Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 00:51   #21
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Hm, da, izgleda tako. Ali opet kad vidiš tko je tuteško da to ide u korist HDZ-a. Mogu li oni reći da nisu ništa znali, da nemaju veze s tim?
Pa i za Brodosplit Vukelić nije ništa znao, odlepršao koji milijunček $ i nikome ništa
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 01:31   #22
Ajmo malo nagađat što može bit u ponedjeljak. Cijene dionica su takve kakve jesu, kakvima ih tržište procjenjuje, većina je manje više "stabilna" unutar uobičajenih varijacija. Malverzacije su bile ključne u ranoj fazi privatizacije, u prvim procjenama vrijednosti, kad se jeftino kupovalo. Stoga bih rekao da se na burzi neće desiti ništa značajno. To čak na duži rok može samo dodatno ohrabriti investore, jer se ipak nastoji uvesti red, stvari će biti pod lupom. Osim toga, navodno je problematično 20 tvrtki. Dakle, ne puno njih.

I jedno hipotetsko pitanje: što ako otkriju da je TDR (ili bilo koji drugi veliki punjač proračuna) nepravilno privatiziran, da je u tom procesu bilo korupcije. Dal bi tad ta priča izašla iz zastare?
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 01:36   #23
Opa... nekome je sinulo ... ošo Luka sa 3.000.000.000 Eura; prodao Čermak Tifon za 150.000.000 Eura... i sijaset drugih primjera kojima se niti ne zna prava svotica... a PREvelike su pare u igri, oproba je 8AKO NIŠTA DRUGO) prebacila pitanja oko opstojnosti Lijepe Naše (koja je neupitna!) na one neke stavri što najviše muče građane (među inima i korupciju) i ako ništa drugoga treba joj čestitati na tome, no...

Samo da ne bude tresla se brda, rodio se miš.

Ješ kada vidim njušku od Slavka debelog praseta na TV kako kljuca protiv onih drugih, a bio je sam u HFP i moglo bi mu se komotno prebaciti loptica na privatizacije u RI i okolici - ma slabo bi dođe!

Ali, svakoga ovdje zanima 20 imena dionica na kojima se već naišlo na malverzacije.
Ako su izlistane na burzi, ja bi da sam HANFA blokirao trgovanje istima do daljnjeg.
Zatim rekao je Kancelar da će presipitati sve privatizacije gdje su dotična gospoda imala svoje prstiće, a neki od njih su u HFP od prvoga - znači dana 17 godina... pa to znači da bi se sve privatizacije mogle ukinuti (teorestki naravno! i pod uvjetom da nešto nađu).
Tko je na udaru (ako ga uistinu bude) pa razni Holdinzi, torbari i ostala gamad koja je kupila ovu zemlju za sitne pare.
Koje struje? Pa ZNA SE (najviše) i oni drugi!

Šta dalje?
Pa vjerovatno ono što mene osobno intresira nema nikavih daljnjih radnji vezano uz HFP, a to je svakako podjela Djurinih dionica - I hope so!

Još dalje? One tvrtke koje su već privatizirane a imaju dodirne točke sa uhapšenom gospodom, biti će VRLO JASNE u ponedjeljak na burzi (ako ih HANFA ne blokira) i one bi mogle dolje-dolje, dok one ostale prema gore jer će se dioničari povući ''iz onih sumljivih'' - što je napokon ZDRAVO ozračje!

Šta bih ja napravio na mjestu svih državnih organa:
1) pod hitnu zamrznu svako trgovanje onih 20 ''sumljivih'' dionica
2) pod hitno zamrznuo SVU imovinu uhapšane gospode i onih koji su sudjelovali u crnim rabotama


Na kraju se nadam da ovo ipak nije samo predizborni trik, te de se napokon nešto valja iza brda.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 08:50   #24
Riječ je o tome da Fondom za privatizaciju nisu upravljali uhićeni potpredsjednici nego Upravno vijeće. Pa i Mesiće je rekao da je Fond za privatizaciju samo - hardver. E sad, može li se nekako dokazati da je hardver bio istovremeno i softver Tko zna što se sve može izvući iz hardvera?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 10:51   #25
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Opa... nekome je sinulo ... ošo Luka sa 3.000.000.000 Eura; prodao Čermak Tifon za 150.000.000 Eura... i sijaset drugih primjera kojima se niti ne zna prava svotica... a PREvelike su pare u igri, oproba je 8AKO NIŠTA DRUGO) prebacila pitanja oko opstojnosti Lijepe Naše (koja je neupitna!) na one neke stavri što najviše muče građane (među inima i korupciju) i ako ništa drugoga treba joj čestitati na tome, no...

