Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 19:37   #1
Bojanje betonskih vaza

Bojanje betonskih vaza

Tražila sam sličnu temu, di bi to mogla ubacit, al nisam našla ništa baš u vezi toga, ako mi je nešto promaklo, ispričavam se ...



Imam ovakve slične betonske vaze i željela bi ih obojati u neku drugu boju, možda čak nacrtati nešto po njima, pa me zanima ako netko ima iskustva sa time, da mi pomogne koju boju da odaberem. Treba mi nešto izdržljivo, pošto su vaze stalno vani izložene suncu i kiši. Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.04.2016. at 18:54. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
angeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:59   #2
Pa imaš baš boje za beton.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 06:39   #3
...boje za beton su jedna od mogućnisti no mana im je vrlo oskudna ton karta.....isto možeš odraditi i fasadnom bojom koju možeš tonirat no predhodno beton moraš obavezno impregnirati....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:50   #4
Boje za beton mogu biti u gotovo svim nijansama kao i fasadne.Podloga je obavezna a boja za beton je dosta bolja od fasadne.
franst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:54   #5
Quote:
franst kaže: Pogledaj post
Boje za beton mogu biti u gotovo svim nijansama kao i fasadne.Podloga je obavezna a boja za beton je dosta bolja od fasadne.
a podloga je?
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:02   #6
hvala svima http://colours.helios.si/cro/gradevi...zi-za-beton/94 jel bi to bilo tako nešto?
angeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 08:53   #7
ovak,u principu imaš za vanjsku upotrebu akril i takril;takril je klasična boja za beton i nje nema baš u puno nijansa;za ovo ti je dobra i fasadna akrilna boja,nemaš straha od atmosferskih utjecaja,samo trebaš dva premaza bar da lijepo pokrije,i nju možeš tonirati po želji akrilcolorom ili takrilom,samo trebaš imati iskustva s takvim bojama;dakle,uzmeš akrilnu bijelu bazu i toniraš je akrilcolorom ili takrilom;naprimjer,ako želiš roznu boju tada u akrilnu bazu ulijevaš TAKRIL smeđi za beton (ne akril smeđi jer je sasvim drukčiji pigment),kad dobiš ton po želji,dodaš akrilnu emulziju,promiješaš i time farbaš;prije bojanja treba podlogu impregnirati akrilnom emulzijom i sačekati da se osuši (da se ne lijepi na dodir);na to onda možeš raditi i slike akrilnim bojama po želji;dakle treba ti akrilna emulzija,akrilna bijela boja (baza) i akrilcolor ili takril za pigmentiranje i bojanje;no ja bih ti preporučio da ti odeš u boje i lakove da ti oni izmiješaju ton po želji s obzirom da se ne radi o nekoj većoj količini boje
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 19:02   #8
nekako mi se pocinju svidjati ovako sive hvala na vrlo detaljnim odgovorima, uspijet cu nešto
angeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:20   #9
ma zašt bi odustala od farbanja;nije to nikakva mudrost;ako farbaš takrilom,to jest bojom za beton (takril),onda je malo više posla jer se ta boja ne rijedi pa treba malo duže da pofarbaš;ako pak radiš akrilom,on se rijedi emulzijom i tada si gotova čas posla,drugi premaz možeš ići isti dan ako je toplo vani;kupiš četvrtastu četku s dugim dlakama i gotova si za čas;dakle tom četkom namažeš najprije emulziju i sačekaš da se osuši tako da se ne lijepi za prste i možeš farbati akrilom (koji su ti u bojama i lakovima izmješali boju po želji);ispod tegle svakako staviš zaštitnu foliju da ne zaprljaš podloguu jer je ružno za vidjeti a akril kad se posuši ne ide više ničim dolje;alat i posudu odmah opereš vodom jer se isto kasnije više ničim neda oprati kad se osuši
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:50   #10
Bojanje betona

Nakon koliko se dana betonski parapet 20x40 centimetara može farbati bojom za beton da li je 14 dana premalo ili treba više.
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:07   #11
ma možeš u 7 dana nakon skidanja oplate ali, upotrijebi impregnaciju za beton , po mome Samoborkin univerzalkoncentrat grund
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.