Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 20:16   #941
Nakon kuje... Nikad više mužjak. A to je individualno, ali da, kujice jesu općenito mirnije, lakše za odgoj, makar je svaki pas mala osoba i priča za sebe. Ako se ne želite baviti uzgojem, onda je sterilizacija najbolje i najhumanije rješenje, prvenstveno za kuju, a onda i za vas. Na zadnje mjesto pri tome stavljam komfor vlasnika da nema brige sa tjeranjem.

I bilo je riječi o tome puno... Pazite od koga kupujete psa kad već hoćete čistokrvnog, danas je upravo trgovina psima jedan od najomiljenijih biznisa raznih luđaka i kriminalaca. I to posebno popularne pasmine, što maltići jesu. Vi mislite da ste prošli jefitije, a doma donesete križanca, pitaj boga odakle, preprodatog, bolesnog itd... I date svoj novac gamadi. Evo za ove koji kupuju, informiranje, informiranje, informiranje: http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=46202.0 i ispod imate nekoliko topika o ovom problemu. Budite pametni i ne brzajte!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:37   #942
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Nakon kuje... Nikad više mužjak. A to je individualno, ali da, kujice jesu općenito mirnije, lakše za odgoj, makar je svaki pas mala osoba i priča za sebe. Ako se ne želite baviti uzgojem, onda je sterilizacija najbolje i najhumanije rješenje, prvenstveno za kuju, a onda i za vas. Na zadnje mjesto pri tome stavljam komfor vlasnika da nema brige sa tjeranjem.

I bilo je riječi o tome puno... Pazite od koga kupujete psa kad već hoćete čistokrvnog, danas je upravo trgovina psima jedan od najomiljenijih biznisa raznih luđaka i kriminalaca. I to posebno popularne pasmine, što maltići jesu. Vi mislite da ste prošli jefitije, a doma donesete križanca, pitaj boga odakle, preprodatog, bolesnog itd... I date svoj novac gamadi. Evo za ove koji kupuju, informiranje, informiranje, informiranje: http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=46202.0 i ispod imate nekoliko topika o ovom problemu. Budite pametni i ne brzajte!
Pa da, svaki je individualac, nikad neznaš kakva će biti kad naraste..to se upravo bojim,kad uzmem psića od ko zna kojeg uzgajivača , tako da trebam prvo sve provjeriti a ne gledati cijenu. Baš stoga šta su maltezeri popularni, svako malo vidim kojeg u gradu, kao i mops.
Slažem se za sterilizaciju, iako se neki protive tome...na vlasniku je da odluči.
Hvala TašaN, ja ću se također opredjeliti za mužjaka...
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 15:59   #943
Quote:
TašaN kaže: Pogledaj post
Ne. Samo oni iz legla koja nisu kvalitetna. Pazi jako na to jer to je i najveći problem kod maltezera. A što se cijena tiće, možeš naći i puno povoljnije. Pedigre ne znači nužno i dobro štene. Moj nema papire ali je prekrasan i što je najvažnije zdrav.
Ovo je stvarno jedna velika glupost crvenilo ispod okica ima VECINA maltezera, to je njihova ajmo reci karakteristika.... najpoznatije uzgajivacnice sirom svijeta imaju stence kojima okice suze samo sto to ne mozete vidjeti na web stranicama jer su vecina slika ili Photoshopirane ili su vlasnici rijesili taj problem na drugi nacin, a nacina ima dosta.... i to je sasvim normalna stvar.... s time sto su maltezeri bijeli i kod njih se to vise primjeti nego kod drugih pasa koji su crni, smedji itd....ne znam zaista odakle vam takva informacija posto imam radnju za kucne ljubimce (a i sama sam vlasnik 3 maltezerica) reci cu vam da mi u radnju dolaze psi tzv. maltezeri sa oko 8-10 kg koji nemaju uopce crvenilo oko ociju... i bas sam nedavno zakljucila da vecina takvih bijelih psica koji bas i ne odgovaraju standardima nemaju problema sa suzenjem okica.... I ne bih bas rekla da su ovi psi od po 8-10 kg (kojima btw. okice ne cijede) iz nekih kvalitetnijih legala nego psi koji odgovaraju propisanom standardu (a okice im cijede, mada nije ni to uvijek slucaj)
Molim Vas da ne sirite dezinformacije jer to sto ste rekli stvarno nema veze sa istinom!!!

