Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 15:52   #4141
Moja maltezerica je pocela sama ostajati u stanu,interesuju me vasa iskustva sa tim. Svaki savjet je dobro dosao
Foli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:28   #4142
Napiši koliko je malena stara, kako se ponaša kad je ostavljaš samu, radi li tada štetu po stanu, laje li ili je utučena.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:42   #4143
Evo još jedne ponosne vlasnice maltezerice.... Imamo problema s pišanjem po stanu. Stavila sam prvo jednu pelenu, pa dvije, a sad imam još i nekoliko novinskih papira po dnevnom boravku i ništa... bas gađa mjesto gdje nema ničeg. valjda misli da su pelene dodatna mjesta gdje se može leći. Negooo imam jedno pitanjce... koliko puta tjedno joj smijem davati jogurt? Jede tri puta na dan Acanu za štence, al bi joj davala kao jedan međuobrok i malo jogurta budući da ga fakat voli
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:51   #4144
Kad je moje štene došlo u stan, ovaj je cijeli bio prekriven novinama. Onda su se novine polako skupljale prema sredini prostorije i vodile u predsoblje, pa u kupaonicu. U kupaonici je bio zahodić koji je uglavnom služio za dnevno izležavanje, a piškilo se po novinama uokolo.

Kad je prvi put piškila u kupaonici, odmah je dobila kolačić. Tako je nekako ukapirala da se kolačići dobivaju samo u kupaonici. Pa je znala potrčati prema njoj, iako joj je još neki puta znalo 'pobjeći' i u ostalim prostorijama. A kad bi piškila u zahodić, tri kolačića. Ubrzo je shvatila da se za tri kolačića isplati čučnuti u zahodiću.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:14   #4145
Moj pas je bio star 2.5 mjeseca. Prema savjetu uzgajivača smo psa dovodili do pelene svakih sat vremena, pogotovo kad smo sumnjali da bi mogla obavljatii nuždu i nakon jela.
Kad je bila na peleni bi joj govorili da piški i to je zauvjek ostao signal do današnjeg dana, kad joj se kaže "piški" ona to obavi na wc kućni ili vani. Nikad se noću ne dižemo jer nema potrebe, to obavi prije spavanja.

Bitno je da je i mir oko nje. Ako vani priđe susjed nema o od piškenja ništa, tako da smo ih zamolili da ne prilaze ako sumnjaju da je operacija u tjeku. Imamo jake zime sa velikim snijegom pa je kućni wc od koristi.

To je išlo tako lako da nikakvog nereda nismo imali od samog početka, mala glava je odmah shvatila da to treba raditi na pelenu. A kao mala je piškala često i bio bi problem da nije usvojila brzo.
MOžete je navikavati i na novine da manje trošite novaca. Mi stavimo donji novinski papir masni, a gornji onaj što više upija da se pas manje smoči. Svaki drugi-treći dan čistom vodom operemo nogice i između zadnjih nogica, da uklonimo moguće tragove urina. I dobro osušiti fenom, nikad ostaviti da se samo suši.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:26   #4146
Ok. Hvala... probat ću s tim metodom. Baš ju pratim pogotovo kad se probudi ali je uvijek brža od moje reakcije da kad krene piškit ju prebacim na pelenu ili novine. Tako da ju zadnja dva dana stalno izvodim van. I po 10 puta na dan. Po noći naravno da mi ostavi poklon negdje (na parketu obavezno, nikak da pogodi novine ili pelenu) budući da ima pauzu od zadnjeg do prvog setanja 6 sati...
Moram priznati da sam pročitala ovu temu cijelu, od prvog do zadnjeg posta, prije nego kaj je došla. Ali praksa je očito nešto drugo
I još nešto.. pesica stalno jede travu dok je vani. Koliko joj to može naškoditi? Pokušavam ju odviknuti od toga ali se ne da.
I vidim da je danas imala dosta mekanu stolicu, i sad ne znam dal je to od jogurta. :/


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:23   #4147
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
pesica stalno jede travu dok je vani. Koliko joj to može naškoditi? Pokušavam ju odviknuti od toga ali se ne da.
Moja je kao mala išla na livadu kao na ispašu. Jednom je toliko pasla da je nakon 10 koraka ispovraćala toliku gomilu trave da nisam mogla vjerovati gdje je to sve stalo. Nakon toga je sama vodila računa koliko je dovoljno. I danas to voli raditi, ali puno rjeđe.


Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
I vidim da je danas imala dosta mekanu stolicu, i sad ne znam dal je to od jogurta. :/
Vrlo vjerojatno. Ako je želiš priviknuti na jogurt, onda počni s jako malom količinom. Iako nisam sigurna koliko psu trebaju proizvodi od kravljeg mlijeka.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:40   #4148
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala... probat ću s tim metodom. Baš ju pratim pogotovo kad se probudi ali je uvijek brža od moje reakcije da kad krene piškit ju prebacim na pelenu ili novine. Tako da ju zadnja dva dana stalno izvodim van. I po 10 puta na dan. Po noći naravno da mi ostavi poklon negdje (na parketu obavezno, nikak da pogodi novine ili pelenu) budući da ima pauzu od zadnjeg do prvog setanja 6 sati...
Moram priznati da sam pročitala ovu temu cijelu, od prvog do zadnjeg posta, prije nego kaj je došla. Ali praksa je očito nešto drugo
I još nešto.. pesica stalno jede travu dok je vani. Koliko joj to može naškoditi? Pokušavam ju odviknuti od toga ali se ne da.
I vidim da je danas imala dosta mekanu stolicu, i sad ne znam dal je to od jogurta. :/


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk


Imas temu o dolasku stenadi. Taj pozitivan pristup je najbolji i prije ili kasnije ce skuziti - kad obavi na pravom mjestu narodno veselje i kolacic, kad promasi potpuna ignorancija bez ikakve reakcije.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:41   #4149
moj Flafy si redovito pojede malo travice, ko mala kravica je.. nekad i pretjera pa ispovraca sve, valjda mu to organizam pita.. uglavnom nema straha od trave..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
sasha2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:43   #4150
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
I još nešto.. pesica stalno jede travu dok je vani. Koliko joj to može naškoditi? Pokušavam ju odviknuti od toga ali se ne da.
Quote:
sasha2511 kaže: Pogledaj post
moj Flafy si redovito pojede malo travice, ko mala kravica je.. nekad i pretjera pa ispovraca sve, valjda mu to organizam pita.. uglavnom nema straha od trave..
Moj isto to radi povremeno i onda obavezno u roku dan-dva povrati tu travu. Pitala sam veterinara zašto to radi i što to znači i rekao mi je da je to skroz normalno i da si na taj način pročiste želudac jer ne mogu probaviti travu pa uglavnom povrate. Slične informacije sam pronašla i na internetu, čak sam pročitala da neki psi na taj način riješe problem mučnine (kao da shvate da si time olakšaju).
Tigresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:15   #4151
Onda ok. Čitala sam da je to normalno, al kad doživiš u stvarnosti, da je cijelo vrijeme vani fokusirana na tu travu, ostaneš sa sto upitnika.... I onda još kopanje po dvorištu... 😁 ... kućni umiljati pas... Ma zvijer
Jogurt ću onda za sad ostaviti po strani. Mislila sam da je to ok za njih.
Hvala svima!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:56   #4152
Čime hranite psa? Koja hrana.

Kao malom dajte samo žlicu ab kulture ili domaćeg kefira. U to bi dodala nekada kapsulu laktobakcilusa u prahu (samo prah) ili neke druge probiotike namjenjena samo psu.

Moje iskustvo sa travom je da je to sve do hrane. Moj pas je rigao dok je bio na kvalitetnoj hrani koja mu je silne probleme prouzročila. Od povraćanja je nastao i plak na zubima, iako sam prala zube svaki dan. Kiselina razara zube.Obavili smo i jedno čišćenje zuba zbog tih posljedica.

Sad je na hrani od koje ne povraća i paše psu, nema povraćanja i pas ne jede više travu. Od trave nakon kiša mogu kod pasa se pojaviti crijevni paraziti, pa to i nije baš dobro. A posljedice mogu i koštati pozamašno novaca.

