Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 00:30   #1181
Quote:
goran124 kaže: Pogledaj post
To znaci da pas nije cistokrvan ako nema papira a potjece od cistokrvnih roditelja?Koja glupost...
Ja se ne slažem.

"Čistokrvnost" psa ne služi da bi se impresioniralo frendove na kavici, nego da bi se podigla uzgojna dozvola, išlo na izložbe te parilo odnosno uzgojili leglo koje će dobiti pedigree.

Sa psom bez papira, ma koliko uvijetno "čistokrvan" bio, ne može se ništa od navedenog, te je prema kinološkim mjerilima - mješanac. Dakle, nemojte plaćati pse bez papira - zahtjevajte ih na poklon.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:33   #1182
Quote:
goran124 kaže: Pogledaj post
To znaci da pas nije cistokrvan ako nema papira a potjece od cistokrvnih roditelja?Koja glupost...
Tebi je glupost i onima sličnim tebi. Kinolozima i ljubiteljima pasmine nije. Nažalost, prema kinološkom pravilniku, ne mojem ili Perinom, već svjetskom, pas koji nema evidenciju u svoje porijeklo ne može se nazvati čistokrvnim. To nije zato jer je netko snob, to je jednostavno tako. Jer u cijelom nizu tih "čistokrvnih bez pedigrea" uvijek ima neko tko je dobio po piksi od neke druge pasmine, pa se tako maltezeri pojavljuju u XXL veličinama s oštrom dlakom i slično...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:23   #1183
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Tebi je glupost i onima sličnim tebi. Kinolozima i ljubiteljima pasmine nije. Nažalost, prema kinološkom pravilniku, ne mojem ili Perinom, već svjetskom, pas koji nema evidenciju u svoje porijeklo ne može se nazvati čistokrvnim. To nije zato jer je netko snob, to je jednostavno tako. Jer u cijelom nizu tih "čistokrvnih bez pedigrea" uvijek ima neko tko je dobio po piksi od neke druge pasmine, pa se tako maltezeri pojavljuju u XXL veličinama s oštrom dlakom i slično...
znaci li to da ako mama i tata maltezera imaju papire da su cistokrvni moraju li bas i stenci ?

Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:26   #1184
DA!!!

Da bi se zvai čistokrvnima moraju imati papire, što ne bi trebalo predstavljati vlasnicima mame i tate baš nikakav problem jer

-trebaju samo izvaditi uzgojnu dozvolu
-učlaniti se u kinološki klub
-prijaviti kinološkom klubu leglo
-kad se štenci okote za nih izvaditi papire..cca 150 kuna po štencu

i to je to.

naravno, suci mogu i diskfalificirati mamu ili tatu, jer imaju neku manu i grešku..ili pogrešan zagriz ili bilo što što bi moglo škoditi daljnjem razvoju pasmine kao takve..
i onda, što se dešava kad se takvi roditelji pare ???
što misliš??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:37   #1185
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
DA!!!

Da bi se zvai čistokrvnima moraju imati papire, što ne bi trebalo predstavljati vlasnicima mame i tate baš nikakav problem jer

-trebaju samo izvaditi uzgojnu dozvolu
-učlaniti se u kinološki klub
-prijaviti kinološkom klubu leglo
-kad se štenci okote za nih izvaditi papire..cca 150 kuna po štencu

i to je to.

naravno, suci mogu i diskfalificirati mamu ili tatu, jer imaju neku manu i grešku..ili pogrešan zagriz ili bilo što što bi moglo škoditi daljnjem razvoju pasmine kao takve..
i onda, što se dešava kad se takvi roditelji pare ???
što misliš??
malo si navalila ja sam samo pitala..
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 02:22   #1186
Aha, a ja sam samo odgovorila.