A sto se tice price o odabiru spola... meni su drage i zenkice i muzjaci... muzjaci su jako mazni (bar u mom slucaju) zenkice su isto tako mazne ali moram reci i da su manje zahtjevne nego muzjaci... muzjaci se svakodnevno zapisavaju sto znaci da ih svakodnevno perem skoro cijele jer zapiskaju i noge i stomacic... i tu ima jako puno posla oko njih posebno ako nisu osisani, tj. ako su u dlaci.... No, sto god da odaberete budite sigurni da se necete pokajati, ispunit ce vam zivot srecom i radoscu i to ce biti ljubav neprevazidjena.... Maltezeri su zaista malo cudo od psica
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 11:49   #944
[QUOTE=Maltese-LuLu;23862601]


Ne slažem se ali svatko ima pravo na svoje mišljenje. S obzirom da imate maltezere, sigurno znate , da su glavni problemi maltezera upale očiju i ušiju. Upale očiju imaju češće upravo maltezeri sa tzv. suznim očima. Maltezeri se dijele na male, srednje i velike, pa stoga veličina nije predispozicija za suzne oči. A kvaliteta legla? Da, slažem se da ih ima svakakvih. U zadnje vrijeme pojavili su se brojni preprodavači jer su maltezeri postali hit. No,pedigre nije garancija zdravlja psa, a osobito UPALA.
Pozdrav ljubiteljima maltezera.
TašaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 15:19   #945
Kao prvo, ja sam VELIKI ljubitelj ove pasmine, zato je i uzgajam... A da nisam ljubitelj ne bih niti pisala ovdje i ne bih ljudima ukazivala na netacne informacije.... treba se prvo malo educirati i informirati pa tek onda iznositi na javne forume neke cinjenice...
Kao drugo, upale ociju ne znam otkuda vam to!? Upale ociju mogu imati SVI psi... to nije karakteristika pasmine, a razlozi upala ociju su razliciti, a nikako genetski! Suzenje ociju nije uvijek upala ociju ako mozda ciljate na to!

Quote:
Upale očiju imaju češće upravo maltezeri sa tzv. suznim očima.
Opet netacno, i opet ne znam odakle vam ta informacija

Quote:
Maltezeri se dijele na male, srednje i velike
Prvo se treba procitati standard pa onda govoriti.... Maltezeri su JEDNI, NEMA nikakvih podjela na velike, male, srednje, toy, kraljevske kao sto cesto mozemo cuti od strane ljudi koji nisu upuceni u pasminu

Ja nisam spominjala velicinu kao predispoziciju za suzenje ociju nego sam rekla ono sto sam ja primjetila, a ni to nije uvijek slucaj... A vi ste rekli da SAMO psi iz nekvalitetnih legala IMAJU problema sa suzenjem okica.... to nije istina jer vecina maltezera ima taj problem i tacan razlog tome se jos uvijek ne zna u potpunosti, ali je najcesca teza ta da je to genetski.... Suzenje ociju nikako ne znaci kvalitet ili nekvalitet nekog psa....