Dosta kuham psu pa je to i hrana koja ne provocira želudac.
Svi problemi dolaze od gotove hrane. Sve je to otpad, sa dodatcima raznoraznih kemikalija.
Ako volite svog psa kuhajte i dobro proučite hranu koju mu dajete.

A od teorija naših veterinara i mene zaboli želudac.
Hrana nek bude vaš lijek, to je već davno rečeno samo primjenite u stvarnosti.

I da u temi o učenju šteneta na nuždu smo govorili o tome pa pročitajte. I o nagradicama to je jako bitno.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:02   #4153
Evo tema. https://www.forum.hr/showthread.php?t=331970&page=6

Moguće da psu nešto nedostaje u prehrani kad kopa po dvorištu.

I pas je mali, možda mu je pauza od prvog do zanjeg mokrenja od 6 sati prevelika. Za početak bi bilo dobro da nakon tri sata ustane netko i odvede psa piškiti. Dok se to ne sredi.
Meni se pas popišao po sred kreveta (našeg za spavanje). U toku noći se snašla, sami smo si krivi za to.

Moj pas je kao mali piškao svakih pola sata do sat u toku dana. To je bilo kad je bila mala i radili urinokulturu i sve je bilo uredu. Možda i pojedina kupovna hrana ili riža u hrani to uzrokuje. Ali smo dali psu mogućnost da to obavi kad hoće. Srećom da na samom početku nisam radila.

Sad kad me nema kući ima pripremljena 3 wc-a. Ako je jedan onečišćen na njega više neće, traži čisto mjesto.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 06:56   #4154
Hranim ju Acanom za štence.. Do sad i nije imala nikakvih problema, osim taj jedan put proljev. Ali evo vratilo se sve na staro.
Inače, hranjenje je posebna priča. Jel moguće da Maltezerima uopće ne treba hrana :/ Dakle ova jede samo kad sam ja tu i kad ju gledam. Kad sam u drugoj sobi nema šanse. Također iz zdjelice ne voli jest. Ako je na podu, odmah očisti. Ali iz zdjelice se bogme mučimo. Imam osjećaj da će mi pas crknut od gladi kad se vratim na posao. Ali to nije tema za tu.
I mislim da nagrade uopće ne doživljava. Nisu joj niti keksici neki posebni gust. Mozda je jos premala. A ništa idem čitati predloženu temu.
Inače samo da se pohvalimo, 24 sata nije obavila ništa u stanu. Sve vani. Ali znam da nije ni to rješenje. Mora se naučit na pelenu/novine.
Hvala!


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 12:38   #4155
Joj ista moja kad je bila mala.
Kad je hrana bila u zdjelici, izvadi je i pobaca okolo. Zobala je kao ptičica.
Jedva sam je natjerala da jede iz zdjelice.

Na kraju je razvila neki strah od posudice u 4-toj godini života. Razlog je bio što se razbolila od jedne vrste hrane. Sad jede sa podložaka za sjeckanje mesa i povrća. I poštujem to, ne silim je više na zdjelice.
Ni moja nije htjela jesti kupivnu hranu. Ali kuhano mljac, mljac.
Ja bi ti preporučila da je hraniš tjedan kuhano, drugi tjedan brikete. Bitno je da se držiš jedne vrsta proteina kroz tjedan. Znači ako je junetina samo junetina sa povrćem i nečim tipa riža.. Omjer ide 50% meso, 25 povrće i 25 ugljikohidrat. Bez začina.

Akana je dobra. Ima jedna preporuka da maltezerima paše ona sa zobi i žitaricama, sa manje proteina.
Možda bi bilo dobro da mijenjaš i vrstu Acane dok ne dođete na onu koja paše. Pokušati i riblju, ona zna smiriti neke alergijske reakcije kod psa.
Moj pas jede hranu od norveškog lososa.

Možete pokušati i preći na barf. Tad se treba hraniti samo tim. Bar mislima da je tako. Ne miješati sa briketima.

Ne mora se naučiti na pelenu, ali će vam svima biti lakši život. I psu treba dati mogućnost da noću može sam doći do novina. Tad ćete svi u miru spavati i biti sretni.
Kad to nauči nema vam kraja, čak i u gostima sve dobro funkcionira. Moja je i u autu znala na novine to obaviti. Takva je bila situacija i obavila je to bez problema. Ali najviše voli van.

