Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2011., 02:43   #1981
Quote:
romanas kaže: Pogledaj post
moj psić tipa maltezer ima 3 miseca i 3 dana i ima 2,9kg...ali bar kada ga vodam po ulici ljudi kažu vidi maltezer....bolje i to nego da viču npr. vidi bernardinac ili šarplaninac...tako da kil, dva gori doli nije problem...
računaj do 6.mjeseca još po kilo ili malo više mjesečno da će ići gore..
inače,ljudi sve bijelo a malo sa crnim nosićem zovu maltezer

a moga lagotta zovu pudla
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 03:01   #1982
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post

a moga lagotta zovu pudla
Hugo vrlo rijetko, ali zato (štene) bobtail
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:49   #1983
ljudiii, ja kupio malu zenskicu u nedjelju,3 mjeseca al je stvarno sitna,malo veca od mog dlana
nego sad imam 2 pitanja.
1.jel vama na pocetku stalno srala po kuci?hahah meni stalnoo, odem s njom van budem sat i pool, nista, vratim se u kucu ona odma na tepihh,ja joj kazem ne, malo lupim novinama i to sve al ono,neuspijeva bbas previsee?pa onda kad ce naucit i jel uopce oce,il to dolazi saa starosti?
2.vidim uglavnom sve muce crvene mrlje oko ociju,moja ih je imala maloo skoro pa nista prvi dan,fva a sad ima nekak zeleno?
gacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:43   #1984
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
računaj do 6.mjeseca još po kilo ili malo više mjesečno da će ići gore..
inače,ljudi sve bijelo a malo sa crnim nosićem zovu maltezer

a moga lagotta zovu pudla
do kojeg mjeseca psići stanu rasti...čitala sam i negdje piše do 6-og mjeseca a negdje do 10-og...
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:43   #1985
Quote:
gacic kaže: Pogledaj post
ljudiii, ja kupio malu zenskicu u nedjelju,3 mjeseca al je stvarno sitna,malo veca od mog dlana
nego sad imam 2 pitanja.
1.jel vama na pocetku stalno srala po kuci?hahah meni stalnoo, odem s njom van budem sat i pool, nista, vratim se u kucu ona odma na tepihh,ja joj kazem ne, malo lupim novinama i to sve al ono,neuspijeva bbas previsee?pa onda kad ce naucit i jel uopce oce,il to dolazi saa starosti?
2.vidim uglavnom sve muce crvene mrlje oko ociju,moja ih je imala maloo skoro pa nista prvi dan,fva a sad ima nekak zeleno?
ma šta zeleno??
jesi ti bio u veterinara uopće???
psi seru i pišaju po kući dok ihse ne odgoji da to ne rade a to se ne radi s novinama po guzici...

imaš temu odgoj ŠTENETA...i vodi psa u veterinara odmah..ako ima upalu očiju treba započeti liječenje..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:43   #1986
Imam pitanje... dakle koliko često je potrebno šetati štene od 3 mjeseca? Namjerno ovo pitanje postavljam na ovoj temi jer se to mislim u trajanju i količini razlikuje od pasmine do pasmine... bar mislim.. isto tako kad ste vi počeli sa učenjem ispravnog hodanja na uzici?
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:55   #1987
ne razlikuje

