Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2008., 00:35   #1
Alergije kod pasa

Pas mi je izrazito alergičan i non stop se češe i stalno mu stavljam advantix, pazim na prehranu, idem kod veta, ali ništ ne pomaže češanje je uvijek tu, nedavno mu se kvrga pojavila na trbuhu koja se zagnojila i pukla i tu je dobio inekcija, i antibiotika i sad to mažem kremema ali nikaako da zaraste i non stop neki gnoj, sad opet kod veta ........ žao mi ga je gledati da već pola svog života boluje od tog svrbeža......... bio šta da se rješim alerije i da mu ta rana zaraste je dobrodošlo.

tko ima iskustva s alergijama!!!!

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 21.08.2013. at 14:09.
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 08:02   #2
A je li ti veterinar rekao od čega je tvom prijatelju sve to
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 09:24   #3
mozda nisu alergije, mozda je neka bakterija. Trebalo bi napraviti mozda bris tog gnoja, stafilokok ili nesto slicno. Ako taj vet nezna sta je, trazi drugo misljenje , odi drugom vetu
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:27   #4
Ja se pokušavam nositi s alergijama moje maltezerice.

Na Advantix je pokazala jaku alergijsku reakciju, u smislu dugotrajnog češanja. Ne odmah nakon apliciranja ampule, već postupno, kako se ovaj upijao u kožu.

Moja je sada na z/d Hill'sovoj hipoalergenskoj hrani, s tendencijom prelaska na kuhanje, budući da su okice prestale suziti. Također je prestalo i ono intenzivno češanje s čupkanjem pramenčića dlake.

Zbog dugotrajnog izlaganja alergenima, vjerojanto je razvila spektar osjetljivosti na štošta i koješta iz okoline.

Sada pratim 'ponašanje alergije' na cvjetanje biljaka. Nisam primijetila da joj kućna prašina (grinje) proizvodi probleme.

Inače, najkvalitetniji test na alergene provodi se u USA, stoji oko 2500 kn i odavdje se šalje krv na ispitivanje. Testira se hrana (meso, žitarice, povrće), i udisajni alergeni iz okoliša. Ovo nisam radila, ali ću napraviti ako mi promjena hrane i ostala 'promatranja' ne pokažu dobre rezultate. Alergiju može izazvati baš sve (deterdženti u kojima pereš krevetić, aditivi u hrani i vitaminima, pojedine vrste hrane...)

U trenucima kada se jako češkala, davala sam joj Dimidril (po preporuci veta) i to 2 mg po kilogramu težine psa.

Trebalo bi provjeriti analne vrećice, jer i njihov sadržaj može djelovati alergeno na organizam psa.

Možda bi bilo dobro da nazoveš Veterinarski fakultet i tamo se posavjetuješ s nekim veterinarom koji ima više iskustva s alergijama. Ja nisam išla tim putem, ali sam počela obilaziti veterinare sve dok nisam naišla na nekoga tko je pokazao više interesa, pa time i iskustva za ovaj problem.

I djeluj što prije, jer alergija oslabljuje organizam psa, a hoće raditi kompliciranije probleme od češanja. Pusa pesi u uho.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:23   #5
on se ljeti uglavnom pročeše i to preko noći, zna napraviti ogromnu ranu kojase odmah inficira, naeravno odmah kod veta, on mu spiče inkcija daju lijekove, i samo kažu ovo je alergijski dermsatitis, i niš drugo, ni kako to sprjječit, ni ništa, i zato se to stalno ponavlja svake godine, pa tako vjerojatno i ove, ak neko ima iskustva s tim helpajte
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:38   #6
definitivno promijeni veta
slično je bilo sa mojom pesicom, pazimo na prehranu, ali njeno češkanje je najčešće povezano sa analkama. ne koristimo spot on ampule, već kiltix orglicu koja se pokazala puno boljim sredstvom zaštite.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 19:04   #7
moj peso je bio alergičan na prašinu...pa smo kupili antialergiski tepih za sobu, saugali svaki dan, svaki 3dan prali njezinu posteljinu, prešli na specijalnu papicu...i pomoglo je
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:51   #8
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
Pas mi je izrazito alergičan i non stop se češe i stalno mu stavljam advantix, pazim na prehranu, idem kod veta, ali ništ ne pomaže češanje je uvijek tu, nedavno mu se kvrga pojavila na trbuhu koja se zagnojila i pukla i tu je dobio inekcija, i antibiotika i sad to mažem kremema ali nikaako da zaraste i non stop neki gnoj, sad opet kod veta ........ žao mi ga je gledati da već pola svog života boluje od tog svrbeža......... bio šta da se rješim alerije i da mu ta rana zaraste je dobrodošlo.

