Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 10:57   #5761
Quote:
scoundrel kaže: Pogledaj post
Uvijek

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:13   #5762
Meni ovo ide jako sporo. treći ciklus: - 3 kg.
Ne mogu smisliti kuhana jaja. Inače sad ne vježbam uz ovu dijetu, to ću naknadno da se utegnem. Skidam kilograme zaostale od trudnoće.
Zatrudnila sam s 62 kg, rodila sa 78, došla doma sa 70 (carski rez, pa je otišlo više no što bi rodilji koja je prirodno rodila), nekakvim razvlačenjem skinula još dvije kile. Na dijetu krenula sa 68 kg, sad imam 65. Još barem tri kile kad bi skinula, ali taj moj spooooori metabolizam. Ni ne pijem previše jer mi je vodurina hladna, pa pijem čaj a čaja ne mogu previše piti...
Uglavnom, mučim se. Varam sa dvije kockice tamne čokolade dnevno.
petkom navečer imam cheat meal.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:35   #5763
Šesti dan dijete, otišlo je 2-3 kg...moram priznati da me iznenađuje što nisam prekršila dijetu ničime, strogo se pridržavam, čak ne pojedem onoliko koliko je propisano npr. nemogu pojest 2 jogurta odjednom, mislim da mi to u životu nije uspjelo pa pojedem jedan. Jedini problem...opstipacija, mislim da je od kuhanih jaja i činjenice da se prestalo toliko hrane unositi. Imam osjećaj da bi bila još kilu lakša, samo da se jelte olakšati mogu. Ima netko takav problem i kako ga je riješio jer ovo je treći dan već nemogućnosti...Što se gladi tiče, prva 2 dana su najteža, ali kasnije ide nekako, pa za one koji počinju, izdržite do kraja, sretno.
__________________
Klasa optimist!
180perminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:33   #5764
Quote:
180perminute kaže: Pogledaj post
. Jedini problem...opstipacija, mislim da je od kuhanih jaja i činjenice da se prestalo toliko hrane unositi. Imam osjećaj da bi bila još kilu lakša, samo da se jelte olakšati mogu. Ima netko takav problem i kako ga je riješio jer ovo je treći dan već nemogućnosti....
to ti je zbog premale količine hrane.
u 3-4 dana se nakupi koliko u jednom danu hranjenja "prosječnog čovjeka"
i nisu jaja problem koliko manjak vlakana. možeš običan dvopek zamjeniti sa nekim fibre.
ako te baš muči, probaj sa toplom limunadom ili sa žlicom psilium ljuskica u vodi ili probioticima u kapsulama
trbušnjacima ili drugim vježbama aktivacije torza moguće je pokrenuti crijeva
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:02   #5765
Ili probaj popit magnezij, on ti je odlican za to

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:02   #5766
Quote:
180perminute kaže: Pogledaj post
Šesti dan dijete, otišlo je 2-3 kg...moram priznati da me iznenađuje što nisam prekršila dijetu ničime, strogo se pridržavam, čak ne pojedem onoliko koliko je propisano npr. nemogu pojest 2 jogurta odjednom, mislim da mi to u životu nije uspjelo pa pojedem jedan. Jedini problem...opstipacija, mislim da je od kuhanih jaja i činjenice da se prestalo toliko hrane unositi. Imam osjećaj da bi bila još kilu lakša, samo da se jelte olakšati mogu. Ima netko takav problem i kako ga je riješio jer ovo je treći dan već nemogućnosti...Što se gladi tiče, prva 2 dana su najteža, ali kasnije ide nekako, pa za one koji počinju, izdržite do kraja, sretno.
Ja sam na ovoj dijeti drugi dan, treći ciklus.U ponedjeljak završavam. I ja sam imala taj problem, isto ne volim kuhana jaja, teško mi ih je jesti.Jedino mi je fina pljeskavica od junećeg mesa, baš sam jela prije sat vremena. Dakle, od jučer sam počela piti magnezijev klorid ujutro natašte, i odmah riješila problem zatvora. Još se nisam vagala, jer mislim da nisam puno izgubila na težini, a onda bi sigurno ranije odustala od dijete. Sad još par dana i u ponedjeljak idem na vaganje. Muž i kolegice s posla mi vele da mi se već vidi promjena na trbuhu i licu.
Alison Mc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:34   #5767
Toliko sam pozitivnih komentara vidjela da me nagnalo da mozda i ja probam dijetu. Visoka sam 165 i imam 80 kg znaci katastrofa Jedini problem kod ove dijete mi je rucak - znam nekad i 10+ sati biti na faxu pa nisam u mogucnosti spremat rucak nego u menzi uzmem sta se cini najbolje. Dali je netko probao skinuti kile prodrzavajuci se samo dorucka i vecere?
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:20   #5768
Eto i mene malo na forum ....ja držim eto danas 5. dan ovu dijetu ...skoro 3 kile manje iako sam amlo brljavila, odnosno nisam jela po redu kako piše. Narančin sok sam pila umjesto da sam jela naranče, pekla sam pljeskavice i radila si paradajz juhu umjesto da sam jela paradajz......i opet odnosno ipak nešto kilica manje.
Kad jedem zelenu salatu, začinim sa solju i sa jogurtom ( jer ionako spada u dijetu ) a umjesto krekera jedem one suhe štapiće rustika.
__________________
always walk on bright side of life
Katth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:22   #5769
apsolutno se mora jesti svaki obrok...ali nije problem...pa jaje si skuhaš kodu kuće, zelenu salatu pripremiš i kasnije začiniš jogurtom, eto ja danas imam meso kuhano, pa sam si donijela juhu od mesa sa narezanim komadićima u posudi na posao.
__________________
always walk on bright side of life
Katth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:13   #5770
Talking Proljetna odluka

