Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 11:49   #1001
Koji sprej bi preporučili za lakše raščešljavanje dlake? I gdje ga ima za nabaviti?
allegra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:05   #1002
Quote:
allegra78 kaže: Pogledaj post
Koji sprej bi preporučili za lakše raščešljavanje dlake? I gdje ga ima za nabaviti?
To imaš po svakim pet shopovima, pitaš prodavača/icu da ti preporuče koji sprej da kupiš u odnosu na tip dlake..ja bi preporučila armonie naturali ili kammhilfe od gimborna
Maarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:15   #1003
molim vas savjet..!

prije 10 dana nabavili smo dečko i ja maltezera, muško, 2 i pol mjeseca. i sve je super!
ali meni za tjedan dana počinje faks i imam obveze kao i dečko. i sad ne znam kako da ga naviknem da bude sam to vrijeme dok smo mi odsutni.
nisam još pokušala, žao mi ga bude, pošto ni na wc ne mogu otići a da me ne prati.
ma ne znam čega se bojim, neće umrijeti, jelda da?
molim vas par korisnih savjeta, pošto mi htjela da nam Becks bude sretan, a ne da misli da smo ga ostavili zauvijek!
puno hvala !!!
__________________
...ako vjeruješ da nešto ne možeš učiniti ili ako vjeruješ da možeš, u oba si slučaja u pravu...
shikibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:32   #1004
Situacija je sljedeća.. Htjela bih nabaviti malog maltezera. Uzela sam danas Burzu u ruke, malo telefonirala i skužila da ljudi toliko gluposti pričaju da to nije normalno (neznanje o pasmini, o držanju, čak prodaju i križance pod maltezere pa to nazivaju nekom 2. klasom - kao, mama maltezer, tata križanac maltezera i ne znam čega.. wt*??? ).. Da li mi može netko reći gdje u PGŽ ili široj okolici mogu nabaviti maltezera bez rodovnice (ili sa, svejedno), po mogućnosti od neke obitelji koja ih ima zbog privrženosti, a ne para?! Da, čistokrvne..
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:23   #1005
Quote:
shikibu kaže: Pogledaj post
molim vas savjet..!

prije 10 dana nabavili smo dečko i ja maltezera, muško, 2 i pol mjeseca. i sve je super!
ali meni za tjedan dana počinje faks i imam obveze kao i dečko. i sad ne znam kako da ga naviknem da bude sam to vrijeme dok smo mi odsutni.
nisam još pokušala, žao mi ga bude, pošto ni na wc ne mogu otići a da me ne prati.
ma ne znam čega se bojim, neće umrijeti, jelda da?
molim vas par korisnih savjeta, pošto mi htjela da nam Becks bude sretan, a ne da misli da smo ga ostavili zauvijek!
puno hvala !!!
moji peseki su također bili jako privrženi i razmaženi pa je problem bio sličan.. khm, ovo će ti možda zvuchati glupo, ali mi smo im u početku puštali radio, bilo koja stanica.. samo da čuju nešto, nekoga.. i funkcioniralo je..
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 17:42   #1006
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
moji peseki su također bili jako privrženi i razmaženi pa je problem bio sličan.. khm, ovo će ti možda zvuchati glupo, ali mi smo im u početku puštali radio, bilo koja stanica.. samo da čuju nešto, nekoga.. i funkcioniralo je..
hvala, ma ne zvuči glupo, to sam i sama mislila raditi, pošto vidim da voli gledati tv ponekad, pa ću mu to ostaviti upaljeno! nadam se da će sve biti ok...
hvala još jednom!
__________________
...ako vjeruješ da nešto ne možeš učiniti ili ako vjeruješ da možeš, u oba si slučaja u pravu...
shikibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:56   #1007
Pozdrav grupi, evo mene i psice nakon par godina odsustva, dobili smo prinovu u obitelji, pa se nije imalo vremena i za forum.
I tako... lijepo vas je čitati
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:02   #1008
Kako saznati jeli su maltezeri cistokrvni?
Emily Tia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:12   #1009
evo da se i ja malo priključim sa pričicom o našoj nelici.
sad imamo 8 mjeseci 2,5 kg i velika je maza. imali smo problem sad kad je bio snjeg jer je išla redovno van vršiti nuždu i kako obožava snjeg tako smo ju puštali malo da se i igra na njemu pa bi joj se snjeg zaljpio za dlakicu koju smo odna močili u tušu da otopoimo taj snjeg i dlakica nam se zgrudala. ja sam ju često češljala al nije bilo dovoljno tako da smo je nedavno morali ošišati na skroz krarko,kao one ljetne frizurice. žena koja ju je šišala kaže da smo ju trebali poslje svakog snjega sušiti fenom i istovremeno iščešljavati što je meni malo neizvedivo jer bi to značilo 4-5 puta na dan sušiti i češljati životinjicu što milim da se ni njoj ne bi svidjelo.
e sad mene zanima kako vi to rješavate preko zime,kako održavate dlaku? keže mi žena u salonu da u nisam smjela puštati na snjeg a opet meni je bilo žao uskrati joj to jer sam visjela koliko uživa u tome a opet sad ovako ošišana mi je čudna i definitvno je neću više nikada dati da je tako ošišaju,ko mali neuhranjeni žgoljo je.
i još jedna stvar,da li vaši mališani često drhte,moja nelica jako često drhti i u kući i kad odemo negdje van s njom i nama na ruka i pušte?
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:06   #1010
Svojoj maltezerici rjesavala sam grudice snijega pod tusem,ali mi se nije nista zagrudalo.
Za drhtenje neznam.
Emily Tia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:10   #1011
čao, ja isto imam maltezera i mislim si kupit i maltezericu ima li mi netko za preporucit uzgajivaca iz hrvatske. moj maltezer pup je iz njemačke i njegov veterinar mi je savjetovo da mu jednom tjedno, kad si idemo u šetnjicu van da mu capice nakon kupanja namazem neslanom masti ili maslom da si mu budu mekane.(kak i mi idemo u pedikera), tak da si ne moramo trošit novceke na veterinara, a njega cape nece bolit kad se sasuši koža. To sam probala i super je, preporucujem
puppy12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:32   #1012
citala sam na mjemačkom forumu kak ima neki prah, puder koji smanjuje crvenilo ispod ociju, dal je netko cuo za to i gdje si mogu kupit u hrvatskoj, ak ima, ljudi pomozite mom pupu da dude lijep pa ga cure budu željele!?
puppy12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:29   #1013
Quote:
puppy12 kaže: Pogledaj post
citala sam na mjemačkom forumu kak ima neki prah, puder koji smanjuje crvenilo ispod ociju, dal je netko cuo za to i gdje si mogu kupit u hrvatskoj, ak ima, ljudi pomozite mom pupu da dude lijep pa ga cure budu željele!?
AngelEyes mislim da se tako zove . Probaj preko ovih
Ja do sada nisam naručivala pa nemam pojma jer to valja ili ne , mada sam malo sumnjičava što se taj prah stavlja u hranu psima ...
MorganV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:50   #1014
Sigurna sam da je ovo pitanje već bilo..... ali me zanima ako ste u međuvremenu otkrile možda nešto novo....

