Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 02:53   #1021
Zdravo, ja imam maltezerku Kiki, koja ce za nekih 10 dana napuniti 6 meseci...
Imamo veliki problem sa suzicama oko ociju, pa me zanima da li nesto preporucujete, koristimo fizioloski rastvor za ispiranje tj umivanje, citala sam o antibiotskim preparatima ali nam je vet rekao da ih ne primenjujemo ukoliko nema potrebe...jos sad ima alergiju na polen pa joj okice dodatno suze...
Inace ima 2,3 kg i nisu joj jos zubi ispali, zapravo svi su jos na broju, mozda je i to uzrok suza, a imamo i problem sa cupanjem dlaka iz usiju, to nikako ne dozvoljava, cak je upiskila i ukakila vet.tehnicarku tokom cupanja dlaka
Veliki pozdrav od nas (Kiki je na fotki)
Kikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:12   #1022
maltezer

ovako... nova sam na forumu i neznam dali je bila ovakva tema ili možda slična... ali namjeravam si kupiti maltezera već duže vrijeme i tražim starce ali oni nikako kažu dobit ćeš ga na zimu zima prošla... dobit ćeš ga na proljeće ... evo proljeća i ništa e pa ja više ne mogu čekati ... zato dobila sam novce za krizmu i kupujem gaaa zato zanima me jel mi možete pomoć na što trebam paziti pri kupnji maltezera i čula sam da znaju biti živčani zato ... kako ga trebam odgojit dali trebam biti stroga ... ali nezz ako budem stroga možda bi kasnije mogao biti živčan i agresivan prema meni i drugima ... a ako budem blaga onda će misliti da mu sve dopuštam i opet neznam pomoziteee.... također zanima me gdje da ga kupim na internetu ili u nekom oglasniku ?? pomoziteeee
music-my life is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:21   #1023

Imam jedan problem, ne znam moram li zbog toga kod veterinara ili ne.
već dva dana ima jako mekanu stolicu, ali nije proljev.
Danas samo spava i ne želi se uopće igrat.
Veterinar ili ne?
Danas ću otići kod kuma na pregled i da mi da neke savjete, on je veterinar.
__________________
[ ako psi nisu u raju, onda hoću ići upravo tamo gdje su oni otišli :) ]
Glorchii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 17:32   #1024
neznam bas za odgoj jer moj je kod mene tek mijesec dana nesmijes biti ni preblaga ali ni agresivna
kupljen je na njuškalo oglasima
ali moras dobro paziti jer ima puno svercera
kad nađeš neki oglas postoji na oglasu opcija pogledaj ostale oglase te osobe
ako je oglasila jos neke vrste pasa vjerojatno je švercer
nenasjedaj na one oglase tipa :vrhunsko leglo roditelja šampiona,garancija,dostava
nedaj da ti ga dostave nego otiđi kod tih ljudi,od roditelja moras bar mamu vidjet,dobro pogledaj štene(jeli ima buhe,jeli premrsavo itd.) i odnos vlasnika prema njima jer šverceri nemaju nikakve osjecaje prema štencima njima je najbitnije da ih prodaju
Ana.m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:07   #1025
jesi li iz zagreba ili??
ja sam svoju kupila prie par dana od jedne gospođe..
mogu ti dat broj, pa ako ima mozes uzet jednog..
__________________
[ ako psi nisu u raju, onda hoću ići upravo tamo gdje su oni otišli :) ]
Glorchii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:21   #1026
Thumbs up hey

Drustvo evo nije nas dugo bilo pa da Vam se javimo i podsjetimo Vas i na nas ... dakle ovako imam maloga mini maltezerica zove se LEO i ima 15 godinica ... on je bio moj Bozicni poklon koji me oborio s nogu i ostati ce mi zauvijek najljepsi poklon u mome zivotu i naravno bio je od mojih dragih roditelja ... ja i moj LEEK smo prosli zajedno svega od osnovne preko srednje skole pa sve do faxa ... zajednickih mora bas nam je super i jos uvijek je jako zivahan ... jedino kaj me malo mjehurko zeza i okice nevidim bas vise kao prije jer normalno godinice nose svoje pa tako i mrenu nazalost ... jako zahvalan kucni ljubimac, nepusta dlaku, miran, moja mava pavalica he he jedina mana kaj im se dlaka brzo petlja i trebalo bi ih cesljati nakon svakoga mazenja i diranja pa se onda cesto nademo u gulama no sisanje rijesi problem ili rascesljavanje naravno ... eto to je uglavnom nasa pricica i da naravno ja i moj LEO pajkimo skupeka u mome krevetcu