Pozdrav!

Ima jos koga da je odlucio pokusati sa ovom dijetom? Citam ova iskustva i mislim da bi mi ova dijeta mogla dobro sjest volim i narance i jaja i dvopek. Neznam kako cu izdrzat po cijele dane sa tim malim zalogakcicima ali danas sam se skroz izbedirala u shoppingu..
Izgledam kao u petom mj trudnoce i zstvarno ne znam kako sam se mogla ovak zapustit. Skupljam hrabrost i mislim da cu kasnije do ducana po rajcicd narance i ostale potrepstine..

Probudilo se proljece probudila se i ja..
oldschool.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:39   #5771
Poštovane,
nakon malog istraživanja i čitanja ovog Foruma odlučila sam se na ovu dijetu, ali na veganski način . Moje iskustvo: visoka 185 i idealna težina mi je od 70-72 kg. Došla sam na 74.5kg i odlučila se probati. Nakon prvih 5 dana došla sam na 72.4 kg što mislim da je jako dobro s obzirom da nemam za izgubiti puno kilograma. Kako sam veganka umjesto jogurta jedem sojin jogurt, umjesto jaja obična tofu sir lagano skuhan u malo vode, a umjesto mesa sojine ljuskice koje se samo preliju kipućom vodom i začine vegetom i začinima...nisam koristila nikakva ulja. Danas mi je prvi dan drugog ciklusa pa se javim sa rezultatima. Nadam se da je nekome od pomoći. Lijepi pozdravi i hvala ostalima na svojim iskustvima.
marlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:10   #5772
Ja sam na dijeti bila od 12.2. dakle, 3 ciklusa po 5 dana, i još 5 dana probala biti ali nisam do kraja izdržala, iz straha da se ne razbolim. Do kraja ožujka sam izgubila 4,5 kg, u ona 3 ciklusa od 5 dana. Poslije sam se hranila normalno, smanjenih obroka, bez kruha naravno i vikendom pojela po koji kolač ili dva. Bojala sam se da mi se kile ne vrate. Jučer sam ponovno počela držati dijetu, jer mi je potrebno skinuti još kilu, dvije. Danas sam bila na vaganju i lakša sam za 6,5 kg. Znači kile se nisu vratile, iako sam prekinula dijetu, samo sam manje jela i naravno pazila da ne upropastim sve dosad postignuti. Prije sam bila na par dijeta i dosta sam znala smršavjeti ali se ponovno sve vratilo. Mogu vam reči da sam sa ovom dijetom jako zadovoljna, pazim kroz cijeli tjedan dok sam na poslu, a za vikend se opustim i mogu jesti sve kaj hoću, samo bez pretjerivanja. Za doručak naranča, krekeri i kava, a za ručak koji jedem na poslu (oko 12 sati) si nosim od kuće kuhana jaja i sve što treba. Kad se vratim s posla, dok svojim dečkima kuham ručak,a to je oko 4, 5 sati ja večeram ono što mi je propisano. I to mi ne predstavlja nikakav problem i nije mi teško. Nisam uopće gladna bila sve ovo vrijeme. Eto, to su moja iskustva, i nastavljam dalje tako. Lijepi pozdrav i puno uspjeha vam želim!
Alison Mc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:44   #5773
Ja krecem na tu dijetu,moram pregledat sve od pocetka do kraja vase upise za ohrabrenje!