tko ima iskustva s alergijama!!!!

Večina pasa ima reakciju na neki neprimjeren, ili toksičan, sastojak hrane.I onda se to proglasi alergijom, a pas je zapravo otrovan.
Treba promijeniti, ne hranu, nego način prehrane.Ukoliko je pas na dehidratu ili konzervi, bilo kojeg proizvođaća i bilo koje vrste hrane( mislim na one specijalne, "vet. choice",LD,DD, i sl. sranja), alergijske reakcije, koje to ustvari nisu, će se ponavljati.Neizbježne su.Svi važni sastojci, kao proteini, dolaze iz Kine, a več svi vrapci pjevaju o incidentima sa hranom koja sadrži proteine made in China.(pogledati web stranice FDA)
Dakle, prelazak na zdravu prehranu!Rezultati se moraju pokazati u roku 6-8 tjedana.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 00:49   #9
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Večina pasa ima reakciju na neki neprimjeren, ili toksičan, sastojak hrane.I onda se to proglasi alergijom, a pas je zapravo otrovan.
Joj daj ne pricaj gluposti. Pas, kao i covjek moze biti alergican na bilo što.
Kakvo crno otrovanje.



Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Treba promijeniti, ne hranu, nego način prehrane.Ukoliko je pas na dehidratu ili konzervi, bilo kojeg proizvođaća i bilo koje vrste hrane( mislim na one specijalne, "vet. choice",LD,DD, i sl. sranja), alergijske reakcije, koje to ustvari nisu, će se ponavljati.Neizbježne su.Svi važni sastojci, kao proteini, dolaze iz Kine, a več svi vrapci pjevaju o incidentima sa hranom koja sadrži proteine made in China.(pogledati web stranice FDA)
Dakle, prelazak na zdravu prehranu!Rezultati se moraju pokazati u roku 6-8 tjedana.
Rezultat se nikad nece pokazati ako je pas alergican na ono sto jede.

(Usput ostao sam ti duzan odgovor na drugom topicu, i budes ga dobio kad uhvatim vremena)

http://www.animal-allergy.com/

Inace, ovaj test se može obaviti, kosta od 2300 - 2400kn, ovisi o tecaju funte izgleda skupo, no kad se zbroje svi odlasci veterinaru zbog necega sto se ustvari ne rjesava, isplati se. Čeka se 2 tjedna.
Testira se zivotinja na 60ak alergena.
Od hrane se testira na govedinu, svinjetinu, jenjetinu, patku, piletinu, puretinu, pšenicu, soju, jecam, rižu, krumpir, kuruzu, zob, kravlje mlijeko, jaja, bijelu ribu.
Testira se i na 7 vrsta trava, 9 vrsti korova, 10 vrsti drvaca i grmova, 4 vrste grinja, macju i ljudsku perut, buhe, i 7 vrsti plijesni.




porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 03:27   #10
Zdrav pas , zdravo živo biće ne može oboliti od alergije. Da bi dobio alergijsku reakciju, imunitet mora biti oslabljen nečim. Prvenstveno je to hrana ili genetsko nasljeđe.
Kod alergije se prvo sumnja na hranu i prva se mijenja hrana
Što se toksičnosti dehidrata tiče, frednov pas je nedavno operiran, operirana mu je jetra koju je zahvatila ciroza i to je psu samo 20 mjeseci. Znači pas je ( takva je dijagnoza) trovan , a cijeli svoj kratki život je na Royalu ( i nije ga nitko ničim drugim trovao)
Sad će se javiti oni koji će reći pa moj pas cijeli život jede dehidrat pa mu nije ništa, a na to samo mogu reći i da ja puših već 10 god pa mi još nije ništa, netko puši cijeli život i ništa, a netko se razboli nakon par godina pa tako i psi nisu svi isti.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 08:11   #11
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Zdrav pas , zdravo živo biće ne može oboliti od alergije.

I to isto pricas gluposti. Zdravo zivo bice moze oboliti od alergije. Dovoljno je samo dva izlaganja da pas ili covjek razvije simtpome.
Prvo se sumnja na hranu, zato sto je to faktor kojim je najlakse manipulirati, a doktori ti moraju nesto reci. Na hranu se sumnja zato sto moze izazvati širok spektar simptoma.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:47   #12
Isto tako, hrana je faktor koji je najlakse promijeniti, zato se prvo ide sa hranom. ustvari, prvo se eliminiraju bolesti i paraziti.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:25   #13
Porga, možda ja jesam glup, ili gluplji od tebe, ali to je možda.No, da mogu biti bezobrazniji od bilo koga na ovom , a i još puno drugih foruma, neide pod " možda".Zato kad diskutiraš, računaj na to, , curica.
A da ti potaknem glatku sivu koru na nabiranje, pa se možda formira i kakva vijuga, probaj malo prosurfati po stranicama koje obrađuju temu alergija kod ljudi.Pri tom probaj razmišljati o onom što piše.Nemoj samo čitati.
Za početak, evo ti prilika za još jedan odgovor:
Na što bi to pas mogao biti alergičan u piletini?
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:13   #14
Ma nemas ti meni sta potaknuti sivu koru na mozganje, mene je vec nevolja na to natjerala.
Gle, meni je uopce glupo tebe pokusati razuvjeriti u tvojoj tvrdnji da je alergija na govedinu izmišljiotina ili urota proizvodjača dehidrata i kozervi.
Mislim, ne zna covjek uopce sta bi rekao na to...
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:41   #15
I moja pesica je imala probleme sa češanjem i općenito joj se koža perutala. Ne znam jel uzrok bila hrana ili neke trave po vani, ali svakako je imalo veze sa analkama (gotovo svaki put i one bile upaljene kad se češkala)...prije mjenjanja hrane ili nečeg drugog treba pregledati analke i pregledati dali ima buhe ili neke druge parazite jer od toga isto često bude kožnih problema. Nakon sanacije analki krenula sam sa medicinskom hranom (propac hrana, koje ima samo u nekim dućanima) janjetina/riža (nema ni traga pšenice ili kukuruza kao što ima hills npr.) i okupala sam je ekstra blagim šamponom sa uljem čajevca koji je antimikotički i antibakterijski te ima blagotovoran učinnak na kožu...čak nekada sam i maslinovog ulja stavila u zadnju vodu za ispiranje i malo utrljala u kožu (moja je kratkodlaka)...stvari su se poboljšale...i povremeno davala kapsule masnih omega kiselina za bolje stanje kože.

Krastice i ranice mazati sa jodom 1 put na dan da se ne upale dok ne zarastu i staviti okovratnik da se ne češe i ne inficira ranicu.