Evo ti recept za zdravi pseći obrok.

Recept za zdravi pseći obrok.[/U][/B]

http://www.care2.com/greenliving/how...asy-steps.html

Rodney’s recipe (taken from his video above) makes about 1 lb of food and contains about 40 calories per ounce.
14 oz 90 percent lean ground beef
2 tsp hempseed or 3 Tbsp hempseeds
1/2 tsp Carlson’s cod liver oil or 2 oz. sardines
1/4 to 1/2 tsp kelp powder
1 egg (save 1/2 egg shell for use)
1 oz beef liver
1 oz broccoli
1 oz bell pepper
1 oz spinach

1. Mix the beef, hempseeds, liver oil, kelp and egg together. Set aside half the egg shell.
2. Combine 1/2 of the egg shell with the beef liver and veggies in a food processor.
3. Hand mix everything together. Cook or serve raw. Or package and freeze for later.

Do you cook your own pet food? Thanks for sharing your recipes and experiences in a comment below. And, if you make Rodney’s recipe, let us know how your pups liked it.

Tema o kuhanju za psa gdje smo o tome govorili. https://www.forum.hr/showthread.php?t=306024&page=29

Nemoj savšta davati psu od slatkiša. Pogotovo ni za živu glavu one prešane kosti.
Mom psu dajem ove poslastice.
Petinu keksića od Eukanube, dva puta dnevno. Eukanuba keksi

Ovo dam kad žica hranu i kad je ulovi lizanje. Obožava sada, na početku nije zato što joj je riba bila novost. Ali je idealna zamjena za prešanu kost. I zdrava, od norveškog lososa je. On se uzgaja bez hormona i antibiotika. http://fish4dogs.hr/tile/sea-jerky-tiddlers/

JE li ti pas čišćen od parazita?
Zbog kopanja bi psu dala pola preporučene dnevne doze VMP vitamina. Desetak dana ne dulje pa vidjeti hoće li se smiriti kopanje. Možda tip Acane ne odgovara psiću pa ima sve te simptome.
Moj pas je jeo izmet kad je bila mala. I to je bio znak nečega.

Možeš pokušati promjeniti vrstu Acane. Grassland acana se smatra kao najkvalitetnija, bar tako tvrede u nekim testiranjima.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:55   #4156
Je, čišćena je od parazita.
Ma ja mislim da joj je to u karakteru. Toliko je hiperaktivna vani da skače i kopa sve okolo... ko da se najela ludih gljiva.
A stp se promjeme hrane tiče naravno da cu s vremenom isprobavati. Mislim da imaju samo ovu jednu bas za štence. Pa se bojim uzeti za starije pese dok me navrsi bar 6-7 mjeseci.
Mali update-danas sam ju prvi put ostavila samu na tri sata, i to tako da je bila budna i svjesna da ju ostavljam kad sam odlazila... I popiškila se na pelenu!!! Bumo vidjeli jel slučajno
U svakom slučaju pričekati ću još malo sa bilo kakvim zaključcima. Tek je 5 dana kod mene
Hvala ti puno Petra.
Svaki savjet je dobrodošao.
Ovo mi je prvi pas, kojeg želim od kad znam za sebe (valjda preko 30 gidina) A ne želim ju skroz razmaziti. Hehe

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:08   #4157
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
Hranim ju Acanom za štence.. Do sad i nije imala nikakvih problema, osim taj jedan put proljev. Ali evo vratilo se sve na staro.
Inače, hranjenje je posebna priča. Jel moguće da Maltezerima uopće ne treba hrana :/ Dakle ova jede samo kad sam ja tu i kad ju gledam. Kad sam u drugoj sobi nema šanse. Također iz zdjelice ne voli jest. Ako je na podu, odmah očisti. Ali iz zdjelice se bogme mučimo. Imam osjećaj da će mi pas crknut od gladi kad se vratim na posao. Ali to nije tema za tu.
I mislim da nagrade uopće ne doživljava. Nisu joj niti keksici neki posebni gust. Mozda je jos premala. A ništa idem čitati predloženu temu.
Inače samo da se pohvalimo, 24 sata nije obavila ništa u stanu. Sve vani. Ali znam da nije ni to rješenje. Mora se naučit na pelenu/novine.
Hvala!