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:29   #5774
Ja danas prvi dan na dijeti
U principu mi je ok, malo me uhvatila glad prije sat-dva al cim sam pojela dvopek i vrhnje mi je bilo ok.
Jutro sam se vagala, 70,5kg, najviše što sam ikad imala u zivotu... planiram skinuti 10 ali vidjet cemo kako ce ici
Nadam se da cu uspjeti izdrati 15 dana.
Sarah Walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 11:02   #5775
Baš mi je žao što nema nikoga na temi
Meni je danas 5. dan 1. ciklusa, vagala sam se jutros i izgubila sam -3,6 KG
Zadovoljna sam, da je još toliko i bit će super.
Sutra i prekosutra ću imati pauzu da malo normalno pojedem jer već sanjam pizzu, ali neću pretjerivati.
Ugl. ova dijeta mi nije baš nešto posebno teška, najgore mi je ujutro kad se probudim dok ne pojedem naranču imam osjećaj da ću se skljokati
Ali sve jedem po planu, nisam apsoultno ništa varala I sama sebi se čudim da nisam pokleknula ali samo zamišljam kako kile idu dole i prođe me želja za junkom.
I iskreno osjećam se dobro (osim što sam gladnjikava), nisam napuhnuta više od mlijeka i pekarskih proizvoda, kao da mi se tijelo skroz očistilo, i više uopće nisam nadrkana kao prije...mislim da me ta pekara ubila!! Definitivno ne smijem to više jest nakon ove dijete.
Sarah Walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:19   #5776
Itko aktivan tj na dijeti?
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 00:53   #5777
Jeli neko ovdje aktivan, ja sutra startam. Cilj 5kg, javim se povremeno.
argera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 09:41   #5778
Evo da zapišem moj rezultat.

Osobna ocjena, najbolji rezultat gubljenja kg koji sam doživio.

Starost 41
Spol M
Početna težina 106
Nova težina 99
Visina 175
Ukupno 7 kg manje u 15 dana

Vrijeme obroka (otprilike): pol 9 ujutro, oko pol 1 popodne i oko pol 7 predvečer.

Dodatne aktivnosti: svaki drugi dan vožnja biciklom 3 sata, ukupno 9 puta i tu sam još pio napitak od 100 kcal ugljikohidrata + magnezij, nešto kao za sportaše.

Glad sam osjećao samo prvi dan i to pred večer, jer sam otišao na vožnju biciklom od 3 sata, pa sam tu potrošio oko 1500 kcal i potrošio svu energiju koju sam imao, ali nakon 10 minuta prošao je osjećaj, a ja se nisam bacio na hranu.

Prvi prijestup koji sam napravio bilo je polufinale svjetskog nogometnog prvenstva, pojeo sam pizzu, coca colu i jedan kolač ukupno oko 1000 kcal, ali sam odmah odvježbao 1 sat s utezima, pa sam potrošio otprilike pola.

Drugi prijestup je bilo finale svjetskog nogometnog prvenstva, jeo sam grickalice, kekse, coca colu, i ostalo, ukupno oko 1000 kcal, ali sam to isto odmah odvježbao s 1 sat utega i tu sam potrošio otprilike pola.

Pokušavao sam se striktno držati dijete kako piše na http://www.moja-dijeta.com.hr/bolnicka-dijeta/

Tamo gdje piše jedan dvopek, jeo sam 2 jer nisu bili veliki (ukupno 15 kcal oba).

Kiselo vrhnje sam kupio od vindije 25% masti, pa sam odlučio kombinirati 3 dcl jogurta (velika šalica) i 1 veliku žlicu kiselog vrhnja na vrh. To je izgleda ok kombinacija jer jogurt nema mnogo kalorija, a 3 dcl treba vremena za pojesti pa dosta zasiti.

Meso kuhana svinjetina, kuhana teletina, riba.

Zelena salata začinjena samo octom i soli.

Rajčicu nisam solio.

Pio sam zeleni čaj bez šećera na način da sam ujutro skuhao 1,5 litara čaja u kojem je bila samo jedna vrećica čaja i to sam pio prema meniju ili između obroka tijekom dana.

Kuhano povrće je bilo kupljeno, carska mješavina od 450 gr u kojoj ima svega.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:44   #5779
Koji je to dvopek tako niskokalorični?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 20:10   #5780
Krivo sam izračunao.
Integralni iz kauflanda.
Paket ima 330 grama.
Unutra je 48 komada.
100 grama ima 388 kcal.
2 dvopeka 54 kcal.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.