kojom hranom hranite vaše maltezeriće? koje poslastice im kupujete? kupujete li im one "pseće" čokoladice?
*minii* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:14   #1015
Nova članica obitelji!

Dobar dan!
Čitala sam ovaj forum, da proširim znanje o maltezerima
Napokon sam i ja u prošlu subotu dobila svoju novu cimericu, dvomjesečnu maltezericu, malu preslatku pahuljicu
Jako je mazna, ali je i jako vesela, voli se igrati i puuno spavati
Čudim se što me sluša, kad kažem NE ona odmah prestane.
Još uvijek imamo problema sa mjestom obavljanja nužde, ali razumijem još je mala.
Nije cijepljena protiv šteničnjaka, pa ne idemo još van.
Kupila sam je preko oglasa (gospođa od koje sam ju kupila je imala već par legla) za 200 eura. Nije puno, čisto solidna cijena. Gospođa mi je rekla da je očišćena prvi put od glista 5 dana prije nego je došla kod mene(03.04.2010.), sljedeće čišćenje od glista je za 3 tjedna poslije toga.(24.04.2010.). --> pasta BANMINTH
Prvo kupanje prošlo je s malim strahom, stisla se ko mala štakorica :P. Imamo i malo problema s buhama, nije ih imala kada je došla, ali dobila ih je kada sam ju okupala, a prije kupanja se igrala sa pekinezerom od susjede, ne znam, možda je zbog toga?
Jede Eukanuba hranu za štenad od 1-12 mjeseci. Prije toga je jela Purina hranu i Pedigre(hrana u vrećici). Čula sam negdje da Pedigree nije baš "najbolja" hrana, pa sam joj to ukinula.
Fali joj mama, to vjerujem, ali ne cvili puno. Kada ju ostavim samu, malo cvili ali nađe zabavu pa je mirna ili ode spavati. Po noći spava sama, ali kada zna da sam ja u blizini. Ujutro mi se popne na krevet i legne kraj mene
Uff, raspisala se ja, hehe, ovo bi bilo dosta. Sada krenimo na pitanja(moram vas malo gnjaviti).