Slazem se sa vama da rodovnik nije uvijek garancija da ce pas biti zdrav, jer nazalost danas ima puno svercera koji se bave svime i svacime da dobiju rodovnike i da stence sto bolje prodaju i za vece novce... Da napomenem takodjer da su ti rodovnici lazni i falsificirani (prodaju se na kg)... To je nazalost jedan veliki problem danasnjice koji ne znam da li se uopce moze rijesiti ali se zato prije svake kupnje treba dobro informirati i znati sta zelis da kupis, s rodovnikom ili bez ali da je leglo PROVJERENO... i nikako ne smijemo te tzv. "uzgajivace rasnih pasa" i dalje poticati da nastave sa takvim "uzgojem".... To se treba sprjecavati sto se vise moze, jer sverceri u ovim malim psicima vide veliki izvor zarade obzirom da su danas maltezeri, yorkiji, bichoni i ostale patuljaste pasmine jako popularne.... Svi ih hoce ali za male novce.... A kada cujete razlog zbog kojeg je cijena cistokrvnog psa takva kakva jeste, onda shvatite i zasto je cijena psa kupljenog od preprodavaca, svercera itd. tako niska.... ali ipak tom sverceru nije niska jer se nakupi od silnih stenaca koje jadne kujice svake godine "proizvode".... To je nesto strašno, a da ne spominjem uvjete gdje ti jadni psici zive, kako se hrane i kako ih stite tj. ne stite od zaraznih bolesti, parazita i ostalih nametnika... Kada uzmete stene iz takvih uvjeta i kada potrosite vise novca na veterinare nego sto ste platiti stene, onda se zapitate dosta toga, i tek onda vam udju u glavu neke stvari.... Najvaznije je da se pljuju uzgajivaci, koji su korektni, koji na regularan nacin vade rodovnike za svoje stence, koji se cijele godine trude i postizu uspjehe (a sve se to jako puno placa), i kada uspiju, ne mogu prodati svoje stene zbog gore navedenih "ljubitelja pasa"... To je jako zalosno!

Volite svoje pse i neka vam crvena dlaka ispod okica ne bude mjerilo kvalitete nekog uzgoja, jer sve je to individualno....

Pozdrav!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:21   #946
Vlasnica sam maltezera od nekih 9 mjeseci (naravno nisam uzela onog od 1200

eura nego sam upozorila da ljudi nabijaju svakakve cijene.)

Zasad nemamo problema sa suzenjem okica, dok moja susjeda ima ogromnih problema. Naravno da postoje veličine maltezera, jer njen ima 3 godine i 3 kg, dok moj nema ni godinu dana a ima 6 kg.
*minii* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:07   #947
Quote:
(naravno nisam uzela onog od 1200

eura nego sam upozorila da ljudi nabijaju svakakve cijene.)
Upozorila Znas onu, koliko novaca, toliko muzike...
Da samo znas koliko ljudi ulazu u svoje ljubimce, ne bi imala ovakvo misljenje... i onda kada stave cijenu ljudi se cude i smiju im se... zato ce uvijek postojati sverceri i stanceri i zahvaljujuci takvima kao sto ste vi oni ce zaradjivati i muciti jadne zivotinje parenjem tjeranje za tjeranjem i drzeci ih u vanjskim kavezima, na hladnoci i hraneci ih onim sto ostane njima iza rucka...

Samo cu jos reci da je cistokrvan maltezer onaj koji se po svome izgledu (sto ukljucuje i tezinu - a i jos mnogo toga) i karakteru priblizio propisanom standardu.... samo procitaj standard pasmine maltezer i sve ce ti biti jasno.... Susjedin maltezer ulazi u okvire standarda... a tvoj.....
Sorry ali tezina tvog psa koji nema jos niti godinu dana je prevelika....
Postoji cistokrvni maltezer i "maltezer" tj. mali bijeli psic koji je samo pod nazivom maltezer a pitanje je kojih pasmina je on potomak....