štene je štene
lajna je lajna
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:19   #1988
Morala bi postojati razlika u količini provedenog vremena i aktivnosti između pasmina jer kod odraslih pasa postoji pa sukladno tome zaključujem da postoji i kod štenadi... ako nisam u pravu molim te objasni ili bolje neka mi netko samo odgovori kako je to sa maltezerima, ne bi je htjela zakidati ali ni preforsati...ovo sa lajnom mi je manje bitno jer se snalazimo, ne smeta joj lajna jedino što sve njuška i baca se na ljude ko pomahnitala...mislim da je nema da bi otišla za svakim koga vidi pa čisto da mi kažete vaša iskustva...kada je pas u stanju savladati hod na lajni...
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:51   #1989
nećeš ga preforsirati ako pratiše njegov tempo, dakle kad legne u travu neka leži, i naravno ako ste dugo vani treba mu dati vode
sa 3 mjeseca treba početi učenje hodanja na lajni
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:10   #1990
Quote:
Snekica kaže: Pogledaj post
Morala bi postojati razlika u količini provedenog vremena i aktivnosti između pasmina jer kod odraslih pasa postoji pa sukladno tome zaključujem da postoji i kod štenadi... ako nisam u pravu molim te objasni ili bolje neka mi netko samo odgovori kako je to sa maltezerima, ne bi je htjela zakidati ali ni preforsati...ovo sa lajnom mi je manje bitno jer se snalazimo, ne smeta joj lajna jedino što sve njuška i baca se na ljude ko pomahnitala...mislim da je nema da bi otišla za svakim koga vidi pa čisto da mi kažete vaša iskustva...kada je pas u stanju savladati hod na lajni...
MA gle..osim pasmina koje trebaju puno kretanja i istrčavanja što opet nećeš raditi sa štenetom od 2-3 ili 4 mjeseca jer se umara, samo izlaženje i šetnja poželjno što više..dok ne savlada sve što treba..
Jasno da je udaljenost koju će prijeći jedan terijer veća od udaljenosti koju mora procupkati jedan maltezer, ali se opet vraćamo na to da je svaka šetnja dobra, dok se pas ne umori, a to ćeš vidjeti po psu a i ovisi koliko možeš vremena odvojiti..
Što se lajne tiče i to je je relativno neki psi brže neki se naviknu sporije..ali se svi naviknu.
Što se tiče kvalitetnog hodanja na lajni uz nogu ili pri nozi..ne zatezanja ne vučenja..s oko toga treba vježbati i raditi..opet, neki su psi mirniji s njima je lakše negi malo luđi pa im treba doskočiti..
Nemam maltezera ali imala sam štence doma koje smo udomljavali..pa sad štene stafa..pa opet prije toga mog ota kao štenca..
Štenci koje sam udomljavala savladali su lajnu u dva dana praktički..malo doma i onda vani..nisu se uopće bunili..Oto je recimo dugo gnjavio na lajni..zatezao i svašta izvodio..ovo štene stafa moram ponekad vuči za sobom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 19:02   #1991
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ako is uspjela ošišat psa uspjet ćeš i staviti slike ako se dovoljno potrudiš
Ako ništa drugo zamolit ću sina. Ionako zna moj nick jer me nedavno krenuo zafrkavati na p.p i kažem ja mužu aaaaa, neki idiot mi se prikačio
Pita on koji nick - ja mu kažem - on se počne smijati - i kaže: pa to je naš šarlatan - njegov nick je iz jedne naše obožavane serije koju stalno vrtimo a meni uopće nije palo na pamet
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 19:05   #1992
Danas ova moja nije savladala kenjanje.
Krenula je punom snagom niz stepenice i gotovo došla do izlaza i odjednom evo poze i ravno ispod sandučića.
Pogledala sam okolo jer ima koga i pobjegla veseleći se da će netko sigurno ugaziti
Naravno šala. brzo smo to pokupili, trčali po vlažne maramice..kako ta mala samo zna kenjati
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:07   #1993
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
MA gle..osim pasmina koje trebaju puno kretanja i istrčavanja što opet nećeš raditi sa štenetom od 2-3 ili 4 mjeseca jer se umara, samo izlaženje i šetnja poželjno što više..dok ne savlada sve što treba..
Jasno da je udaljenost koju će prijeći jedan terijer veća od udaljenosti koju mora procupkati jedan maltezer, ali se opet vraćamo na to da je svaka šetnja dobra, dok se pas ne umori, a to ćeš vidjeti po psu a i ovisi koliko možeš vremena odvojiti..
Što se lajne tiče i to je je relativno neki psi brže neki se naviknu sporije..ali se svi naviknu.
