Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2004., 11:35   #1
Malteški bišon (maltezer)

Da li ih netko ima i da li mi može reći jesu li stvaaaaarno tako veseli i nezahtjevni kako se priča? Preslatki sigurno jesu...
I da li netko zna gdje ih je dobro kupiti (da me ne oderu-nisu mi bitni papiri, ne mislim ga/ju furati na izložbe i sl.)?
__________________
Quien me ama me dice que él sabe y me da que él tiene.
Walkyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:36   #2
Re: Maltezeri

Quote:
Walkyra kaže:
Da li ih netko ima i da li mi može reći jesu li stvaaaaarno tako veseli i nezahtjevni kako se priča? Preslatki sigurno jesu...
I da li netko zna gdje ih je dobro kupiti (da me ne oderu-nisu mi bitni papiri, ne mislim ga/ju furati na izložbe i sl.)?
evo ja imam ženkicu staru dvije godine,
i mogu ti reći da je turbo turbo vesela, baš ovako , uvijek je takva, nikada ja tog psa nisam vidjela da je umorna, osim kada đonja , ali i onda ima rastegnutu facu kao da se smiješi, pa preslatko

zahtjevni?
e sad, mi smo našu mazu odgojili doslovno na rukama, pa je malo razmažena,
ono, ja ne mogu sama otići niti u wc, a da ona ne moli da je pustim unutra, pokorno čeka pred vratima i tako uvijek ako sam joj van vidokruga.
ali zato je bez frke ostavim u stanu kada bilogdje idem (a ona recimo tamo ne može sa mnom) i ona je po tom pitanju stvarno ok,
zavali se u fotelju ili na kauč i cijelo vrijeme spava.
čak i kao mala nije puno tulila, kao što to mali psići znaju raditi u startu.

velike su maze i stalno bi ti htjeli davati puse, lizati ruke ili se nositi kao bebice na rukama,
ma sve ti ovisi kako se postaviš prema njima, koliko im u početku pružiš toliko konstantno traže nazad, ali nisu dosadni,
ja bih jedno riječju rekla: jako, jako umiljati i vole biti u centru pažnje.

gdje sam je nabavila: u Dugoj Resi.
i ne bih preporučila te ljude zato što se bave švercom pasa iz Mađarske (davno sam na jednoj temi pisala o tome, probati ću ti naći pa stavim ovdje).
uglavnom moja psica je bila vrlo mala i pothranjena i to je razlog zašto smo je "odgojili na rukama".

pošto u RH još uvijek NE POSTOJI niti jedna registrirana uzgajivačnica preporučam da pogledaš preko oglasnika (npr. Plavi oglasnik).
kada ideš pogledati štene pazi na ove stvari:
- kakvi su ljudi koji žele prodati, dali to rade isključivo radi profita ili im je to ljubav - ma to ti se odmah skuži,
- pitaj obavezno da vidiš cijelo leglo s majkom, poželjno vidjeti i oca (ako ne u živo, ljudi znaju imati sliku - ajd i to je barem nešto),
- pas mora biti snježno bijele boje, ako je napudran talkom to ti sve govori da nije leglo održavano, tj. da su uvjeti nehigijenski pa na taj način prodavači žele prikriti pravu sliku,
- pas od dva mjeseca starosti mora biti veliko toliko da ti stane na dlan, sve što je veće od toga je preveliko i ne odgovara opisu pasmine Malteški psić,
to govorim iz razloga što je sada postao neki trend u svijetu i kod nas da križaju maltezere sa westijima pa ti psi izgledaju mnogo veći od maltezer, u odrasloj dobi njihova težina dostiže i do 5-6 kg. što je van pameti ako mislimo da je to maltezer,
po opisu tijela, takvi psi imaju veliku nezgrapnu glavu i ogromnu njušku, uopće svi su nekako veliki za razliku od "pravog" maltezera čije su sljedeće karakteristike:

- pas u odrasloj dobi NE SMIJE težiti iznad 3 kg., ženke moraju imati pola kg. manje,
- dlaka mora biti gusta snježno bijela i potpuno ravna,
- nokti i nos moraju biti potpuno crni,
- oči su crne - tamno čokoladne (zjenice im ne možeš lako raspoznati od šarenica)
- rep mora biti svinut u luku bogat dlakom,
- pas pri hodu izgleda kao da se kotrlja, vrlo lagan hod, poput kasa,
- glava mora biti vrlo mala s ogromnim očima - najbolja ti je usporedba s janjetom - slično tako, oči su ogromne i zauzimaju veliki dio čeonog prostora, od dlake oči se čine mal do normalne, ali kada smočiš dlaku i ona izgubi svoj volumen tada najbolje vidiš o čemu govorim, zaprepaščujuće je kolike oči imaju ti psići naspram male glave.

