Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 12:07   #21
Mene zanimaju Brazilske lokalne valute.
Ako netko zna nešto više o tome neka slobodne napiše jer sam voljan naučiti nešto.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:17   #22
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
ne slažem se baš da je nerazvijena zemlja, u 60ima bila je među najrazvijenijim na svijetu a kao spomenik tome stoji ona poznata brana na rijeci amazoni mislim.
I Egipat je gdradio velike brane.

Brazila ima čak i solidnu infrastrukturu na nekim područjima,ali golem dio stanovništva ipak živi u krajnjoj bijedi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:48   #23
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju Brazilske lokalne valute.
Ako netko zna nešto više o tome neka slobodne napiše jer sam voljan naučiti nešto.
Brazilski real
Dijeli se na 100 centava! U posljednje dvije godine brazilski real je ojačao prema dolaru za 39 %

Michael Collins, 70% tvojih postova je pogrešno!
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:56   #24
Brazil ima velike resurse, međutim resursi su jedno, a stanje na terenu drugo.

Brazil je poznat po siromaštvu i kriminalu, pogotovo favelle prenapučenih gradova. To je činjenica od koje ne treba bježati, dapače sami brazilci često pričaju o njoj. Pada mi napamet film city of god.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:57   #25
Quote:
Vanechka kaže: Pogledaj post
Brazilski real
Dijeli se na 100 centava! U posljednje dvije godine brazilski real je ojačao prema dolaru za 39 %

Michael Collins, 70% tvojih postova je pogrešno!
U nekom časopisu sam čitao da neki gradovi u Brazilu imaju svoje vlastite valute.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:23   #26
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
U nekom časopisu sam čitao da neki gradovi u Brazilu imaju svoje vlastite valute.
prvi put čujem,ali ne vjerujem
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:24   #27
A sport? u nogometu znamo da su najbolji,također i u odbojci su svjetski prvaci & drže pokal svjetske lige
Tenis & Guga Kuerten (RG winner )
F1 ....itd
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:36   #28
Quote:
Vanechka kaže: Pogledaj post
U posljednje dvije godine brazilski real je ojačao prema dolaru za 39 %
Pitaj brazilske proizvođače i izvoznike što misle o tome i što misle o kineskoj gospodarskoj politici. Btw. kada govorimo o jačanju brazilskog reala treba reći kako je 1994. USD vrijedio 0.65 BRL-a, a danas vrijedi 1.58 BRL-a, što ti je kao da EUR danas umjesto 7.40 vrijedi 18.00 HRK.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:40   #29
Quote:
Vanechka kaže: Pogledaj post
u nogometu znamo da su najbolji
U nogometu su danas službeno najbolji Španjolci!
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:16   #30
Nogometaši su svjetski prvaci bili 5 puta! ( uskoro 6ti put na domaćem terenu )

Odbojkaši su bili svjetski prvaci 3 puta ( i sva tri uzastopna )
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:38   #31
Bogata zemlja siromašnih ljudi. Odgovara i za Brazil. U nekim dijelovima kriminalni karteli predstavljaju konkurenciju središnjoj državi, tu nalikuje na Meksiko.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:41   #32
Quote:
Vanechka kaže: Pogledaj post
Nogometaši su svjetski prvaci bili 5 puta!
To je istina, ali na njihovu žalost danas ne slove kao najbolji.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 01:46   #33
Brazilci imaju razlicito misljenje o samom Brazilu:
1. to je najbolja zemlja na svijetu (vecinom govore oni koji nikad nisu krocili izvan Brazila)
2. Brazil je odlican za zivjeti ako si bogat i imas puno novca (to govore oni koji emigriraju u Europu, vecinom srednji sloj)

Inace sam skuzio da dosta vole emigrirati u Njemacku kazu da vole zemlje u kojima ima discipline, i da sve shtima, nema kasnjenja i to.
A vole emigrirati i u Englesku.

Ne podnose svoje susjede, simpatiziraju Chile (usporedi s RH: ne volimo susjede, ali Makedonija nam je ok).

Iako je na vlasti ljevica (jer sirotinja za njih glasa), vecina medija su im desnicarski nastrojeni (pod kontrolom su bogate elite), i bave se perifernim nebitnim temama, ono, promjena pravopisa im je uvijek aktualna tema,
a uvodjenje sigurnosti u favele, i smanjenje gladi i siromastva u ruralnim dijelovima su totalno nebitne stvari, malo podsjeca na ono ''a neka jedu kolače''.

