Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2011., 11:32   #61
bok ljudi, vidim da temu eć duže vrijeme nije nitko komentirao,ali eto ipak se nadam nekom odgovoru s vaše strane....

situacija je sljedeća, imam završenu srednju ekonomsku i ekonomski faks. radim već 3 godine u velikoj firmi, prošla više odjela... od računovodstva, nabave, komercijale i sl... i sve 5, ali s obzirom da mi je plaća postala premala s obzirom na troškve i obaveze života, po glavi mi se mota misao da bi radila u nekom računovodstvenom servisu za početak honorarno....

vi u koji ste u tom poslu, kakve su šanse da me netko uzme honorarno s obzirom da sam slobodna samo vikendom i svaki dan iz 16h!?

također, razmišljam i o upisivanju tečaja za samostalnog knjigovođu da dobijem certifikat..ali nebi da mi to bude uzaludna investicija a ne znam od kud krenuti.. nego kažem, prvo bih negdje honorarno radila da uđem i u taj dio posla pa onda laganini se kroz godinu -dvije potpuno posvetila samo tome, otvorila možda privatno!?

svaki savjet je dobrodošao..... svjesna sam da je škola jedno,a posao i realnost nešto sasvim drugo..... i bez iskustva nema ništa,uzalud diplome i certifikati.... to jedino u kombinaciji s iskustvom onda i nešto znači!!
girl86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 16:30   #62
Klijenti za knjigovodstvene usluge

Pozdrav svima,

imate li neki savjet ili prijedlog kako doći do klijenata kojima trebaju poslovi ovoga tipa, knjigovodstvenih usluga?

Bilo bi mi drago ako biste imali neki pametan savjet, reklamu, ili preporuku. Jer, javljam se ovdje pošto vjerujem da ima onih koji imaju neki dobar način. Hvala Vam, mnogo.
podgorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:48   #63
Quote:
podgorac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imate li neki savjet ili prijedlog kako doći do klijenata kojima trebaju poslovi ovoga tipa, knjigovodstvenih usluga?

Bilo bi mi drago ako biste imali neki pametan savjet, reklamu, ili preporuku. Jer, javljam se ovdje pošto vjerujem da ima onih koji imaju neki dobar način. Hvala Vam, mnogo.
Hm, ući u neki posao a ne imati rješenje kako zarađivati mi se čini čudnim. Pretpostavka je da u svojoj okolini i među poznanicima imaš potencijalnih klijenata koji ako te poznaju (i ako imaju pozitivno mišljenje o tebi) bi mogli imati neku sigurnost i povjerenje u tebe. Usmena predaja ništa ne košta, a ponekad je najefikasnija.

Načina marketinga ima mnogo, možeš ih kombinirati više, ovisno o količini novaca i kreativnosti. Ako imaš viška novca, manjka kreativnosti javi se na pp da pomognem. Ako imaš i novca i kreativnosti, možeš i sama, a bez novca tugo i bogu si teška.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 13:47   #64
Quote:
podgorac kaže: Pogledaj post
... kako doći do klijenata kojima trebaju poslovi ovoga tipa, knjigovodstvenih usluga?...
U kojem dijelu Lijepe Naše živiš, Podgorac?
Možemo napraviti nešto da baš tebe pronađu lokalni poduzetnici iz tvoje okolice koji pretražuju internet u potrazi za dobrim knjigovodstvenim servisom.

Javi se na PM ako si zainteresiran.
limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:31   #65
Quote:
limunada kaže: Pogledaj post
U kojem dijelu Lijepe Naše živiš, Podgorac?
Možemo napraviti nešto da baš tebe pronađu lokalni poduzetnici iz tvoje okolice koji pretražuju internet u potrazi za dobrim knjigovodstvenim servisom.

