Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2010., 15:23   #1061
Havanski bichon - havanezer, bolonjski bichon - bolonjezer, bichon frise - kovrdzavi bichon i malteski bichon - maltezer nikako nije ista pasmina! To su sve razlicite pasmine ali sve spadaju u skupinu bichona, dakle to su srodne pasmine Takodjer su po izgledu razliciti iako imaju neke zajednicke karakteristike... Tebi bi bolje bilo da udomis nekog psa sa ulice koji zaista treba dom, jer za te novce za koje zelis psa sigurno neces dobiti cistokrvnog! Na taj nacin samo podrzavas sverc i stanc jadnih zivotinjica... Dok je god trzista, postojat ce i farme pasa, sverceri i stanceri!! Ako zelis bas odredjenu pasminu, onda sacekaj dok budes u mogucnosti da je uzmes, vjeruj da ce se isplatiti
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 16:07   #1062
Talking

Quote:
Maltese-LuLu kaže: Pogledaj post
Havanski bichon - havanezer, bolonjski bichon - bolonjezer, bichon frise - kovrdzavi bichon i malteski bichon - maltezer nikako nije ista pasmina! To su sve razlicite pasmine ali sve spadaju u skupinu bichona, dakle to su srodne pasmine Takodjer su po izgledu razliciti iako imaju neke zajednicke karakteristike... Tebi bi bolje bilo da udomis nekog psa sa ulice koji zaista treba dom, jer za te novce za koje zelis psa sigurno neces dobiti cistokrvnog! Na taj nacin samo podrzavas sverc i stanc jadnih zivotinjica... Dok je god trzista, postojat ce i farme pasa, sverceri i stanceri!! Ako zelis bas odredjenu pasminu, onda sacekaj dok budes u mogucnosti da je uzmes, vjeruj da ce se isplatiti
nezelim psa koji je nabavljen svercom..mislim da sam to vec i spomenula u postu prije
a kamoli da podrzavam sverc!! jer to je cisto zlostavljanje zivotinja u svrhu covjekova profita..
i da sam htjela, mogla sam vec i kupiti svercanog maltezera ali nisam jer ga ni ne zelim i ne podrzavam takve pothvate..zato sam se i obratila ovdje da vidim iskustva ljudi koji su kupili maltezere od PROVJERENOG uzgajivaca a ne od svercera..
tako da nemoj pricat o meni neke stvari ako neznas, a jos manje mi nemoj govorit da podrzavam sverc i zlostavljaje zivotinja..
i da, rekla sam za bichone da su to valjda iste vrste psa..znaci mislila sam na skupinu, a ne pasminu da nebi bilo da pametujem bzvz...


pozdrav!
ivona_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:44   #1063
Na tvoj post cu samo komentirati ovo - Niti jedan PROVJEREN uzgajivac svoje stence nece cijeniti manje od 500 eura pa ti uzimaj od takvog "provjerenog uzgajivaca" Zna se sta ces dobiti... zato kazem da radije udomis nekog psica kojem je dom potreban... I drzim fige da uspijes naci maltezera na poklon obzirom da sam citajuci tvoje postove i na to naletjela