Samo da ne bude tresla se brda, rodio se miš.

Ješ kada vidim njušku od Slavka debelog praseta na TV kako kljuca protiv onih drugih, a bio je sam u HFP i moglo bi mu se komotno prebaciti loptica na privatizacije u RI i okolici - ma slabo bi dođe!


Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ali, svakoga ovdje zanima 20 imena dionica na kojima se već naišlo na malverzacije.
Ako su izlistane na burzi, ja bi da sam HANFA blokirao trgovanje istima do daljnjeg.


Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Još dalje? One tvrtke koje su već privatizirane a imaju dodirne točke sa uhapšenom gospodom, biti će VRLO JASNE u ponedjeljak na burzi (ako ih HANFA ne blokira) i one bi mogle dolje-dolje, dok one ostale prema gore jer će se dioničari povući ''iz onih sumljivih'' - što je napokon ZDRAVO ozračje!
Koje su to dionice, konkretno?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 11:50   #26
Koje su to dionice, konkretno?

Bit će dobro ako to oni sami saznaju,, pitam se da nisu tu upletene neke banke???

Samo se pitam..ne tvrdim
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:09   #27
Anderlone, imaš li kakvu točnu informaciju koje su to firme koje su već upletene?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:01   #28
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Anderlone, imaš li kakvu točnu informaciju koje su to firme koje su već upletene?
Ha, ja isto samo pratim medije. Mrak.org je pisao o HFP-u u travnju, od 2000. je privatizirano 79 društava pola : pola svaka Vlada (39 koalicijska, 40 HDZ-ova). Može se pretpostaviti da ih je većina iz tog razdoblja, ako ih je 20 sigurnih već sad, to znači da je svako četvrto smuljano, što je strašno. Bit će zanimljivo vidjeti koliko ih otpada na koju Vladu. Ako znaju za 20, moguće je da ih ima i više.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:19   #29
ako zamrznu ilegalno stecene dionice idu gore. ako ne zamrznu, ekipa ce htjet oprat novac sto prije i idu dolje.

inace te dionice su se trgovale na licitacijama po 15% nominalne vrijednosti! a neke i po 5%. dakle poklanjane su badava. uzmimo djuru kao primjer, trzisna je 250, nominalna je 100, oni bi je nekome za plavu kuvertu prodali za 15 kuna.

jos jedna misao, nisu pokrenuli akciju u petak nakon zatvaranja burze da se ekipa smiri, nego da stignu obradit sta se ima obradit preko vikenda, i mozda blokirat neke mutne racune prije nego se novac opere. sad su imali 2 dana da pregledaju kolko stignu, mislim da ce ipak vecinu takvih racuna blokirat i pozatvarat.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:25   #30
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
Koje su to dionice, konkretno?

Bit će dobro ako to oni sami saznaju,, pitam se da nisu tu upletene neke banke???

Samo se pitam..ne tvrdim




Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Koje su to dionice, konkretno?


Ja ne znam - ali će sigurno izaći na vidjelo,možda već u ponedjeljak na burzi ili blokadom od strane HANFE ili padom!

