Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 18:09   #41
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
E vidis, to je ta ruzna generalizirajuca moralizacija zbog koje poludim! A sindrom je svih iz exSFRJ.

Ko sto mi kazemo na engleskom, everybody's shit stinks. A govoriti o pravednim i nepravednim narodima je apsurd, ludost, i uvrijeda.

odakle takve glupe i neotesane optuzbe (nisi jedini, a pazi da na engleskom forumu nitko nece takvog reci). Kad je svima jasna razlika izmedju onog sto su Nijemci i Europljani probali raditi stoljecima, i onim sto rade tamo pod stalnim pogledom oka javnosti, kao neka politicka Britney Spears?

I ne mislim da si u pravu ni sto se Arapa tice, i njih si uvrijedio. Pogledaj Egipat. Pogledaj kako se protive Morsiju, a po cijenu glave (jer bog zna sto im muslimansko bratstvo moze ako se posili)
Ok, kao što sam i naveo u zagradama - znam da je to gruba i jednostrana opaska.

No u svom odgovoru nisi dao ništa konkretno (osim djelomično stanja u Egiptu), a i dva-tri puta sam ga morao pročitati da ga kolko-tolko povežem. (Nadam se da sad na kraju nisam i tebe uvrijedio)

Egiptu je sad kasno - imao je nedavno priliku. Iskoristili su je na način na koji su je mahom muslimanske države iskoristile; a to bi učinila i Palestina (dobro, opet hipoteza, generalizacija, uvreda & other crap - no one su obično točne).

Generalno podržavam Palestince - no pokušavam biti što objektivniji; a to u ovom dugotrajnom sporu nije lako.
Echoe is offline  
Old 16.12.2012., 14:38   #42
Sirijska vojska bombardirala palestinski kamp u Yarmuku.
(palestinski Arapi su u sukobu podijeljeni, bore se na obje strane, pro i kontra Assada).

Ali (ne) iznenadjuje da na sirijsko bombardiranje kampa nema kritike.
Niti se čuju oni koji su tradicionalno glasni kad je u pitanju kritiziranje Israela.

A ovdje je palestinska vijest o istom dogadjaju.

Zadnje uređivanje antilles : 16.12.2012. at 14:41. Reason: uredjivanje
antilles is offline  
Old 17.12.2012., 09:11   #43
Izrael je umjetna tvorevina koja se nemože 64 godine integrirat u taj prostor.
Sustavno i umjetno se gradili gradovi i naseljavali otkud i odasvud.
Taj narod nema naciju to je čista država. Ovako se već 64 godine čarkaju,
kad bi žešće zaratili dulje od godinu dana izrael bi pokleknul.
tigar_c2 is offline  
Old 17.12.2012., 19:16   #44
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
balkanskoeuropska bahatost na pohodu. Ajmo krenuti u vrijedjanje citavih naroda onako iz traca, po medijima, samo da ima koga pljuvati.

Zelim tebi isto sto prolaze Zidovi kad ih Europa visokomoralno pljuva. iz istih niskih razloga. (Drugih nema.)

Cudno, Golden Boy i ja na raznim stranama u ovom sporu, ali ovdje se slazem s njim u potpunosti. Svake price o obrezivanju iliti pravima zene, ma sve to blesave gluposti, jalov moral. Zad toga se krije stara mrznja prema Turcima.

Tako i Zidovi.
Ja ne vrijeđam sve židove već Izraelce. I tu se donekle slažem sa tobom jer je nezahvalno ikakvo skupno prozivanje pogotovo zato što u samom Izraelu i izvan njega ima bistrih glava koje pokušavaju zaustavit to Izraelsko ludilo.
Među njima ima intelektualaca i ortodoksa. Motivi su različiti ali uglavnom, njihovo postojanje već samo po sebi dokazuje da se čitavi narod ne valja trpat u isti koš. Trpanje u isti koš radi Izraelska vlada i ultranacionalisti koji ju svojski podržavaju i ucjenjuju onom iskonskom dubokom tradicionalnom židovskom vezom sve koji se usuđuju slobodno i trezveno promišljat. Pravi neprijatelj je unutar vlastitih redova. Radi se o manjem djelu "ratnih profitera", egoističnih manijaka koji uživaju u svojoj moći da vladaju.
Ništa novog. Mi smo imali Tuđmana i njegovu ekipu. Naši su koristili rat i nacionalnu ideologiju u pravi trenutak dok za Izraelski vladajući fašisti taj trenutak imaju pola stoljeća.

