Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 15:25   #901
i ja sam vlasnica prekrasne maltezerice evo vec godinu i pol i stvarno sam odusevljena ovom pasminom. tako umiljato i drago stvorenje, da se uvijek svi rastope kad je vide. svakome se veseli, svakoga lize, pa se mi doma zezamo: da nam lopov dođe, ona bi i njega isto tako veselo docekala i oblizala

naucili smo je ostavljati samu, malo po malo...tako da sada najcesce spava dok nas nema, ali to nije cesto i nije na dugo. hranimo se sa Hillsom iako preferira konzerve pa me to poprilicno kosta, najslade od svega joj je ipak kad ubacimo malo meseka ili nekog naseg saftica.

obzirom da smo htjeli jos jednu, parili smo je sa jednim finim frajerom od 2.5kg, a prosli tjedan se ostenila i dobila dvije curice tako da sada imamo pravo veselje doma.

jedini problem je sto se ona jako cesto trese, vodila sam je veterinaru pa kaze da to moze biti od porođaja šok i da je to normalno jer stvara mlijeko. a meni ju je tako tesko gledati dok se trese, a nikako joj pomoci. vadili smo krv, da se provjeri kalcij, ali je bio u granicama normale, na donjoj granici. dajemo joj vitamine (neki mix njih 12 i jos zasebno kalcij). ako ima jos netko kakav savijet, molim vas?

Quote:
hanica21 kaže: Pogledaj post
bok svima! ovako, sljed tjedan bi trebala dobit malog maltezerica, sve vec zbam oko zdravlja, njege, hrane itd, samo me zanima ako mi moze netko reci koliko kosta angels glow ili diamond eye i dali se to moze nabaviti kod svakog veterinara??
ne moze kod svakoga, npr moj na tresnjevci gdje idem nema, ali znam na tresnjevci jednog drugog koji ima. poprilicno kosta, mislim oko 250kn bocica za 3 mjeseca, tako nesto mislim. samo dobro se raspitaj da li to stvarno zelis davati svojoj, postoje i blazi nacini za ciscenje crvene dlake kraj ociju. ja sam svojoj kupila jer joj se jedno vrijeme pojavilo to crvenilo, ali je ona odbijala to jesti (stavljali smo joj u hranu, ali se nije htjela niti pribliziti)...nekako smo je par puta ipak zakamuflirali, ali vise smo se posvetili svakodnevnom brisanju i tako je uspjelo proci. o angel glowsu sam nasla neke bas ruzne komentare na netu pa sam na kraju i prestala bit za to.

inace malena ima 1.8-2kg , pa me mnogi pitaju jel rijec o mini maltezeru
obzirom da mi se ne da svakom prolazniku objasnjavati da ta vrsta ne postoji samo klimnem glavom

ipak najjaci trenutak mi je bio kad smo bili kod veterinarke sa 4 mjeseca (0.9kg) i kad nas je neka teta s kcerkom zaustavila da je podraga pokazujuci svog maltezera koji je imao vec oko 2kg i govori ona nama kako je i njen bio tako mali. pita nas koliko je stara, a mi kazemo 4 mjeseca, na sto ce ona...o pa i moj je napunio upravo 4...tu je lagano zazujala, a onda dodala "mora da je vas mini maltezer"

i imala bih jos jedno pitanje, kad sam ja kupila svoju malenu ona nije bila naucena na wc niti vani pa samo je to tek sa 2 mjeseca ucili, kako bi ja ove malene odmah naucila na to, zanima me kad treba poceti?

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 21.11.2009. at 22:25. Reason: Molim nauciti koristiti opciju "edit"
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 18:59   #902
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
A moja maltezerica je isto takva, čim se otvori frižider pa taman da spava kao top, već je ispred.
Ali su preslatki, kao male igračke, ma ja moju obožavam, i stalno joj to ponavljam (već joj i na živce idem)
Hehehe... to mene kod moje male misice fascinira, ona je u sobi na katu, vrata zatvorena, a ja u prizemlju u kuhinji i doslovno cim otvorim frizider ona pocne grebat po vratima ili doleti u sekundi
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:01   #903
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
i imala bih jos jedno pitanje, kad sam ja kupila svoju malenu ona nije bila naucena na wc niti vani pa samo je to tek sa 2 mjeseca ucili, kako bi ja ove malene odmah naucila na to, zanima me kad treba poceti?
Odmah, postoje pelenice za njih koje mozes staviti na pod, imas i puppy trainer, to malo nakapas po pelenici i tako neko vrijeme dok se ne nauci ici piskiti na pelenicu!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:02   #904
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
Da malo osvježim temu.....