A odgovor ti se vjerojatno ne dopada.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 08:03   #1187
Hvala na odgovorima..i ok..shvacam da je cistokrvnost na cijeni i da papiri kod psa vrijede jer imas, recimo to tako, jamstvo da ono sto placas i dobijas..ali ne slazem se s TurbulentFluid da pas nema vrijednost ako nema papire..iskreno mislim da bi se i mjesanci trebali naplacivati jer bi onda ljudi razmislili prije nego sto uzmu psa samo zato jer je mali i sladak..ali to je neka sasvim druga tema.. i mene je samo zanimalo koliko moj maltezer koji nema papire slici na onog sa njima..a ne koliko on vrijedi..jer iskreno s obzirom da je on vec postao clan nase famili za nas je on neprocijenjiv i uopce nas ne zanima da li mu je koja baka godinama unazad preskocila ogradu i zavrsila u zagrljaju recimo jednog westya..
__________________
Scorpio
Kidm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:37   #1188
zanima me šta je s maltezerima i hodanjem, planinarenjem, joggingom, moj maltezer, star 7 mjeseci sve to radi sa mnom, jako samo aktivni pa je i on, ali nekako u zadnje vrijeme sve mi više ljudi govori kako to nije dobro za njega, kako bi njega trebalo nositi čak i po stepenicama...molim vas vi koji imate dugo godina maltezera kakva su vaša iskustva, je li on stvarno pas samo za kuću ili ako si ga navikao od malena možeš s njim svugdje okolo, jer meni se čini da moj uživa...on hoda bez povodnika...samo ne želim mu činiti loše
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:56   #1189
Quote:
Kidm kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima..i ok..shvacam da je cistokrvnost na cijeni i da papiri kod psa vrijede jer imas, recimo to tako, jamstvo da ono sto placas i dobijas..ali ne slazem se s TurbulentFluid da pas nema vrijednost ako nema papire..iskreno mislim da bi se i mjesanci trebali naplacivati jer bi onda ljudi razmislili prije nego sto uzmu psa samo zato jer je mali i sladak..ali to je neka sasvim druga tema...
Nije u tome poanta.

U Republici Hrvatskoj se trenutno besplatno udomljuje cca 5000 pasa.
Ponoviti ću, kad ustaneš - pet tisuća pasa. Udomljuju se u dobre ruke, a ne naplaćuju se zato što ih ima 5 000 a udomitelja ima znatno manje.

Ti psi nisu samo nastali - oni su rezultat ovakvog "uzgoja", neodgovornih vlasnika i neplaniranog parenja. Oni ipak zaslužuju tople domove. I zato, ako ne kupujete pravog, čistokrvnog psa s papirima, treba uzeti mješanca iz azila ili zahtjevati čistokrvnog bez papira na poklon, kako bi se uništili štanceri kojima bi proizvodnja pasa bila smanjena i kako bi se broj od 5 000 pasa koji trunu u azilima smanjila.

Za to postoji posebna tema. Žao mi je što spamam, no mislim da je izuzetno važno osvijestiti ljude. I sama sam "Žrtva" štancera - imam psa kojeg volim do ludila; ali zato što on postoji i što sam ja dala 800 kn za njega jedan majmun i dalje štanca pse i to 300 m od azila u kojem trune 150 pasa.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:23   #1190
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
DA!!!

Da bi se zvai čistokrvnima moraju imati papire, što ne bi trebalo predstavljati vlasnicima mame i tate baš nikakav problem jer
Hmmm teoretski. Koliko puta se desilo da pas s papirima ne ispadne čistokrvan. Stvar je u tome da ako se to i desi, imaš pravo tražiti povrat novca.

Za one zbunjene... Kupujte od stabilnih, provjerenih uzgajivača ako želite dobiti ono što tražite. Pitajte da vam daju na uvid svu papirologiju - zdravstvene potvrde roditelja i predaka, rodovnice, a po potrebi i DNA analizu (to je u nekim zemljama već obvezno).