PUSA VELIKA OD MAJE 84 I LEA

PS. imam ja jos jednoga maloga cupavca Yorky-a Amya koji nam ima 3 godinice sunce malo

ako imate ikakvih pitanja i trebate savijet slobodno mi pisite u moj inbox
MAJA 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:38   #1027
ja imam dva muška i to je koma koma koma...
zapišavaju gdje stignu =(
Novel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:35   #1028
Talking

Quote:
Novel kaže: Pogledaj post
ja imam dva muška i to je koma koma koma...
zapišavaju gdje stignu =(
moja oba mala decka su naucena da sve obavljaju vani pa nemamo tih problema
sami traze kad im je sila da idu jedino sad Leo pod stare dane zna se zapiskiti, a jbg tako je kako je sada
MAJA 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:50   #1029
ma, mi smo prvo imali jednog, pa je došao drugi, sami po sebi nisu zapišavali, ali se nadmeću i moš ga frigat sada... užasno mi to ide na živce, toliko sam ih obožavala, ma i sada , ali mi dođe da ih dam nekome kada to rade -jer svi ludimo =( imam bebu doma, pa tim više...
i znaju da ne smiju, jer čim viknemo, odmah crta, ali si ne mogu očito pomoći... :rollleyes:
Novel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 12:13   #1030
Novel, ako su mlađi psi, ja bi ih definitivno kastrirala. Zapišavanje im je "u krvi", mužjaci su, obilježavaju si teritorij. Da, znaju da ne smiju, ali se ne mogu suzdržati. Kastracija je jedina mogućnost rješavanja problema, druge nema tj. bude tako dok su živi. Jedino ako su stariji već, pa ni to nebi pomoglo, jer je određeno ponašanje već usađeno. Gadno je to, mi smo se prešli, nismo znali što znamo danas i drugi put bi ili kastrirali odmah mladog psa ili čim zapišavanje počne, ako počne.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 17:30   #1031
Quote:
Novel kaže: Pogledaj post
ma, mi smo prvo imali jednog, pa je došao drugi, sami po sebi nisu zapišavali, ali se nadmeću i moš ga frigat sada... užasno mi to ide na živce, toliko sam ih obožavala, ma i sada , ali mi dođe da ih dam nekome kada to rade -jer svi ludimo =( imam bebu doma, pa tim više...
i znaju da ne smiju, jer čim viknemo, odmah crta, ali si ne mogu očito pomoći... :rollleyes:
znam taj osijecaj, poznat mi je iako se rijetko desi i to vecinom kad mene nema doma jer on je samnom u sobi pa kad ostane s mojima iako ga tata jako cesto vodi van sad kad je star obavezno se popiski meni u sobu bar jednom, a da probas s onom pelenicom koju stavis pa kad se popiskaju bacis odma ?

nemoj siziti pusek
MAJA 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 18:01   #1032
da, kastraciju nam je predložip vet. samo ne znam, oni imaju već 3 i pol godine, tako da mislim da je kasno.... a žao mi ih cvaknuti, ak ne bu promjene

pelena ne pali vipe, to je kada su bili mali, tj prvi koji je bio s nama od početka. ali ni drugi kada je došao nije zapišavao, e onda je počelo...
stvarno ne znam od onih čistih cucaka, sada dobila bandite smrdljive D:
Novel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:19   #1033
Nema pomoći kod zapišavanja. Nije to da ne znaju gdje moraju, da ne mogu trpiti, da su inkontinentni, niti je stvar u pasmini. Rade ono prirodno-obilježavaju teritorij. Cijeli život će tako. Jedino je moguće da će se ograničiti na nekoliko mjesta, ali to zna biti kratkotrajno i ne znači da će uopće do toga doći. Češće je kod muških nekastriranih mačora, pa možete malo pogledati-princip je isti. Ne pomaže ništa, ne morate uopće pokušavati ni vikati ni kupovati sprejeve i sl. Ja bi probala sa kastracijom na vašem mjestu, pa čak i uz mogućnost da ne upali. 3 ipo godine nije puno. Posebno ako nisu uzgojni psi, što će im (osim za zapišavanje i tugovanje za curama do kojih ne mogu).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 02:03   #1034
Evo da se i ja uključim u ovaj podforum i topic

