Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 15:43   #921
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
Ima li toga u Pet centru?
Ima, ja u Pet centru uvijek kupujem. Samo obrati paznju da uzmes za manje pasmine. Postoje briketi od lososa i rize, oni su dobri za kozu, ali ja svojoj uzimam od piletine i rize jer nevoli bas te od lososa.
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 15:45   #922
Quote:
matey14 kaže: Pogledaj post
evo da pocnem: imam malog maltezera. on ima oko 2.5, 3 mj sad. e sad, on ima 3 kg. neznam dali je to previse ili on samo puno jede? I jos nesto. on je jako neposlusan. pokusavam ga sad naucit da sjedne i to, s keksicima, ali on samo skace na keksice ko da hranu u zivotu nije vidio. moze neko pomoc ???
Ako ima 3mj i 3 kg to je puno-previse za tu dob, dali je to sigurno cistokrvi maltezer?
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:07   #923
pozz svima! da li mi netko može preporučiti uzgajivačnicu maltezera? i usput mi reći kako se kreću cijene?
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:37   #924
Quote:
white snowflake kaže: Pogledaj post
pozz svima! da li mi netko može preporučiti uzgajivačnicu maltezera? i usput mi reći kako se kreću cijene?
Ja sam svoga kupila u Podravini kod jedne obitelji. Moj je velikog rasta i platila sam ga 1100 kn. Ako hoćeš broj i detalje pošalji mi poruku.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:41   #925
Quote:
white snowflake kaže: Pogledaj post
pozz svima! da li mi netko može preporučiti uzgajivačnicu maltezera? i usput mi reći kako se kreću cijene?
Za koje te podrucje zanima?

Neznam kako se sad krecu cijene, ali ja sam prije 3 godine moju maltezericu platila 2.800kn.
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 18:13   #926
pa u pricipu mi nije bitno gdje je uzgajivačnica, nije mi problem otići po psića bilo gdje! koliko sam se ja uspjela raspitati, maltići u nekim ugajivačnicama koštaju između 800 i 1200 eura. 1200 mi je možda malo pretjerano, a opet barem bih bila sigurna da sam dobila čistokrvnog maltezera, koji je uz to i zdrav. pa me zanima što vi mislite o tome?
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:35   #927
Quote:
white snowflake kaže: Pogledaj post
pa u pricipu mi nije bitno gdje je uzgajivačnica, nije mi problem otići po psića bilo gdje! koliko sam se ja uspjela raspitati, maltići u nekim ugajivačnicama koštaju između 800 i 1200 eura. 1200 mi je možda malo pretjerano, a opet barem bih bila sigurna da sam dobila čistokrvnog maltezera, koji je uz to i zdrav. pa me zanima što vi mislite o tome?
Moja maltezerica nema papire, iako mi je uzgajivacica pokazala papire od njene mame, za tatu neznam. Koliko se ja razumijem u to, znam da ti papiri trebaju jedino ako sa svojim maltezerom zelis ici na izlozbe, tada moras imati papire, a to dali je cistokrvan to nema veze sa papirima.
Maltezer moze biti cistokrvan bez obzira dali ima papire.

Neznam od kud ti ovi iznosi, ali meni se to cini jako puno za maltezera.

Kad sam kupovala svoju maltezericu, kupila sam je od zene koja mi je pokazala citavo leglo, mamu i tatu, cak sam svoju malu mrvicu vidjela kad je imala 2 dana. Moja maltezerica je cistokrvna, zdrava, cak nema ni suza oko ociju, jedino sto nema papira, koji nikad nisu ni trebali.
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:03   #928
a di si ti uzela svoju maltezericu?
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:34   #929
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Ako ima 3mj i 3 kg to je puno-previse za tu dob, dali je to sigurno cistokrvi maltezer?
da je... vidio sam mamu, a oploden je umjetnom oplodnjom
matey14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:13   #930
papiri

Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Moja maltezerica nema papire, iako mi je uzgajivacica pokazala papire od njene mame, za tatu neznam. Koliko se ja razumijem u to, znam da ti papiri trebaju jedino ako sa svojim maltezerom zelis ici na izlozbe, tada moras imati papire, a to dali je cistokrvan to nema veze sa papirima.
Maltezer moze biti cistokrvan bez obzira dali ima papire.