Nemoj se molim te povoditi za mitovima o globalnoj mržnji prema židovima jer je to najlakši način diskreditiranja svakog razuma koji se kritički odnosi na situaciju u Palestini.
Osobno sam odrastao u stavu da je Hitlerovo istrebljenje židovskog naroda nešto što se ni pod koju cijenu nesmje ponoviti bilo kojem narodu.
S vremenom sam shvatio da nažalost nisu samo židovi nastradali već da se tavko nešto dogodilo i u Africi i još uvijek se događa. Tamo nema zapadnjačkog interesa pa njihova tragedija nije tako marketinški jaka.

Imao sam veliko suosjećanje sa židovima sve dok nisam stupio u kontakt sa informacijama o tome što taj isti narod radi drugom narodu. Tada se moje suosjećanje pretvorilo u bijes. Znam, poznat mi je fenomen kada se žrtva pretvara u krvnika ali to u slučaju Izraela predugo traje i jedini koji ima štetu od toga je krvnik. Smatram da luđačka politička ekipa dovodi u veliku opasnost židovski narod navlačeći bijes zbog nepravde. U interesu je židova da ne šalju po svijetu na javne debate netolerantne, indokrinirane predstavnike koji redovito gube logiku i čak u SAD-u glasanjem gube kredibilitet. Naime, pratim javne debate na prestižnim sveučilištima dostupne na google video i primjećujem da Izraelski lobi u javnosti sve više slabi jer im sve više ponestaje zdravog mozga, neuvjerljivi su zdravom razumu a ljudi su iskreni onda kada se ne vrši pritisak na njih.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Old 17.12.2012., 21:50   #45
Danas je bila odlična emisija na HRT-u, Tema dana, o hrvatsko - izraelskom prijateljstvu i gospodarskoj suradnji, najviše stranih ulaganja u RH 2012. bilo je iz Izraela, u nove pogone Plive uloženo je 200 milijuna eura, i otvoreno je financijsko središte Teve (vlasnika Plive) za cijelu Europu u Zagrebu.
Gostovali su predsjednik Hrvatsko - izraelskog poslovnog kluba, Dragan Primorac, i veleposlanik države Izrael.
Kanzas is offline  
Old 17.12.2012., 22:18   #46
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Danas je bila odlična emisija na HRT-u, Tema dana, o hrvatsko - izraelskom prijateljstvu i gospodarskoj suradnji, najviše stranih ulaganja u RH 2012. bilo je iz Izraela, u nove pogone Plive uloženo je 200 milijuna eura, i otvoreno je financijsko središte Teve (vlasnika Plive) za cijelu Europu u Zagrebu.
Gostovali su predsjednik Hrvatsko - izraelskog poslovnog kluba, Dragan Primorac, i veleposlanik države Izrael.
Kladim se da ti je više stalo do Izraela i Amerike nego do Hrvatske. Da se dogodi da hrvatska vanjska politika doživi promjenu, i počne kritizirati i jedne i druge, što bi ti napravio, kako bi se osjećao?
Kojiro Izawa is offline  
Old 17.12.2012., 23:30   #47
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
jeste. nepravedno je kad tvoji susjedi (kojima možeš i trebaš pomoći svojim rukama i radom) stradaju, razglabati o drugim stvarima, o kojima možeš samo razglabati. il možda ćeš me nagovarati, da je pametnije puštati dim u zrak nego nešto konkretno uraditi?

u Palestini i Izraelu nema nafte. Zato ima Jeruzalem, zbog kojeg su svi ludi i bit će dok puk misli da je važnije čuvati svetinje nego imati mir.
Ako o nepravednosti pričamo onda možemo pričat o jednoj od svijetskih vojnih sila kao što je Izralel i Palestinu koja je naoružana kamenjem. Ponekad eksplozivom kojeg Izraelci obožavaju koristit za "dobrobit svog naroda".