Ovdje ne govorim o tome koliko ko voli svoga ljubimca... naravno da je svakome njegov pas najljepsi i najdrazi, bez obzira na tezinu... ja govorim o pasmini maltezer, onakvoj kakva jeste i kakvu ju je nekad davno neko opisao...
Takodjer govorim o ljudima koje nije briga za zdravlje tih pasa i koji svoje zenke nonstop pare... govorim o ljudima kojima su ti jadni psici samo izvor zarade... i na kraju sta se desi? Naivni ljudi povjeruju takvim zlostavljacima zivotinja i jos uzmu od njih psa, sto je za njih veliki uspjeh i to ih potice na daljni nekontrolirani uzgoj... da li su ti psi ikada cijepljeni da li su cisceni od parazita i ostalih nametnika da li su ikada probali i jednu kvalitetniju hranu ili poslasticu naravno da NE, jer to je takvim ljudima trosak

Pozdrav!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:18   #948
Jos mali dodatak na moj prethodni post...
Samo par slika da vidite kako to izgleda... pa mi iskreno recite, da li se i vama srce cijepa kao i meni kada vidite ove jadne i nesretne zivotinjice?

















Zalosno, ali istinito... i sve je vise takvih "uzgajivaca"....
Uvijek kazem, hvala Bogu pa nasim psima nista ne nedostaje, zive sasvim slobodni, uzivaju u zivotu i ljubavi koju im pruzamo.... dok ovi jadni psici ne znaju sta znaci biti slobodan i imati neciju ljubav....
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:30   #949
Maltese-Lulu za fotke. Slične uvjete možete vidjeti i na fotkama nekolicine "uzgajivača" sa Njuškala/Plavog. Informirajte se dobro prije kupnje, ne brzajte, neće psići nigdje pobjeći, dobro se pripremite-to je sva mudrost.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:10   #950
moj slatkić ima 2 i pol mjeseca i zove se Rambo ) živahan je jako i zaigran! na srecu jako je brzo naucio piskiti na pelenu, u svega 5 dana od kad je dosao, ali veliku nuzdu obavlja na balkonu, ne pelenu ne zeli. Jos sam htijela reci da on nema papire, ali poznam osobno vlasnike i od tate i mame tako da cisto sumnjam da ce kad naraste poprimit izgled sve samo ne maltezera, kao sto su neki pisali! sto se tice crvenila ispod okica, i Rambo to ima, cistim mu bornom vodom i neki dan sam mu kupila Pet Sparks, sto je isti proizvod kao i Angels glow, i od istog proizvođača, pa cu vidjet kako to djeluje! tek dva dana to koristimo! pa da li netko ima iskustva sa Pet Sparksom?? pozz svim vlasnicima i njihovim psicima
hanica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:35   #951
lapdog ... Zato oglasnike treba izbjegavati, jer se pas ne kupuje preko oglasnika... Pas nije igračka i kupuje se za narednih 15-20 godina a ne za od danas do sutra...

Quote:
hanica21 kaže: Pogledaj post
Jos sam htijela reci da on nema papire, ali poznam osobno vlasnike i od tate i mame tako da cisto sumnjam da ce kad naraste poprimit izgled sve samo ne maltezera, kao sto su neki pisali!
hanica21, nisam svojim postom mislila na pse bez papira - kućna legla... Mogla si vidjeti slike koje sam postavila... Na takve "uzgajivace" sam skretala paznju...