Sretno u potrazi!!!
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:54   #1064
Prcijeren uzgajivač je onaj koji ima prave, čistokrvne, i, možda i najbitnije ZDRAVE pse, odgovarajućeg karaktera. Takvi psi su skupi, s rodovnicama, od provjerenih predaka. I moraju biti. Uštediti nećeš na ovaj način, ali vrlo lako možeš biti nezadovoljna kupnjom. Pa onda odluči što želiš od ovoga dvoje-uštediti ili kupiti od provjerenog uzgajivača. A ako ti je do psića manjeg rasta, savjetujem da udomiš jednog od napuštenih. Ako zbilja želiš oprezno i kako treba obaviti sve ovo, strpi se i štedi. Treće, za mene, ne postoji.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 19:10   #1065
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ako zbilja želiš oprezno i kako treba obaviti sve ovo, strpi se i štedi. Treće, za mene, ne postoji.
e pa tako ce i biti..
jer stvarno nezelim uzeti odma prvog psica a da mi bude ko zna od kud i neznam s kakvim bolestima..
s oprezom nikad dosta..
ivona_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 19:14   #1066
Quote:
Maltese-LuLu kaže: Pogledaj post
I drzim fige da uspijes naci maltezera na poklon obzirom da sam citajuci tvoje postove i na to naletjela
a nasla sam na jednog koji mi je bio ponuden na poklon..
ali sam na kraju saznala da je bio ukraden!! uzas, jadan psic
zato cu ovaj put biti malo opreznija...
ivona_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:57   #1067
Pozdrav,ja bih isto maltezera pa me zanima nekoliko stvari:
1.ako ste kupovali u uzgajivačnici svog maltezera,kako se zove uzgajivačnica
2.kakva su vam iskustva s njima
3.koliko ste ih platili.....
očekujem odgovore...
Puno hvala unaprijed =)
anonim96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 08:25   #1068
planiramo vrlo skoro nabaviti štenca maltezera

zanima me kakvo je vaše mišljenje - isplati li se nekome tko traži kućnog ljubimca, dakle, bez namjere da ide na izložbe i sl., ali sa željom da ima čistokrvnog i zdravog psa, kupiti vrhunskog štenca s rodovnikom i cijenom dobro preko 1000 eur.

razmišljam dugoročno i želim imati zdravog, dobrog ljubimca, samo ne znam je li to razborita odluka - i iz perspektive uzgajivača, i iz moje

hvala vam unaprijed!!!
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 09:26   #1069
Quote:
Maltese-LuLu kaže: Pogledaj post
Havanski bichon - havanezer, bolonjski bichon - bolonjezer, bichon frise - kovrdzavi bichon i malteski bichon - maltezer nikako nije ista pasmina! To su sve razlicite pasmine ali sve spadaju u skupinu bichona, dakle to su srodne pasmine Takodjer su po izgledu razliciti iako imaju neke zajednicke karakteristike... Tebi bi bolje bilo da udomis nekog psa sa ulice koji zaista treba dom, jer za te novce za koje zelis psa sigurno neces dobiti cistokrvnog! Na taj nacin samo podrzavas sverc i stanc jadnih zivotinjica... Dok je god trzista, postojat ce i farme pasa, sverceri i stanceri!! Ako zelis bas odredjenu pasminu, onda sacekaj dok budes u mogucnosti da je uzmes, vjeruj da ce se isplatiti
Maltezer je jedna od najstarijih AUTOHTONIH pasmina. Otkuda ova informacija da su srodni s bišonima?
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 09:34   #1070
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
planiramo vrlo skoro nabaviti štenca maltezera

zanima me kakvo je vaše mišljenje - isplati li se nekome tko traži kućnog ljubimca, dakle, bez namjere da ide na izložbe i sl., ali sa željom da ima čistokrvnog i zdravog psa, kupiti vrhunskog štenca s rodovnikom i cijenom dobro preko 1000 eur.

razmišljam dugoročno i želim imati zdravog, dobrog ljubimca, samo ne znam je li to razborita odluka - i iz perspektive uzgajivača, i iz moje

hvala vam unaprijed!!!
Imala sam maltezere 18 godina - par koji je imao nekoliko legla.

Iz te pozicije danas mogu reći da nikad više ne bih imala maltezera. Ne zato što nije sladak, lijep, zgodan i bistar psić nego zato što smatram da za njega nemam vremena niti ispunjava neke uvjete koje želim od psa.

Sve ovisi o tome gdje živiš, kakvog psa želiš, za što ti treba ... (ako želiš psa za duge šetnje ili boravak u prirodi, onda to svakako nije maltezer - ali ako ti treba salonski psić za pod mišku - onda ok.)