Amerikanci po običaju budaletine misle da milijardama dolara preko židova imaju jedino duhovno uporište na bliskom istoku.
To je igra. U stvarnosti iza toga stoji židovska mašinerija koja drži medije i politiku. Amerikanci su neprestano guženi židovima i ne smiju ništa reći da ne bi ispali antisemiti. Tko god tamo misli držat vlast može ju držat jedino ako podržava fašizam u Izraelu.
U protivnom gubi glasove na način da mediji odluče što će glasači mislit.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Old 18.12.2012., 20:07   #48
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Kladim se da ti je više stalo do Izraela i Amerike nego do Hrvatske. Da se dogodi da hrvatska vanjska politika doživi promjenu, i počne kritizirati i jedne i druge, što bi ti napravio, kako bi se osjećao?

Teško je zamislivo da hrvatska vanjska politika napravi takav zaokret, a i radim sve što mogu da se to ne dogodi. Kad bi se nešto takvo i dogodilo, bio bi jako žalostan, naravno.
Zaboravio sam napisati da je najavljeno i izraelsko ulaganje od milijardu dolara u turizam u Dubrovniku, oko 600 000 izraelskih turista koji su do nedavno ljetovali u Turskoj sad traži novu destinaciju, radi se o vrlo bogatim turistima.
Kanzas is offline  
Old 18.12.2012., 20:15   #49
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Većina ljudi ni ne zna da Palestinci nisu nikakva zasebna etnička grupa.

"Palestinci" su jednostavno Arapi, i to je jedini identitet (uz pripadništvo islamu) koji su imali do nedavno.

Ime "Palestinci" koriste od prije 50 godina, slično kao što su Muslimani u BiH prije 19 godina promijenili ime u "Bošnjaci" iz političkih razloga (do prije 100 godina su se zvali "Turci", tako ih je nazivala i moja prababa pa smo ju morali ušutkivat da bude politički korektna ).

Arapi cijele sjeverne Afrike i Saudijskog poluotoka navalili su na to malo zemlje na koju su se nakon 2000 godina stradanja i lutanja po svijetu vratili autohtoni stanovnici, Židovi.

Nakon Šoe, veći val preživjelih Židova doseljava u Palestinu, što prouzročava etničke konflikte između Arapa i Židova. Pokušavajući "pobacati Židove u more", Arapi na kraju bivaju ti koji završavaju u izbjeglištvu, a Izrael zaokružuje teritorij. I to bi bila gotova priča da Arapi i dan-danas ne sanjaju o osveti.

Moralna obveza Europljana, zbog realnog povijesnog antisemitizma našeg kontinenta, čiji je isključivi uzrok bila zatucanost, je podržati danas Izrael u pokušaju da se ostvari u sigurnu domovinu židovskog naroda.

Izrael je mala zemlja, veličine Slovenije, a pola teritorija zauzima pustinja Negev/Negeb (נֶגֶב).

Arapi imaju 1000 puta više zemlje od Maroka do Omana, a ne mogu podnijeti tih 0.1% gdje su se vratili mrski Židovi.

Što se tiče "jadnih Palestinaca", pogledajte kako im izgledaju dječje emisije na nacionalnoj televiziji
Izvini molim te, kada su to Muslimani u Bosni sebe nazivali Turcima?! To što su zatucani Srbi ponajviše sve muslimane deklarisali kao Turke jer nisu mogli da shvate (posle 500 godina Turske okupacije) da postoje još neki pripadnici islamske religije sem Turaka ne znači da su bosanski muslimani sebe tako nazivali ili se smatrali Turcima (čak i ne izgledamo kao Turci!). Za mene kao Bošnjaka naziv "Turčin" predstavlja veoma, veoma, veoma tešku uvredu. Bosanski muslimani nemaju nikakve sličnosti sa Turcima, ni po boji kože, ni po kulturi, mentaliteu, načinu prakticiranje religije itd itd.