i na kraju: ne postoji vrsta maltezera; mali, srednji i veliki!!!!
to nisu pudlice i nisu klasificirani, oni kako sam gore navela MOGU težiti do 3 kg. sve poslije toga je van standarda pasmine uopće i van pameti,
- ovisi i o genima, pa tako neki psići mogu težiti samo 1,5 kg. i takvi psi s papirima postižu nevjerovatne cijene jer kod maltezera je TEŽNJA UZGAJIVAČA da pas bude manji, a ne veći!

i da, postoje dva standarda: američki i engleski,

razlika je u oblikovanju dlake i malo u izledu glave i leđa,
ja bih rekla da amerikanci izgledaju slatko, dok su englezi pravi aristokrati

ako te bilo, bilo što još zanima slobodno pitaj, meni je užitak pričati o maltezerima i isprika svima na dugačkom postu
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 17:53   #3
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 18:57   #4
Quote:
Hana_ kaže:
da li maltezeri budu onak zivcani ko pudlice?

pudlica od frendice je koma, grize svakog ko udje u stan i stalno cuva svoju hranu...ak sam ja na drugom kraju boravka..on svejedno rezi i stoji kod hrane

ima neke nagle pokrete dok se mazi..neda mu se igrat..i cini mi se jako umisljen pas

ako maltezeri nisu takvi ja bi jednog

Ne!

Pudlice su poznate po svom čudljivom i nepovjerljivom karakteru,
inače kotiraju kao najinteligentnija vrsta u psećem rodu.
Ali prema strancima pa čak i susjedima ili kućnim prijateljima kao što kažem znaju i jesu nepovjerljive.

Za razliku od njih maltezerii su ptičice
Oni vole pokazati prisnost, nisu bojažljivi i u biti traže pažnju mazeči se sa svima, čak i nepoznatima.
Ja bi svoju "izgubila" na ulici po tome, ta stvarno ide svakom u ruke
Kod maltezera veliku ulogu igraju nježne riječi, tipa; tepaj im malo i njihov si... i naravno dodir.
Dok su pudlice plahe, moja susjeda ima pudlicu i naš jedini kontakt je pogled , ona je uvijek na distanci od mene, drugih susjeda...ljudi.

Kod maltezera postoji jedan problem; socijalizacija s drugim psima.
Sa mojom je sve bilo ok do prije pola godine kada se mala okuražila i sada reži u prolazu na sve pse. To joj je prva reakcija, druga reakcija je igra, jednostavno voli pokazati da je glavna u priči.
I to zna biti gadno pogotovo ako je u igri neki veči pas, jer nemaju svi psi (isto kao i mi ljudi) strpljenja.

Još uvijek je učim i pokušavam joj utuviti u tu malu glavicu da ne reži, ali još uvijek bezuspiješno.
Najbolji korak bi mi bio da je upišem u neku od školica za socijalizaciju pasa, ali kako živim u malom gradu to mi nije izvedivo.

Navela bih samo to da smo je još kao malu od 2. mjeseca dali među susjedne pse i sa njima (svi psi oko zgrade, ima ih preko desetak, ako ne i više) se super slaže, ma samo kad joj kažem tko je vani ona poludi od sreće i doslovno traži da smjesta idemo vani.
Ali sa nepoznatim psima je zez, tu je glavni problem.
Hoču reći da je moj pas uredno socijaliziran, ali ne podnosi u prvi mah pse koje nikada prije nije vidjela.

Prvo što mi pada na pamet je da se ona tada prema meni ponaša zaštitnički jer me svaki put kada na nekog zareži ili zalaje, pogleda. I to na onaj način ludi pseći kao da mi kaže: "vidiš kako ja to mogu, nemoj se ti ništa bojati" (a ono zna se desiti da đukac bude njene visine, ništa to nju ne tangira, svi su oni moguči napadači).