Brazil je i jedna od rijetkih zemalja u svijetu koja nema drzavnu televiziju (kao jedan HRT, RAI, BBC, TVE, RTP, ARD)...
Sve nacionalne televizije su kao NOVA TV ili RTL, dakle privatne, i u vlasnistvu desnicarskog lobija.

Brazilci ne vole kad ih se zove Latinoamerikancima, vole reci da su Juznoamerikanci (bas kao sto Hrvati ne vole reci da su na Balkanu, ali Juzna Europa im je ok).

Inace za svako radno mjesto, postoji interview i test iz portugalskog jezika (sto mi je suludo, npr. kod nas toga nema, a niti u Spanjolskoj Spanjolci ne moraju pristupiti
testu iz spanjolskog za ponudu radnog mjesta, a niti Portugalci u Portugalu ne polazu ispit iz portugalskog na svakom intervjuu za posao).

A na upisima na fakultete, najvazniji ''predmet'' im je redação (dakle sastavak, ili esej).
Dakle, zelis upisati gradjevinu, a 80 % bodova na prijemnom ces dobiti iz sastavka na neku opcu temu.
(I onda svi imaju jednaki broj bodova, i prodju bogatuni koji daju vrecu love za upis, zato u Brazilu studiraju samo bogati).

Dakle, previse se bave glupostima, perifernim, nebitnim stvarima, te imaju nabrijanu birokraciju, i sve to uzrokuje korupciju.
Uglavnom je neki postkolonijski mentalitet s kraja 19stoljeca.

Paradoksalno, najveci rast su imali za doba vojne diktature, a sad su se raspustili i opustili, fjaka sve u 16.

Zadnje uređivanje cabo love : 03.06.2011. at 02:07.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 09:51   #34
par informacija o Brazilskoj Vojsci...:
PB Rio de Janeiro (glavna pomorska baza)
ZPB Sao Pedro da Aldeia, (baza mornaričkog zrakoplovstva)
PB Rio Meriti, (baza mornaričkog pješaštva)
Raspolažu s :
zrakoplovima A-4 Skyhawk,helikopterima tipa Bell Jet Ranger 206,Westland Super Lynx,HB-350 BA; P-3C Orio,HB-355 F2, AS-332 Super Puma,Embraer EMB-110 i EMB-111..itd...
Brazilsko mornaričko pješaštvo ima oko 15 000 pripadnika!
eto par informacija.....iz prve ruke
Imaju brazilci strateški plan razvoja ,on glasi:u budučnosti želimo moćnu flotu koju će predvoditi dva nova nosača zrakoplova i tri nuklearne podmornice!
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 12:27   #35
Bolje neka vojsku usmjere na favele.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 12:43   #36
i Jesu

Tenkovi u Riu po Favelama
Vanechka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 07:00   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I Egipat je gdradio velike brane.

Brazila ima čak i solidnu infrastrukturu na nekim područjima,ali golem dio stanovništva ipak živi u krajnjoj bijedi
ok, ali egipat nije zemlja sa 50% siromašnog stanovništva
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:31   #38
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Paradoksalno, najveci rast su imali za doba vojne diktature, a sad su se raspustili i opustili, fjaka sve u 16.
Jel?
Ne uklapa mi se ovo nikako u posvemašnji ekonomski rast nakon 80ih.

Koliko sam ja upućen,
imaju jednu vanrednu prednost u odnosu na europske/američke/azijske konkurente. A to je daleko veći postotak mladog i radno sposobnog stanovništva u odnosu na uzdržavano. Ne znam kako im ekonomski napredak utječe na fertilitet danas, ali s obzirom da su jako katolička zemlja, vjerojatno ne previše.

Površina zemlje je ogromna, s finom količinom sirovina, obradivih površina i šuma. Jedino što zbog tog izvode pizdarije s okolišem. Amazona je jedno od rijetkih šumskih područja gdje je količina skršene šume u godišnjem porastu. Navodno masovno koriste bioetanol.

Škole su banana, doduše. Ne znam za detalje, ali su sveučilišta (za razliku od onih u podjednako ambicioznim zemljama poput Kine i Indije) posve irelevantna.

Dok god ne kopiraju kineze po pitanju ljudskih prava i masovnih falsifikacija/cenzura po internetu, držim fige pa postanu još ozbiljnija zemlja.

Zadnje uređivanje .Syd : 04.06.2011. at 13:16. Reason: d
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:45   #39
Škole & Učilišta su banane,istina!ali dosta mladih studira & radi,kao i u Rusiji!
Bore se mladi ljudi!
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:40   #40
Big Mac Index,
brazilski real je druga precijenjena valuta na svijetu

http://media.economist.com/sites/def...114_INC380.gif

Big Mac u Brazilu samo 33 kune
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.