Neznam od kud ti ovi iznosi, ali meni se to cini jako puno za maltezera.

Kad sam kupovala svoju maltezericu, kupila sam je od zene koja mi je pokazala citavo leglo, mamu i tatu, cak sam svoju malu mrvicu vidjela kad je imala 2 dana. Moja maltezerica je cistokrvna, zdrava, cak nema ni suza oko ociju, jedino sto nema papira, koji nikad nisu ni trebali.
Gle, ako su roditelji tvog psa imali papire o porijeklu,,od kinoloskog saveza. znaci rodovnike onda je jako glupo sto ih nisi uzela , jer oni ne kostaju nista a uzgajivac ih je duzan dati ako su psi prijavljeni za parenje i zdravi. Time se ne podize cijena psa nego se cuvaju stenci od pretjeranog i loseg parenja a to znaci da ti rodovnik ipak daje nekakvu sigurnost da ce tvoj novi ljubimac biti zdrav i da ga neces izgubiti zbog skrivenih genetskih mana nakon sto ga zavolis.
Upravo radi tih razloga treba , ako uzimate rasnog psa, inzistirati na papirima a manje je vazno da l icete ici s njim na izlozbe. Moja havaneserica je bila odabrana od nas dan nakok okota, zbog boja koje je imala, ( iako ni to nije pravi nacin odabira9 i gledali smo je svakih par dana kako raste, Sa dva mjeseca informirani smo da ima krivi zagriz i da nije za izlozbe( na koje nismo ni mislili ici) te nam je ponudjeno da ako zelimo uzmemo drugoga psa. naravno nismo to uadili ali nam je uzgajivacnica u ugovoru o kupnji naznacila d pas ima krivi zagriz i zbog toga , samoinicijativno jer je to tako kod postenih uzgajivaca, snizila cijeu za 40%. I naravno dala rodovnicu, sve ispise, europutovnicu, potvrde o cijepljenu, ugovor sa nasim obvezama informiranja nje ako zelimo psa prodati ili ako mu se bilo sto ozbiljno desi. I sasvim razumljivo , ako kad idete vidjeti novo stene tamo nema mame i ostalih stenaca ( naravno do starosti minimalno 2 mjeseca nema govora o uzimanju stenaca9 onda zaboravite tog uzgajivaca jer tu nesto smrdi, ili je preprodavac( obicno lose stenadi koja ima velike sanse bolesti i genetskih poremecaja), ili nema uzgojne dozvole.
almador is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:59   #931
hej ljudi, ima ko iskustva sa uzgajivačnicama Monwhite Nalla i White World iz Zagreba, Bijou Blanc i Yvemma's iz Rijeke?
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:48   #932
Bond!!!