Zanima me zašto su se buhe pojavile, od šampona ili igre sa drugim psom? I kako ih se riješiti? Posebnim šamponom? Ili ogrlicom?
Kada ju trebam čipirati i cijepiti od šteničnjaka?
Za gliste znam, svaka tri tjedna.
Eukanuba? Dobra hrana za maltezere ili postoji neka bolja/zdravija?
Područje oko očiju čistim Acidi Borici 3% (dobila sam savjet od mamine prijateljice, a i pročitala sam na internetu) To je dobro ili? Ima onih nekakvih prahova koji se stavljaju u hranu, al nisam sigurna u to.

Hmm..to bi bilo to za sada
Neznam jel ovaj forum još aktivan, al nadam se da jest
__________________
~ tko nema poštovanja prema životinjama, nema ni prema ljudima ~
___zagrebcanka___12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:32   #1016
Prvo-idi vetu. On ti bude rekao kada je treba cijepiti (s obzirom na prethodno cijepljenje-dvaput zarazne, pa bjesnoća+čip). Za buhe najbrže djeluje Frontline sprej. Pazi da joj ne uđe u oči (po glavi joj ga stavljaj rukom, ne štrcaj). Buhe ti je ziher donjela iz "uzgajivačnice", ali tko zna... Pazi da je cijeloga života zaštićena protiv buha i krpelja (ampule, ogrlice, privjesak...).

Pasta za gliste se daje svaka 2 tjedna. I daje se prvi put kad štenci imaju 2 tjedna. Možeš je očititi u 2-3 navrata (jedan "put" je jednom pa opet za dva tjedna i kasnije, kada bude velika, i bude mogla tablete-čišćenje 2-3 puta godišnje).

Za klopu malo istraži, pa odluči kako ćeš je hraniti, svega ima (postoje dehidrati bez žitarica koje mnogi zagovaraju, pa kombinacije kuhano+dehidrati, samo kuhano, sirovo-barf...). Da, Pedigree, Darling i sl. je najveći šrot, pa nemoj to. Mom starčeku je 11 godina Eukanuba (sada već medicinska)+kuhano čisto ok.

Isto vrijedi za Acidi borici, ja ga ne koristim, ali sam načula da zna štetiti. Ovi praškovi Angels Glow i slično imaju antibiotika u sebi, pa ja nikako to nebi. No, znala sam naletiti na oglase za prirodnu pseću kozmetiku, pa malo proguglaj.

Nikad nije rano i za informiranje o sterilizaciji.

Malo proučavaj, googlaj... I posjeti veta za prvi pregled što prije.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 17:02   #1017
Hvala na tako brzom odgovoru i hvala na savjetima

Još samo nešto kaj sam zaboravila užasno se boji fena za kosu, usisavača i grijalice. Hoće se naviknu na to ili?
I malo se boji vodice, ali prvi put je kupana pa će se nadam se naviknuti!
__________________
~ tko nema poštovanja prema životinjama, nema ni prema ljudima ~
___zagrebcanka___12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:32   #1018
Question

Bila sam jučer kod veterinara, išla sam kupiti ogrlicu, vodilicu i još neke stvari.
Pitala sam ga kad da ju cijepim protiv šteničnjaka i rekao je da sam već trebala sa 7 tjedana.
Dao mi je tabletu za gliste da ju prepolovim na 4 djela i dam joj jedan komadić, ali da joj to dam sutra, rekao je kao da treba proć 10 dana od prvog čišćenja.
Nije mi jasno jel to dobro ili...? a prvi put je čišćena 03.05 (u ponedjeljak) i to pastom.
Moolim pomagajte!!
I pitala bi jel smiju pit mlijeko??

I rekao mi je veterinar daa ju dođem cijepit i čipirat za dva dana.
Glorchii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:09   #1019
Zarazne-2 cjepiva (razmak cca 2 tjedna). Nakon toga opet razmak za bjesnoću (ja bi odgodila bjesnoću dokle god mogu, barem do iza njegovog 3-eg mj ako niste blizu šuma i sl), a čip se može staviti bilokad, ali se tradicionalno stavlja pri cjepljenju od bjesnoće.

Očistiti psića pastom za gliste (ne tableta) 17.5. ako je čišćen 3.5. (2 tjedna razmak, minimalni razmak 10 dana) i to količinu odrediti prema kilaži (izvagati ga).

PSI NE SMIJU PITI MLIJEKO! (malo informiranja, koja knjiga, googlanje i sl nebi bilo na odmet, ovo su osnovne stvari)
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:17   #1020
hvala
gospođa kod koje sam ju uzela je rekla da ju očistim od glista 24.04.2010 pastom BANMINTH.
Bilo mi je čudno kak je to sve tako blizu, a veterinar je neki stariji čovjek.
Izvagao ju je jučer i ima cca 1.65.
Glorchii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.