Dobili smo kujicu maltezera prije 4 dana. Malena još nema niti 3 mjeseca, super je pesek, prezadovoljni smo s obzirom da je stigla kao poklon,a psa u životu nismo imali.

Danas je slabo papala, skoro pa ništa.
Sad se premišljamo zašto je tome tako. Navjerovatnije smo pretjerali u davanju snackova (7-8 kom danas) koje koristimo kao nagradu kad se popiški/pokaki na novine.

Više ne piša na tepihe, ali kako je natjerati da opet papa?
Prestali smo joj davati nagrade.

Isto tako danas sam joj dao 1/4 tablete protiv glista? Nuspojave?

U zdjelici joj je Eukanuba za štence s okusom piletine
Saber Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 09:42   #1035
postoji li više vrsta maltezera ?
jer znam da sam vidio male slatke, i malo veće slatke ?

Curi mi se bliži rođendan i planiram joj maltezera poklonit, a užasno bih htio da bude neki manjeg rasta kad vec naraste... postoji li takvo šta il se varam pa su svi maltezeri isti ili barem narastu svi isto

ima li hi takvih šta ne narastu puno ?
gaserrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:38   #1036
Quote:
gaserrr kaže: Pogledaj post
postoji li više vrsta maltezera ?
jer znam da sam vidio male slatke, i malo veće slatke ?

Curi mi se bliži rođendan i planiram joj maltezera poklonit, a užasno bih htio da bude neki manjeg rasta kad vec naraste... postoji li takvo šta il se varam pa su svi maltezeri isti ili barem narastu svi isto

ima li hi takvih šta ne narastu puno ?
Hahahaahahaha bas sam se slatko nasmijala na tvoj post!
Ne postoji nikakve vrste maltezera,znas ono,mini srednje veliko,ne,to ne postoji! Maltezeri su mali mali i nema veceg od malog u to mali moze jedino do 25cm ako je vise nije cistokrvan!
Ja imam malog maltezerica starog 8mj visokog 22cm i teskog 2 i pol kg i mogu rec DA U ZIVOTU MI NITKO NIJE DAO TOLIKO LJUBAVI KOLIKO JE TAJ PAS! zove se Toby

Uglavnom,jel cura zna da joj planiras kupit psica? Jer psic je ogromna odgovornost,ne sumljam u njene sposobnosti,ali nije svatko za psa kao ni za djete! Ima jako puno brige oko svih pasa pa i maltica!
enny29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:16   #1037
Thumbs up PITANJE

Znali netko na podrucju Zagreba nekog dobrog frizera za peseke stim da nije preskup, a da okupa, osisa, odreze noktice i ocisti mu uheka ???

pa mislim da za to nebi smijelo biti vise od 120 - 150 kn

unaprijed Vam se zahvaljujem

KISS OD MAJE 84 I LEEKA

PS. molim Vas da mi odovorite u moj inbox, hvala !
MAJA 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 18:25   #1038
danas smo se cijepilii prvi put.
protiv šteničnjaka, malo je poživčanila na veterinara, al samo na minuticu.
od tad samo spava i boli ju
nadam se da je to normalno i da joj nije ništa

pozdravljaju vas glorcii i gabby
__________________
[ ako psi nisu u raju, onda hoću ići upravo tamo gdje su oni otišli :) ]
Glorchii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:20   #1039
Imam pitanje: kako spreciti da se dlaka ćeba,kad se najčešće ćeba,i da li se moze odmrsiti ućebana dlaka? Da li postoji neki rastvor za mekoću dlake? Hvala
britney_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 12:22   #1040
imam dosta prijatelja koji ih imaju, i stvarno su preslatki
veseli su, al se znaju zavuči pod krevet
__________________
Destroy what destroys you.
bebicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.