Što se tiče kvalitetnog hodanja na lajni uz nogu ili pri nozi..ne zatezanja ne vučenja..s oko toga treba vježbati i raditi..opet, neki su psi mirniji s njima je lakše negi malo luđi pa im treba doskočiti..
Nemam maltezera ali imala sam štence doma koje smo udomljavali..pa sad štene stafa..pa opet prije toga mog ota kao štenca..
Štenci koje sam udomljavala savladali su lajnu u dva dana praktički..malo doma i onda vani..nisu se uopće bunili..Oto je recimo dugo gnjavio na lajni..zatezao i svašta izvodio..ovo štene stafa moram ponekad vuči za sobom
Da, to si dobro rekla svaki je različit... ufff sto čuda ko sa malim djetetom...ugl mislim da ja dobro ne procjenjujem jer ona dok je vani ide ko blesava dokle god...i onda dođe doma i izgleda ful krepano a do tog trenutka imaš filing da može sljeme tri puta optrčati + to što od kvalitetnog hodanja ni k jer čim vidi drugog psa, čovjeka ili ne daj bože djete (tu dobije takvu želju da ih izliže i da se mazi da je to prestrašno!!!) i strah me pošto je tako malecka a vuče ko haski da je ne povrijedim...tj da se sama ne povrijedi... blah...ma pošto smo tek počele šetati organizirat ću joj 3 šetnje od po 15 minuta + piš šetnje a za lajnu ne znam...vježbat ću u stanu pa možda skuži...
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:18   #1994
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
nećeš ga preforsirati ako pratiše njegov tempo, dakle kad legne u travu neka leži, i naravno ako ste dugo vani treba mu dati vode
sa 3 mjeseca treba početi učenje hodanja na lajni
Nisam vidjela tvoj odgovor u prvi mah... Hvala ti na konkretnih 3 mjeseca...tu nisam znala koliko su i kada sposobni pokapirati... ugl. ne znam jesu svi štenci takvi ali ona ide dokle god i legne tj krepucne tek kad je doma... toliko uzbuđenja i energije majko mila ne znam kad sam vidjela..sve joj je novo, na sve trči, skače...jučer smo recimo bili skoro sat vremena i kad smo išli doma ona je bila ko kad smo izašli...čila i orna a kad smo ušli u stan samo shutdown...... vodicu i zdjelicu nosim s nama svaki put tako da tu pazim... ugl kao što sam napisala u postu gore odredit ću joj vrijeme od cca 15 min pa tako 3 puta + piš pauze... jer ta nema granica...
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:02   #1995
15 min je premalo, ajde preko dana dok je vruće, ali ujutro i/ili navečer bi trebala barem pola sata biti (ne konstantno hodati, ali u igri-naravno ako smije među pse, ne znam kako je sa cijepljenjem)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:17   #1996
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
15 min je premalo, ajde preko dana dok je vruće, ali ujutro i/ili navečer bi trebala barem pola sata biti (ne konstantno hodati, ali u igri-naravno ako smije među pse, ne znam kako je sa cijepljenjem)
Znači to joj je premalo, ok onda ću je ujutro pola sata i navečer isto... Hvala ti! Smije, još joj fali protiv bjesnoće i čip a ova dva ima...
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:23   #1997
ne moraš gledati na sat, nekad 20 min ako nema nikoga, nekad i sat vremena ako uživa u društvu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:33   #1998
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ne moraš gledati na sat, nekad 20 min ako nema nikoga, nekad i sat vremena ako uživa u društvu
__________________
Duša ima boju čovjekovih misli...
Snekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 19:23   #1999
Rio je dobio svijetlo smeđe flekice po drobiću...kad je došao kod nas droba mu je bila svijetlo roza a sad ima te pjegice...jel to i vaši imaju...jel se triban brinit?

Zadnje uređivanje romanas : 16.09.2011. at 19:40.
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 19:53   #2000
Quote:
romanas kaže: Pogledaj post
Rio je dobio svijetlo smeđe flekice po drobiću...kad je došao kod nas droba mu je bila svijetlo roza a sad ima te pjegice...jel to i vaši imaju...jel se triban brinit?

Ne moraš se brinuti! Dovoljno sam se ja brinula kada je Luna prvi puta dobila smeđe flekice po ružičastom stomačiću. Naravno, odmah smo išli vetu, jer, što je sigurno je sigurno , pa me je ovaj gledao u čudu da kako ne kužim da je to samo pigmentacija zbog izloženosti suncu. I jutarnja šetnja je sasvim dovoljna da se pojave ove fleke. Nekih godina budu izraženije, nekih gotovo da ih uopće nije bilo. Zimi će se sasvim, ili gotovo sasvim, povući. Zato se opusti i uživaj
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.