Povremeno zna biti češanja, ali to je vezano na velike vrućine i sparine ili ako je zrak presuh od grijanja te kad je vrijeme za čišćenje analki (ima prirodnu sklonost ptoblema s njima).
Holly_Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 04:06   #16
Nemaju psi prirodnu sklonost upalama analki, neadekvatno se hrane. Probaj mu dati kostiju , recimo pilećih ili purećih vratova ako je mali pas ( može i veliki) ili velikih kostiju, špic rebara da glođe nekoliko puta tjedno ( svaki dan po mogućnosti) i ta njegova "prirodna" sklonost će nestati, sigurno.
porga ne bih niti komentirala, prvo recimo prouči što je to zdrav organizam pa ćemo dalje jer to sam rekla .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:21   #17
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
porga ne bih niti komentirala, prvo recimo prouči što je to zdrav organizam pa ćemo dalje jer to sam rekla .
Niti nemoj komentirati. Ti si slobodno prouci sto je potrebno za razvijanje alergijske reakcije, i kako ona nastaje.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 11:51   #18
Dvije price:
- prosle godine sam imala slican problem i nikako mi nije bilo jasno sta se dogadja. Pas se cesao do krvi a bila sam sigurna da nema buve i tako te stvari jer san u medjuvremenu ponovila i Frontline. Kad ono alergican na ugriz od buve. Sasvim slucajno sam nasla jednu. Od tada koristim Dowin koji pokriva sve te odvratne male zivotinje. Da ne govorim da sam u kuci nasla "leglo" od buva. U tome je bio problem, na njega je konstatno skakala neka i stvarala alergiju. Ocistila sam kucu sa parnim cistacem i rjesila problem.
Ovaj problem je tesko da veterinar moze vidjeti prikom pregleda. Mom psu je bilo sve negativno. Nije se znalo od cega se cese.
- "prijatelj" mog psa je ima slicni problem, uz to mu je i otpadala dlaka (ne puno)i ustanovilo se da je imao neku vrstu pseceg svraba (ne znam kako se to kaze na hrvatski). Nakon tretmana sa Strongholdom sve je proslo.

Buve je relativno tesko pronac ako ih nema mnogo, a najlakse je vidit da li ih ima ako se trazi njihov izmet tamo gdje pas spava. Izgleda kao crni sitni pjesak. Kad ga zgnjecis i smocis pusti crvenu boju (krv psa). Ako toga ima sigurno su negdi po kuci buve.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:58   #19
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Nemaju psi prirodnu sklonost upalama analki, neadekvatno se hrane. Probaj mu dati kostiju , recimo pilećih ili purećih vratova ako je mali pas ( može i veliki) ili velikih kostiju, špic rebara da glođe nekoliko puta tjedno ( svaki dan po mogućnosti) i ta njegova "prirodna" sklonost će nestati, sigurno.
porga ne bih niti komentirala, prvo recimo prouči što je to zdrav organizam pa ćemo dalje jer to sam rekla .