Papir teoretski znači nešto, a može ne značiti ništa. Najlakše je dobiti komad papira na kojem nešto piše. Obično si legitimni, pravi uzgajivači neće dozvoliti sramotu bolesnog šteneta ili legla (koje npr. ima displaziju jer je eto uzgajivač pario roditelje koji imaju displaziju) pa će na to paziti i šanse koliko god da postoje su umanjene.
Zato je čistokrvna štenad skupa, a ova ostala je samo nažalost jedan od načina zarade za nemarne ljude "uzgajivače" što ne umanjuje njihovu slatkoću i vašu ljubav prema njima, ali... Čemu kupovati nešto kad to isto možeš dobiti i džabe u nekom azilu?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:29   #1191
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
zanima me šta je s maltezerima i hodanjem, planinarenjem, joggingom, moj maltezer, star 7 mjeseci sve to radi sa mnom, jako samo aktivni pa je i on, ali nekako u zadnje vrijeme sve mi više ljudi govori kako to nije dobro za njega, kako bi njega trebalo nositi čak i po stepenicama...molim vas vi koji imate dugo godina maltezera kakva su vaša iskustva, je li on stvarno pas samo za kuću ili ako si ga navikao od malena možeš s njim svugdje okolo, jer meni se čini da moj uživa...on hoda bez povodnika...samo ne želim mu činiti loše
Supergirl, samo ti nastavi uživati sa svojim PSOM, a ne ponašati se kao da imaš plišanca na baterije. Imala sam čivavu na čuvanju i skupa sa mojim psima išli smo u duuuugačke šetnje po livadama, grmlju, blatu. Kujica je uživala i nije niti jednom posustala jer "se umorila". Sad je kod mene pekić nešto mrvicu veći od nje, sitan sitan. Piči ko lud, valja se u snijegu bez kaputića, lovi grude, idemo u dugačke šetnje, naganja se s ostalim psima i uživa. Da, svi ti patuljci jesu psi za kuću u smislu da baš ne bi dobro podnjeli boravak u dvorištu cijelo vrijeme, ali su psi, a psi vole biti aktivni i uživati s nama u našim aktivnostima, u prirodi. Ne činiš mu loše, činiš nešto najbolje što možeš i tako nastavi. E sad štenge... ako ih baš ima puno slobodno ga nosiš iako ga par štengi nebu ubilo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:30   #1192
Moja poanta je u tome da roditelji mogu biti cistokrvni i potomci isto tako ali ako nemas novaca za platiti papire to ne znaci da su mjesanci.
goran124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:01   #1193
Quote:
goran124 kaže: Pogledaj post
Moja poanta je u tome da roditelji mogu biti cistokrvni i potomci isto tako ali ako nemas novaca za platiti papire to ne znaci da su mjesanci.
Nemoj ti sad biti ljubomoran što je rečeno da kidm i honey1506 imaju
čistokrvne maltenezere, a tvome to nitko nije potvrdio.
I tvoj je isto čistokrvni maltenezer, dapače, od roditelja šampinjona.

Inače, poanta ti je kriva. Nije stvar u novcu koji kupac treba dati za papire,
jer cijena papira (rodovnice) za štence je zanemariva.

Prije će biti da je stvar u cijeni papira za prodavatelja, vlasnika kuje,
koja nije zanemariva. Tu je članstvo u klubu i savezu, cijena uzgojnog pregleda,
cijena pokoje izložbe, putovanja na ta događanja, te eventualno cijena plaćanja
parenja i putovanja na parenje. Sve to može biti na kraju i poprilično.

Dakle, cijena možda i je problem, ali to su sve troškovi uzgajivača, i nastaju
prije nego što štenci uopće dođu na svijet, tako da ne postoji način da
prodavač može dati popust na cijenu papira pri prodaji štenaca.

Drugo, naprosto nije dosta da je pas čistokrvan (ima rodovnicu) da bi
njegovi potomci bili čistokrvni. Pas čiji su potomci čistokrvni mora imati
uzgojnu dozvolu, kao i njegov "partner". A da bi dobio uzgojnu dozvolu,
vrli vlasnik mora dobiti potvrdu od kinološkog sudca da je njegov primjerak
zaista kvalitetan, što je unekoliko možda ipak teže, nego uvjeriti u to naivnog kupca iz oglasnika.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:07   #1194
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Nemoj ti sad biti ljubomoran što je rečeno da kidm i honey1506 imaju
čistokrvne maltenezere, a tvome to nitko nije potvrdio.
I tvoj je isto čistokrvni maltenezer, dapače, od roditelja šampinjona.

Inače, poanta ti je kriva. Nije stvar u novcu koji kupac treba dati za papire,
jer cijena papira (rodovnice) za štence je zanemariva.

Prije će biti da je stvar u cijeni papira za prodavatelja, vlasnika kuje,
koja nije zanemariva. Tu je članstvo u klubu i savezu, cijena uzgojnog pregleda,
cijena pokoje izložbe, putovanja na ta događanja, te eventualno cijena plaćanja
parenja i putovanja na parenje. Sve to može biti na kraju i poprilično.

Dakle, cijena možda i je problem, ali to su sve troškovi uzgajivača, i nastaju
prije nego što štenci uopće dođu na svijet, tako da ne postoji način da
prodavač može dati popust na cijenu papira pri prodaji štenaca.

