

Quote:
Ne kontaš. Alternativna znanost je oksimoron.
joj, opet ti. kakva alternativna znanost!? gdje sam govorila o alternativnoj znanosti pitam te ponovo?

Quote:
Ne, ali postoji jedna te ista crta među alternativcima - nedostatak kriticizma i vjerovanje po "intuiciji" i sviđanju-nesviđanju bez obzira na činjenice. To su mnogi primjetili i to je ono na što ciljaju kada kreću u protuargumentaciju. Smatram da su takve brije štetne pa im dajem malo "izazova". Ne štedim ni jednu briju, priču ili sustav od kritičkog filtra. Ako priča i dalje stoji nakon što je alternativna strana uspjela kritički obraniti svoje teze, onda uzimam tu priču u obzir. Ali najčešće, alternativna strana je ta koja izbjegava ponuditi dokaze za svoje teze. I pod dokazom mislim na prave dokaze, a ne na anegdote i svoje "intuitivne" spoznaje.
ja bih rekla da si upravo ti žrtva toga što si o meni napisao. prenosiš tuđe laži bez da aktiviraš vlastiti kritički sud. ja sam ti do sada ustupala samo protuargumente, a ti ih ne vidiš jer ih niti ne gledaš.

Quote:
“Two organizations spawned by Alice Bailey’s work, the Lucis Trust and the World Goodwill Organization, are both staunch promoters of United Nations. Alice Bailey founded the Arcane esoteric school. She claimed to ‘channel’ an entity she called the ‘Tibetan’ and she produced a number of books including Hierarchy Of The Masters, The Seven Rays, A New Group Of World Servers, and New World Religion. Bailey said that her Tibetan Master had told her the Second World War was necessary to defend the plan of God. That sounds ridiculous to me, but there are many in the New Age field who believe that everything is part of ‘the plan’ and the will of God, even a global holocaust.” David Icke - The Biggest Secret (1999)

"Since the publication of The Truth Vibrations I have learned so much more as I have communicated almost daily with RAKORSKI, the one known as Lord of all Creation, who is directly responsible for the changes the Earth will undergo. I also communicate often with the one we know as JESUS, the Spirit of the Earth, and many others." David Icke - Love Changes Everything (1992)

U Najvećoj Tajni žestoko lupa po teozofiji i new ageu i konceptu kanaliziranja interdimenzionalnih bića, a u knjizi koju je teško naći na webu, Love Changes Everything, sam kanalizira i to teozofske entitete, knjiga je puna teozofskih referenci na Alice Bailey, Lucis/Lucifer Trust, Uzašle Majstore, Sedam Zraka...

Sve je to lijepo i krasno, ali Icke je tvrdio daje Sin Božji, pa se kasnije ispravio. Zagovarao je new age ideje i kanaliziranje, pa se kasnije ispravio. Pričao je o Isusu kao o povijesnoj figuri, pa se kasnije ispravio - kaže da je mitski lik. Pričao je Sionskim Protokolima kao stvarnom dokumentu, pa se kasnije malo ispravio (ali još uvijek nije odbacio dokumente kao lažne).

Imam i ja jednu ne toliko ludu teoriju: Icke izmišlja u hodu.

Pitam ja bilo koga hladne glave, kako vjerovati osobi koja konstantno mijenja iskaz, i koja u hodu izmišljava nova opravdanja? A da ne govorim o apsurdnosti iskaza i nedostatku ikakvih dokaza.

Recimo da mi je jasno da čovjek prirodno mijenja iskaze kroz godine. No kod Ickea to nije iznimka već pravilo. Nekonzistentnost i nedostatak (samo)kriticizma su dovoljni da sve stave pod veliki upitnik. I to u najmanju ruku.
koja hrpetina laži. zar ti nisam već odgovorila na sve što si tu napisao? a da ti sad napišem da si lažov dobila bih karton, zar ne? e zato ti neću reći da si lažov.

icke je osoba koja suprotno tvojim lupetanjima uopće ne mijenja svoje mišljenje. kod njega je baš sve jasno. ne znam u čemu je s tobom problem, pomanjkanje koncentracije, pažnje, ne vidiš dobro ili te muči browser, pojma nemam.

za tebe ću shematski prikazati kako je to išlo s ickeom, savršen primjer razvoja čovjeka:

52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 20:26   #4166
Sticajem okolnosti imam malo iskustva sa kundalini jogom i to što je Icke pominajo nema veze sa time, iako on to tako zove. Šta je to nisam ni pozvan ni kvalifikovan da dam odgovor. Za to postoji obučeno mnedicinsko osoblje
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:24   #4167
nop, kundalini. očito ne znaš dovoljno, pitaj me pa ću ti pomoći oko nedoumica.
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:36   #4168
Drzimo se teme, a ne sugovornika.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:41   #4169
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Drzimo se teme, a ne sugovornika.
tko se ne drži teme?
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:57   #4170
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
nop, kundalini. očito ne znaš dovoljno, pitaj me pa ću ti pomoći oko nedoumica.
Yeap kundalini., David Icke "Tales from the Time Loop"