Nemaju neki, a neki imaju...tj. ne sklonost upalama već upala nastaje kao posljedica loše hrane (prezačinjene, neadekvatne u količini vlakana i sl.) ili genetske predispozicije...moja recimo ima tako suženi kanalić da jednostavno tekućina iz analke ne može podmazivati ni kada joj je izmet tvrd. Većinom od premekane i nevlaknaste hrane izostane stimulacije analne žlijezde i one ostaju ne ispražnjene pa se pune, guste i začepljuju, a ulaskom bakterije nastaje upala koja rezultira češanjem i griženjem, a ponekad i pucanjem analne vrećice i pražnjenjem sa vanjske strane , na koži.
To je najčešće slučaj jer većina pasmina ima analne žlijezda i njene kanaliće normalne građe.
Holly_Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:24   #20
Nekima stvarno treba pomoć!
Počet ću zato s mlijekom.Skoro svi psi, od kravljeg mlijeka dobe proljev.Nadam se da to nema potrebe dokazivati!Je li to alergijska reakcija?NIJE!To je naprosto unos namirnice koja je neprihvatljiva metabolizmu psa zbog toga što sadrži laktozu.Čak i kad je pas u fazi laktacije, opet ne prihvaća kravlje mlijeko.Kako onda može prihvatiti kozje?Kažu, zato jer je kozje zdravije!Budalaština!Kozje i kujino mlijeko sličnije su po postotku laktoze, pa ga pas ,uglavnom, probavi bez posjedica.Kad malo poodraste i počne jesti, gubi polako enzim laktazu,bez kojeg nema metabolizma laktoze, pa svaki unos mlijeka završi proljevom.Dakle, to nije alergijska reakcija!
Kad kupimo na placu salatu, ili voće, onda ga prije jela operemo.Pranjem skinemo prljavštinu, ali i sredstva kojima je voće štićeno od kojekakvih nametnika.Ne učinimo li to, a i kiša nije oprala voće, vjerojatno će se pojaviti reakcija. Pogotovo, ako je voće, ili povrće špricano neposredno prije branja.Hoće li to biti alergijska reakcija?Neće!To će biti trovanje!
Sisak, taj nesretni Sisak!
Radi li se u Sisku o alergijama?Porga, što ti misliš?
Piletina!Jeli netko nekad čuo da postoji čovjek ili pas, koji je alergičan na domaću piletinu?Kladim se da nije.Ali piletina, koja je rasla na hrani što sadrži hormone, antibiotike i kojekakve druge sastojke, lako može biti uzrok reakcijama.Možemo ih zvati kako hoćemo, ali uzrokovane su unosom, čovjeku ili psu, neprimjerenih sastojaka namirnice.
Govedina.Porgi je sigurno dobro poznato, da je krava ruminant.Dakle, krava kao takva, ima metaboličku sposobnost ureu pretvoriti u protein.Onog trenutka kad je to pronađeno, majstori su počeli tovnoj teladi dodavati u hranu dušično umjetno gnojivo.Koliko?Previše i kad je u okvirima koje preporučuju veterinari i proizvođači hrane.Uz to telad treba i liječiti, pa i nerazgrađeni lijekovi zaostali u mesu mogu, na pr. antibiotici, izazvati pad imuniteta kod konzumenta.A pad imuniteta, plodno je tlo za pojavu alergije.Ja opet tvrdim da se tu ne radi o alergiji, več o posljedici trovanja hranom.
Sad zamislite čega sve ima u hrani za pse!Na pr. najveći proizvođač proteina je Kina.Kina snabdjeva veliki dio svjetske prehrambene industrije proteinima, različitog porijekla.Uglavnom animalnog.Vreče u koje je pakirano to proteinsko brašno, prah, izvor su rizika svakojakih posljedica, pa i smrtnih.Kako za ljude, tako i za pse.Hoćemo li reči da su posljedice proizišle iz prehrane hranom koja sadrži proteine takvog porijekla i stanja, alergijske rekcije na proteine?Hoćemo, ako nam je siva kora glatka ko špigel.Jer, FDA USA, je utvrdila, nakon previše smrtnih slučajeva da bi bili slučajna alergijska reakcija, da proteini takvog porijekla i stanja često sadrže toksičan dio i u takvim postotcima da može izazvati smrt.A jasno je, ako je i u vrlo, vrlo malim dozama, da izaziva štetu nakon dugotrajnog unosa u organizam.Ja to nikako nebi nazvao alergijom.Ne zato što sam jako pametan, nego zato što ni FDA USA to ne naziva alergijom, nego trovanjem!
Hoću li spominjati soju i ostale žitarice koje su zbog plijesni završile u hrani za pse?Ili samo da spomenem da plijesnivljenje u silosima znači obavezno pojavu toxina.Valjda je čak i Porgici jasno da u hranu za pse ide ona soja koju je netko zabranio prodavati za humanu prehranu.Kažu, pas je alergičan na soju!Nije, nego na ono što sadrži soja nakon što je u silosu riknula ventilacija ili procesor koji regulira rad postrojenja koje održava stanje robe u silosu.A tada, pojave se toksini.Dakle pas je otrovan, a ne alergičan.
Toga bi se dalo napisati za bar deset ovakvih postova i nebi bilo ni blizu sve.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.