Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 14:02   #1
Verbalno iskazivanje osjećaja..u vezama..

Eto jučer nakon razgovora sa jednim znancem na temu brakovi veze i ,,veze,, ..dotakli i temu verbalnog iskazivanja osjećaja u takvim situacijama... Koliko je to bitno za kvalitetu veze ..
E sad neki vele o tome ne treba ..neki da treba ...
Nekima je to ,,out,, jer kaj pričati kad se sve zna ...
Ima svakakvih mišljenja.. baš bi bilo lijepo čuti forumski puk na tu temu..
Kako često ..bi trebalo partneru /partnerici .. reći.. a ne ostavlajti da pretpostavlja ...jer su pretpostavke majke zajeba...
..a poslije je teško ispravljati..
Johny Bravo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:13   #2
Valjda ovisi od osobe do osobe.
Mi si svakodnevno iskazujemo ljubav, što verbalno, što neverbalno
Svatko ima svoju mjeru, nekima bi ovo gore bilo presladunjavo. nekome će biti taman
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:38   #3
Svaki dan.

I tako već oho-ho godina.

Kad nekoga jako voliš i siguran si da on tebe jako voli, onda nije problem, spontano dođe - baciš se na njega, cmokćeš i gugućeš koga ja volim najviše, koga, koga?

Ti koji smatraju da se ne treba previše govoriti jer je sve rečeno su po mom mišljenju malo sjebani da prostiš, svisnula bi pored takvog kamena.

Tu ne mislim samo na muškarce, ima i žena, znam ih...

Pa i psa ako imaš svaki dan ga pomaziš i kažeš mu dobar, dragi pas, kamoli ne partnera.


No dobro, svakome svoje, ako se nađe dvoje nesladunjavih - super.

100% sam sigurna da se dvoje mojih dragih prijatelja, koje sam btw. ja spojila *Amor*
nikad ne razbacuje volim te izjavama po doma,
nikad ih nisam vidjela u deset godina da su se poljubili (osim na vjenčanju ), ne drže se za ruke,
ali znam da se jako vole, stvoreni su jedno za drugo, tako praktični i suzdržani.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:46   #4
Nekako sam dojma kad se jedna stvar počne pretpostavljati, to povlači puno stvari koje se počnu pretpostavljati. A to sve skupa vodi do onog krasnog zdravozagotovo.
Ne volim ostavljati na pretpostavkama, govorim i pokazujem često.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:43   #5
Po stoti put bitno je, i ako već nije krenulo u tom smjeru - bitno je i jedno i drugo, i riječi i djela.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:50   #6
Quote:
Johny Bravo2 kaže: Pogledaj post
Nekima je to ,,out,, jer kaj pričati kad se sve zna ...
..
A ne zna se ako se ne (po)kaže.
Riječi su moćne, treba ih koristiti kad se ima šta reći.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 19:02   #7
Meni je to bila velika stvar prije, reći nekome da ga volim, da mi fali, da mi je lijepo s njim...
Nisam se osjećala ugodno ni prirodno izgovarajući to i više sam voljela da se to kao podrazumijeva.

U ovom odnosu već godinama traje to da mu ne mogu dovoljno puta reći kroz dan da ga volim, cijućem i cvrkuće, on isto tako...pred drugim ljudima to ne radimo, vjerovatno im djelujemo suzdržano. Kad me preko telefona čuje da na "volim te" promrmljam i j' tbe zna da sam okružena ljudima.
Ali rijetko dan započnem ili završim bez da mu kažem da ga volim
I znači mi to što i poslije nekoliko godina možemo razgovarati o tome šta volimo jedno kod drugog, u šta smo zaljubljeni, u čemu uživamo u našem odnosu...
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:18   #8
Svakodnevno iskazujemo ljubav i riječima i djelima. Ne prođe dan da mu ne kažem da ga volim. Želim da to zna. Svaki dan, svaki tren.
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:09   #9
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post

Ali rijetko dan započnem ili završim bez da mu kažem da ga volim
.
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .

Za mene takvo što nema ni vrijednost ni čar.

Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
Svakodnevno iskazujemo ljubav i riječima i djelima. Ne prođe dan da mu ne kažem da ga volim. Želim da to zna. Svaki dan, svaki tren.
Zašto?
Nije vam dovoljno da osjećate ljubav , nego morate to svakodnevno ponavljati? Ili to nećete znati bez svakodnevnog opetovanja?

Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 10:17.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:18   #10
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pa to onda može biti bilo koja riječ ili rečenica koja se izgovara rutinski. Po navici ili obavezi .

Za mene takvo što nema ni vrijednost ni čar.
Sve se može pretvoriti u rutinu i na sve se može pljunuti, ali i ne mora. To što netko nešto radi redovito ne mora značiti da to svakim danom radi s manje volje, gušta.

Otprilike kao sa seksom. Nije teško doživjeti svemirski orgazam nakon mjesec dana apstinencije, i je, to je sigurno bolje od redovnog bezveznog seksa. Samo, redovan seks uopće ne mora biti bezvezan ni po intenzitetu, doživljaju ili osjećaju išta slabiji ili lošiji od onog nakon poduže apstinencije.

Apstinencija, ne samo seksualna, ne donosi nešto posebno vrijedno. Samo stvara lažni osjećaj veličine i jačine doživljenoga. Kao kad gladnom daš malo kruha pa bude presretan.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:25   #11
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Apstinencija, ne samo seksualna, ne donosi nešto posebno vrijedno.
Kako kome...