Računaj na to da s tim psom imaš posla ko sa tri "obična" psa - treba ih redovno šišati, češljati, obrezivati dlake na šapicama, čupati dlake iz šiju, njegovati područje oko očiju koje suzi, fazonirati dlaku na glavi ... ako si u gradu, pas će ti biti više siv nego bijeli a ako si u prirodi onda ga smeta visoka trava, suho lišće, snijeg, svaka kiša znači žmikanje, blato ...

Nadalje, malene pasmine su sklone problemima CNS-a u starijoj dobi pa računaj da ćeš s njim u starosti imati dosta problema i troškova liječenja ako mu kvalitetno želiš produžiti život.

U svakom slučaju - ako se na to odlučiš, kupi psa iz kvalitetnog legla jer maltezeri iz "mađarske šverc" uzgojne linije su katastrofa - zdravstveno i genetski. Vjeruj mi - ne želiš to gledati.

Danas bih rekla da je maltezer prekrasan psić za besposlene bogate umirovljenike koji imaju vremena igrati se s takvom "barbikom".
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:54   #1071
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Maltezer je jedna od najstarijih AUTOHTONIH pasmina. Otkuda ova informacija da su srodni s bišonima?
.
maltezeri spadaju u skupinu bišona
Ana.m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 17:36   #1072
Quote:
Ana.m. kaže: Pogledaj post
pozdrav,
moj maltezer ima skoro 5 mjeseci
problem je sto on jos uvijek kad se vratimo kuci od veselja se popiski
kada ce to prestati
nažalost,,možda neće prestati..
naša kujica ima 2 i po godine i još piški od sreće..
doduše puno manje nego prije..ali još uvijek..
tako da je najbolje ne dirati dok se malo ne smiri uzbuđenje inače su nam noge zapišane..hehehe
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:43   #1073
pozz svima...i mi se spremamo nabaviti maltezera, recite mi šta bi trebali imati za početak, je li dovoljno četku, šampon i hranu, šta je s očima, da odmah kupim i nešto za to i za zube, šta mislite da li ženku ili muškog, mislim zbog zapišavanja i tjeranja, šta je manja tlaka...koliko uopće dođe šišanje maltezera i koliko je dobro za njega da je redovno šišan na kratko, mislim meni su tako najslađi, a nemaš ni problema s češljanjem, jer živim u prirodi i mislim kako će stalno biti pun travki i ostalog...je li ima neka dobra duša da sa mnom podijeli znanje
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:44   #1074
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post

Imala sam maltezere 18 godina - par koji je imao nekoliko legla.
Za nekoga ko 18 godina ima maltezera mislim da jako malo znate o samoj pasmini I molim vas da ne blatite pasminu koja uopće nije takva kakvom ste je opisali Radije se držite po strani sa vašim mišljenjem koje nije na mjestu... Ako se vama nije dalo (ili vam je bilo lijeno) te pse češljati, šišati, skraćivati nokte itd. onda je to do vas, a ne do pasmine... VI ste ti koji nikako niste trebali sebi uzeti takvog psa jer definitivno nije za vas, mada čisto sumnjam da je i jedan jer se o svakom psu treba brinuti na pravi način i pružati mu se adekvatna njega... bilo da se radi o maltezeru, šnauceru, rottweileru, ili nekom mješancu... svakom pas i općenito živom biću koje ovisi o nama potrebna je briga i njega, na to ste trebali biti spremni prilikom uzimanja takve pasmine, malo se obrazovati pa onda odlučiti da li je to pas za vas...

Quote:
Danas bih rekla da je maltezer prekrasan psić za besposlene bogate umirovljenike koji imaju vremena igrati se s takvom "barbikom".
Apsolutno netačno! Maltezer kao i svaki pas treba šetnje, sa njim se može raditi agility i učiti ga se dosta toga, i nikako nije kako vi kažete "barbika" za igru besposlenih umirovljenika I on je živo biće kao i svi ostali psi i zaista mi nije jasno kako možete pričati tako nešto o pasmini koju ste imali 18 godina?? Zašto ste je onda tako dugo imali? Vaš post o pasmini maltezer zaista nema nikakve osnove... Shvaćam da biste sada radije imali veću pasminu, ali takve riječi za malene pasmine stvarno nisu uredu sa vaše strane! I sa maltezerom se može ići u duže šetnje, planinarenje itd. i sama znam primjer jednog takvog aktivnog maltezera... stoga nemojte širiti dezinformacije... kao što sam na početku rekla - do vas je, a ne do psa...