Javi se na PM ako si zainteresiran.
Ja sam zainteresirana kako doći do klijenata. Budući je ovo doba recesije i krize, mnogi moji komitenti su zatvorili, a do novih nikako doći! Ako imate kakav savjet, može!
Bruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 09:37   #66
Quote:
Bruma kaže: Pogledaj post
Ja sam zainteresirana kako doći do klijenata. Budući je ovo doba recesije i krize, mnogi moji komitenti su zatvorili, a do novih nikako doći! Ako imate kakav savjet, može!
Pošaljite PM s vašom lokacijom i listom usluga koje nudite da vidimo koliko potencijalni korisnici pretražuju internet u potrazi za takvim tipom usluga.
Također mi pošaljite i vašu email adresu za daljnji kontakt (privatnom porukom; forum.hr ne dozvoljava javno objavljivanje privatnih podataka).

S obzirom na izmjene Zakona o trgovačkim društvima, siguran sam da će u narednom periodu biti dosta novih poduzetnika kojima će trebati dobar knjigovodstveni servis kao podrška u poslovanju. Vjerujem da biste i vi rado uzeli dio tog kolača, a ja vam u tome mogu pomoći.
limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 13:57   #67
Ovo nije mjesto za reklamiranjem vaših servisa i usluga. Imate podforum Mali oglasi, te to tamo možete slobodno činiti.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:38   #68
Sve ovo gore muči i nas....kako? gdje? do sad sve na preporuku! Nikako naći klijenta! Na kraju ispada da svih 18 godina koliko je firma punoljetna pada u vodu! Iskustvo je najbitnije...ali problem kako do klijenta ostaje misterija!
__________________
Ne živi život, živi svoj san.........
myst1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:37   #69
Ovako, ja otvaram knjigovodstveni servis. zaposlit ću jednu gospođu na pola radnog vremena, i nas dvije ćemo raditi. iz razloga što sam ostala bez posla, a imam iskustva, smatram da mi je to najbolja ideja. E sad da li mi možete pomoći kako najbolje doći do klijenata na području grada zagreba.Naravno nudit ću manju cijenu i kvalitetu. Hvala VAm na svim informacijama i savjetima.
Ada23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 19:53   #70
Quote:
Ada23 kaže: Pogledaj post
Ovako, ja otvaram knjigovodstveni servis. zaposlit ću jednu gospođu na pola radnog vremena, i nas dvije ćemo raditi. iz razloga što sam ostala bez posla, a imam iskustva, smatram da mi je to najbolja ideja. E sad da li mi možete pomoći kako najbolje doći do klijenata na području grada zagreba.Naravno nudit ću manju cijenu i kvalitetu. Hvala VAm na svim informacijama i savjetima.
hm, hm teško je na to odgovoriti kako naći klijente........moje iskustvo je oni su našli mene, e sad kako.......preporučili me jedni drugima....istina meni je to dodatni posao i nemam ih puno.....
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 01:49   #71
Kažu da se dobar glas daleko čuje, ali loš još i dalje...
Nakon nekoliko godina poslovanja, klijenti najčešće sami dolaze ponukani dobrim iskustvima svojih poznanika... To je najbolja i najučinkovitija reklama...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 09:09   #72
Quote:
Ada23 kaže: Pogledaj post
Ovako, ja otvaram knjigovodstveni servis. zaposlit ću jednu gospođu na pola radnog vremena, i nas dvije ćemo raditi. iz razloga što sam ostala bez posla, a imam iskustva, smatram da mi je to najbolja ideja. E sad da li mi možete pomoći kako najbolje doći do klijenata na području grada zagreba.Naravno nudit ću manju cijenu i kvalitetu. Hvala VAm na svim informacijama i savjetima.
Pa kao i kod svakog poslovnog poduhvata u 'rvata, prvo kreni, a onda se pitaj kako .....

Postoji nešto što se zove obrada i istraživanje tržišta i marketing. Ta dva elementa su nužna u svakom poslovanju (pored sotalog). Ukoliko ne znaš na što mislim, tada bi se trebala zapitati da li želiš otići u privatni posao.

Ovi što ti govore da će klijenti sami doći, nemoj ozbiljno shvaćati. Ima i dobrih knjigovodstvenih servisa koji zatvaraju jer su im klijenti loše poslovali pa nemaju dovoljno prihoda te propadaju.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.