kojom hranom hranite svoje maltezere? Veterinar mi je preporučio Hils, tako da se toga držim.... a frend me uvjerava da to nije baš najbolja prehrana za njega, da kupim nešto (ne sjećam se marke) ali druga riječ je wild
Ja ti preporucam Purinu PROPLAN
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:12   #905
moj piko je upravo danas došao k nama... 2 mjeseca i sad... osim što mu smeta ogrlica ( uzeli smo onu koja ide oko tijela a ne oko vrata) kad ga odvedem van ne želi se pomaknut niti milimetar sam stoji i trese se.. ok vani je hladno i sve ali kaj se nebi trebao barem malo pomaknut...

tnx
ivna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 17:33   #906
Quote:
ivna85 kaže: Pogledaj post
moj piko je upravo danas došao k nama... 2 mjeseca i sad... osim što mu smeta ogrlica ( uzeli smo onu koja ide oko tijela a ne oko vrata) kad ga odvedem van ne želi se pomaknut niti milimetar sam stoji i trese se.. ok vani je hladno i sve ali kaj se nebi trebao barem malo pomaknut...

tnx
Malo je premaleni jos za van a i hladno mu je, nemojte ga forsirati jer bi se mogao uplasiti, neka bude jos mjesec-dva doma... osim toga, koliko se sjecam od zadnjeg cijepiva a to je negdje sa 2 mj, mora proci jos oko mj dana od kada moze ici van jer nije jos stvorio imunitet pa se moze razboljeti.
Nesmijete jos ici van s njim, osim toga, on je jos uvijek tako maleni, neka malo naraste i ojaca, a ako bas hocete ici s njim vani, onda ga drzite u rukama.
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:28   #907
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Malo je premaleni jos za van a i hladno mu je, nemojte ga forsirati jer bi se mogao uplasiti, neka bude jos mjesec-dva doma... osim toga, koliko se sjecam od zadnjeg cijepiva a to je negdje sa 2 mj, mora proci jos oko mj dana od kada moze ici van jer nije jos stvorio imunitet pa se moze razboljeti.
Nesmijete jos ici van s njim, osim toga, on je jos uvijek tako maleni, neka malo naraste i ojaca, a ako bas hocete ici s njim vani, onda ga drzite u rukama.
ovo boldano NIKAKO!!!

i da, ne smije se družiti s drugim psima dok ne prođe sva cijepljenja ali nije da ne smije van, dapače

naravno, ne forsati to malo biće da bude satima na -10 ali šetnja danas na suncu bi mu više koristila od toga da ga držita na radijatoru
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:49   #908
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ovo boldano NIKAKO!!!

i da, ne smije se družiti s drugim psima dok ne prođe sva cijepljenja ali nije da ne smije van, dapače

naravno, ne forsati to malo biće da bude satima na -10 ali šetnja danas na suncu bi mu više koristila od toga da ga držita na radijatoru
Neka je drze u rukama ako trebaju ici nekamo, a ne da pasic hoda po cesti njuska i sl. dok ne stvori imunitet samo treba pazljivije citati pa ce se shvatiti sto je pisac htio reci.

Nisam mislila da ce odvesti psa u setnju tako sto ce ga nositi u rukama
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:36   #909
Ljudi pomagajte! Imam maltezera starog dvije godine. Zadnjih par dana počeo mi se zaletavati u ljude i gristi ih. Do sada je bio prava beba. Kaj da radim? Ne usudim se ga više puštati s lajnice.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 09:33   #910
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Malo je premaleni jos za van a i hladno mu je, nemojte ga forsirati jer bi se mogao uplasiti, neka bude jos mjesec-dva doma... osim toga, koliko se sjecam od zadnjeg cijepiva a to je negdje sa 2 mj, mora proci jos oko mj dana od kada moze ici van jer nije jos stvorio imunitet pa se moze razboljeti.
Nesmijete jos ici van s njim, osim toga, on je jos uvijek tako maleni, neka malo naraste i ojaca, a ako bas hocete ici s njim vani, onda ga drzite u rukama.
znam da je mali, ma spustimo se samo u haustor, i metar po ulici i čim mu postane hladno / počne se trest doma.... meni je uzajivač rekao da samo nesmije u doticaj s drugim psima dok veteriar ne odobri.....
ivna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:59   #911
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Neka je drze u rukama ako trebaju ici nekamo, a ne da pasic hoda po cesti njuska i sl. dok ne stvori imunitet samo treba pazljivije citati pa ce se shvatiti sto je pisac htio reci.