Quote:
It was many months before I began to understand what had happened to me and how it was happening to countless other people away from the public glare I had experienced a monumental 'kundalini' explosion.
Nadam se da mi možeš pomoći i oko ostalih nedoumica
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:26   #4171
jel ti treba prijevod ili štogod drugo?
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 07:39   #4172
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
jel ti treba prijevod ili štogod drugo?
Biće da tebi treba jer ti kažeš da nije bila u pitanju kundalini, on kaže da jeste. Mislim, u čemu je tvoj problem?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 09:50   #4173
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Biće da tebi treba jer ti kažeš da nije bila u pitanju kundalini, on kaže da jeste. Mislim, u čemu je tvoj problem?
gluhi telefon. nop, ja ne kažem da se ne radi o kundalini energiji, već suprotno. bit će da te zbunio onaj nop kojeg eto opet koristim na isti način i u ovom postu. nop je bio namijenjen tebi a ne kundaliniju i ickeu.

očito da trebamo sve ispočetka. pa evo, da možemo nastaviti, kaži ti nama zašto nije bio kundalini?
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:42   #4174
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
gluhi telefon. nop, ja ne kažem da se ne radi o kundalini energiji, već suprotno. bit će da te zbunio onaj nop kojeg eto opet koristim na isti način i u ovom postu. nop je bio namijenjen tebi a ne kundaliniju i ickeu.

očito da trebamo sve ispočetka. pa evo, da možemo nastaviti, kaži ti nama zašto nije bio kundalini?
Zato što je on čitao knjigu koja daje informacije koje nisu tačne i onda počeo da priča da je on imao to isto iskusrtvo, pri čemu je navodno doživeo i greške koje se nalaze u toj knjizi. Kundalini ne ostaje gore, sa rišijima, ona se spusti dole do odredjene tačke gdese stvarno Bog nalazi i onda to izgleda drugačije nego što je on to opisao. Bentov se bavio time da mikropokreti tela moguda pokrenu kundalini, ali bentovb pojma očigledno nije imao kako to izgleda kad se ona pokrene, niti se stiče utisak da je mogao da odredi šta je stvarno kundalini, a šta neka psihotična rekacija koje je on proglašavao za efekat kundalinija. Da, mogu biti ali to nije i znak jednakosti u suprotnom smeru jer mnoge to nisu. Recimo u slučaju Ickea koji je tu očigledno našao opravdanje za sebe...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:41   #4175
Ono sto je Icke opisao vise djeluje kao tipican simptom sizofrenije, zajedno sa paranojama i "otkrivnjem uzoraka" i zavjera koje su usljedile.

STo se kundalinija tice svatko pise svasta. Srecom visio sam par puta u zivo i moram reci da je od svih gurua, jogija i inih do sada najblize onome sto vidjeh u stvarnosti opisao jedan ayurvedski ljecnik. Vjerojatno se lik morao baviti sa sranjima koja se tu znaju desavati, a gurui, posebno popularni, vole gurat stvari pod tepih da ne naruse ruzicastu sliku sebe i duhovnosti koju pokusavaju plasirat
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:12   #4176
Sa kundalini je stvar da ona zahteva veliku pripremu. I drugi problem je da ne daje baš uvek sigurnost da neće doći do problema. 90% priče u kundalini je čišženje, ako se radi da se dižemo na gore. Ako se rade bidje da se "spusti" na dole stvar je drugačija jer se onda ne zahtevatolika pročišćenost. Ali t oej odna više verski pristup i to su recimo vaišnave. icke je našao, očigledno, nešto za šta može da se uhvati i da racionalizuje epizodu koja mu se desila i koja je iracionalna, kao što su sve psihotične epizode iracionalne, a sve ostalo je ono što vidimo sada.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:03   #4177
Evo zašto David Icke nije shizofreničar:

1. odsustvo sumanutih ideja; svoje ideje Icke je potkrijepio s 10-ak knjiga u kojima se referirao na brojne izvore, a ideje čvrsto odolijevaju vremenu; zaključci koje netko vadi iz od drugog ustupljenih dokaza ili aluzija, bez obzira bili oni točni ili netočni, nisu simptom shizofrenije, to su simptomi bistrog ili glupog čovjeka; u 15-ak godina otkad je Icke doživio renesansu bića, on niti jednom nije promijenio vlastito mišljenje, a nitko nije uspio argumentirano pobiti njegove tvrdnje; samo dobiva udarce ispod pojasa, kao što to čini ovaj nevažni fraterhpk;
2. Icke ne halucinira; često se zlobno kaže kako su glasovi koje je u nekoliko navrata Icke čuo halucinacije, no to što netko halucinira nekoliko puta, nije potvrda ni za što; shizofreničari haluciniraju mnogo; ali ovo je važno: ukoliko icke ne laže da je imao halucinacije, nije li simptomatično to što su ga njegove halucinacije svakog puta dovodile do nekog uistinu vrijednog i interesantnog cilja(?); ako halucinacije uvijek dovedu do istine, onda ili: a) nisu bile halucinacije; b) ili je laž da su se uopće dogodile; koji god odgovor bio točan, isključuje Ickea kao čovjeka koji halucinira;
3. Icke ima nevjerojatno uredan i koncizan govor; jedna je od najelokventnijih živućih jedinki; ima sposobnost u nekoliko riječi kazati mnogo više od većine briljantnih govornika;
4. David Icke nikad ne doživljava duge periode u kojima nije govorljiv ili mu drastično opadne volja za istim; dapače;
5. David Icke je izuzetno empatična i u svakom smislu emocionalna osoba; ne pokazuje smanjen emocionalan odaziv, nikad;
6. Ickea u životu do sada, koliko znamo, nije baš napuštala motivacija; s obzirom na zdravstvene probleme, nije odustajao od nogometa do zadnjeg trenutka, nakon toga postaje sportski novinar BBC-a, pa putuje, piše...; potpuna je suprotnost nemotiviranoj osobi.

A simptom shizofrenije, da bi uopće bio njen simptom, mora biti očigledan i postojan.

Dogodilo se to da je neki, valjda utjecajni, neznani idiot, iz mržnje prema Ickeu, prosiktao da je Icke shizofreničar, a onda oni kojima Icke ruši cijelu ličnost, kukavice, i oni zlobni kao papagaji ponavljaju za tom meni nepoznatom osobom, bez iole elementarnog znanja o bolesti. A ostavimo po strani što Icke već na prvi pogled zrači potpuno drugačije; svatko tko je bio „blagoslovljen“ životom u susjedstvu dijagnosticiranog shizofreničara (prije početka njegovog liječenja), znati će što sam htio reći. Nije pametno razbacivati se terminima koje ne razumijemo.

@frater
Osobno sam se počeo baviti kundalini jogom, ali sam morao odustati zbog drugih okupacija; što ne znači da jednog dana neću nastaviti. Poanta toka kundalinija nije nikakvo spuštanje do „Božje točke“, već upravo suprotno – uzdizanje i „probijanje“ tjemene čakre. Valjda se radi o nekim vašim masonskim forama zbunjivanja protivnika. Upravo sam provjerio što je Icke točno kazao, i rečeno ne mogu dovesti u vezu ni sa čim što si ti pisao. On je kazao da, dok mu se jedan val energije (tjelesni kundalini) uspinjao prema tjemenu, novi je val energije krenuo iz Zemlje kroz njegove noge, tijelo i probijao van kroz tjemenu čakru (neki tu energiju nazivaju Zemljinim kundalinijem), a da je taj PROTOK energije trajao preko sat vremena. No ono što je najzanimljivije je da ti na kraju sam sebi uskačeš u usta i zaključuješ da je ipak moguć doživljaj kundalinija kakvog opisuje Icke, ali da, kako je u pitanju Icke, onda se na njega ta mogućnost ne odnosi. Jako loše.
Anonymo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 22:12   #4178
Ne znam koliko ti znaš o psihotičarima, ali oni umeju da se prilično solidno adaptiraju u društvo. Što se tiče sumanutih ideja skro dve kod njega su sumanute ideje. empatičan baš i nije, ja vidim mržnju prema odredjenim grupama ljudi, plus postoji opis njegovih bliskih saradnika da su gledali da mlati mačku što baš i ne ide uz opis empatije. Ima na netu opis toga. Kundalini nije ništa masonsko, ja sam imao priliku da radim u parampari i ovo što ja kažem nisam čitao u knjigama, to je nepšto što sam dobio kao znanje u okviru parampare.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 22:39   #4179
Ne tvrdim sa sigurnoscu da je ili nije shizo niti sam to od nekog cuo, jednostavno je opis tog dogadjaja kao i sklonost paranojama i zavjerama dio tipicnih shizo ponasanja i dozivljaja.

Sto se kundalinija tice pravo k iskustvo nije reverzibilno, dakle ne nesto sto je desi i prodje nego se desti i ostaje dozivotno, a bone zna bit i uzrok smrti, ako covjek nije dobro pripremljen prilicno gadno, a ja znam samo za takve situacije, nisam jos sreo zapadnjaka sa nekim idealnim iskustvom. Uglavnom ili umisljaju da je kundalini ili su u kurcu jer ne mogu podnjet situaciju, i to kod parcijalnih budjenja, kamo li nesto vise.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:22   #4180
Ja jesam, to je zapadnjak koji je šezdesetih otišao u Indiji, tamo postao Naga Baba i msilim da je sasvim dobro ovladao i integrisao iskustvo kundalinija. Ime mu je baba Rampuri Ali on je slučaj zapdnjaka koji je praktično postao Indus.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.