Meni su sve svakodnevne stvari rutina a pogotovo kad se radi o nekoj emocija-izjavi.
Višednevno ponavljanje jednog "dobar dan" uopće ne doživljavam kao nečiju želju za meni dobrim danom...
a na kraju se taj "dobar dan" i kod mene pretvorio u kratkomrmljajući "dan" bez da pogledam osobu. A od želje ni ž.

Također...da svaki dan dreknem na nekog mrzim te, ili netko na mene... ni to se više nikog ne bi doticalo.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:29   #12
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Kako kome...
Tu si, naravno, u pravu. No ja bih se ozbiljno zapitala koliko mi je to što imam zaista vrijedno ako mi je potreban odmak od toga da bi to pošteno doživjela. Nešto od čega se moraš micati da bi ti bilo dobro je vrlo upitne vrijednosti.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:31   #13
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Meni su sve svakodnevne stvari rutina...
A meni je ovo tužno.

Rutina su mi i neke stvari koje se dogode jednom godišnje - ali su mi zato neke druge stvari, ne samo svakodnevne, nego i punodana-punoputa-tijekom-svakogdana stvari svaki put iznova posebne i tople i nove i drugačije i nježne i svakakve .

BTW, kako to u praksi funkcionira: "Draga, jako te volim, ti si meni micicamucica." "Joj, daj, nemoj, to si mi već jutros rekao - ajde u sobu apstinirati..."?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:38   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A meni je ovo tužno.

Rutina su mi i neke stvari koje se dogode jednom godišnje - ali su mi zato neke druge stvari, ne samo svakodnevne, nego i punodana-punoputa-tijekom-svakogdana stvari svaki put iznova posebne i tople i nove i drugačije i nježne i svakakve .

BTW, kako to u praksi funkcionira: "Draga, jako te volim, ti si meni micicamucica." "Joj, daj, nemoj, to si mi već jutros rekao - ajde u sobu apstinirati..."?
Boldano sve se odnosi na rutinske izjave koje idu u određenim terminima.

Uopće ne sumnjam da postoje ljudi kojima je "volim te" zamijenilo dobro jutro i laku noć i jednako ih dotakne kao i svi "pozdravi" koje im netko uputi.

Kod mene nije tako. ...ali mogu reći da je baš slatko kad umjesto dobar tek dobijem "volim te", dok partner nabada krumpir na vilicu a pogled baca prema salati.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:41   #15
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Uopće ne sumnjam da postoje ljudi kojima je "volim te" zamijenilo dobro jutro i laku noć i jednako ih dotakne kao i svi "pozdravi" koje im netko uputi.
Ono što previđaš je da neke ljude i dobro jutro itekako može dirnuti i biti nešto lijepo, nježno, toplo, grleće... a ne tek prazne dvije riječi koje se izgovaraju zato jer moraju. Poželjeti nekom dragom dobro jutro i reći dobro jutro na ulasku na posao ne mora biti ni izbliza isto.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:41   #16
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Uopće ne sumnjam da postoje ljudi kojima je "volim te" zamijenilo dobro jutro i laku noć i jednako ih dotakne kao i svi "pozdravi" koje im netko uputi.
Postoje i ljudi koji se mlate od zore do mraka.

Svakojaki ljudi postoje - ali, to dakako nema nikakve veze s temom.

BTW, rečenica "meni su sve svakodnevne stvari rutina" ne može značiti ovo što tvrdiš ni da se postaviš na trepavice.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:44   #17
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Poželjeti nekom dragom dobro jutro i reći dobro jutro na ulasku na posao ne mora biti ni izbliza isto.
Meni niti jedno jutro nije isto, u neko se protežem kao mačka i budim sa smiješkom a neko mi je mučno i jedva otvaram oči dok teturam prema kupaoni...

Ponašam se onako kako se osjećam u nekom trenutku ali bez obzira na to, mogu izreći "dobro jutro".

S ovim "volim te", već teže ide.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:46   #18
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Ponašam se onako kako se osjećam u nekom trenutku ali bez obzira na to, mogu izreći "dobro jutro".

S ovim "volim te", već teže ide.
Mogu ja svašta. Bitnije mi je ono što želim. I što želi onaj pored mene. Da želim reći dobro jutro baš njemu. I da on želi da kažem dobro jutro baš njemu.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:47   #19
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Mogu ja svašta. Bitnije mi je ono što želim. I što želi onaj pored mene. Da želim reći dobro jutro baš njemu. I da on želi da kažem dobro jutro baš njemu.
Pa...ok...baš lijepo...

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Postoje i ljudi koji se mlate od zore do mraka.

Svakojaki ljudi postoje - ali, to dakako nema nikakve veze s temom.

BTW, rečenica "meni su sve svakodnevne stvari rutina" ne može značiti ovo što tvrdiš ni da se postaviš na trepavice.
Tema je verbalno iskazivanje osjećaja.....
Potaknuta nečijim postom o obveznom "volim te" za početak i kraja dana, došla sam do svih tih izjava koje se koriste u početku i kraju dana s dodatkom na sredini. Od dobrog jutra, preko teka pa sve do...

I da, "meni su sve svakodnevne stvari rutina".
Masu njih izgovaram bez ikakvih osjećaja i razmišljanja o njihovom smislu.

Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 10:56.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:56   #20
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Potaknuta nečijim postom o obveznom "volim te" za početak i kraja dana
Ne vidim takav post.

Vidim post žene koja kaže da joj rijetko dan počne ili završi bez "volim te" - a to je nešto sasvim drugo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.