P.S. Maltezeri se smatraju za prilično zdravu pasminu za razliku od nekih drugih pasmina

Lijep pozdrav,

Ema
Maltese-LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:35   #1075
pozdrav svima!!!..pridruzujem se ponosnim vlasnicima maltezera,jucer oko 13 sati preuzeli smo Lunu ...ima 2 mjeseca i 12 dana,danas je primila drugo cjepivo i mogu reci da smo svi jako "ushićeni" oko nje .Najdraže mjesto joj je između dva kauča,tamo se izvali i leži po 2-3 sata i samo se prevrće...od kad smo je preuzeli jedno 6-7 puta se popiškila po stanu i 4 puta pokakila...mama mi je oduševljena Vani smo je odveli za sada samo jednom ali smo je pustili iz ruku samo na 1-2 minute da vidimo hoce li "napraviti sta" ...Ucimo je da sve obavlja na pelenu,nemogu reci da smo imali bas uspjeha do sada,ali to ce doci s vremenom....uglavnom,jako smo zadovoljni s onim sto smo dobili u ovom malom bjelom klupku dlake.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:44   #1076
Moji rođaci imaju maltezera Lakya i star je 6 godina.
Ima probleme s zubima i sa probavom.Jednostavno se ne može suzdržati..Pa se pokaki po kauču ili tepihu..I sad oni njega,svog ljubimca koji im je pravio društvo 6 dugih godina žele dati zbogtoga što im je preskupo ić k veterinaru
Jel' ima itko sličnih problema sa (starijim) maltezerom? Jer ja isto tako imam pudlicu (otprilike iste veličine) i njoj se to NIKADA nije dogodilo.
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:03   #1077
Smile LUNA

eej drustvance...i ja imam maltezericu lunu koja je stara 8 i pol mjeseci !!!
maltezeri su super drustvo,veseli,zaigrani,nezahtjevni i nabolja vrsta psa( za mene )!!!
mateosss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:05   #1078
Quote:
Ana.m. kaže: Pogledaj post
pozdrav,
moj maltezer ima skoro 5 mjeseci
problem je sto on jos uvijek kad se vratimo kuci od veselja se popiski
kada ce to prestati
to ce prestati ubrzoo... ali(uvijek ima ali) , mozda ce trajati zauvijek...a sta mozes kad su sretni kad netko dodje kucii!!!1!
mateosss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:07   #1079
Quote:
Collinna kaže: Pogledaj post
Moji rođaci imaju maltezera Lakya i star je 6 godina.
Ima probleme s zubima i sa probavom.Jednostavno se ne može suzdržati..Pa se pokaki po kauču ili tepihu..I sad oni njega,svog ljubimca koji im je pravio društvo 6 dugih godina žele dati zbogtoga što im je preskupo ić k veterinaru
Jel' ima itko sličnih problema sa (starijim) maltezerom? Jer ja isto tako imam pudlicu (otprilike iste veličine) i njoj se to NIKADA nije dogodilo.
nemam problema s tim!!!!
ali neka je odvedu ipak k veterinaru ako je vole...ako ne bolje da nikada nisu imali maltezera jer oni trebaju paznje i ljubavi...savjetuj im neka idu ipak k veterinaru!!!!!
mateosss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:58   #1080
Kupnja maltezera

Boook,

ajde ako netko tko je kupovao nedavno ima za preporučiti gdje kupiti maltezera u Zg. ili okolici... MOže i neka cijena, ako nije tajna, na pp.

Puno hvala...
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.