Možda je ovo samo moj slučaj, možda zaista ostali maltezeri nisu takvi prema nepoznatim psima. To ne bih znala.
Ali postoje školice u večim gradovima i to onda prestaje biti problem.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 00:17   #5
Hvala ti Paw!
Rekla si taman ono što sam i htjela čuti!!
Sad mi se ideja maltezera još više sviđa...bacit ću se na izviđanje i zivkanje.
Moje prijateljice imaju kujicu maltezera staru godinu dana, a kako sam ja vrlo često kod njih, to predivno pseto pada automatski u komu ako je ne poljubim, pomazim ili ako joj se niti ne obratim. Najrađe bih je njima ukrala
__________________
Quien me ama me dice que él sabe y me da que él tiene.
Walkyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2004., 00:22   #6
Quote:
Walkyra kaže:
Hvala ti Paw!
Rekla si taman ono što sam i htjela čuti!!
Sad mi se ideja maltezera još više sviđa...bacit ću se na izviđanje i zivkanje.
Moje prijateljice imaju kujicu maltezera staru godinu dana, a kako sam ja vrlo često kod njih, to predivno pseto pada automatski u komu ako je ne poljubim, pomazim ili ako joj se niti ne obratim. Najrađe bih je njima ukrala

Javi obavezno ako si uspijela šta naći, ako ne probati ću ti pogledati u mom području, ovdje još uvijek nema preprodavača

Btw. gdje su ti frendice nabavile maltezera?
Jesi ih pitala?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 01:11   #7
Mislim negdje kod Karlovca (wow što sam precizna, cccc...) da su je one nabavile, pitat ću ih ovih dana ponovo.
Obavezno ti javim kad ga/ju nabavim, jeeedva čekaaaaaaaam!!!!
E da, jel imaš možda neki link za maltezere sa nekom vidljivom i printable slikom?
Hvala velika unaprijed!
__________________
Quien me ama me dice que él sabe y me da que él tiene.
Walkyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 17:26   #8
Maltezeri

Ja imam dva maltezera, jednog odraslog od 6 godina, te jedno štene od 6 mjeseci... obožavam ih, prekrasni su i dobri kao kruh. Izuzetno su umiljati, socijalizirani, slatki.
Stariji od njih je moj prvi pas u životu, te o njima kao pasmini mogu reći sam sve najbolje, nije ga problem ostaviti samog doma i zapravo osim redovitog češljanja nema drugih zahtjeva.
U svakom slučaju preporučam i nadam se kako ćeš uspjeti nabaviti lijepo i zdravo štene.

Preporuka: ne nabavljaj pse iz Karlovca, švercani su i znam više slučajeva da su psi stigli bolesni. U svakom slučaju traži vidjeti cijelo leglo. Ako ti nije stalo da to bude reprezentativan pas za izložbe nađi neko obiteljsko leglo koje raste sa maksimalnom brigom vlasnika. Vjerujem da ih ima takvih u Plavom Oglasniku.
__________________
Ponekad se pitam ima li sve to smisla... i redovito shvatim da ima.
mission is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 13:42   #9
imam jedno pitanje u vezi maltezera

muzev prijatelj je zeni kupio maltezera starog mjesec dana
ja sam reagirala tako sto sam rekla da je to puno prerano jer da se psi iz legla ne micu prije navrsena 2 mjeseca a najbolje sa 3
na sto mi je odgovorio da se maltezeri micu sa mjesec dana i da je cijelo leglo vec kada je dosao po psica bilo odvojeno od majke u drugoj prostoriji

mene je to zbunilo

on kaze da ih psic budi po noci, da cvili i "place" vise puta na noc i da im je gore nego da imaju malo dijete

zar je stvarno tako?
maltezeri se odvajaju tako rano?
i ako da iz kojeg razloga?
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 17:22   #10
I ja sam prije 7 mjeseci nabavila maltezera iz Karlovca. Do tada nisam imala pojma o ovome sto pricate o uzgoju i komercijalizaciji tih mali peseka.
Sjecam se da sam doslu u kucu prodavaca i trazila da mi pokaze mamu i tatu mog peseka, a on me u cudu pogledao i rekao da su oni u Ceskoj!?

Sva sreca mi smo jako zadovoljni s nasom kujicom i ne znam kako smo zivjeli prije bez nje!
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 03:09   #11
Quote:
T@nja kaže:
I ja sam prije 7 mjeseci nabavila maltezera iz Karlovca. Do tada nisam imala pojma o ovome sto pricate o uzgoju i komercijalizaciji tih mali peseka.
Sjecam se da sam doslu u kucu prodavaca i trazila da mi pokaze mamu i tatu mog peseka, a on me u cudu pogledao i rekao da su oni u Ceskoj!?