Ljudi ja imam malog maltezera zove se Bond i star je 3 mjeseca i svaka pomoc oko njegova odgoja bi mi dobro dosla. Hvala!!!
foxy_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:52   #933
Quote:
white snowflake kaže: Pogledaj post
hej ljudi, ima ko iskustva sa uzgajivačnicama Monwhite Nalla i White World iz Zagreba, Bijou Blanc i Yvemma's iz Rijeke?
Nemam, ali kad sam je zvala neke uzgajivačnice iz Rijeke sjećam se da mi je jedna rekla da psić košta 1200 eura.....
*minii* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:06   #934
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
Nemam, ali kad sam je zvala neke uzgajivačnice iz Rijeke sjećam se da mi je jedna rekla da psić košta 1200 eura.....
Zar čistokrvni maltezeri toliko koštaju?
Kad čitam oglase vidim cijene od 3000kn, nisam znala da su tako skupi...
jedno pitanjce, imaju li svi maltezeri one suze oko očiju?
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 17:08   #935
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
Nemam, ali kad sam je zvala neke uzgajivačnice iz Rijeke sjećam se da mi je jedna rekla da psić košta 1200 eura.....
a di si ti uzela svoga peseka???
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:17   #936
Quote:
Yoela kaže: Pogledaj post
Zar čistokrvni maltezeri toliko koštaju?
Kad čitam oglase vidim cijene od 3000kn, nisam znala da su tako skupi...
jedno pitanjce, imaju li svi maltezeri one suze oko očiju?
Ne. Samo oni iz legla koja nisu kvalitetna. Pazi jako na to jer to je i najveći problem kod maltezera. A što se cijena tiće, možeš naći i puno povoljnije. Pedigre ne znači nužno i dobro štene. Moj nema papire ali je prekrasan i što je najvažnije zdrav.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:31   #937
Quote:
TašaN kaže: Pogledaj post
Ne. Samo oni iz legla koja nisu kvalitetna. Pazi jako na to jer to je i najveći problem kod maltezera. A što se cijena tiće, možeš naći i puno povoljnije. Pedigre ne znači nužno i dobro štene. Moj nema papire ali je prekrasan i što je najvažnije zdrav.
To nisam znala...iako mi je to simpatično za vidjeti, kakav to predstavlja problem za psića?
Da, samo treba znati kod kojeg uzgajivača uzeti, najbolje bi bilo na preporuku.
Da li je bolje ženku ili mužjaka, naravi su im slične bez obzira na spol ili?
Kakav ti je šta se tiče opadanja dlaka?
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 13:22   #938
Quote:
Yoela kaže: Pogledaj post
To nisam znala...iako mi je to simpatično za vidjeti, kakav to predstavlja problem za psića?
Da, samo treba znati kod kojeg uzgajivača uzeti, najbolje bi bilo na preporuku.
Da li je bolje ženku ili mužjaka, naravi su im slične bez obzira na spol ili?
Kakav ti je šta se tiče opadanja dlaka?
Mužjak ili ženka, to ovisi o tebi. Ženke su privrženije obitelji, ali imaš više problema kod tjeranja. Mužjaci su življiji, ali isto su velike maze. Njih moraš više paziti kod tjeranja da se ne izgube. Sve u svemu svodi se na isto.
Maltezerima ne opada dlaka. Šišaju se poput pudla. Kod češljanja ima par grumenčića ali to je ništa. Stvarno su zahvalni po pitanju dlake.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 16:09   #939
Quote:
TašaN kaže: Pogledaj post
Mužjak ili ženka, to ovisi o tebi. Ženke su privrženije obitelji, ali imaš više problema kod tjeranja. Mužjaci su življiji, ali isto su velike maze. Njih moraš više paziti kod tjeranja da se ne izgube. Sve u svemu svodi se na isto.
Maltezerima ne opada dlaka. Šišaju se poput pudla. Kod češljanja ima par grumenčića ali to je ništa. Stvarno su zahvalni po pitanju dlake.
Zaboravih. Suzne oči podloga su za česte upale.
Šta se mene tiče ja bi mirnog mužjaka, da li ženke imaju menstruaciju svakih 6mjeseci?
Trebaju se češće šišati ili, nije mi baš lijepo za viditi ošišanog maltezera
No, to je dobro šta mu ne otpada dlaka.
Hvala na odg.
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 18:16   #940
Ja imam malo živahnijeg dečka. Beni se šiša 4 puta godišnje. Jednom u proljeće, 2 puta u ljeto i jednom u jesen. Šišanje nije obavezno no olakšava ti život. Ja Benija nisam šišala skoro cijelu prvu godinu jer mi je bio ljepši s dugom dlakom. No morala sam ga minimalno dva puta dnevno raščešljavati jer se dlaka jako petljala. Nakon šišanja sam odahnula. Sada se češlja dnevno jedanput i to traje par minuta (kad je imao dugu dlaku češljanje je bilo minimalno 15-tak minuta). Tijekom zime dlaka sporije raste nego u toplijem dijelu godine. Po ljeti je vruće pa je i njima lakše s manje dlake.
Za ženkice nisam mjerodavna, pa ti tu ne mogu pomoći. Moj izbor je uvijek mužjak jer je jednostavniji od ženka-bar po meni.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.