Nisam mislila da ce odvesti psa u setnju tako sto ce ga nositi u rukama

Quote:
ivna85 kaže: Pogledaj post
znam da je mali, ma spustimo se samo u haustor, i metar po ulici i čim mu postane hladno / počne se trest doma.... meni je uzajivač rekao da samo nesmije u doticaj s drugim psima dok veteriar ne odobri.....
nije se tako činilo a i vet joj je rekao isto što i ja... ako će štene dok ne prođe sva cijepljenja nositi po rukama, pa tek onda krenuti u socijalizaciju, za godinu dana će pisati postove poput ovoga


Quote:
Ljudi pomagajte! Imam maltezera starog dvije godine. Zadnjih par dana počeo mi se zaletavati u ljude i gristi ih. Do sada je bio prava beba. Kaj da radim? Ne usudim se ga više puštati s lajnice.
a meni je već pun kufer malih neodgojenih histeričnih pufastih derišta
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:26   #912
mene brine kaj će mali ostajati po 4-5 sati dnevno sam, dok se netko ne vrati iz škole, faksa ili posla... danas je isto al ga moja mama obilazi stalno.... pa me zanima koliko oni to dobro podnose...

i još jedno pitanje- kad se po noći budi (a on ima fazu 2 sata spavanja pa dva sata budan) jel ga se može ostavit da sam lunja po sobi..

a jučer smo počeli sa špotanjem.. stalno hoće grist... i onda radim da ga primim, kažem malo glasije ne i maknem se od njega... koji put se iživi na igrački a koji put mi onako slatko dođe do mene da se mazi i ne krize par minuta pa onda opet... jel ok radim?

tnx
ivna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:44   #913
Quote:
TašaN kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte! Imam maltezera starog dvije godine. Zadnjih par dana počeo mi se zaletavati u ljude i gristi ih. Do sada je bio prava beba. Kaj da radim? Ne usudim se ga više puštati s lajnice.
Odvedi ga veterinaru, mislim da to i nije bas normalno. Vet. Zdravko Ciric je super i sigurno ce naci razlog takvom ponasanju
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:46   #914
ovaj vikend je moja malena bila na operaciji, naime nije bila rijec o nedostatku kalciju nego o upali! ako nekoga zanima neka procita moj post na temi: Veterinari.
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:48   #915
Pozdrav ljubiteljima maltezerića, naj naj naj slatkijim psićima na svijetu!!!! evo i ja imam jednog bijelog čupavca koji mi se jaaaako uvukao pod kožu...uffff....međutim, ono što sam htjela objavit ovdje je to da imam jednog malog bebača maltezera,mjesec dana stara, ženkica, koju prodajem , moram, mama mi neda da i nju zadržim....tako da tražim nekoga ko je zainteresiran, ili zna da netko kupuje, ili makar molim za informaciju gdje bi mogla dat oglas.....
ako je netko zainteresiran nek mi se javi na p.p. za detalje.
nelica rc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:10   #916
Quote:
nelica rc kaže: Pogledaj post
imam jednog malog bebača maltezera,mjesec dana stara, ženkica, koju prodajem , moram, mama mi neda da i nju zadržim....tako da tražim nekoga ko je zainteresiran, ili zna da netko kupuje, ili makar molim za informaciju gdje bi mogla dat oglas.....
ako je netko zainteresiran nek mi se javi na p.p. za detalje.

Pobogu, pa štene staro 4 tjedna je opako premlado da bi ga prodavala!

Malena mora biti s mamom još najmanje toliko, a kod malenih psamina nije na odmet da ostanu i 12 tjedana uz mamu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:15   #917
Quote:
nelica rc kaže: Pogledaj post
... imam jednog malog bebača maltezera,mjesec dana stara, ženkica, koju prodajem , moram, mama mi neda da i nju zadržim....tako da tražim nekoga ko je zainteresiran, ili zna da netko kupuje, ili makar molim za informaciju gdje bi mogla dat oglas.....
ako je netko zainteresiran nek mi se javi na p.p. za detalje.

Ovakvi postovi u meni bude auhtohtonog Drakona

I ne samo stoga što u susjedstvu pratim odrastanje kujice koja je također odvojena od majke s četiri tjedna, a posljedice po nju, njezine udomitelje, kao i sve ostale pse u njezinoj blizini su katastrofalne. KATASTROFALNE!!!