Sva sreca mi smo jako zadovoljni s nasom kujicom i ne znam kako smo zivjeli prije bez nje!
malo off topic:

Tanja, ja se večeras dala u potragu, kopam već sat vremena po starim papirima nebi li našla nešt' drugo za jednu forumašicu
i nađem ugovor kada sam kupovala moju psicu i....umrem od smijeha

tamo crno na bijelo piše kako moja curka ima "sve pravilno"

a mala ima takav podgriz da je to za umrijet od smijeha, i dan danas ne može svoj jezičak ugurati u labrnju pa nam ga stalno pokazuje

ma to je bila živa sprdačina, najbolje od svega mi je bilo kada su nam donjeli ugovor za potpisati, ono mi očekivali tri primjerka, a ono riba dofurala cijeli blok "in bianco" i samo otkida listove kako dila pse

inače ta "uzagjivačnica" tj. dilerena se zove "Ars Vivendi" iz Duge Rese kraj Karlovca - NEK SE ZNA!!!

ma ja sam isto sretna sa svojom malicom, bez nje se ne mogu više niti zamislit, ja sam sretna da je ona meni živa i zdrava jer kada sam je uzela zbilja nisam mislila da će preživjeti put do našeg doma kako je bila mala i slaba.

Nek se zna kakve pse dilaju i za kakvu lovu, ugovori su im bezvrijedni, nisu potvrđeni žigom, niti su potvrđeni kod javnog bilježnika - ja sam svoj "sačuvala" za uspomenu i dugo sjećanje,
ali kažem, da mi se sa psom bilo što dogodilo nemam ih za "šta uloviti".
Jasno se sječam kako je bilo... "ili uzmi psa ili nemoj, to je sve što vam mi možemo ponuditi"

Tako da se ja danas osjećam kao da sam je spasila od tih ljudi,
kao da sam je udomila, bez obzira što sam ju masno platila, tko zna dali bi uopće preživjela, srce moje malo
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 13:30   #12
[QUOTE]Paw kaže:
[B]Ne!

Pudlice su poznate po svom čudljivom i nepovjerljivom karakteru,
inače kotiraju kao najinteligentnija vrsta u psećem rodu.
Ali prema strancima pa čak i susjedima ili kućnim prijateljima kao što kažem znaju i jesu nepovjerljive.


Smatram da je "losa" cud pudlica povezana s tim sto su izrazito pametne, a vlasnici to zamemaruju.
Imati inteligentnog psa doma i ne iskoristiti njegovu pamet je lose.
Normalno je da tada pas koristi svoju velicinu i zeli sprovesti svoju diktaturu. Pudlice to pokazuju na svoj nacin.
Zaboravljamo da se pudl u proslosti koristio ko radni pas!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 01:09   #13
A koje su cijene maltezera?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 01:58   #14
Quote:
Chloe kaže:
A koje su cijene maltezera?

bez papira: od 2000 do 2500,

sa papirima: uglavnom oko 4000-4500,

a max. je 8000 - (no dobro, to su štenci šampiona, ali ovdje kod nas takve nečeš naći, več na izložbama ako uopće imaš šanse za razgovor s izlagačem i dogovor o kupnji)

btw. malo sam pogriješila, štene direktno od šampiona oca i šampiona majke dođe od 15.000 kn, no to su već perverzije, ali ako se želiš npr. time bavit to je početak, a zatim izložbe,

no, ja to podržavam, jer ili uzgajamo rasne pse i prodajemo rasnu štenad ili uzgajamo "nešto" što liči pod "maltezere" i to prodajemo za masne pare, pa se događa da su ti psi stalno pod nekakavim upalama (kao moja psica, evo opet se borimo s upalom uha i kroničnom upalom očiju )

bilo bi mi neobično drago kad bih čula da se u Hrv. otvorila I. uzgajivačnica maltezera potvrđena od kinološkog saveza,
eto ako niste znali, uzgajivačnica maltezera u Hrv. još uvijek ne postoji!!
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 16:59   #15
Sjećam se da sam prije puno godina pitala jednu tetu koja je imala u kutiji štence maltezera na jednoj izložbi pasa koliko koštaju i rekla mi je 1000 maraka... Znači, cijene su iste. Htjela sam provjeriti...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 19:09   #16
Quote:
Chloe kaže:
Htjela sam provjeriti... [/B]
"spremaš" se na prinovu u obitelji ili ?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 19:16   #17
Quote:
Chloe kaže:
Sjećam se da sam prije puno godina pitala jednu tetu koja je imala u kutiji štence maltezera na jednoj izložbi pasa koliko koštaju i rekla mi je 1000 maraka... Znači, cijene su iste. Htjela sam provjeriti...
U Njemackoj kostaju 1000 eura.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 16:31   #18
Maltezer

Zanima me ovaj peso, zna netko di ga mogu kupiti, na kaj obratiti pažnju, ma sve me zanima. Molim pomagajte
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 18:07   #19
Našla sam ti jedan topik gdje smo dosta pisali o maltezerima,

spajam...


Ja imam maltezericu pa ako ikako mogu pomoći.. ...tu sam
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 18:48   #20
Hvala, zna netko di ga mogu kupiti?
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.