Mi nismo probali Pets Spark, ali mozes na njihovom web-u pogledati sve sto je bitno... http://www.petsspark.com/
Mi smo koristili Angels Glow i zadovoljni smo!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:02   #952
ljudi pa zar nitko nema baš nikakva iskustva sa etabliranim uzgajivačnicama??? ja stvarno želim psa sa papirima, i to ne radi izložba jer će mi pas biti isključivo ljubimac, ali ne želim uzimati psa od švercera i proživljavat traume kad bude bolestan ili ne daj Bože ugine. zato molim vas, pomozite!!!!
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:10   #953
Quote:
white snowflake kaže: Pogledaj post
ljudi pa zar nitko nema baš nikakva iskustva sa etabliranim uzgajivačnicama??? ja stvarno želim psa sa papirima, i to ne radi izložba jer će mi pas biti isključivo ljubimac, ali ne želim uzimati psa od švercera i proživljavat traume kad bude bolestan ili ne daj Bože ugine. zato molim vas, pomozite!!!!
Znam da su uzgajivačnice White World, Bijou Blanc i Yvemma's pouzdane i da imaju jako lijepe i zdrave štence čiji su roditelji ujedno izložbeni psi!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:19   #954
Quote:
Maltese-LuLu kaže: Pogledaj post
Znam da su uzgajivačnice White World, Bijou Blanc i Yvemma's pouzdane i da imaju jako lijepe i zdrave štence čiji su roditelji ujedno izložbeni psi!
puno hvala! jednu sam već kontaktirala, ali nisam bila sigurna, pogotovo nakon svega što sam o švercerima pročitala!
white snowflake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:34   #955
Nema na čemu, samo pitaj...
Sve tri uzgajivačnice koje sam ti nabrojala su renomirane uzgajivačnice u Hrvatskoj... Ima ih tu još par... Možeš vidjeti na ovom linku spisak uzgajivačnica, te također i bazu rodovnica maltezera... http://maltezer.com/index.php?option...d=35&Itemid=60
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:53   #956
Evo malo sličica od mojih malih ljubavi....

Naš Paco


Dvije sličice kad je bio mali...


Danny


Također krajem sljedeće sedmice očekujemo naše prve bebice!

Evo ponosne buduće mamice


I za kraj još jedna Danny-eva


Puno pozdrava svima od naše vesele bijele ekipe iz Sarajeva!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:26   #957
ajme prelijepi su, duga prelijepa dlaka, vidi se da je pesek glavna tema vas i da netko stvarno jako brine o njemu... svaka čast
__________________
...živi svaki dan ko da ti je zadnji i jednom ćeš biti u pravu... ;)
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 01:41   #958
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
Vlasnica sam maltezera od nekih 9 mjeseci (naravno nisam uzela onog od 1200

eura nego sam upozorila da ljudi nabijaju svakakve cijene.)

Zasad nemamo problema sa suzenjem okica, dok moja susjeda ima ogromnih problema. Naravno da postoje veličine maltezera, jer njen ima 3 godine i 3 kg, dok moj nema ni godinu dana a ima 6 kg. :rofl:
Onda ti nazalost ipak nemas cistokrvnog maltezera
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 23:50   #959
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Onda ti nazalost ipak nemas cistokrvnog maltezera
He, sad si me nasmijala sa ovim "nazalost". Ja imam mjesanku pudle i maltezera, albino, 2 godine stara, 4 kg i to je definitivno za mene nesto najljepse i najsladje na svijetu i nikada, ali nikada i ni za koje pare je ne bih mijenjala za cistokrvnog maltezera. Da samo vidite te pametne plave okice i ruzicastu njuskicu... A o inteligenciji da ne govorim, osjecam ponekad da malo fali da progovori Kao dijete je.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 18:27   #960
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
He, sad si me nasmijala sa ovim "nazalost". Ja imam mjesanku pudle i maltezera, albino, 2 godine stara, 4 kg i to je definitivno za mene nesto najljepse i najsladje na svijetu i nikada, ali nikada i ni za koje pare je ne bih mijenjala za cistokrvnog maltezera. Da samo vidite te pametne plave okice i ruzicastu njuskicu... A o inteligenciji da ne govorim, osjecam ponekad da malo fali da progovori Kao dijete je.
Pa ako neko trazi cistokrvnog psa onda bi bilo uredu da ga i dobije vrlo je diskutabilno da li ces cistokrvnog psa dobiti za 200 eura... jedino ako ides na srecu... a ako zeli mjesanca onda neka ode u azil jer u azilu ima mnogo napustenih psica koji cekaju neciju ljubav i topli dom....
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.