Naime, malenu su najprije držali kod kuće da uopće stasa za cijepljenje, pa onda dok sva cijepljenja nisu obavljena, pa je bilo prehladno da tako majušna izlazi i druži se s ostalim psima, a i stalno je nešto pobolijevala (dolazila zima, kao sada)... Sve je rezultiralo time da je prekrasna mala psica umirala od straha od svih, ali baš od svih pasa i bježala na svoje vlasnike. Čak i moja inače plašljiva Luna joj je mirno stojeći nudila svoje društvo - ma kakav! Ova je bila izvan sebe.

Nakon toga je počela lajati na pse koji bi prolazili kolnikom na kojem je ona stajala s gazdom. I tako jedno godinu dvije... Sada, s tri godine, ona grize sve živo što hoda na četiri noge. I nema veze što ih zna od prije. Grize. Svaki puta kada moram proći pokraj njih, nema mi druge nego na udaljenosti od četiri pet metara stati i zamoliti vlasnike da je stave na lajnu, jer mi je već nekoliko puta oštro krenula na Lunu. Svi su, naravno, van sebe...

Da se mene pita (baš mi je žao što me se ne pita), ja bih odvajanje ovako malih štenaca tretirala kao napuštanje kućnog ljubimca i kažnjavala s onih 'famoznih' 15.000 kn. Jer odvajanje šteneta od majke i legla i nije ništa drugo nego zlostavljanje, koliko god mi sebi laskali da takvoj životinjici pružamo odgovarajuću skrb, ljubav, brigu, nježnost... mo'š mislit'
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:48   #918
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovakvi postovi u meni bude auhtohtonog Drakona

I ne samo stoga što u susjedstvu pratim odrastanje kujice koja je također odvojena od majke s četiri tjedna, a posljedice po nju, njezine udomitelje, kao i sve ostale pse u njezinoj blizini su katastrofalne. KATASTROFALNE!!!

Naime, malenu su najprije držali kod kuće da uopće stasa za cijepljenje, pa onda dok sva cijepljenja nisu obavljena, pa je bilo prehladno da tako majušna izlazi i druži se s ostalim psima, a i stalno je nešto pobolijevala (dolazila zima, kao sada)... Sve je rezultiralo time da je prekrasna mala psica umirala od straha od svih, ali baš od svih pasa i bježala na svoje vlasnike. Čak i moja inače plašljiva Luna joj je mirno stojeći nudila svoje društvo - ma kakav! Ova je bila izvan sebe.

Nakon toga je počela lajati na pse koji bi prolazili kolnikom na kojem je ona stajala s gazdom. I tako jedno godinu dvije... Sada, s tri godine, ona grize sve živo što hoda na četiri noge. I nema veze što ih zna od prije. Grize. Svaki puta kada moram proći pokraj njih, nema mi druge nego na udaljenosti od četiri pet metara stati i zamoliti vlasnike da je stave na lajnu, jer mi je već nekoliko puta oštro krenula na Lunu. Svi su, naravno, van sebe...

Da se mene pita (baš mi je žao što me se ne pita), ja bih odvajanje ovako malih štenaca tretirala kao napuštanje kućnog ljubimca i kažnjavala s onih 'famoznih' 15.000 kn. Jer odvajanje šteneta od majke i legla i nije ništa drugo nego zlostavljanje, koliko god mi sebi laskali da takvoj životinjici pružamo odgovarajuću skrb, ljubav, brigu, nježnost... mo'š mislit'
majko mila i draga, uf koji napadi!!!!! pa nisam ni mislila da ju dam još bar mjesec dana, halooo???? Pa ona je tako mala da nebi imala srca to napravit!!!!!! ja pitam za kasnije, tražim nekoga ko bi kupio psića, što ne znači odmah danas!!!!!
nelica rc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:11   #919
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Ja ti preporucam Purinu PROPLAN
Ima li toga u Pet centru?
*minii* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:18   #920
par problema

evo da pocnem: imam malog maltezera. on ima oko 2.5, 3 mj sad. e sad, on ima 3 kg. neznam dali je to previse ili on samo puno jede? I jos nesto. on je jako neposlusan. pokusavam ga sad naucit da sjedne i to, s keksicima, ali on samo skace na keksice ko da hranu u zivotu nije vidio. moze neko pomoc ???
matey14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.