Drugo, naprosto nije dosta da je pas čistokrvan (ima rodovnicu) da bi
njegovi potomci bili čistokrvni. Pas čiji su potomci čistokrvni mora imati
uzgojnu dozvolu, kao i njegov "partner". A da bi dobio uzgojnu dozvolu,
vrli vlasnik mora dobiti potvrdu od kinološkog sudca da je njegov primjerak
zaista kvalitetan, što je unekoliko možda ipak teže, nego uvjeriti u to naivnog kupca iz oglasnika.
hahah. mozda cu se na kraju ipak morat slozit sa tobom jer cini se da imas dosta iskustva i da znas sto pricas no opet mislim da ima smisla ono što je goran rekao

Zadnje uređivanje Helpaj<3 : 02.01.2011. at 15:17.
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 17:24   #1195
Quote:
goran124 kaže: Pogledaj post
Moja poanta je u tome da roditelji mogu biti cistokrvni i potomci isto tako ali ako nemas novaca za platiti papire to ne znaci da su mjesanci.
Pa koliko vidim po kvartovima se šeću raznorazni čistokrvni maltezeri, pekinezeri i vestići a svi izgledaju tako da nemaju ni Č od čistokrvnosti. Zašto? Zato jer su pareni tek tako. I nije nimalo problem u izgledu za nekog tko nije entuzijast i ne želi hodičastiti po izložbama. Problem je što ti psi karakterno ne odgovaraju standardu pasmine, pa tako imaš retrivere koji pucaju po šavovima kad čuju pucanj, boje se vode, agresivni su (što može biti i odgoj, ali..), maltezere puno veće od onog što bi maltezer trebao predstavljati, da ne pričam o dlaci koja je sve samo ne bijela. Nekontroliranim uzgojem nestaju pasmine. Uništavaju se, htjeli vi to priznati ili ne.

Na koncu konca, ako netko želi samo ljubimca, nek traži pet quality, nije uvijek svako štene šampionsko, evo ti na plavoj šapi poklanjaju izuzetno rijetkog basset griffona jer im ne valja za daljnji uzgoj. Treba samo čekati, strpiti se i tražiti, a ako ti je bitno samo to da želiš ljubimca, brate mili azili širom Hrvatske krcati su svakakvima, oš po veličini, oš po boji i vrsti dlake, a ima i pripadnika određenih pasmina neutemeljenog podrijetla. Radije to nego plaćati za psa kojekakvog porijekla, koji je ko zna kako živio i čija je majka kuja ko zna koliko puta zaredom štenila nebi li biserni vlasnik zaradio na naivnim mušterijama.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:06   #1196
Po kvartu šeću tri maltezera u rasponu od 2 do 6 kilograma, jedan ima duže tijelo od drugog i probleme sa zubima od kojeg se obojala u potpunosti dlaka, pa je danas apricot boje, jedan ima neobičnu glavu
Svi se zovu maltezeri i sva tri su kupljena iz legla maltezera

samo je jedan kastriran, dvije kujice se pare i imaju štence na prodaju, za kojig deset godina tko zna u što će se izroditi njihovi potomci u trećem koljenu
Susjeda koj radi u kvartu ali ne stanuje u njemu,takodjer ima maltezera krupnijeg ( kovrčavije dlake ) koji je pario "maltezericu" već tri puta do sada, štence prodaju za 200€ da malo poprave kućni budžet.
Možda se štenci u sliejdećim generacijama pretvore u maltepoo ili nešto slično računajući gen onog kovrčavijeg i krupnijeg tate maltezera
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:16   #1197
Odustala sam od onog maltezera kućnog uzgoja kojeg sam imala namjeru uzeti za 1400kn. Ipak sam odlučila kupiti iz registrirane uzgajivačnice Yvemma's u Rijeci. Štenci bi trebali doć na svijet 19.1. Cijena muškog šteneta je 1200eura, a ženskog 1300eura. Mama je šampionka, tata takodjer. Gđa. Kapetanić je rekla da se nada da će biti i jedna kujica u leglu budući da bi ja žensko štene. Eto toliko od mene.

Hvala Vam forumaši

Zadnje uređivanje honey1506 : 03.01.2011. at 10:23.
honey1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:21   #1198
Jaaako mi je drago

Plaću očekujemo u slikicama... puno, puuuuuuno slikica
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:10   #1199
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Jaaako mi je drago

Plaću očekujemo u slikicama... puno, puuuuuuno slikica
Kad štenci dodju na svijet, ići ću ih pogledati pa poslikam. Jaoooo, jedva čekam! Strpit ću se nekako tri mjeseca. Kažu u uzgajivačnici da sam dobro prošla jer ljudi znaju čekat psiće i po 6mj. Eto pogodila sam vrijeme
honey1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:23   #1200
drago mi je da si se na taj način odlučila za nabavku psića
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.