BTW, jel Izraleci imaju pravo da, zbog toga što ih je Hitler ubijao, oni sad ubijaju sve koji im smetaju a ponajviše arapske civile, umjesto da se potrude i nadju te ubiju one arape koji ih direktno ugrožavaju?Nemam ja ništa protiv toga da se Izraelci brane od raketiranja al daj brate nek malo pripaze kud pucaju i bacaju bombe, previše ima kolateralne štete.

Uostalom, da imaju mozga i jedni i drugi, trebali su sjest kao ljudu i dogovorit se, podijeliti se i svako živjet mirno i složno u svojoj zemlji kad već ne mogu da žive zajedno. Sve se može riješiti dogovorom, čak i taj Jerusalem. Koliko je samo ljudi umrlo i koliko je krvi proliveno zbog tih zidina i starih grobova...
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.

Zadnje uređivanje Zombie_666 : 18.12.2012. at 20:23.
Zombie_666 is offline  
Old 18.12.2012., 20:47   #50
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Sve izmisljas i nisi ni svjestan koliko je ta tvoja fantazija u samoj izreci uvrijedljiva i nepravedna po ljude. Prva nepravednost je kad na divlji 19 stoljetnji nacin govoris o "zidovskoj masineriji," jebiga, da si ti prije 50 godina komandant u Njemackoj, sto bi ti radio?
Nitko nije naivan. Prijateljstvo je tu, svidjalo se to tebi ili ne, potkrijepljeno vjerom i dobrim odnosima. I nicije kukanje ga nece prekimuti. A sve vase teorije zavjere samo pokazuju da nemate nacin da pokazete ono sto zelite, da je prijateljstvo toboze krhko. Pribjeze busijama tko se otvoreno boriti nece.

Zato se mahnite prica o pravednosti i radje se pitajte kako mozete posteno tjerati hrvatsku naprijed. To je najpravednije sto mozes uraditi. Sto uostalom mnogi vec i rade.
Ok živiš u americi pa mi objasni kako bi prošao političar bio on demokrat ili republikanac da otvoreno se usudit kritizirat izrael, prvo u americi političar koji nema mašineriju mislim stranku- da dobije izbore nema šanse, jer izbori koštaju, neko to mora plačat tj donacije, na prošlim izborima sam obama najviše donacija je dobio s wall streeta!! kad smo kod najačih finacijskih banaka i rejting agencija- koji im je na vrhu- Goldman Sachs, lehman brothers- iz samih naziva banaka se vidi da su u vlasništvu američkih židova!! druga bitna poluga za dolazak na vlast mediji- CNN- vlasnik Warner C, fox tv itd, holiwood tu i ptice na grani znaju ko su najača studija i u čijem su vlasništvu!! Sama banka fedralnih rezervi je u privatnim rukama, sam predsjednik Wilsson je priznao od dana kad je banka federalnih rezervi prišla u privatne ruke da je amerika izgubila samostalnost!! potpis koji je taj zakon progurao u kongresu je potpisao sam presjednik razlog je da se vrati usuga onima koji su platili troškove izborne kampanje, Amerika kad štampa dolar plača Rosthcildu , pa ako to nije žalosno i jadno Rosthcild jedan od vlasnika banke federalnih rezervi u SAD je isto židov, po prezimenu se vidi da nije irac ili talijan katolik , nego židov!!! toliko o nemoći 2% američkih židova na utjecaj na vanjsku politiku sad, svaki političar u americi to zna i toga je svjestan, jer ako se samo usudi kritizirat izabrani narod može se pozdravit s političkom karijerom
taures75 is offline  
Old 18.12.2012., 20:55   #51
Rabin Hirsh: Izrael okupirao palestinsku teritoriju

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/ra...riju/121218156

Kaze uvazeni rabin :
""Mislim da Izrael treba biti obrisan sa lica zemlje u potpunosti. To je najispravniji put", izjavio je on."