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Moj ni dan danas (ima 7 godina) ne jede dok je sam doma. Jedino ako je nešto turbo primamljivo, ali rijetko. Nece umrijeti od gladi .

A što se tiče obavljanja nužde - pa što ti u konačnici nije bolje da nauči da se to radi vani nego da razvlačiš popišane pelene po stanu?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:16   #4158
Ma je, ali vani to obavlja jer ju izvodim svakih sat i pol- dva... ni ne stigne doma "čučnuti"
u ponedjeljak se vraćam na posao i počet će ostajati sama po 4 sata... Baš me zanima kako bu to izgledalo...
Evo već zadnje dvije noći kad ima duži razmak od dva sata piski na pelenu. Ali kaka pored vrata. Sad sam tamo stavila novine pa ću vidjeti dal će joj to biti primamljivo. Ni ne očekujem od steneta da trpi dulje od 2-3 sata. Zato ju želim naviknuti da uvijek ima svoje mjesto u slučaju krize

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:42   #4159
Samo ti psiću stavi pelene ili novine. I to na par mjesta, ako uprlja jedne možda neće više na njih vršiti nuždu.
Uvjek si kreneš od sebe, zamisli da tebi netko ne da na wc 5 sati, a sila ti je. Zamisli da te blago mora čekati da se popiša i muka mu je i od samog razdvajanja. Ako nema novina ili pelen ne zamjerite psu što vam je sve popišao okolo.
Moj pas ako ne vrijeme ne kaka sav se trese. I na pamet mi ne pada ga mučiti i pustiti u agoniji.

Čim prije krenite navikavanje da ostane sam. Ostavljajte ga više puta dnevno na 5-10 min samog, pa povećavajte razmak. Nosite pidžamu par noći i to mu stavite na ležaj da ima vaš miris, to će mu dati sigurnost i malo ublažiti strah. Ako imate balkonska vrata kroz koja se može vidjeti vani, možete mu staviti nešto da tu legne i da može promatrati van. Možemu se i netko od susjeda javiti ispred tih vrata. Čisto da mu se odvrati pažnja. I obavezno ostaviti radio da svira.
Moj pas zna ostati i 10 sati sam, ako mi posao to zahtjeva. Nikakav problem nije.

Nemojte se opraštati sa psom to ćega iztraumatizirati. Iznesite svoje stvari prije odlaska i na par sati, da ne zna da odlazite i da ne povezuje vaše pakiranje sa odlaskom. Jednostavno nek misli da ste tu negdje. Lakše će to sve podnijeti.
Dopustite da se raduje kad dođete. Ja sa svojom odmah idem van i igramo se u dvorištu loptom, i taj povratak učinim posebnim.
Čekat će vas ispred samih vrata, nek pas ne bude na propuhu.

Hrana psu i ne treba biti po cijele dane izložena, samo čista voda. Dok je pas mali dnevnu dozu rasporedite na 3 puta i tri put servirajte obrok. Ako obrok u roku 15 min ne pojede maknite bez da psa silite da jede.
Ogladnit će kad tad i jesti ako je gladan.
Držanje po cjeli dan hrane i zobanje nije dobro ni prirodno, može samo nanijeti probleme.
Pas će sam pokazati vrijeme kad ćete mu stavljati obrok po dva puta na dan. Mislim da maltezeri nisu ipak za jedanput na dan jedenje. To je pretrpavanje malog želuca i prije može imati probleme nego biti dobro.
Jedino ako pas to traži tako.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:03   #4160
pozdrav!
Udomila sam maltezera prije 2 mjeseca. Star je 2 godine. Brzo se navikao na mene i na ukucane te se skroz prilagodio. Problem je sto nije dovoljno dobro socijaloziran sa strancima. U setnji laje na strance, nitko mu se ne smije pribliziti. Uskoro bi trebali na more trajektom. Razmisljam o kupnji transportera i(li) brnjice. Imate kakve savjete, svaki je dobrodosao!
Ne bi ga htjela muciti u transporteru ali ne znam kako ga prilagoditi situacijama i naviknuti na strance.
tkex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.