Hvala od uvaženog kolege na toliko !
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:35   #31
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ja ne znam - ali će sigurno izaći na vidjelo,možda već u ponedjeljak na burzi ili blokadom od strane HANFE ili padom!
Za to ne postoji razlog. Ako je nešto nelegelno privatizirano i dionice te tvrtke u prodane ispod cijene, bez obzira na to da li se ta privatizacija poništi ili ne nema razloga da ta dionica padne.
Uzmimo npr. tvrtku xy, čije dionice ja imam, a netko je te dionice stekao po puno povoljnijoj cijeni i što sad, hoćemo li svi prodavat?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:04   #32
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Ha, ja isto samo pratim medije. Mrak.org je pisao o HFP-u u travnju, od 2000. je privatizirano 79 društava pola : pola svaka Vlada (39 koalicijska, 40 HDZ-ova). Može se pretpostaviti da ih je većina iz tog razdoblja, ako ih je 20 sigurnih već sad, to znači da je svako četvrto smuljano, što je strašno. Bit će zanimljivo vidjeti koliko ih otpada na koju Vladu. Ako znaju za 20, moguće je da ih ima i više.
Ako pitaš mene, niti jedna privatizacija HFPa nije bila čista. Očito je to po iznosima koji su spominjani u mitu. Znači da ih nije bilo nimalo strah.

A ako je bilo tako, ne vjerujem da su propustili naplatiti na svakoj privatizaciji. Tako da ja očekujem 79/79.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:15   #33
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Za to ne postoji razlog. Ako je nešto nelegelno privatizirano i dionice te tvrtke u prodane ispod cijene, bez obzira na to da li se ta privatizacija poništi ili ne nema razloga da ta dionica padne.
Uzmimo npr. tvrtku xy, čije dionice ja imam, a netko je te dionice stekao po puno povoljnijoj cijeni i što sad, hoćemo li svi prodavat?
Ne slažem se.

Ako se ne zamrznu sumnjivi računi (a očekujem da hoće), mogli bi vidjeti navalu na prodaju sa tih računa u pokušaju da se spasi što se da spasiti.

Zar nebi ti to napravila da imaš prste u medu a nisi na vrijeme reagirala? A kako SDA sve povijesne podatke ima, e vidim razloga da se upleteni rješavaju tih dionica navrat-nanos (akonisu bili upozoreni). Tako da ćemo vjerojatno vidjeti rasprodaju u ponedjeljak sa tih (još neotkrivenih) računa. A ti računi imaju vjerojatno veliku količinu dionica. Jer ne daješ milionski mito za 20000kn .

Kratkoročno bi mogli vidjeti strmoglavljivanje. One chance in a lifetime? Čini se meni da će biti tih šansi još u regiji...

Sramota.

To samo potvrđuje da bi se trebala poništiti trgovina DDJH u petak, ako Samodol misli zadržati išta od autoriteta, jer je očito da su to insiderske informacije na kojima se ekipa lijepo okoristila. A sve više mislim da je to plasirana patka da se pokupe dionice na popustu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:39   #34
Sramota.

To samo potvrđuje da bi se trebala poništiti trgovina DDJH u petak, ako Samodol misli zadržati išta od autoriteta, jer je očito da su to insiderske informacije na kojima se ekipa lijepo okoristila. A sve više mislim da je to plasirana patka da se pokupe dionice na popustu.


kolega s ovim se ne slažem,,neki love u mutnom i s tim i bez tih dionica branitelja đuro vrijedi,,,neki kupuju dugoročno a neki za dva tjedna,, a i već sam napomenuo da nije samo Fima kupovala i branila cijenu,,, mislim to će se sve vidjeti u SDA, da je fima kupila sve skupa 20 000 komada , to nije ziher,

Teško mi je vjerovat da bi to sve znala fima i ostali kupci u petak, i za HFP, i za branitelje, jako jako teško.
Znam da ljudi imaju insajderske ali baš da su svi koji su uzeli u petak Đuricu imali inajderske ,,o ukidnjau HFP-a ,,to mi se čini pre preteško...


ja sam npr kupio snho onaj dan kad je porasla u jednom danu 50 kuna i pala 50 kuna, e ja sam bio taj koji je uzeo po najnižoj...lovio sam malo u mutnom i profitirao...nekad se iesplati i malo riskirat
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:00   #35
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
kolega s ovim se ne slažem,,neki love u mutnom i s tim i bez tih dionica branitelja đuro vrijedi,,,neki kupuju dugoročno a neki za dva tjedna,, a i već sam napomenuo da nije samo Fima kupovala i branila cijenu,,, mislim to će se sve vidjeti u SDA, da je fima kupila sve skupa 20 000 komada , to nije ziher,