Sta cemo sad? Treba li i njega napasti? Je li Nedzo bad guy?
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Old 18.12.2012., 21:01   #52
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Osim što u Hrvatskoj ne vole Židove, a u Njemačkoj osjećaju krivnju za ono prije 60 godina?
Prvo.
Nemaju Hrvati razloga za volit' ili ne volit' židove.

Drugo.
Nekoliko komentatora na ovoj temi nisu preslika svih Hrvata.
Dapače, iznenadio bi se koliko nas je na izraelskoj strani.

A propos krivnje, imamo i mi pepela za posut' se.
antilles is offline  
Old 18.12.2012., 21:01   #53
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/ra...riju/121218156

Kaze uvazeni rabin :
""Mislim da Izrael treba biti obrisan sa lica zemlje u potpunosti. To je najispravniji put", izjavio je on."

Sta cemo sad? Treba li i njega napasti? Je li Nedzo bad guy?

Njega bi ja osudio zbog veleizdaje na 20 godina najgore tamnice da sam na mjestu izraelskog premijera. Ipak, budući da je Izrael demokratska država, gdje se poštuju ljudska prava svih, slobodno može govoriti što želi, koliko god to ludo i bolesno bilo.
Kanzas is offline  
Old 18.12.2012., 21:07   #54
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
Ok živiš u americi pa mi objasni kako bi prošao političar bio on demokrat ili republikanac da otvoreno se usudit kritizirat izrael


Prošao bi jako loše, vjerojatno ne bi dobio ni 5% glasova, budući da američki narod Izrael smatra svojim velikim prijateljem i saveznikom. SAD je narod kolonista, i kad netko napada Izrael da naseljavaju teritorij, Amerikanci to vide kao pozitivnu stvar, i pitaju kako našim dragim prijateljima možemo pomoći u kolonizaciji, posebno zato što su neprijatelji Izraela oni koji pale američke zastave i nazivaju Ameriku Velikim Sotonom.
Kanzas is offline  
Old 18.12.2012., 21:07   #55
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
a je li kod vas u običaju utvrđivat prijateljstvo napadajući na prijatelje??

nisam tako mislio.

jesu li oni budale izdajati svoje prijatelje bez ikakvog razloga?

normalno je što prijatelji se prema prijateljima prijateljski ponašaju. naprotiv, suludo je očekivati od ljudi da budu izdajnici koji zbog jebenog principa u glavi izdaju svoje saveznike.

jok pa naravno da kritiziraju Izrael. Samo to rade iza zatvorenih vrata, kužiš? Ondje gdje razni neprijatelji jednih i drugih ne mogu kazati prstom da bi se izživljali nad njihovim pritvorenim prijateljstvom. Jer prijateljstvo nije pritvoreno, već stvarno. A ako ti ne razumiješ da treba imati stvarne prijatelje, onda ne razumiješ osnovu ljudskih odnosa.
ok možda jedino s moje strane je naivno da mogu mislit o nekoj moralnoj vertikali u političara, jer da je tako nebi se bavili tim poslom u kojem se trži poslušnost onima koji plačaju stranke a ne moralnost!! ok sad mi objasni to veliko prijateljstvo ako amerikanci savjetuju izraelu da negradi dalnja naselja na zapadnoj obali u palestinskoj samoupravi a sam netanjahu za to ni najmanje nehaje krasno poštovanje međunarodnih normi i slušanje preporuka tzv velikh saveznika i prijatelja
taures75 is offline  
Old 18.12.2012., 21:13   #56
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
ok možda jedino s moje strane je naivno da mogu mislit o nekoj moralnoj vertikali u političara, jer da je tako nebi se bavili tim poslom u kojem se trži poslušnost onima koji plačaju stranke a ne moralnost!! ok sad mi objasni to veliko prijateljstvo ako amerikanci savjetuju izraelu da negradi dalnja naselja na zapadnoj obali u palestinskoj samoupravi a sam netanjahu za to ni najmanje nehaje krasno poštovanje međunarodnih normi i slušanje preporuka tzv velikh saveznika i prijatelja
Netanyahu je asshole. Lieberman je već pao, past će i Netanyahu. Nadam se brzo. U izraelskom političkom vrhu ima puno ljudi koji njegov osobni rat s Obamom ne razumiju i ne žele. Svi se slažu da se mora pokazati neki simbolični otpor "radi reda," ali vrlo malo njih bi imalo obraz da se protive američkim zahtjevima. Mirovni sporazum s Egiptom je bio potpisan pri Karteru i Beginu, koji su bili u istim odnosima što Obama i Netanyahu. A svejedno je Begin pristao.