Teško mi je vjerovat da bi to sve znala fima i ostali kupci u petak, i za HFP, i za branitelje, jako jako teško.
Znam da ljudi imaju insajderske ali baš da su svi koji su uzeli u petak Đuricu imali inajderske ,,o ukidnjau HFP-a ,,to mi se čini pre preteško...


ja sam npr kupio snho onaj dan kad je porasla u jednom danu 50 kuna i pala 50 kuna, e ja sam bio taj koji je uzeo po najnižoj...lovio sam malo u mutnom i profitirao...nekad se iesplati i malo riskirat
Nisam tu mislio na one koji su kupovali koristeći priliku, nego na dio kupaca koji su sve to i napravili upravo zato da bi pobrali šlag i ušli u DDJH po 30% nižoj cijeni nego 2 tjedna ranije.

Na to sam mislio, nikako na dio ljudi koji su imali brze brokere (ja, na moju žalost, nisam).

Ali sam se zato riješio otprilike polovice DDJH kad nisam uspio ništa dokupiti na scontu. Ne želim se previše tresti oko svoje love, a kako mi je ulaz relativno visoko...

Ako branitelji dobiju i zaroni (a očekujem da bi mogao), podebljat ću pozicije onda. Lakše će mi biti srušiti ulaz ako imam x/2 ili X/3 nego X dionica. Dotad će proći neko vrijeme i ja se nadam da ću tu lovu iz DDJH još mrvicu podebljati.

I da, da ne zaboravim, ajde vedriću, molim te koristi quote kad nekoga citiraš jer je ovako malo teško skužiti dali je cijeli tvoj post ili je dio trebao biti citat.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:50   #36
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ako pitaš mene, niti jedna privatizacija HFPa nije bila čista. Očito je to po iznosima koji su spominjani u mitu. Znači da ih nije bilo nimalo strah.

A ako je bilo tako, ne vjerujem da su propustili naplatiti na svakoj privatizaciji. Tako da ja očekujem 79/79.
slažem se. vjerojatno je bila svaka muljaža

pitanje je samo koliko velika muljaža. ako nije bilo nešto strašno, možda je neće ni navoditi da ne bilo nepotrebnih kontraefekata na burzi za one firme koje nisu vrijedne spomenaa

s druge strane, to je i političko pitanje. proglasiti svih 79 privatizacija korumipiranim - postavlja se pitanje tko je taj fond nadzirao 17 godina????

i tko će na vješala? članovi svih vlada do sad? pola političara?

pa za koga čemo glasati?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:02   #37
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
...
pa za koga čemo glasati?
E, u ovom trenutku to mi je najmanja briga. Za zelene, šta ja znam.

Pa nije valjda da želiš da se zataška odgovornost za korupciju jer bi država bila obezglavljena. Pa to je na nivou onog: poslije mene potop. Ne vjerujem da si na to tako gledao.

Ko ih grebe, neka nema nikoga.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:20   #38
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
E, u ovom trenutku to mi je najmanja briga. Za zelene, šta ja znam.

Pa nije valjda da želiš da se zataška odgovornost za korupciju jer bi država bila obezglavljena. Pa to je na nivou onog: poslije mene potop. Ne vjerujem da si na to tako gledao.

Ko ih grebe, neka nema nikoga.
Tako je. SVE istjerati na čistac!!!

A burza će se oporaviti, prije ili kasnije. Bolje prije, ali nikuda ne žurimo.

P.S. RInvest ima srpljenja!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:21   #39
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
...
P.S. RInvest ima srpljenja!
Jedino to nam preostaje
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:50   #40
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
E
Pa nije valjda da želiš da se zataška odgovornost za korupciju jer bi država bila obezglavljena. Pa to je na nivou onog: poslije mene potop. Ne vjerujem da si na to tako gledao.
Naravno da ne

Želio sam reći da neće biti takove političke volje da se to učini. u tome je poanta mog posta

ako se stvrno zatrese brdo (a ne rodi se miš) pitanje dokle će to ići

sumnjam da daleko u prošlost...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.