a o moralnom načelu već si čuo što mislim. Moral počinje kod kuće. Ne mislim u Hrvatskoj, mislim KOD KUĆE. Obitelj, komšije, četvrt, grad, država, države susjedi, pa tek onda ostatak svijeta. Prirodno je da što si dalje, to manje možeš a) znati; b) (puno važnije) utjecati.
__________________
~v
Improper is offline  
Old 18.12.2012., 21:28   #57
ja sam sretan čuti kritiku od Palestinaca. Sretan sam je čuti od muslimana, dok je informirana. Sretan sam je čuti od Židova unutar Izraela kad žele najbolje za svoju zemlju i njen narod.

jedino zbog čega poludim, je moraliziranje sa strane. Uvijek je ista priča: bla bla bla, ne možemo šutjeti, zločin, masakr, etc etc. Tko od tih ljudi ne kuže da svaki tren izgubljen na takvo moraliziranje bi mogao biti uporabljen u životu, na koji god pametniji način? Zbog rodbine, zbog prijatelja, zbog istog prolaznika na ulici. Nema veze. Svijet ne temelji na moralnim načelima međunarodne politike, već na prijateljstvima. Što više ljudi su prijatelji, u potpunom smislu te riječi -- pouzdani, vjerni i marljivi -- to bolje njima pojedinačno i nama svima zajedno.
__________________
~v
Improper is offline  
Old 18.12.2012., 21:45   #58
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Prvo.
Nemaju Hrvati razloga za volit' ili ne volit' židove.

Drugo.
Nekoliko komentatora na ovoj temi nisu preslika svih Hrvata.
Dapače, iznenadio bi se koliko nas je na izraelskoj strani.

A propos krivnje, imamo i mi pepela za posut' se.
Prema tvojim postovima zaključujem da ne živiš uopće u Hrvatskoj ,pa mi molim te reci kako ti znaš koga Hrvati vole,a koga ne?
Brimstone is offline  
Old 18.12.2012., 22:02   #59
Quote:
Brimstone kaže: Pogledaj post
Prema tvojim postovima zaključujem da ne živiš uopće u Hrvatskoj ,pa mi molim te reci kako ti znaš koga Hrvati vole,a koga ne?
Upravo iz razloga jer živim vani, održavam široku mrežu. Kako naših vani tako, nadasve, naših doma.

A i ostalo mi je dosta obitelji i prijatelja, znam šta misle o izraelsko-arapskom sukobu. Naročito, nakon što posjete Francusku i fr. predgradja. Cinično ali istinito.
antilles is offline  
Old 18.12.2012., 22:16   #60
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Upravo iz razloga jer živim vani, održavam široku mrežu. Kako naših vani tako, nadasve, naših doma.

A i ostalo mi je dosta obitelji i prijatelja, znam šta misle o izraelsko-arapskom sukobu. Naročito, nakon što posjete Francusku i fr. predgradja. Cinično ali istinito.
To ne znači da znaš koga većina Hrvata u ovom vojno-političkom sukobu podržavaju.A nije ni slučaj da se provelo istraživanje širokog spektra ljudi ili referendum pa da znamo.
Brimstone is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.